ПИСЬМОВІ ПРИЙОМИ ДІЛЕННЯ НА КРУГЛЕ ЧИСЛО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ЧАСТОК
Мета: пояснити учням прийоми письмового ділення круглого числа на кругле; вдосконалювати навички розв’язування задач на різницеве порівняння двох часток; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усна лічба. Робота в групах
– Визначте закономірність. Продовжіть ряд.
– 0; 36; 72; 108; …; … (+ 36; 144; 180; 216)
– 5; 6; 8; 11; 15; 20; …; …; … (+ 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6.26; 33; 41)
– 15; 14; 16; 13; 15; 12; …; …; …
– 1; 3; 7; 13; 21; 31; …; …; … + (2 + 4 + 5 + 8 + 10.43; 57; 73)
3. Математичний диктант
– Запишіть відповіді.
– Перший доданок 120, другий у 2 рази менше. Запишіть суму.
– Третя частина числа 4000. Чому дорівнює число?
– До частки чисел 700 і 2 додати 60.
– За 6 год слон пройшов 30 км. З якою швидкістю йшов слон.
– Аеросани 3 години рухалися зі швидкістю 80 км/год. Скільки кілометрів пройшли сани?
– Ширина прямокутника 11 см, довжина 20 см. Чому дорівнює периметр?
– У білки в дуплі було кілька горіхів. Коли вона з’їла 34 горіха, у неї залишилося 27 горіхів. Скільки горіхів
Відповіді: 180; 12 000; 410; 5 км/год; 240 км; 62 см; 61.
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Підготовчі вправи
Завдання 120
Діти пояснюють різні способи ділення числа 32 на добуток чисел 2 і 4.
Завдання 121; 122 (усно)
20 = 2 •10; 40 = 4 • 10; 80 = 8 • 10
2. Пояснення нового матеріалу
Завдання 123 (фронтально)
Діти ознайомлюються з алгоритмом ділення круглого числа на кругле та пояснюють, як знайшли частку.
3. Фізкультхвилинка
4. Первинне закріплення
Розв’язування прикладів 124 (з поясненням)
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв’язування задач
Завдання 125
Учні знайомляться з задачею за текстом підручника. Для повторення використовують короткий запис. Фронтально складають план розв’язання задачі. Розв’язання задачі кожен учень записує самостійно.
1) 900 : 60 = 15 (ваг.) – по 60 т;
2) 850 : 50 = 17 (ваг.) – по 50 т;
3) 17 – 15 = 2 (ваг.)
850 : 50 – 900 : 60 = 2 (вагони)
Завдання 2, с. 24(1)
Учні складають задачі за коротким записом. Розв’язують самостійно з подальшою взаємоперевіркою в парах.
– У магазині було 24 кг помідорів і 22 кг огірків. За день продали 37 кг овочів. Скільки кілограмів овочів залишилося у магазині?
(24 + 22) – 37 = 9 (кг)
Завдання 2, с. 24 (2)
– У магазині було а кг овочів. За день продали Ь кг помідорів і с кг огірків. Скільки кілограмів овочів залишилося у магазині?
А – (b + с) – кг овочів
2. Розв’язування рівнянь
Завдання 126 (колективна робота)
Завдання 5, с. 24 (самостійно з подальшою взаємоперевіркою в парах)
3. Гра “Віднови приклад”
Завдання 4 (с. 24)
Діти вставляють пропущені цифри.
4. Банк математичних цікавинок “Завдання для допитливих”
Завдання 127
Відповідь: так.
5. Практична робота (завдання 7, с. 24)
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 128; 129 (с. 20).
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Молодці! Я вам вдячна за сьогоднішній урок! Ви дуже гарно працювали, старалися.
– Що ви запам’ятали?
– Що здалося складним?
Related posts:
- ПИСЬМОВІ ПРИЙОМИ МНОЖЕННЯ НА КРУГЛЕ ЧИСЛО РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДВОХ ДОБУТКІВ Мета: вчити учнів застосовувати письмові прийоми множення на кругле число; вдосконалювати обчислювальні навички та вміння учнів розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитайте складені вирази. (630 + 210) : 3 = 280 (705 – 245) : 10 = 46 […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА РОЗРЯДНЕ ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ЧАСТОК ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ПИСЬМОВИМ ДІЛЕННЯМ НА РОЗРЯДНЕ ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ЧАСТОК, УСТАНОВЛЮЮЧИ ПРИЧИННО-НАСЛІДКОВІ ЗВ’ЯЗКИ I. Перевірка домашнього завдання Виконання вправ 118 і 119 учні коментують з місця. Записати розв’язання задач виразами. Задача 118. 480 : 6 – 450 : 9 = 30 (кг) Задача 119. 20 […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ Мета: ознайомити учнів з письмовим діленням на двоцифрове число; вчити розв’язувати задачі на різницеве порівняння; розвивати мислення, математичну пильність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення – У скільки разів 150 м більше 5 м? (30) – На скільки 150 […]...
- ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ЧИТАННЯ І ЗАПИС П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ З ПЕРЕВІРКОЮ МНОЖЕННЯМ. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ДОБУТКІВ Мета: ознайомити учнів з правилом порівняння багатоцифрових чисел у межах 100 000; вдосконалювати вміння читати і записувати п’ятицифрові числа; повторити письмове ділення; вчити розв’язувати задачі двома способами; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Гра “Ланцюжок” Ділене 100, […]...
- ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ РІЗНИЦІ ДВОХ ЧАСТОК Мета: ознайомити учнів з письмовим множенням на двоцифрове число; вчити розв’язувати задачі, нерівності; розвивати мислення, математичну пильність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Усні обчислення. Гра “Хто швидше?” – Знайдіть “ланцюжок” з відповіддю 240. – Довжина відрізка 15 см. Яка довжина 1/5 частини […]...
- РОБОТА НАД ЗАДАЧАМИ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ЧАСТОК. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ Мета: формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на основі знання табличного множення і ділення; ознайомити учнів із задачами на кратне порівняння двох часток; провести аналіз складеної задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Допоможіть Сові […]...
- НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 3. НАЗВИ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ Мета: повторити назви компонентів дій додавання і віднімання, таблиці додавання і віднімання; формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 6, завдання 20; […]...
- Сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на знаходження суми двох добутків. Складання та розв’язування рівнянь. Ділення іменованих чисел (№№ 1076-1084) Тема. Сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на знаходження суми двох добутків. Складання та розв’язування рівнянь. Ділення іменованих чисел (№№ 1076-1084). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків; вчити складати та розв’язувати рівняння, ділити іменовані числа. Обладнання. Таблиця для […]...
- ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. СПІВВІДНОШЕННЯ “НА СКІЛЬКИ БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)?”. РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 64. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. СПІВВІДНОШЕННЯ “НА СКІЛЬКИ БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)?”. РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ Мета: на основі порівняння кількості предметів формувати в учнів розуміння різницевого порівняння чисел. Пояснити співвідношення “на скільки більше (менше)?”; закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 5; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до […]...
- ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗАСТОСУВАННЯ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового ділення на одноцифрове число; повторити правила знаходження остачі при діленні з остачею; закріплювати вміння розв’язувати задачі з елементами письмового ділення на одноцифрове число; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Множники […]...
- Правило ділення числа на добуток. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення з остачею на одноцифрове число (№№ 858-866) Тема. Правило ділення числа на добуток. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення з остачею на одноцифрове число (№№ 858-866). Мета. Повторити правило ділення числа на добуток; ознайомити учнів із застосуванням правила ділення числа на добуток для усного ділення на двоцифрове та розрядне число; удосконалювати вміння учнів розв’язувати […]...
- Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на застосування письмовою ділення на одноцифрове число (№№ 52-61) Тема. Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на застосування письмовою ділення на одноцифрове число (№№ 52 – 61). Мета. Формувати навички ділення з остачею; закріплювати знання табличного ділення; вправляти у письмовому діленні на одноцифрове число, розв’язуванні задач на застосування письмового ділення на одноцифрове число. Обладнання. Таблиця “Ділення на одноцифрове число”; картки для […]...
- Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення (№№ 867-875) Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення (№№ 867-875). Мета. Ознайомити учнів із діленням з остачею на двоцифрове число; закріплювати вміння усно ділити круглі числа на розрядні числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення. Обладнання. Таблиця “Ділення з остачею”; картки для опитування; короткий […]...
- Письмове множення і ділення на кругле число Письмове множення і ділення на кругле число Спосіб добору цифр у значенні частки 1 Знайди значення виразів. 56 ∙ 10 900 : 100 7 ∙ 100 400 : 10 1000 : 10 6 ∙ 10 200 : 100 9 ∙ 100 Зістав рівності на ділення. Якими цифрами мають закінчуватися ділені, щоб вони ділилися на 10? […]...
- Письмове ділення на двоцифрове число. Складені задачі, що містять знаходження частини числа УРОК 13 Тема. Письмове ділення на двоцифрове число. Складені задачі, що містять знаходження частини числа Мета: вправляти учнів у письмовому діленні на двоцифрове число, застосовувати таку дію для розв’язання задачі; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для самостійної роботи. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Самостійна робота за картками Картка 1 Варіант I […]...
- ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 7. ЗАДАЧІ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 105. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 7. ЗАДАЧІ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 7; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на кратне порівняння; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчі здібності: виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання […]...
