ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПЛАН І КАРТУ?
Зустріч 18. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПЛАН І КАРТУ?
Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до географічних знань.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Відповіді на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 61)
2. Робота за підручником (с. 62-63)
Учні працюють за завданнями підручника.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ви перевірите свої знання за
IV. ПЕРЕВІРНА РОБОТА
1 варіант
I рівень
Дайте правильну відповідь.
1. Щоб накреслити план великих предметів, використовують;
А) компас;
Б) масштаб;
В) малюнок.
2. Чим позначаються на карті гори, рівнини, ріки, озера, моря?
А) Кольорами;
Б) умовними знаками;
В) малюнками.
3. На планах масштаб завжди однаковий.
А) Так;
Б) ні.
II рівень
Допишіть речення.
4. На ______ позначають ______.
(різними кольорами сушу, гори, водойми, фізичній карті)
5. Географічна карта – це ______ у багато разів зображення на площині земної поверхні за допомогою ______.
(зменшене,
6. Підпишіть умовні знаки плану місцевості.
III рівень
7. На плані ділянка має такі розміри: довжина 6 см, ширина – 4 см. Масштаб плану: 1 см – 15 м. Обчисліть справжні розміри цієї ділянки.
Довжина: ______
Ширина: ______
8. Поміркуйте. Запишіть своє міркування.
На екскурсію до парку учні йшли спочатку на північ, потім – на схід, далі – на південний схід. У яких напрямках вони повертатимуться?
2 варіант
I рівень
Дайте правильну відповідь.
1. Масштаб використовують, якщо потрібно:
А) накреслити план місцевості;
Б) намалювати місцевість;
В) визначити сторони горизонту.
2. Чим позначають на карті міста, корисні копалини?
А) Кольорами;
Б) умовними знаками;
В) малюнками.
3. Географічна карта – це:
А) план місцевості;
Б) зменшене у багато разів зображення всієї земної кулі чи її частини;
В) вид згори ділянки земної поверхні.
II рівень
Допишіть речення.
4. Умовними знаками на ______ позначають ______.
(поля, дороги, будівлі, ліси, моря, країни, на плані)
5. На аркуші північ позначають ______, південь – ______, захід – ______, схід – ______.
(праворуч, унизу, ліворуч, угорі)
6. Підпишіть умовні знаки плану місцевості.
III рівень
7. На плані ділянка має такі розміри: довжина 4 см, ширина – 3 см. Масштаб плану: 1 см – 20 м. Обчисліть справжні розміри цієї ділянки.
Довжина: ______
Ширина: ______
8. Поміркуйте. Запишіть своє міркування.
На екскурсію до парку учні йшли спочатку на південь, потім – на захід, далі – на південний захід. У яких напрямках вони повертатимуться?
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чи вдалося успішно виконати всі текстові завдання?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 62-63.
Related posts:
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ВСЕСВІТ? Зустріч 11. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ВСЕСВІТ? Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати вміння порівнювати і робити висновки; виховувати охайність під час письмової роботи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ви перевірите свої знання про Всесвіт. III. ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ПОВТОРЕННЯ (с. […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ТІЛА Й РЕЧОВИНИ? Зустріч 66. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ТІЛА Й РЕЧОВИНИ? Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати пам’ять, мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Відповіді на запитання рубрики (Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 190) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ? Зустріч 40. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ? Мета: узагальнити, систематизувати та перевірити знання учнів за розділом “Природа материків і океанів”; розвивати пам’ять, мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ III. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ 1. Гра “Відгадай материк” […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ СВОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ Зустріч 61. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ СВОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ – УКРАЇНИ Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до географічних знань. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ II. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ 1. Робота за підручником (с. 175) Учні працюють за завданнями підручника. 2. Тематичне […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ РОЗДІЛ 2 МУЗИКА ЄДНАЄ СВІТ ТЕМА 31 ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ 1. Розмісти пісні у два стовпчики: “Зоре моя вечірняя”, “Ой на горі та женці жнуть”, “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Вийшли в поле косарі”. НАРОДНІ ПІСНІ НАРОДНІ ПІСНІ ЛІТЕРАТУРНОГО ПОХОДЖЕННЯ 2. Роздивися зображення музичних інструментів і розкажи, Що тобі про них відомо. 3. Виконуючи завдання […]...
