ПІДСУМКОВИЙ УРОК. СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО. ТРАНСПОРТ
РОЗДІЛ ІІІ. ГОСПОДАРСТВО
УРОК 33. ПІДСУМКОВИЙ УРОК. СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО. ТРАНСПОРТ *
Навчальна мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання з вивчених тем; перевірити рівні засвоєння навчального матеріалу, володіння уміннями та навичками.
Тип уроку: повторення, узагальнення, систематизації та контролю знань, умінь та навичок.
Приклади завдань для контролю
Перший рівень (одне питання – 0,5 бала).
Відзначте варіант із правильною відповіддю.
1. У рослинництві найбільші площі зайняті під культурами:
А
Б зерновими;
В технічними;
Г кормовими.
2. До водного транспорту належить:
А залізничний;
Б річковий;
В трубопровідний;
Г автомобільний.
3. Укажіть головні райони поширення вівчарства:
А південь, Полісся і лісостеп;
Б приміські райони й Полісся;
В степ і лісостеп;
Г Карпати й степ.
4. Укажіть галузь транспорту, що має найбільш протяжну мережу шляхів сполучення:
А трубопровідний;
Б залізничний;
В річковий;
Г автомобільний.
5. Укажіть сільськогосподарську культуру, збір якої останніми роками різко зріс:
А рапс;
Б цукровий буряк;
В пшениця;
Г
6. Укажіть назву залізничної магістралі, що має широтну спрямованість:
А Дебальцеве – Валуйки – Єлець – Москва;
Б Київ – Полтава – Харків;
В Москва – Київ – Жмеринка – Одеса;
Г Харків – Запоріжжя – Сімферополь.
Другий рівень (одне питання – 1 бал)
7. Розподіліть три види транспорту за пасажирооборотом (цифрою вкажіть місце).
Авіаційний |
Автомобільний |
Залізничний |
Річковий |
8. Установіть відповідність між транспортними вузлами й видами транспорту, які перетинаються на їхній території.
Транспортний вузол | Види транспорту, які перетинаються на його території |
А. Київ | 1) Автомобільний, морський |
Б. Ковель | 2) Залізничний, автомобільний, авіаційний, річковий, трубопровідний |
В. Одеса | 3) Залізничний, автомобільний, авіаційний, морський, трубопровідний |
4) Залізничний, автомобільний, трубопровідний |
9. Установіть відповідність між сільськогосподарськими культурами й основними районами їх вирощування.
Сільськогосподарська культура | Основні райони вирощування |
А. Озима пшениця | 1) Лісостеп |
Б. Льон-довгунець | 2) Полісся |
В. Цукровий буряк | 3) Лісостеп і північна частина степу |
4) Передмістя великих міст |
Третій рівень (одне питання – 3 бали)
10. Які міжнародні транспортні коридори проходять територією України? У чому полягає їхня роль у реалізації транзитного потенціалу країни?
Четвертий рівень (одне питання – 3 бали)
11. Які проблеми характерні для сільського господарства України? Укажіть можливі шляхи їх розв’язання.
Для записів:
____________________________________________________________
* Проводиться на розсуд учителя.
Related posts:
- ТРАНСПОРТ ЯК ГАЛУЗЬ ГОСПОДАРСТВА. ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ РОЗДІЛ ІІІ. ГОСПОДАРСТВО УРОК 30. ТРАНСПОРТ ЯК ГАЛУЗЬ ГОСПОДАРСТВА. ЗАЛІЗНИЧНИЙ ТРАНСПОРТ Очікувані результати: учень визначає суттєві ознаки понять “транспортний вузол”, “вантажообіг”, “пасажирооборот”; називає види транспорту; характеризує техніко-економічні особливості різних видів транспорту; показує на карті основні транспортні вузли й найбільші магістралі. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник географії, атлас, карта “Господарство”, карта “Транспортна система”, контурні […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК. СОЦІАЛЬНА СФЕРА. УКРАЇНА І СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО. ЗОВНІШНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ РОЗДІЛ ІІІ. ГОСПОДАРСТВО УРОК 37. ПІДСУМКОВИЙ УРОК. СОЦІАЛЬНА СФЕРА. УКРАЇНА І СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО. ЗОВНІШНІ ЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ УКРАЇНИ * Навчальна мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання з вивчених тем; перевірити рівні засвоєння навчального матеріалу, володіння уміннями та навичками. Тип уроку: повторення, узагальнення, систематизації та контролю знань, умінь та навичок. Приклади завдань для контролю Перший рівень (одне […]...
