Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха

6 КЛАС

Тема 1. Музика як мова почуттів

Урок 5

Тема уроку. Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха

Мета уроку: закріпити з дітьми тривалості пауз на основі мелодичної вправи; розвивати вокально-хорові навички та метро-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: нотний текст пісні, магнітофон, аудіо-запис, портрет Й. Баха.

Хід уроку

I. Організація класу.

1. Музичне вітання.

2.

Оголошення теми.

II. Розспівування.

1) Спів мажорного звукоряду від до, ре, тонічних тризвуків.

2) Спів вправи на ланцюгове дихання (довгі ноти на складах ля, льо, лю).

III. Активізація опорних знань учнів.

Паузи слід повторити на основі вправ, тоді учням вони швидше запам’ятовуються.

– Діти, у музичних творах, піснях, які ми вивчаємо часто зустрічаються паузи. Що таке пауза?

Пауза – це перерва у звучанні мелодії. їх тривалості відповідають тривалостям нот.

Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні Колискова майбуття В. Дроботенка. Слухання музики. Фуга соль мінор Й. Баха

Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні Колискова майбуття В. Дроботенка. Слухання музики. Фуга соль мінор Й. Баха

– А тепер подивіться на вправу і назвіть тривалості використаних пауз.

src="/images/image099_58.jpg" class=""/>

– Який розмір вправи?

– Поділіть вправу на такти.

– Згадайте схему тактування розміру 4/4.

– Сольмізація та сольфеджування вправи.

– Опитування на оцінку.

IV. Розучування пісні.

1. Художній показ, перед яким дається проблемне завдання: дати назву пісні та визначити характер мелодії.

Колискова майбуття

Слова і музика В. Дроботенко

Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні Колискова майбуття В. Дроботенка. Слухання музики. Фуга соль мінор Й. Баха

Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні Колискова майбуття В. Дроботенка. Слухання музики. Фуга соль мінор Й. Баха

2. Характеристика прослуханої пісні.

3. Розучування пісні по фразах, за нотним текстом. Сольфеджуючи, звертаю увагу на ритм пісні (шістнадцяті ноти, восьма з крапкою, четвертна з крапкою).

– Яку назву можемо дати цьому твору?

(Цю пісню написав В. Добротенко і назвав “Колискова майбуття”).

– Що таке майбуття і яким ви уявляєте своє майбутнє?

– Чого вчить пісня?

V. Слухання музики.

1. Розповідь.

Метою сьогоднішнього прослуховування музики є визначення впливу на людину музики, написаної у давні часи. Вона розкривається на прикладі Органної фуги соль мінор німецького композитора И. С. Баха. З висоти двох з половиною століть музика Баха постає перед нами як величний фундамент, на якому базується вся подальша, включно із сьогочасною, музична творчість. И. С. Бах походив із багатодітної сім’ї і на собі він відчув принизливість лакейського становища музиканта. Майже все життя Баху довелося служити в церкві – органістом. Улюбленим інструментом композитора був орган, для якого він написав багато творів, у яких виражене його прагнення звеличити і облагородити людину. Одним із таких творів є Органна фуга соль мінор, яку ви зараз послухаєте і підготуєте відповідь на запитання:

– Чи можна назвати музику Баха сучасною?

– Як впливає на вас органна музика?

– Що ви знаєте про цей інструмент?

2. Слухання музичного твору.

3. Характеристика прослуханого.

– У фузі всі голоси рівноправні, тому й відсутній поділ на головний голос і супровід.

Фуга – це твір поліфонічної форми, побудований на багаторазовому проведенні у всіх голосах однієї або кількох тем.

У Фузі соль мінор “розмова” чотирьох голосів спокійна, вдумлива, злагоджена.

4. Послухайте твір ще раз і згадайте все, що я вам розповіла.

VI. Підсумок уроку


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Пауза та її використання у вправі. Розучування пісні “Колискова майбуття” В. Дроботенка. Слухання музики. “Фуга соль-мінор” Й. Баха