- Зображення місцевості на плані ПЛАН І КАРТА &15. Зображення місцевості на плані Пригадай! Чи є в тебе малюнки, фотознімки місцевості, у якій ти живеш? Чи добре видно на них всі природні та рукотворні об’єкти? Щоб досліджувати природу, вести господарство, добувати корисні копалини, будувати дороги й будинки, потрібно мати точні зображення ділянок земної поверхні. Поміркуй! Чи можна за малюнком або […]...
- Перевір свої досягнення. Словник-путівник у Країні Музики Музика – акустичний склад, шо викликає в нас апетит до життя, як відомі аптечні склади викликають апетит до їжі. Василь Кяючевський Мета. Перевірити знання, уміння й навички учнів за третій рік навчання; збагачувати музичні враження від гірослуховування запропонованих програмою творів; розвивати музичні здібності учнів, виконавські навички; удосконалювати співацькі навички; виховувати любов до музики, рідного народу. […]...
- План, основні ознаки плану РОЗДІЛ 2 ЗЕМЛЯ НА ПЛАНІ ТА КАРТІ Тема 1. Способи зображення Землі §11. План, основні ознаки плану Пригадайте Який вигляд має план вашого помешкання? У якому напрямку від вашого будинку розташована школа? Креслення невеликої ділянки місцевості. План – це зменшене детальне зображення невеликої території, виконане у великому масштабі. На планах у зменшеному вигляді наносять обриси […]...
- ЧОМУ ВІДБУВАЛОСЯ РОЗСЕЛЕННЯ ЛЮДЕЙ НА ЗЕМЛІ? Зустріч 19. ЧОМУ ВІДБУВАЛОСЯ РОЗСЕЛЕННЯ ЛЮДЕЙ НА ЗЕМЛІ? Мета: розповісти учням про причини, що вплинули на розселення людей; розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до географічних знань. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Вікторина “План і карта” (підготовлена учнями) 2. Бесіда – Які умови потрібні для існування живих організмів? – Що отримує […]...
- Масштаб Урок № 52 Тема. Масштаб Мета уроку. Ввести учням поняття про масштаб, навчити їх визначати відстань на місцевості, якщо ця відстань відома на карті або на плані; навчити визначати відстань на карті або на плані, коли відома відстань на місцевості. Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Перевірка домашнього завдання. Консультанти доповідають про виконання учнями домашнього […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ВОДУ Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати свої знання про воду; розвивати пам’ять, мислення, мовлення; виховувати культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Якої шкоди судноплавству завдають сильні шторми? – Чи була у вас можливість спостерігати повені – сезонні підняття рівня води? – Як утворюються ущелини і печери в […]...
- План місцевості Розділ ІІ ЗЕМЛЯ НА ПЛАНІ ТА КАРТІ § 11. План місцевості Пригадайте, що таке план місцевості. Основні ознаки плану. Найпростішим видом зображення земної поверхні є план місцевості. Розглянемо поданий план місцевості (мал. 29). Першого погляду достатньо, щоб зрозуміти, що вигляд місцевості зображується зверху. Звичайно, без істотного зменшення справжньої величини об’єктів, тобто без застосування масштабу, розмістити […]...
