ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 8. ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид)

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; закріпити навички табличного множення і ділення на 8; навчати використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати самостійність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Гра “Ерудит”

– Що таке бамбук?

– Обчисліть приклади та знайдіть правильну відповідь.

src="/images/image062_50.jpg" class=""/>

– Дерево, якщо відповідь дорівнює 60.

– Кущ, якщо відповідь дорівнює 70.

– Трава, якщо відповідь дорівнює 50.

3. Запис виразів та знаходження їх значень

– Ділене 56, дільник є різницею чисел 14 і 7.

– Зменшуване виражене добутком чисел 7 і 9, від’ємник 8.

– Ділене виражене сумою чисел 15 і 48, дільник 7.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення і ділення на 8; навчимося використовувати знання таблиці під час розв’язування задач і прикладів.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Підготовча робота (c. 37, завдання 264)

Замініть додавання множенням.

– Знайдіть добуток та складіть рівність з діленням на 8.

8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8

2. Робота за таблицею множення і ділення чисел на 8 (с. 37, завдання 265)

– Прочитайте таблицю множення на 8.

– Яким правилом користувалися, коли складали таблицю? (Від перестановки множників добуток не зміниться.)

– Письмово складіть таблицю ділення на 8.

– Яким правилом користувалися, коли складали таблицю? (Якщо добуток розділити на один з множників, то отримаємо другий множник.)

3. Тренувальна вправа (с. 38, завдання 266)

– Розв’яжіть приклади з коментуванням, користуючись таблицями.

4. Робота над задачею (с. 38, завдання 268)

– Прочитайте задачу.

– Розгляньте схему задачі.

– Складіть план розв’язання задачі.

– Розв’яжіть задачу окремими діями.

Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над задачею (с. 38, завдання 269)

Аналіз умови задачі.

5 ігр.- 30 грн

? – 18 грн

– Скільки заплатили за 5 іграшок?

– Як дізнатися, скільки коштує 1 іграшка? (30 : 5 = 6 (грн))

– А якщо у вас 18 грн, скільки іграшок ви зможете купити? (3 іграшки, тому що 18 : 6 = 3.)

– Запишіть розв’язання задачі по діях, а потім – виразом. (18 : (30 : 5) = 3))

2. Творча робота над задачею

– Складіть обернену задачу та розв’яжіть її.

5 ігр. – 30 грн

3 ігр. – ?

30 : 5 • 3 = 18 (грн)

3. Самостійна робота

1 варіант

2 варіант

7 дм – 7 см

8 дм – 8 см

64 см : 8

8 см • 6

5 дм 6 см + 4 см

4 дм 7 см + 3 см

4. Робота над задачею (с. 38, завдання 267)

Самостійний запис розв’язання задачі з наступною перевіркою.

8 • 9 – 30 = 42 (кг)

5. Завдання з логічним навантаженням (с. 38, завдання 270)

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

– Над чим працювали на уроці?

– Що нового дізналися?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 38, завдання 271; 272.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 8. ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид)