Особливості відмінювання іменників різного роду в однині
Урок 30
Тема. Особливості відмінювання іменників різного роду в однині
Мета: закріплювати знання про відмінювання іменників, продемонструвати відмінності у відмінюванні іменників різних родів, вчити визначати відмінок іменників, ставити іменники у початкову форму; розвивати мовленнєві вміння дітей; виховувати уважність, старанність, акуратність у записах.
Обладнання: картки індивідуального опитування.
ХІД УРОКУ
I. Перевірка домашнього завдання
1. Робота із вправою 113
Індивідуальне опитування.
2. Картки індивідуального
Картки 1
Випиши словосполучення, в яких виділені слова мають переносне значення.
Теплий (молоко, вечір, зустріч). Крутий (берег, характер, спуск). Птах (сталевий, водоплавний, великий). Крик (дитина, мода, птах). Сховати (книга, усмішка, думка).
Картка 2
Провідміняй іменники: сніг, сонце.
Картка 3
Провідміняй іменники: трава, сіль.
Роботу з картками 2 і 3 провести на дошці.
II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання
– Перевірте, чи правильно записані відмінки, питання до них і форми іменників.
– Чим відрізняються форми іменника і спільнокореневі слова?
–
– Чому в одних і тих самих відмінках іменники мають різні закінчення?
III. Оголошення теми і мети уроку
– Сьогодні ми якраз і поговоримо про відмінності у відмінюванні іменників, з’ясуємо, з чим це пов’язано.
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
1. Проблемне питання. Пошукова робота
– Так чому ж іменники в однакових відмінках мають різні закінчення? З чим це пов’язано?
– Давайте проаналізуємо таблиці у вправі 115 і спробуємо знайти відповідь на ці питання.
Колективна усна робота із вправою 115.
Як висновок – ознайомлення із правилами на с. 59.
2. Робота в парах
За вправою 116 (1) – колективно; 116 (2) – самостійно.
Перевірка – фронтально.
V. Закріплення та систематизація знань
1. Самостійна робота (за вправою 117)
Доцільно речення скласти колективно, а відмінки визначити самостійно.
2. Робота за варіантами
Вправу 114 виконати за варіантами: I варіант – перший абзац; II варіант – другий абзац; III варіант – третій абзац; IV варіант – четвертий абзац.
Вчитель призначає консультантів для кожного варіанта із числа учнів, які першими правильно виконали завдання.
– Кому вдалося виконати завдання без помилок?
– Поміркуйте, над чим треба попрацювати тим, в кого у роботі були помилки.
2. Робота із словниковими словами
– Яка пора року описана в тексті?
– Замініть одним словом: подія, яка сталася протягом осені (зими, весни, літа).
– Зверніть увагу на слова, записані на с. 56. Як ви думаєте, чому їх треба внести до словничка?
– Занесіть слова у словничок, підкресливши орфограму.
VI. Підсумок уроку
1. Бесіда
– Що ми сьогодні вчилися робити?
– А для чого нам це потрібно?
– Розкажіть, про що ви сьогодні дізналися.
2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
VII. Домашнє завдання
С. 59, правило; вправа 118; повторити словникові слова.
Related posts:
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО Й ЧОЛОВІЧОГО РОДУ ІЗ ЗАКІНЧЕННЯМ Мета: закріпити знання учнів про відмінювання іменників; розвивати вміння порівнювати, аналізувати; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати інтерес до вивчення мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Знов день почався, діти. Всі зібрались на урок. Тож пора нам поспішати – Кличе в подорож дзвінок! II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 58) III. […]...
- Розрізнення відмінків іменників жіночого роду Урок 31 Тема. Розрізнення відмінків іменників жіночого роду Мета: вдосконалювати знання учнів про відмінювання іменників, вчити розрізняти відмінки іменників жіночого роду, ознайомити із способами розрізнення називного і знахідного, давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду; розвивати мовні вміння, почуття слова; виховувати любов до Батьківщини, повагу до її історії. Обладнання: тлумачні словники, карта України, малюнок герба, […]...