- ПЛАН РОЗДІЛ II ЗЕМЛЯ НА ПЛАНІ ТА КАРТІ Тема З ПЛАН, ЙОГО ОСНОВНІ ОЗНАКИ §12. ПЛАН · Пригадайте з уроків природознавства, що таке план. · Як на плані зображують різні об’єкти? ПЛАН – ЗМЕНШЕНА МОДЕЛЬ ДІЙСНОСТІ. Вам уже відомо, що план – це креслення на папері, яке зображує невелику ділянку земної поверхні в зменшеному вигляді. Простий […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ГІРСЬКІ ПОРОДИ ТА ГРУНТИ Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати знання про гірські породи та грунти; розвивати пам’ять, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи, культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Фронтальне опитування – Чому на поля потрібно вносити добрива і перегній? – Для чого між полями висаджують лісові смуги? – […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ПОВІТРЯ Мета: формувати в учнів уміння застосовувати свої знання про повітря; розвивати творчу активність, уважність; виховувати інтерес до природничих знань. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Чи забруднюється повітря у вашому довкіллі? – Які транспортні засоби найбільше забруднюють повітря? Поясніть чому. – Доведіть, що повітря після дощу та снігопаду стає чистішим. – […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ЕНЕРГІЮ ТА ЇЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати свої знання про енергію та її збереження; розвивати творчі здібності; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Поясніть значення слова енергозбереження. – Як потрібно правильно провітрювати приміщення взимку? – Назвіть способи економії електроенергії й тепла у вашому помешканні. – Доведіть, […]...
- ПЕРЕВІРТЕ СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ РОЗДІЛ 1 МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО В НАШОМУ ЖИТТІ Тема 14 – 15 ПЕРЕВІРТЕ СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ І 1. Визначте за описом поняття. Переклад музичного твору, написаного для певного інструмента (голосу, співака чи ансамблю), для виконання його в іншому складі інструментів (голосів) Імпровізаційний стиль музикування; гармонічні, фактурні зміни, які музиканти вносять є твір під час виконання. 2. Розшифруйте […]...
- Масштаб. Знаходження відстаней на карті Розділ 3 Відношення і пропорції §23. Масштаб. Знаходження відстаней на карті Припустимо, що нам необхідно розглянути карту (чи план) деякої місцевості (або будівлі чи предмета). На карті (мал. 5) всі розміри зменшено в одну й ту саму кількість разів. У скільки разів насправді розміри більші, ніж на карті, показує масштаб карти. На малюнку 5 карту […]...
- ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО РОСЛИНИ І ТВАРИН Мета: перевірити знання учнів про рослини і тварин; розвивати мовлення, мислення, пам’ять; виховувати любов і бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ми перевіримо, як ви вмієте застосовувати свої знання про рослини і тварин. III. ПЕРЕВІРНА РОБОТА – Якщо ви правильно відповісте на […]...
- ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО ВМІТИ “ЧИТАТИ” ПЛАНИ МІСЦЕВОСТІ ТА КАРТИ? Зустріч 17. ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО ВМІТИ “ЧИТАТИ” ПЛАНИ МІСЦЕВОСТІ ТА КАРТИ? Мета: вчити учнів “читати” плани місцевості та карти; сприяти розвитку вмінь порівнювати, робити висновки; виховувати активну пізнавальну діяльність; розширювати кругозір. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Відповіді на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 58) […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ Хімія – універсальний довідник ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ ПРЕДМЕТ ХІМІЇ Які фізичні та хімічні явища і процеси позначені цифрами? ХІМІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ Назвіть хімічні елементи, позначені символами, або запишіть символи названих елементів, відсотковий вміст яких в організмі людини зазначено на малюнку. КІЛЬКІСНІ СПІВВІДНОШЕННЯ В ХІМІЇ Поясніть дослід М. В. Ломоносова (1748 р.) і напишіть рівняння реакції, яке […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ & 35. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ 1. Доведи, що людина є частиною суспільства та природи. 2. Розглянь малюнки. Доведи, що людина може рости й розвиватися. 3. Спираючись на малюнки, поясни, як можна розвивати свої здібності. 4. Що таке характер? Розкажи про риси характеру на прикладі героїв казки “Золотий ключик, або Пригоди Буратіно”. 5. Розглянь малюнки. Кого […]...
- ПЕРЕВІРЯЄМО СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ Розділ 2 Жанри хорової музики Тема 15 ПЕРЕВІРЯЄМО СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ 1. До яких із вивчених пісень можна віднести роботи Наталії Дерев’янко, Надії Бурдакової, Марини Чайковської? 2. Назвіть музичні жанри. Сольний номер в опері. Вокальний або інструментальний твір романтичного змісту, насичений яскравими, часто фантастичними образами. Хвалебний твір урочистого характеру. Масштабний за змістом багаточастинний музичний твір для […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 49. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів; розвивати увагу, мислення, навички самостійної роботи; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Математичний диктант – Запишіть підряд усі числа від […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 39. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ Мета; узагальнити й систематизувати знання учнів; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Веселі задачі – На травиці біля хати Метушаться цуценята. […]...
- Масштаб – Відсотки Математика – Алгебра Відсотки Масштаб Масштабом називається частка, яка показує, у скільки разів реальні розміри більші (або менші), ніж розміри на карті чи кресленні. Так, запис на карті “Масштаб 1 : 12 000 000” означає, що 1 см на карті відповідає 12 000 000 см на місцевості, тобто 120 км. Запис “Масштаб 5 : 1” […]...
- ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ПЛАН РОБОТИ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 3. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ПЛАН РОБОТИ ПРИГАДАЙМО. Які загальні ознаки офіційно-ділового стилю мовлення? 588 Пригадайте й опишіть ситуацію, коли вам чи вашим рідним (знайомим) доводилося складати якийсь документ (заяву, оголошення, договір, план роботи тощо). Яку роль, на вашу думку, відіграють ділові папери в житті людей? Ділові папери Основним видом офіційно-ділового стилю є […]...
- План роботи УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА План роботи План роботи – документ, який встановлює точний перелік намічених для виконання робіт чи заходів, їх послідовність, обсяг, тимчасові координати керівників і конкретних виконавців. За терміном, на який розраховані, плани поділяються на: – Перспективні (охоплюють декілька років); – річні; – піврічні; – квартальні; – місячні; – […]...
- План тексту Тема: План тексту Мета: формувати уявлення учнів про план тексту; виробляти вміння ділити текст на частини за запропонованим планом, пояснювати зв’язок між абзацами та планом тексту; розвивати зв’язне мовлення школярів; виховувати старанність під час оформлення письмових робіт. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось […]...
- СКЛАДНИЙ ПЛАН ТЕКСТУ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 6. СКЛАДНИЙ ПЛАН ТЕКСТУ ПРИГАДАЙМО. 1. Що таке мікротема? 2. Як скласти простий план тексту? План може бути поостим і складним. Складний план У складному плані, на відміну від простого, деякі пункти мають ще й підпункти. Декілька мікротем можуть об’єднуватися в одному пункті плану, а потім конкретизуватися в підпунктах. Форма запису […]...
- Основні джерела та систематизація матеріалу для твору. Складний план готового тексту. Простий план власного висловлювання ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 72 Основні джерела та систематизація матеріалу для твору. Складний план готового тексту. Простий план власного висловлювання Запам’ятаймо! Підготовка до написання твору Джерела для творчої роботи: – літературні твори: – мистецькі твори (живопис, музика тощо); – спостереження за життєвими ситуаціями та природою (спостерігач, учасник ситуацій). Авторський задум: – вибір теми; – формулювання […]...
- Масштаби, види масштабів І СЕМЕСТР РОЗДІЛ ІІ Земля на плані та карті Тема 1. Способи зображення Землі Урок 11. Масштаби, види масштабів Практична робота № 3. Розв’язання задач з переведення числового масштабу в іменований Мета: поглибити і розширити знання про масштаб, сформувати знання про види масштабу, показати необхідність використання масштабу для складання планів, карт, навчити дітей користуватися масштабом, […]...
- Бізнес-план Бізнес-план (бизнес-план) – документ, у якому подані аналіз і оцінка діючої або запланованої до реалізації програми, заходу дій на підприємстві, характеризує і оцінює фактори, які впливають на ефективність (прибутковість) запланованих дій, акцій. Основними розділами бізнес-плану є: опис бізнес-програми; стратегія бізнес-проекту; оцінка ринку і маркетингова стратегія; характеристика стану виробництва і його функціонування; система управління; визначення джерел […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 13. ОСНОВНІ ДЖЕРЕЛА МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ТВОРУ ТА ЙОГО СИСТЕМАТИЗАЦІЯ (ПРАКТИЧНО). СКЛАДНИЙ ПЛАН ГОТОВОГО ТЕКСТУ Й ПРОСТИЙ ПЛАН ВЛАСНОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ Мета: навчальна: удосконалювати вміння аналізувати тексти, усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення; розвивати навички сприймання письмового тексту, створення простого й складного планів тексту; навички систематизації матеріалів до твору; розвивальна: розвивати вміння викладати матеріал послідовно, логічно; збагачувати словниковий запас мовлення учнів засобами оцінки, розширювати кругозір учнів; виховна: виховувати шанобливе ставлення до […]...
- ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ ПЛАНИ МІСЦЕВОСТІ? Зустріч 15. ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ ПЛАНИ МІСЦЕВОСТІ? Мета: сформувати в учнів поняття “план місцевості”, “умовний знак”; розвивати вміння читати простий план місцевості, використовуючи умовні позначки; виховувати пізнавальну активність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Відповіді на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 49) 2. Заслуховування […]...
- Масштаб РОЗДІЛ ІІІ ЗЕМЛЯ – ПЛАНЕТА СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ ТЕМА 1 Земля як планета § 32. Масштаб Вивчення параграфа допоможе вам: – дізнатися, як зображення місцевості можна вмістити на аркуші паперу, пояснювати значення масштабу; – навчитися визначати відстані, користуючись масштабом; – розвивати вміння користуватися картографічними джерелами інформації. Щоб на аркуші паперу помістити зображення місцевості, доводиться давати його […]...
- Масштаб та його види Розділ ІІ ЗЕМЛЯ НА ПЛАНІ ТА КАРТІ § 10. Масштаб та його види Пригадайте, що таке масштаб. Масштаб. Слово масштаб німецького походження й означає “мірна паличка”. Яку роль відіграє масштаб під час складання карти? Зрозуміло, що під час складання планів місцевості, а особливо карт великих територій, без зменшень не обійтися. Адже нікому не потрібна карта, […]...
- ПРИНЦИПОВИЙ (СТРАТЕГІЧНИЙ) ПЛАН ДОСЛІДЖЕННЯ Соціологія короткий енциклопедичний словник ПРИНЦИПОВИЙ (СТРАТЕГІЧНИЙ) ПЛАН ДОСЛІДЖЕННЯ. Залежно від наявності та типу головної гіпотези соціол. дослідження може здійснюватися за одним із чотирьох сценаріїв: розвідувальним, описовим, аналіт. або ж як повторно-порівняльне. У тому випадку, якщо знання про об’єкт дослідження є недостатнім і тому неможливо сформулювати обгрунтовану гіпотезу, приймається розвідувальний (або формулятивний) стратегічний план роботи. Кінцева […]...
- Способи зображення Землі Географія Загальна географія Земля на плані та карті Способи зображення Землі Глобус – об’ємна модель Землі, що в загальних рисах зберігає її форму, зменшену в десятки мільйонів разів. На ньому всі материки, океани, моря показані в повній відповідності до їх положення на земній кулі. Шкільні глобуси звичайно мають масштаб 1 : 50 000 000. Масштаб […]...
- “План Маршалла” та відбудова економіки ТЕМА 3. КРАЇНИ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ §10. Особливості суспільно-політичного та економічного розвитку країн Західної Європи в другій половині XX – на початку XXI ст. 1. “План Маршалла” та відбудова економіки. Понад п’ятдесят років тому, коли Європа лежала в руїнах, уряди її країн перебували на межі банкрутства, а мільйони європейців потерпали від голоду та спостерігали, як на […]...