- МНОЖЕННЯ й ДІЛЕННЯ НА КРУГЛЕ ЧИСЛО ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО МНОЖЕННЯ й ДІЛЕННЯ НА КРУГЛЕ ЧИСЛО 279. Поясни. А) 25 ∙ 30 = 25 ∙ (3 ∙ 10) = 25 ∙ 3 ∙ 10 = 75 ∙ 10 = 750 Б) В) Обчисли. 30 ∙ 20 40 ∙ 10 30 ∙ 30 50 ∙ 20 20 ∙ 30 […]...
- Письмове множення і ділення на кругле число Мета: формувати навички письмового множення та ділення на кругле число. Тип уроку: закріплення та застосування знань, умінь та навичок Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень (№1; РЗ ч. 1 с. 24, №1). Закріплювати прийом письмового множення на кругле число ( №2); ділення на кругле число ( №3; РЗ ч. 1 с. 24, №2). Формувати уміння […]...
- Нумерація трицифрових чисел. Множення й ділення з числами 0 і 1. Задачі на знаходження суми двох добутків УРОК 2 Тема. Нумерація трицифрових чисел. Множення й ділення з числами 0 і 1. Задачі на знаходження суми двох добутків Мета: провести бесіду про значення числа 0 у записі числа; повторити множення й ділення з числами 1 і 0 та правила множення й ділення суми на число та ділення числа на добуток; розвивати в учнів […]...
- Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число УРОК 6 Тема. Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення, проаналізувати розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити частину від числа. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка наявності домашнього завдання […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення на одноцифрове число; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; формувати компетентність уміння вчитися; виховувати пізнавальні інтереси. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення – Укажіть стрілкою маршрут від найменшої відповіді до найбільшої. – З’єднайте […]...
- НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ: ЧИТАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ, ПОПЕРЕДНЄ І НАСТУПНЕ ЧИСЛА, ЗНАЧЕННЯ ЦИФРИ НУЛЬ У ЗАПИСІ ЧИСЛА. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ З ЧИСЛАМИ 1 І 0. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДВОХ ДОБУТКІВ Мета: вдосконалювати вміння учнів читати, записувати і порівнювати трицифрові числа, називати попереднє і наступне числа; повторити правила множення і ділення з числами 1 і 0; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитайте складені рівняння. – Якою дією знаходили х у першому […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ЧИСЛА ЗА СУМОЮ ДВОХ ІНШИХ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 108. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ЧИСЛА ЗА СУМОЮ ДВОХ ІНШИХ Мета: закріпити знання таблиць множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- УТВОРЕННЯ ДРУГОЇ ТИСЯЧІ. ПОВТОРЕННЯ ПОЗАТАБЛИЧНОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ Мета: вчити учнів читати, записувати числа в межах 2000, лічити тисячами до 10 тисяч; повторити позатабличне ділення на одноцифрове число; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Запишіть тільки відповіді. – Знайти суму чисел 63 і 27, […]...
- ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. РОБОТА З НЕРІВНОСТЯМИ. ЗАДАЧІ, ОБЕРНЕНІ ДО ЗАДАЧ НА СУМУ ДВОХ ДОБУТКІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ПИСЬМОВИМ МНОЖЕННЯМ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ДОБИРАТИ ЗНАЧЕННЯ ЗМІННОЇ У НЕРІВНОСТЯХ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ I. Перевірка домашнього завдання Задачу 129 перевірити фронтально, замінити запитання задачі так, щоб останньою дією було віднімання. Вправу 128 перевірити вибірково. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Скільки […]...
- Знаходження числа за його частиною. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на знаходження числа за його частиною (№№ 71-81) Тема. Знаходження числа за його частиною. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на знаходження числа за його частиною (№№ 71 – 81). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження числа за його частиною; закріплювати навички ділення на одноцифрове число. Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточного контролю знань”; сигнальні картки. Зміст уроку І. Контроль, […]...
- Порівняння задач на пропорційне ділення. Письмове ділення з остачею на круглі числа (№№ 885-892) Тема. Порівняння задач на пропорційне ділення. Письмове ділення з остачею на круглі числа (№№ 885-892). Мета. Удосконалювати вміння учнів розв’язувати, складати і порівнювати задачі на пропорційне ділення; закріплювати вміння ділити з остачею трицифрові числа на двоцифрові круглі числа; вправляти у знаходженні значень виразів на кілька дій. Обладнання. Таблиця “Порівняння задач на пропорційне ділення”; схеми задач. […]...
- НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ДІЛЕННІ. ЗВ’ЯЗОК ДІЙ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТИТЬ ДВОРАЗОВЕ ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЕЛ НА КІЛЬКА ОДИНИЦЬ Мета: повторити конкретний зміст дії ділення, назви компонентів при діленні, зв’язок множення і ділення; вдосконалювати навички розв’язування задачі, що містять дворазове зменшення чисел на кілька одиниць; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Робота в парах за табелем-календарем Учні […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ДРОБУ Мета: повторити правило знаходження частини числа; закріпити вміння розв’язувати задачі на знаходження частини числа за значенням його дробу; вчити виконувати письмове ділення; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення. Гра “День – ніч” 3. Математичний диктант – Запиши […]...
- МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 10 І 100. ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЧАСТИНИ, ТА ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ МНОЖИТИ ТА ДІЛИТИ ЧИСЛА НА 10 І 100; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЧАСТИНИ, ТА ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ; ПЕРЕВІРИТИ ПРАВИЛЬНІСТЬ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ I. Перевірка домашнього завдання Повідомити з місця відповідь задачі 80. Замінити запитання задачі, щоб у розв’язанні додалася ще одна дія (для учнів з високим […]...
- НУМЕРАЦІЯ ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЧИТАННЯ І ЗАПИС ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОВТОРЕННЯ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ДРОБУ Мета: формувати в учнів уміння читати і записувати шестицифрові числа в межах 200 000, розкладати їх на розрядні доданки; закріплювати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Запишіть цифрами числа: п’ять […]...
- МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ ІЗ ЧИСЛАМИ 1 ТА 0. МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ СУМИ НА ЧИСЛО ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПОВТОРИТИ ПРАВИЛА МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ ІЗ ЧИСЛАМИ 1 ТА 0, ВЛАСТИВОСТІ МНОЖЕННЯ Й ДІЛЕННЯ СУМИ НА ЧИСЛО; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ ДВОМА СПОСОБАМИ I. Перевірка домашнього завдання Виконання вправи 30 один учень записує на дошці. Учитель перевіряє розв’язання задачі 31 (вибір дій) фронтально. Як зміниться розв’язання задачі, якщо замінити запитання: На скільки […]...
- Задачі на пропорційне ділення. Розв’язування рівнянь і нерівностей (№№ 849-857) Тема. Задачі на пропорційне ділення. Розв’язування рівнянь і нерівностей (№№ 849-857). Мета. Закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на пропорційне ділення; вчити складати задачі на пропорційне ділення за коротким записом; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння і нерівності. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього […]...
- Письмове множення на одноцифрове число. Задача, обернена до задачі на суму двох добутків УРОК 4 Тема. Письмове множення на одноцифрове число. Задача, обернена до задачі на суму двох добутків Мета: повторити алгоритм письмового множення; ознайомити учнів із графічним зображенням (схемою) плану розв’язання задачі; скласти й порівняти задачу на знаходження суми добутків двох чисел та обернену до неї; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки для обчислень, предметні малюнки. ХІД УРОКУ […]...
- ДІЛЕННЯ НУЛЯ НА ЧИСЛО. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 126. ДІЛЕННЯ НУЛЯ НА ЧИСЛО. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0 Мета: ознайомити учнів із діленням нуля на число; пояснити неможливість ділення на 0; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до предмета. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього […]...
- ЧИСЛО І ЦИФРА 2. ПОНЯТТЯ “ДРУГИЙ”. НАСТУПНЕ ЧИСЛО. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 2. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА ДОВЖИНОЮ (“ДОВШИЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 8. ЧИСЛО І ЦИФРА 2. ПОНЯТТЯ “ДРУГИЙ”. НАСТУПНЕ ЧИСЛО. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 2. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА ДОВЖИНОЮ (“ДОВШИЙ – КОРОТШИЙ”) Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 2; сформувати поняття “другий”, “наступне число”; учити писати цифру 2, порівнювати предмети за довжиною (“довший – […]...
- Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62-70) Тема. Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62 – 70). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення трицифрового числа на одноцифрове. Обладнання. Таблиця усних обчислень (гра “Комп’ютер”); картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і […]...
- ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 67. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ Мета: формувати в учнів навички табличного множення числа 3; вправляти у розв’язуванні прикладів і задач; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. […]...
- Множення і ділення розрядних чисел на одноцифрове число Множення і ділення розрядних чисел на одноцифрове число 760. Розв’язання: Відповідь: 100 кілограмів цукру. З 24 кг цукрових буряків одержали 4 кг цукру. Скільки кілограмів буряків треба, щоб одержати 100 кілограмів цукру? 762. 1) а – 680 = 140; 2) b : 6 = 3 763. Позначимо один пакет. Їх три Викреслимо однакову кількість пакетів. […]...
- Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число УРОК 5 Тема. Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення на одноцифрове число. Обладнання: картки для усної лічби, картки для групової роботи. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Записати по діях розв’язання задачі № 33. – […]...