- Відмінювання іменників чоловічого роду назв істот у давальному та місцевому відмінках однини ІМЕННИК Відмінювання іменників чоловічого роду – назв істот у давальному та місцевому відмінках однини 138. Розгляньте таблицю. Відмінок, питання Іменники чоловічого роду – назви істот Н. в. хто? що? Батько, Василь, добродій Д. в. кому? чому? Батькові (-у), Василеві (-ю), добродієві (-ю) М. в. (на) кому? (на) чому? (на) батькові (-у), (на) Василеві (-ю), (на) […]...
- Закінчення іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини Урок 41 Тема. Закінчення іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини Мета: продемонструвати учням особливості закінчень іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини, вчити доцільно використовувати у мовленні паралельні закінчення; розвивати культуру мовлення і поведінки; виховувати любов до природи, уважне ставлення до неї. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Аналіз виконання […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ Мета: ознайомити учнів з особливостями відмінювання іменників чоловічого роду в давальному та місцевому відмінках однини; формувати вміння й навички доцільно використовувати у мовленні знання про правопис цих іменників у давальному та місцевому відмінках; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 137, […]...
- ВІДМІНКОВІ ЗАКІНЧЕННЯ ІМЕННИКІВ СЕРЕДНЬОГО РОДУ В ОДНИНІ Мета: ознайомити учнів з особливостями відмінювання іменників середнього роду в однині; формувати вміння й навички доцільного використання у мовленні знань про правопис цих іменників; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Нумо, діти, підведіться! Всі приємно усміхніться! Пролунав уже дзвінок – Починаємо урок. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа […]...
- Особливості відмінювання іменників чоловічого роду II відміни в родовому відмінку ІМЕННИК § 36 Особливості відмінювання іменників чоловічого роду II відміни в родовому відмінку Пригадаймо! 1. Які іменники належать до II відміни? 2. Дайте визначення понять: істота, неістота, власна назва, загальна назва, термін. Запам’ятаймо Іменники чоловічого роду II відміни в родовому відмінку однини залежно від значення мають закінчення – а, – я або – у, – […]...
- Відмінювання іменників II відміни середнього роду ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 3. Граматична парадигма самостійних частин мови в ділових паперах 3.1. Іменник Відмінювання іменників II відміни середнього роду Нижче в таблиці подано буквені відмінкові закінчення іменників II відміни середнього роду. Через кому подаються різні закінчення в різних іменниках тієї самої групи. Паралельні закінчення в тих самих іменниках подано через похилу риску. Закінчення, […]...
- Чергування кінцевих приголосних основи в іменниках різного роду в давальному і місцевому відмінках однини. (Вправи 111-115) Тема. Чергування кінцевих приголосних основи в іменниках різного роду в давальному і місцевому відмінках однини. (Вправи 111 – 115). Мета. Ознайомити учнів із випадками чергування приголосних в іменниках; виробляти навички правильного відмінювання іменників. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. Я всміхнуся сонечку: – Здрастуй, золоте! Я всміхнуся квітоньці – Хай вона цвіте! Я […]...
- ЧЕРГУВАННЯ КІНЦЕВИХ ПРИГОЛОСНИХ ОСНОВИ В ІМЕННИКАХ РІЗНОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Урок 31. ЧЕРГУВАННЯ КІНЦЕВИХ ПРИГОЛОСНИХ ОСНОВИ В ІМЕННИКАХ РІЗНОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів із чергуванням кінцевих приголосних іменниках; формувати вміння й навички застосування правил для пояснення правопису іменників у давальному і місцевому відмінках однини; розвивати увагу, спостережливість; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. […]...
- Урок розвитку мовлення. Чергування голосних у коренях іменників жіночого та чоловічого роду в однині. (Вправи 116-120) Тема. Чергування голосних у коренях іменників жіночого та чоловічого роду в однині. (Вправи 116-120). Мета. Ознайомити учнів із випадками чергування голосних звуків в окремих відмінках іменників чоловічого та жіночого роду на приголосний; виробляти вміння визначати звуки, що чергуються. Обладнання: індивідуальні картки, мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. Побажаймо собі успіху! Посміхнімося, і хай гарний […]...