- Загальна характеристика – ТРАНСПОРТ СВІТУ МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА Розділ 4 ГАЛУЗІ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ 4.13. ТРАНСПОРТ СВІТУ 4.13.1. Загальна характеристика Транспорт – це галузь матеріального виробництва, що забезпечує перевезення пасажирів і вантажів. Існують такі види транспорту: наземний (поділяється на автомобільний, залізничний, трубопровідний і гужовий), повітряний – авіаційний, водний (поділяється на річковий і морський). До транспорту дехто зараховує лінії електропередач (оскільки ними передається […]...
- АВТОМОБІЛЬНИЙ І ТРУБОПРОВІДНИЙ ТРАНСПОРТ РОЗДІЛ ІІІ. ГОСПОДАРСТВО УРОК 31. АВТОМОБІЛЬНИЙ І ТРУБОПРОВІДНИЙ ТРАНСПОРТ Очікувані результати: учень характеризує техніко-економічні особливості автомобільного та трубопровідного транспорту; показує на карті основні транспортні вузли й найбільші магістралі; висловлює судження про проблеми й перспективи розвитку окремих видів транспорту; оцінює роль української транспортної системи в здійсненні міжнародних перевезень. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник географії, […]...
- Трубопровідний транспорт – ТРАНСПОРТ СВІТУ МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА Розділ 4 ГАЛУЗІ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ 4.13. ТРАНСПОРТ СВІТУ 4.13.4. Трубопровідний транспорт Трубопровідний транспорт, як і залізничний, з’явився у XIX ст., його появі сприяв розвиток нафтової промисловості. Цей вид транспорту передав на відстань рідкі, газоподібні або тверді продукти по трубопроводах. Призначений здебільшого для транспортування газу (газопровід магістральний), нафти (нафтопровід), твердих матеріалів (гідравлічний і пневматичний). […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ПОДІЛ УКРАЇНИ РОЗДІЛ ІV. ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ПОДІЛ УКРАЇНИ УРОК 48. ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ПОДІЛ УКРАЇНИ * Навчальна мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання з вивчених тем; перевірити рівні засвоєння навчального матеріалу, володіння уміннями та навичками. Тип уроку: повторення, узагальнення, систематизації та контролю знань, умінь та навичок. Приклади завдань для контролю Перший рівень (одне питання – 0,5 бала) Відзначте […]...
- Сільське господарство Географія Економічна і соціальна географія України Господарство Сільське господарство Сільське господарство – провідна галузь виробництва, яка займається вирощуванням рослин і розведенням свійських тварин задля забезпечення населення продуктами харчування, а промисловості – сировиною. На розвиток і розташування сільського господарства впливають дві групи факторів: природні й соціальноекономічні. До природних належать агрокліматичні, земельні, водні й біологічні ресурси; до […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ: “ВЗАЄМОДІЯ СУСПІЛЬСТВА I ПРИРОДИ”, “СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО”, “ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛЮДСТВА” УРОК 22. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ: “ВЗАЄМОДІЯ СУСПІЛЬСТВА I ПРИРОДИ”, “СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО”, “ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛЮДСТВА” * Навчальна мета: узагальнити та систематизувати знання за вивченими темами; визначити рівень оволодіння знаннями, уміннями та навичками; розвивати вміння працювати з картами атласа, вміння виконувати тестові завдання різних рівнів складності. Обладнання: атласи, роздавальні матеріали із завданнями. Тип уроку: урок узагальнення, […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ПРОМИСЛОВІСТЬ УКРАЇНИ РОЗДІЛ ІІІ. ГОСПОДАРСТВО УРОК 26. ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ПРОМИСЛОВІСТЬ УКРАЇНИ * Навчальна мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання з вивчених тем; перевірити рівні засвоєння навчального матеріалу, володіння уміннями та навичками. Тип уроку: повторення, узагальнення, систематизації та контролю знань, умінь та навичок. Приклади завдань для контролю Перший рівень (одне питання – 0,5 бала) Позначте варіант із правильною […]...
