Практична робота 1. Координати комірок. Діапазон комірок. Введення й редагування числової, формульної та текстової інформації
ТЕМА 5.4. ЕЛЕКТРОННІ ТАБЛИЦІ (10 ГОДИН)
Урок 50
Практична робота 1. Координати комірок. Діапазон комірок. Введення й редагування числової, формульної та текстової інформації
Мета:
– формувати навички вводу числової, формульної та текстової інформації за допомогою програми опрацювання електронних таблиць;
– повторити і закріпити засвоєні на попередньому уроці уміння та навичок щодо використання основних понять ЕТ;
– розвивати вміння порівняння, аналізу та синтезу отриманих знань, навичок застосовувати їх на практиці;
–
Тип уроку: урок формування і вдосконалення вмінь та навичок.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань
Клас ділиться на 4 групи по 3-4 учні у кожній для виконання завдань та подальшого аналізу діяльності груп. Групи складаються з учнів, які мають різні рівні навчальних досягнень.
Завдання для 1-ї групи.
Зібрати зошити учнів з домашнім завданням (діаграми Венна) та провести аналіз його виконання.
Завдання для 2-ї групи.
Учні працюють у дошки, на якій за допомогою магнітів розташувати послідовність різних способів запуску табличного процесора.
Завдання для 3-ї групи.
Робота за комп’ютером у парах. За допомогою будь-якого програмного забезпечення (текстовий редактор, графічний редактор, комп’ютерні презентації) скласти схему-план відповіді на запитання:
– перша пара – “Функції електронних таблиць”,
– друга пара – “Сфери використання ЕТ”.
Завдання для 4-ї групи. Заповнити таблицю відповідно до картки № 1.
Номер елемента вікна на малюнку | Назва | Призначення |
1 | ||
2 | ||
3 | ||
4 | ||
5 | ||
6 | ||
7 | ||
8 | ||
9 |
II. Підбиття підсумків роботи груп, взаємоаналіз виконання завдань
КАРТКА № 1
III. Виконання практичної роботи
Мета: навчитись уводити та редагувати різні типи даних у комірки електронної таблиці.
Етап 1. Вивчення основних понять. Проводиться за підручником або за матеріалом, який роздається на кожну парту та містить пояснення основних понять теми:
– комірка
– діапазон строк, стовпців, комірок;
– зв’язний діапазон;
– незв’язний діапазон;
– типи даних, з якими працює ЕТ;
– способи вводу та редагування даних у комірці.
Підсумок вивчення
Виконання у зошиті для практичних робіт завдань.
1. Записати назву діапазонів комірок, які зображені на малюнках А, В
2. Записати порядок виділення зв’язного діапазону комірок і незв’язного діапазону комірок.
Етап 2. Уведення й редагування числової, формульної та текстової інформації (таблиця № 1).
– Провести введення даних у діапазон комірок А1:19 за допомогою форми.
– Заповнити структуру таблиці. Назви ПР № 1; ПР № 2… ПР № 8 ввести за допомогою маркера заповнення.
– Для запису назв вертикально виділіть назви ПР № 1; ПР № 2… ПР № 8; горизонтальне меню “Формат”; спадаюче меню “Комірки”; вкладка “Вирівнювання” – Орієнтація.
Таблиця № 1
Рівень навчальних досягнень учнів з теми
ПР № 1 | ПР № 2 | ПР № 3 | ПР № 4 | ПР № 5 | ПР № 6 | ПР № 7 | ПР № 8 | |
Іванов | 8 | 7 | 10 | 2 | 8 | 9 | 10 | 7 |
Петров | 3 | 4 | 5 | 8 | 12 | 8 | 9 | 9 |
Краснова | 10 | 11 | 9 | 11 | 8 | 8 | 9 | 9 |
Селін | 10 | 11 | 7 | 4 | 12 | 8 | 9 | 9 |
Бубнова | 10 | 7 | 2 | 7 | 10 | 8 | 9 | 9 |
Сидоров | 10 | 9 | 5 | 9 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Оформлення таблиці виконати за допомогою пункту горизонтального меню Формат; спадаюче меню “Комірки”; вкладки “Шрифт”, “Границі”
Для заповнення даних таблиці № 1 використовуємо форму: виділити діапазон А3:К3; горизонтальне меню “Дані”; спадаюче меню “Форма”, стовпці “Середній бал” та “Оцінка” залишаємо вільними.
Підсумок роботи
– Готова таблиця, яка повинна бути збережена у файлі ПР№1.xls у папці з прізвищем виконавця;
– У зошиті записується порядок виконання практичної роботи у вигляді таблиці.
№ з/п | Зміст | Алгоритм виконання |
IV. Підсумки уроку
1. Назвіть основний елемент електронної таблиці.
2. Як позначається діапазон рядків, стовпців, комірок?
3. Поясніть поняття “зв’язний діапазон”, “незв’язний діапазон”.
4. Назвіть типи даних, з якими працює ЕТ.
5. За допомогою яких засобів здійснюють увід та редагування даних у комірці?
За допомогою методу “Мікрофон” пропонується учням закінчити речення: “Сьогодні на уроці ми навчились….”
V. Домашнє завдання
Вивчити основні поняття ЕТ, читати конспект.
Учитель оголошує тему наступного уроку та об’єднує учнів у групи по 3-4 учні в кожній, члени яких отримують позначки одного кольору (сині, фіолетові, зелені, червоні, жовті).