- Вправляння у відмінюванні іменників у однині Тема. Вправляння у відмінюванні іменників у однині. (Вправи 114-119). Мета. Закріпити вивчене про поняття відмінювання за допомогою практичних вправ на засвоєння відмінювання іменників жіночого, чоловічого та середнього роду в однині за допомогою допоміжних слів, формувати навички добирати іменники за поданими моделями. Виховувати пошану до своєї країни, її історії, кобзарів, які несли людям слово правди, оспівували […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Мета: ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині; вдосконалювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень іменників; розвивати мовне чуття; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 161, с. 72) Робота з деформованими реченнями – Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення. Тихесенько, річка, жебоніти, під, лід. […]...
- ЧЕРГУВАННЯ ГОЛОСНИХ У КОРЕНЯХ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО ТА ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОДНИНІ Урок 33. ЧЕРГУВАННЯ ГОЛОСНИХ У КОРЕНЯХ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО ТА ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОДНИНІ Мета: ознайомити учнів з чергуванням голосних звуків у коренях в окремих іменниках жіночого і чоловічого роду; розвивати фонематичний слух; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Стій, друже, зупинись, Ти у класі не крутись, Дзвоник кличе всіх за парти […]...
- Паралельні закінчення іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини Тема. Паралельні закінчення іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини. (Вправи 172-177). Мета. Показати учням особливості закінчень іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини. Вчити доцільно використовувати у мовленні паралельні закінчення. Розвивати культуру мовлення і поведінки. Обладнання: картки з іменами відомих українських митців (Микола Лисенко, Оксана Петрусенко, Павло Тичина, Назарій Яремчук, […]...
- Закінчення іменників чоловічого роду на ІМЕННИК Закінчення іменників чоловічого роду на – ар, – яр у родовому й орудному відмінках однини 134. Розгляньте таблицю. Н. в., чол. p., одн. Р. в., чол. p., одн. Ор. в., чол. p., одн. Слюсар Слюсаря Слюсарем Вівчар Вівчаря Вівчарем Комар Комара Комаром Столяр Столяра Столяром З’ясуйте, яке закінчення мають іменники чоловічого роду з основою […]...
- Аналіз контрольної роботи. Відмінювання прикметників. Таблиця відмінювання прикметників в однині Урок 57 Тема. Аналіз контрольної роботи. Відмінювання прикметників. Таблиця відмінювання прикметників в однині Мета: ознайомити дітей з відмінюванням прикметників в однині та множині, вчити визначати відмінок прикметника, правильно вибирати закінчення при відмінюванні прикметника залежно від кінцевого приголосного основи; розвивати уміння зіставляти мовні явища, робити висновки на основі спостережень; виховувати повагу до рідної землі й мови. […]...
- Перевірка закінчення іменників чоловічого роду з основою на приголосний у родовому відмінку однини Урок 33 Тема. Перевірка закінчення іменників чоловічого роду з основою на приголосний у родовому відмінку однини Мета: ознайомити із правописом іменників чоловічого роду в родовому відмінку, вчити використовувати орфографічний словник для визначення закінчень іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини; розвивати пізнавальну активність, словниковий запас учнів; виховувати культуру мовлення. Обладнання: малюнок вересу, орфографічні словники. ХІД […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО І ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Урок 36. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО І ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів з вимовою і правописом іменників жіночого і чоловічого роду в орудному відмінку однини; формувати правильні правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- ЧЕРГУВАННЯ ГОЛОСНИХ У КОРЕНЯХ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО ТА ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОДНИНІ РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ІМЕННИК & 18. ЧЕРГУВАННЯ ГОЛОСНИХ У КОРЕНЯХ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО ТА ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОДНИНІ Які чергування кореневих голосних звуків відбуваються в іменниках жіночого та чоловічого роду в однині? 116. 1. Прочитай. Визнач, який це текст – розповідь, опис чи міркування. Доведи свою думку. Надходить осінь і приносить людям […]...