- ВОДНИЙ ТА ПОВІТРЯНИЙ ТРАНСПОРТ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТРАНСПОРТУ РОЗДІЛ ІІІ. ГОСПОДАРСТВО УРОК 32. ВОДНИЙ ТА ПОВІТРЯНИЙ ТРАНСПОРТ. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТРАНСПОРТУ Очікувані результати: учень характеризує техніко-економічні особливості водного та повітряного транспорту; показує на карті основні транспортні вузли й водні шляхи; висловлює судження про проблеми й перспективи розвитку окремих видів транспорту; оцінює роль української транспортної системи в здійсненні міжнародних перевезень. Тип уроку: комбінований. Обладнання: підручник […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК. УКРАЇНА НА КАРТІ СВІТУ. НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ РОЗДІЛ ІІ. НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ УРОК 10. ПІДСУМКОВИЙ УРОК. УКРАЇНА НА КАРТІ СВІТУ. НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ * Навчальна мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання з вивчених тем; перевірити рівні засвоєння навчального матеріалу, володіння уміннями та навичками. Тип уроку: повторення, узагальнення, систематизації та контролю знань, умінь та навичок. Приклади завдань для контролю Рівень І (одне питання – 0,5 […]...
- СВІТОВЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО УРОК 18. СВІТОВЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО Навчальна мета: охарактеризувати значення сільського господарства та особливості його розвитку у сучасному світі, сформувати поняття “аграрні відносини” та розглянути основні форми аграрних відносин; визначити галузевий склад та міжгалузеві зв’язки сільського господарства; розвивати вміння характеризувати найбільші сільськогосподарські райони, використовуючи карти атласу та інші джерела географічних знань. Обладнання: політична карта світу, підручник, […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “ЄВРАЗІЯ “ Мета: Навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів за темою “Євразія”; вдосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, виконувати тестові завдання різних типів; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; Розвивальна: розвивати вміння самостійно контролювати свій час, самостійно оцінювати правильність виконання завдань, вносити корективи за необхідності; Виховна: виховувати самостійність, відповідальність за прийняття рішень. Тип уроку: контролю, […]...
- ГОСПОДАРСТВО, ТРАНСПОРТ, ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ Розділ 2. Регіони і країни світу. Тема 4. Країни Латинської Америки § 45. ГОСПОДАРСТВО, ТРАНСПОРТ, ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ Господарство країн Латинської Америки. Промисловість. Однією з провідних галузей економіки багатьох країн Латинської Америки є видобувна промисловість. Нафтовій промисловості належить провідне місце серед паливних галузей Латинської Америки. Дві країни Латинської Америки – Мексика і Венесуела – входять до […]...
- Транспорт і його роль у розвитку господарства країни Розділ 3 ГОСПОДАРСТВО Тема 14. ТРАНСПОРТ Прагнення переміститися в просторі або перевезти ношу якомога швидше і зручніше людству притаманне споконвіку. Для цього спочатку залучали свійських і диких тварин, а пізніше винайшли різноманітні технічні засоби переміщення, які постійно вдосконалювали. І тепер для переміщення в просторі людей і вантажів існує залізничний, автомобільний, авіаційний, морський, трубопровідний тощо. Усі […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ “АНТАРКТИДА. ПІВНІЧНА АМЕРИКА”* Мета: Навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; удосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, виконувати тестові завдання різних типів; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; Розвивальна: розвивати вміння самостійно контролювати свій час, самостійно оцінювати правильність виконання завдань, вносити корективи за необхідності; Виховна: виховувати самостійність, відповідальність за прийняття рішень. Тип уроку: контролю, […]...
- СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО РОЗДІЛ ІІІ. ГОСПОДАРСТВО УРОК 27. СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО Очікувані результати: учень визначає природно-географічні фактори розвитку сільського господарства, структуру галузі й особливості сільськогосподарського виробництва; наводить конкретні приклади зв’язків сільського господарства з іншими галузями. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник географії, атлас, карта “Сільське господарство”, діаграма “Структура земельного фонду України”, статистичні дані про розвиток галузі. Опорні поняття: […]...
- Морський та річковий транспорт Загальний курс транспорту РОЗДІЛ 2 ТРАНСПОРТНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ 2.5. РОЗВИТОК ТРАНСПОРТНО-ДОРОЖНЬОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ НА Морський та річковий транспорт – прийняття державних цільових програм розвитку морського і річкового транспорту та забезпечення безпеки судноплавства. Створення правових засад: – діяльності морських і річкових портів в нових економічних умовах на основі організаційного розмежування адміністративних і господарських функцій управління; – […]...
- Перевезення пасажирів за видами транспорту загального користування, тис. пас ДОДАТКИ Додаток 15 Перевезення пасажирів за видами транспорту загального користування, тис. пас. Рік Види транспорту Залізничний Морський Річковий Автомобільний (автобуси) 2003 476742,4 6929,4 2194,1 3297504,5 2004 452225,6 9678,4 2140,2 3720326,4 2005 445553,1 11341,2 2247,6 3836514,5 2006 448421,7 10901,3 2021,9 3987982,2 2007 447093,7 7690,8 1851,6 4173033,7 Рік Види транспорту Авіаційний Трамвайний Тролейбусний Метрополітен 2003 2370,2 1132181,9 […]...
- СВІТОВЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО Розділ 1. Загальна економіко-географічна характеристика світу Тема 4. Світове господарство §19. СВІТОВЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО Значення і внутрішньогалузева структура. Сільське господарство – найдавніша галузь матеріального виробництва і особлива галузь економіки. Адже воно займається вирощуванням культурних рослин (рослинництво) і розведенням і вирощуванням домашніх тварин (тваринництво). Тим самим сільське господарство забезпечує населення продуктами харчування і, водночас, промисловість – […]...
- Сільське господарство Сільське господарство – найважливіша сфера народного господарства, яка забезпечує населення продуктами харчування і є важливою сировинною базою для харчової та легкої промисловості. У цій сфері в Україні створюється бл. 1/3 національного доходу. У С. г. відбувається безпосередня взаємодія людини з природою, від якої значною мірою залежать здоров’я людини, її психологічний, нервовий, емоційний стан. С. г. […]...
- Сільське господарство НАРОДЖЕННЯ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО СВІТУ, ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО РОЗВИТКУ § 6. Сільськогосподарські культури в середньовічній Європі 1. Сільське господарство Середньовічна Європа досить чітко поділялася на дві сільськогосподарські зони: 1) південну, середземноморську, де зберігалися давні традиції античного землеробства, і 2) зону помірного клімату, що простяглася на північ від Альпійських гір. На півдні головною зерновою культурою була пшениця. Сіяли також […]...
- Транспорт Транспорт (лат. Transportare – переносити, переміщати, перевозити) – галузь народного господарства, яка забезпечує всі види перевезень в інших сферах і галузях, надає весь комплекс транспортних послуг, а також сукупність економічних відносин, які при цьому розвиваються. За видами перевезення розрізняють пасажирський і вантажний Т., за видами транспортних засобів – залізничний, морський, автомобільний, авіаційний, річковий, а також […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК З ТЕМ “АВСТРАЛІЯ” ТА “ПІВДЕННА АМЕРИКА” Мета: Навчальна: перевірити рівень знань і практичних умінь та навичок учнів за темами “Австралія” та “Південна Америка”; удосконалити у процесі виконання роботи навички узагальнення, систематизації, аналізу здобутих знань; Розвивальна: розвивати уважність, зосередженість, аналітичні здібності, географічне мислення, пам’ять, увагу; Виховна: виховувати самостійність, почуття відповідальності, впевненості у своїх знаннях. Тип уроку: контролю, коригування та оцінювання знань, вмінь, […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА” УРОК 11. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА” * Мета: узагальнити та систематизувати знання за вивченими темами; визначити рівень оволодіння знаннями, уміннями та навичками; розвивати вміння виконувати тестові завдання різних рівнів складності; виховувати уважність, організованість, відповідальність, зосередженість. Обладнання: роздавальні матеріали із завданнями. Тип уроку: контролю, оцінки й корекції знань учнів. Завдання для контролю […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ “ВСТУП. ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРИРОДИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ” Мета: – узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; вдосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, виконувати тестові завдання різних типів; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; – розвивати вміння самостійно контролювати свій час, оцінювати правильність виконання завдань, вносити корективи за потреби; – виховувати самостійність, відповідальність за прийняття рішень. Обладнання: атласи, дидактичні картки […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК З ТЕМИ “АФРИКА”* Мета: Навчальна: перевірити рівень знань і практичних умінь та навичок учнів за темою “Африка”; удосконалити у процесі виконання роботи навички узагальнення, систематизації, аналізу здобутих знань; Розвивальна: розвивати уважність, зосередженість, аналітичні здібності, географічне мислення, пам’ять, увагу; Виховна: виховувати самостійність, почуття відповідальності, впевненості у своїх знаннях. Тип уроку: контролю, коригування та оцінювання знань, вмінь, навичок. Хід уроку […]...
- Залізничний транспорт Загальний курс транспорту РОЗДІЛ 2 ТРАНСПОРТНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ 2.5. РОЗВИТОК ТРАНСПОРТНО-ДОРОЖНЬОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ НА Залізничний транспорт – законодавче врегулювання питань компенсації збитків залізниць від нерентабельних приміських перевезень при контролі їх замовників за дотриманням економічно обгрунтованих витрат; – розробка і впровадження економічного механізму реалізації вимог чинного законодавства стосовно державного фінансування придбання пасажирського рухомого складу; – забезпечення […]...
- Біосфера. Географічна оболонка. людство на Землі (підсумковий урок) ІІ СЕМЕСТР РОЗДІЛ V Людина і географічна оболонка Тема 2. Населення і природокористування Урок 64. Біосфера. Географічна оболонка. людство на Землі (підсумковий урок) Мета: скорегувати знання з вивчених тем; перевірити рівень знань з вивчених тем, уміння учнів користуватися атласами; виховувати географічне мислення. Тип уроку: перевірки та коригування знань, умінь, навичок. Обладнання: фізична карта світу, атласи, […]...
- СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА Розділ 1 Загальна економіко-географічна характеристика світу ТЕМА 4 СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО § 18. СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА Зайнятість у сільському господарстві. Сільське господарство – один із найдавніших видів діяльності людини. Навіть нині в цій галузі зайнято близько половини населення світу. Але є великі відмінності у кількості ‘ працівників в аграрному (з лат. – земельний) секторі різних […]...
- ЄВРАЗІЯ. ПІДСУМКОВИЙ УРОК УРОК 63. ТЕМА. ЄВРАЗІЯ. ПІДСУМКОВИЙ УРОК * Навчальна мета: узагальнення та систематизація знань учнів за вивченими темами; вдосконалення навичок та вмінь роботи з картами атласа; визначення рівня засвоєння учнями навчального матеріалу. Обладнання: атласи, варіанти завдань. Тип уроку: узагальнення, систематизації та контролю. Приклади завдань для контролю Варіант 1 I рівень. Оберіть правильну відповідь 1. Низка наукових […]...
- Альтернативне сільське господарство та його види СИСТЕМА “ПРИРОДА – НАСЕЛЕННЯ – ГОСПОДАРСТВО” ТЕМА 6 СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ §29. Альтернативне сільське господарство та його види Завдання альтернативного землеробства. Нині людство почало усвідомлювати, що подальше нарощення хімізації у сільському господарстві призведе до ще негативніших наслідків. Деякі аграрні організації, фермери як за кордоном, так і в Україні обирають шлях так званого альтернативного сільського господарства. Прихильники […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК З РОЗДІЛУ “ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРИРОДИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ” Мета: Навчальна: перевірити рівень знань і практичних умінь та навичок учнів за наведеною темою; удосконалити у процесі виконання роботи навички узагальнення, систематизації, аналізу здобутих знань; Розвивальна: розвивати уважність, зосередженість, аналітичні здібності, географічне мислення, пам’ять, увагу; Виховна: виховувати самостійність, почуття відповідальності, впевненості у своїх знаннях. Тип уроку: контролю, коригування та оцінювання знань, вмінь, навичок. Хід уроку […]...
