Повторення та систематизація знань і вмінь з розділу “Рівняння”
Урок № 84
Тема. Повторення та систематизація знань і вмінь З розділу “Рівняння”
Мета: повторити й систематизувати знання учнів про види рівнянь та способи їх розв’язання; повторити та систематизувати способи дій щодо розв’язування рівнянь, якими володіють учні; провести бліц-контроль засвоєння.
Тип уроку: повторення та систематизація знань, умінь, навичок.
Хід уроку
I. Організаційний момент
1. Перевірка готовності до уроку.
2. План роботи на уроці.
II. Перевірка домашнього завдання
@ Оскільки завдання
III. Формулювання мети й завдань уроку
@ Оскільки основну дидактичну мету було сформульовано на попередньому уроці, то учням нагадуємо, що на цьому уроці повторюємо ті знання і вміння, які використовуються ними під час розв’язування рівнянь.
IV. Повторення та систематизація знань
@ Як і на попередньому, уроці повторення та систематизацію знань проводимо під час роботи зі схемами.
Схема 1
Виконання письмових
1. Розв’яжіть рівняння:
1) 3х – 18 = 5 – 2х;
2) 3(х – 2) – 4(х – 4) = 5;
3) 0,3(1 – х) – 0,4(х – 1) = 0,7;
4) ;
5) (х – 3)(х + 3) = (х + 1)2;
6) у3 – 3у2 = 0;
7) х3 – Х = 0;
8) х2 – 6х + 9 = 0;
9) z2 – 15z + 56 = 0;
10) х3 – 2х2 – 4х + 8 = 0;
11) |3 – 2х| = 5;
12) ||х| – 2| = 6.
2. Розв’яжіть систему рівнянь:
1) графічно;
2) способом підстановки;
3) способом додавання;
4) будь-яким зручним способом.
3. Розв’яжіть задачу:
1) склавши рівняння:
У першій цистерні втричі більше бензину, ніж у другій. Коли з першої цистерни забрали 400 л бензину, а з другої 800 л, з’ясувалося, що в першій цистерні бензину стало у 8 разів більше, ніж у другій. Скільки бензину було в кожній цистерні спочатку?
2) склавши і розв’язавши систему рівнянь:
Два автоматичні станки разом за 8 год. виготовляють 2 000 деталей. Перший станок за 2 год. і другий за 3 год. разом виготовляють 630 деталей. Скільки деталей виготовляє за 1 годину кожний станок?
V. Підсумки уроку
Самостійна робота з подальшим аналізом і самоперевіркою
Варіант 1 | Варіант 2 |
1. Розв’яжіть рівняння. | 1. Розв’яжіть рівняння. |
2. Складіть рівняння для розв’язання задачі. Відстань по річці між пунктами А та В в обидва боки катер долає за 8 год. Знайдіть цю відстань, якщо власна швидкість катера 8 км/год., а швидкість течії 2 км/год. | 2. Складіть рівняння для розв’язання задачі. Над виконанням замовлення молодий робітник працював 8 год., а майстер виконав те саме замовлення за 6 год. Скільки деталей складає замовлення, якщо майстер і учень за 1 год. разом виконують 7 деталей? |
@ Якщо на розв’язування самостійної роботи не вистачить часу на уроці, можна провести її як домашню самостійну роботу (аналіз зробити наступного уроку).
VI. Домашнє завдання
№ 1. Повторіть основні способи розв’язання рівнянь.
№ 2. Розв’яжіть рівняння:
1) ;
2) у2 + 2y – 48 = 0;
3) (|x| + 5)(3|x| – 9) = 0.
№ 3. Розв’яжіть задачу.
Нержавіюча сталь є сплавом заліза, хрому й нікелю. Лист із такої сталі містить 15 % хрому, 0,5 % нікелю, а заліза – на 2,78 кг більше, ніж хрому. Знайдіть масу листа.
№ 4. Повторіть та випишіть основні поняття теми “Функції та графіки”.