- ЗАКІНЧЕННЯ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО РОДУ НА Мета: ознайомити учнів з вимовою і правописом іменників жіночого роду на – а, – я в орудному відмінку однини; формувати правильні правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення школярів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось і знов дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей скликає, […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Урок 38. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів з особливостями відмінювання іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини; формувати вміння й навички доцільно використовувати у мовленні знання про правопис цих іменників у давальному і місцевому відмінках; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- Відмінювання іменників за відмінками. Початкова форма іменників ІМЕННИК Відмінювання іменників за відмінками. Початкова форма іменників 113. Розгляньте таблицю. Пригадайте відмінки іменників і питання, на які вони відповідають. Відмінок Питання Слова Однина Множина Називний Хто? Син, Сини, Що? Береза, поле Берези, поля Родовий Кого? Сина, Синів, Чого? Берези, поля Беріз, полів Давальний Кому? Синові, Синам, Чому? Березі, полю Березам, полям Знахідний Кого? Сина, […]...
- Відмінювання іменників Тема. Відмінювання іменників. (Вправи 108-113). Мета. Повторити назви відмінків та питання до них. Формувати уміння відмінювати іменники, визначати відмінки іменників у реченні, тексті, вживати іменники різних відмінків у своєму мовленні. Виховувати увагу, спостережливість, уміння давати відповідь на запитання кількома реченнями. Обладнання: ігрові завдання, таблиця “Відмінювання іменників”, диск до підручника, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація […]...
- ЧЕРГУВАННЯ КІНЦЕВИХ ПРИГОЛОСНИХ ОСНОВИ В ІМЕННИКАХ РІЗНОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ІМЕННИК & 17. ЧЕРГУВАННЯ КІНЦЕВИХ ПРИГОЛОСНИХ ОСНОВИ В ІМЕННИКАХ РІЗНОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Які чергування кінцевих приголосних основи відбуваються в іменниках різного роду в давальному і місцевому відмінках однини? 111. 1. Прочитай текст. Добери до нього заголовок. Почалася заметіль. Цілу добу гуляла завірюха. У […]...
- ЗАКІНЧЕННЯ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ НА Мета: ознайомити учнів із правописом закінчень іменників чоловічого роду з основою на – ар, – яр у родовому й орудному відмінку; формувати вміння працювати з орфографічним словником для перевірки правопису закінчень іменників з основою на – ар, – яр; виховувати повагу до людей будь-якої професії. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось і знов дзвінок лунає, Мелодійно […]...
- Правопис закінчень іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини. (Вправи 125-128) Тема. Правопис закінчень іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини. (Вправи 125-128). Мета. Ознайомити учнів із правописом іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини; формувати вміння і навички користуватись орфографічним словником для перевірки закінчення таких іменників; розвивати словниковий запас учнів; виховувати культуру мовлення. Обладнання: орфографічні словники, мовний матеріал, прислів’я. Хід уроку I. Організація класу. Хто […]...
- Аналіз диктанту. Правопис закінчень іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі в орудному відмінку однини Тема. Аналіз диктанту. Правопис закінчень іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі в орудному відмінку однини. (Вправи 166-171). Мета. Ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі. Вчити вибирати закінчення з опорою на вивчене правило; розвивати мовні вміння. Виховувати увагу до мовленого слова. Обладнання: […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини Тема. Правопис закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини. (Вправи 156-160). Мета. Ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників жіночого роду на – а, – я. Вчити вибирати закінчення з опорою на вивчене правило. Розвивати мовні вміння. Виховувати увагу до мовленого слова. Обладнання: таблиця закінчень іменників жіночого роду на – а, – […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого роду на Тема. Правопис закінчень іменників жіночого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини. (Вправи 121-124). Мета. Ознайомити учнів із особливостями закінчень жіночого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини; формувати вміння пояснювати правопис закінчень іменників жіночого роду в цій формі за допомогою вивченого правила. Обладнання: зображення зимової природи, мовний матеріал. Хід уроку […]...