- Залізничний транспорт – ТРАНСПОРТ СВІТУ МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА Розділ 4 ГАЛУЗІ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ 4.13. ТРАНСПОРТ СВІТУ 4.13.3. Залізничний транспорт Використання рейкового транспорту, який приводився в дію мускульною силою людини або тварини, відоме людству ще з XVI ст. Залізничний транспорт виник у першій половині XIX ст. у зв’язку з розвитком великої промисловості, зокрема кам’яновугільної і металургійної. Піонером парового залізничного транспорту вважається англійський […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “АФРИКА” Мета: – узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; вдосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, виконувати тестові завдання різних типів; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; – розвивати вміння самостійно контролювати свій час, самостійно оцінювати правильність виконання завдань, вносити корективи за необхідності; – виховувати самостійність, відповідальність за прийняття рішень. Обладнання: атласи, дидактичні […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ “ПІВДЕННА АМЕРИКА. АВСТРАЛІЯ” Мета: – узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; вдосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, виконувати тестові завдання різних типів; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; – розвивати вміння самостійно контролювати свій час, самостійно оцінювати правильність виконання завдань, вносити корективи за необхідності; – виховувати самостійність, відповідальність за прийняття рішень. Обладнання: атласи, дидактичні […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “КРАЇНИ ЄВРОПИ” УРОК 33. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “КРАЇНИ ЄВРОПИ” * Навчальна мета: узагальнити та систематизувати знання за вивченими темами; визначити рівень оволодіння знаннями, уміннями та навичками; розвивати вміння працювати з картами атласу, вміння виконувати тестові завдання різних рівнів складності; виховувати уважність, організованість, відповідальність, зосередженість. Обладнання: атласи, роздавальні матеріали із завданнями. Тип уроку: урок узагальнення, контролю, оцінки […]...
- АВСТРАЛІЯ. ПІВДЕННА АМЕРИКА. ПІДСУМКОВИЙ УРОК УРОК 37. АВСТРАЛІЯ. ПІВДЕННА АМЕРИКА. ПІДСУМКОВИЙ УРОК * Навчальна мета: узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; вдосконалити навички та вміння роботи з картами атласа; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; Обладнання: атласи, варіанти завдань. Тип уроку: урок узагальнення, систематизації та контролю. Приклади завдань для контролю Варіант 1 I рівень. Оберіть правильну відповідь. 1. […]...
- Автомобільний транспорт – ТРАНСПОРТ СВІТУ МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА Розділ 4 ГАЛУЗІ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ 4.13. ТРАНСПОРТ СВІТУ 4.13.2. Автомобільний транспорт Перший автомобіль з паровим двигуном побудував у 1769 р. французький інженер Н. Кюньо. Рухався він зі швидкістю 4 км/ год. Автомобіль з двигуном внутрішнього згорання створили в 1885-1887 pp. у Німеччині конструктори Г. Даймлер (18341900) і К. Бенц (1844-1929). Кожен з них […]...
- АНТАРКТИДА. ПІВНІЧНА АМЕРИКА. ПІДСУМКОВИЙ УРОК УРОК 48. АНТАРКТИДА. ПІВНІЧНА АМЕРИКА. ПІДСУМКОВИЙ УРОК * Навчальна мета: узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; вдосконалювати навички та вмінь роботи з картами атласа; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу. Обладнання: атласи, варіанти завдань. Тип уроку: узагальнення, систематизації та контролю. Приклади завдань для контролю Варіант 1 I рівень. Оберіть правильну відповідь 1. Антарктида […]...