ПОРТУЛАК – ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

ПОРТУЛАК

Популярна городня культура, що відома була в Закавказзі, а в останні роки культивується на присадибних ділянках у багатьох районах СНД із теплим і помірним кліматом. Портулак – чудова пряність, використовується свіжим та консервованим, з нього роблять салати. У їжу йдуть листя, молоді пагони й квіти. У медицині використовується як засіб для загоєння ран, при укусах отруйних змій і комах, хворобах печінки й нирок, витяжка з портулаку входить до складу препаратів для

лікування імпотенції.

Портулак городній – однолітня трав’яниста рослина родини портулакових з довгим соковитим стеблом завдовжки до 60 см. Портулак – рослина в’юнка або повзуча. У південних районах європейської частини росте в дикому вигляді.

Портулак городній вимогливий до тепла й світла. Він не є моро30стійкою рослиною, але в теплий се30н росте практично в усіх регіонах. Довгострокове зниження температури позначається на рості й розвитку рослини, навіть при легких заморозках портулак гине.

Розмножується портулак насінням. Як тільки грунт прогріється до температури +10…+15 °С, можна висаджувати

насіння. Вирощують портулак рядами з міжряддями 50-60 см. Норма витрати насіння – 200-300 г на сотку. З появою сходів їх проріджують, залишаючи одну рослину на 12-14 см.

Портулак невимогливий до грунту, але погано росте на важких глинистих і перезволожених ділянках. Доглядати за ним нескладно. Регулярно розпушують землю в міжряддях, знищують бур’яни, рослину поливають, не допускаючи пересихання грунту.

Збирання портулаку проводять кілька разів протягом вегетаційного періоду. Молоді рослини зрізують, залишаючи над грунтом 3-5 см, після чого вони знову відростають. Портулак, що не використовується безпосередньо в їжу, маринують.

Рекомендовані сорти: 30лотаво-жовтий, Жовтий, Зелений.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПОРТУЛАК – ДЕЛІКАТЕСНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