- Вимова і правопис іменників жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку однини Урок 42 Тема. Вимова і правопис іменників жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку однини Мета: ознайомити учнів з особливостями закінчень іменників жіночого роду з основою на приголосний в орудному відмінку, формувати вміння і навички правильного творення форми орудного відмінка; розвивати спостережливість, уважність, послідовність у роботі; виховувати повагу до матері й бажання їй […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЗА ВІДМІНКАМИ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКА Мета: актуалізувати знання учнів про відмінювання іменників; розвивати вміння визначати початкову форму іменника, відмінок іменника у реченні; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось дзвінок сигнал нам дав – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок мови починаймо. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ, ЩО МАЮТЬ ФОРМУ ТІЛЬКИ МНОЖИНИ Морфологія та орфографія. Іменник § 33. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ, ЩО МАЮТЬ ФОРМУ ТІЛЬКИ МНОЖИНИ Про відмінкові закінчення іменників, синонімічність деяких закінчень та про грамотність 274 Прочитайте фразеологізми. Визначте число виділених іменників. Чи можуть вони мати форму однини та чи розрізняється в них рід? Зробіть висновок про особливості таких іменників. 1. Вилами по воді писано. 2. Наламати […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКА Урок 29. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКА Мета: актуалізувати знання учнів про відмінювання іменників; розвивати вміння визначати початкову форму іменника, відмінок іменника в реченні; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру письмового мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось дзвінок сигнал нам дав – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок мови починаймо. […]...
- Правопис закінчень іменників чоловічого роду з основою на твердий, м’який, шиплячий приголосний та Тема. Правопис закінчень іменників чоловічого роду з основою на твердий, м’який, шиплячий приголосний та – й і – р в орудному відмінку однини. (Вправи 161-165). Мета. Ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників чоловічого роду з основою на твердий, м’який, шиплячий приголосний та – й, – р. Вчити вибирати закінчення з опорою на […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В РОДОВОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Урок 35. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В РОДОВОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів із правописом іменників чоловічого роду у родовому відмінку однини; формувати вміння і навички користуватися орфографічним словником; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 124, с. 63) – Що […]...
- Форми давального й місцевого відмінків прикметників жіночого роду в однині Урок 66 Тема. Форми давального й місцевого відмінків прикметників жіночого роду в однині Мета: вчити утворювати форми давального і місцевого відмінків прикметників в однині жіночого роду, розрізняти їх, правильно вимовляти й писати, закріплювати навички визначати відмінок прикметників; розвивати мовленнєві вміння дітей; виховувати повагу до народних звичаїв і традицій. Обладнання: святкові новорічні листівки. ХІД УРОКУ I. […]...
- Відмінювання іменників другої відміни І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 26 Тема: Відмінювання іменників другої відміни Мета: формувати вміння відмінювати іменники другої відміни та навички правопису їхніх відмінкових закінчень, особливу увагу звернути на закінчення родового відмінка однини, повправляти учнів у виділенні орфограми “Букви а, я, у, ю в родовому відмінку однини іменників другої відміни” та обгрунтуванні написання закінчень родового відмінка […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКІВ Мета: актуалізувати знання учнів про відмінювання іменників; розвивати вміння визначати початкову форму іменника, відмінок іменника в реченні; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось дзвінок нам дав сигнал – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок мови починаймо. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Самостійна диференційована […]...
- Відмінювання іменників (узагальнення). Тематичне тестування І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 32 Тема: Відмінювання іменників (узагальнення). Тематичне тестування Мета: систематизувати й узагальнити знання про відмінювання іменників; з”ясувати рівень засвоєння знань про іменник і вмінь відмінювати іменники; розвивати логічне мислення, пам”ять, уміння застосовувати теоретичні знання на практиці. Тип уроку: комбінований урок (узагальнення вивченого; перевірка й облік знань у вмінь). Обладанання: підручник, тестові […]...