Правило ділення числа на добуток. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення з остачею на одноцифрове число (№№ 858-866)
Тема. Правило ділення числа на добуток. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення з остачею на одноцифрове число (№№ 858-866).
Мета. Повторити правило ділення числа на добуток; ознайомити учнів із застосуванням правила ділення числа на добуток для усного ділення на двоцифрове та розрядне число; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на пропорційне ділення; повторити ділення на одноцифрове число.
Обладнання. Таблиця “Правило ділення числа на добуток”;
Зміст уроку
I. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
А) Пояснити розв’язання задачі № 856.
(Розв’язання:
1) 2 + 3 = 5 (альб.) – купив хлопчик;
2) 40 : 5 = 8 (грн) – ціна альбому;
3) 8 • 3 = 24 (грн) – йому мають повернути друзі.)
Б) Із завдання № 857 зачитати знайдені значення х
(Відповідь: х = 92 000; 64 000; 76 000.)
2. Усні обчислення.
А) 18:4; 34 : 7; 55 : 9; 52 : 7.
Б) Обчислити зручним способом.
4 • 560 • 25 (= 56000)
15 •120 • 2 (=3600)
500 • 179 • 2 (=179000)
В) Із одного села у протилежних напрямках вийшли два пішоходи. Яка відстань буде між ними
(Відповідь: 50 км.)
3. Завдання для опитування.
А) Бензин був у 7 каністрах, у кожній порівну. У перший автобус заправили 48 л бензину, а в другий – 64 л. Скільки каністр бензину заправили в перший автобус і скільки в другий? (Відповідь: 3 каністри, 4 каністри.)
Б) Обчислити.
7300 • 40 – 41728 : 8 (= 286784)
II. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовча робота.
А) Обчислити вирази і порівняти їх значення.
Б) Повторення правила ділення числа на добуток.
2. Пояснення матеріалу (за таблицею).
Учні розглядають записи і пояснюють різні способи ділення числа на добуток.
3. Первинне закріплення вивченого (за №№ 858 – 861).
(Відповіді: до № 860 (360; 30; 20); до № 861 (60; 30; 12; 6).)
(Зразок виконання: 270 : 45 = 270 : 9:5 = 6.)
Фізкультхвилинка.
III. Розвиток математичних знань.
1. Робота над задачами.
А) Задача № 862.
Аналіз задачі проводять за таблицею:
Учні з високим і достатнім рівнем знань розв’язують задачу самостійно діями з поясненням, решта – під керівництвом учителя.
(Розв’язання:
1) 60: 12 = 5 (т) – вантажність першого автомобіля;
2) 20 : 5 = 4 (р.) – зробив перший автомобіль;
3) 12 – 4 = 8 (р.) – зробив другий автомобіль.)
Учитель може запропонувати учням знайти число рейсів, здійснюваних
Другим автомобілем, іншим способом.
(Розв’язання: 60 – 20 = 40(т) – маса картоплі, перевезена другим автомобілем;
40 : 5 = 8 (рейсів) – здійснив другий автомобіль.)
Б) Задача.
Два слюсарі виготовили.100 деталей. Перший працював 7 годин, а другий 8 годин. Скільки деталей виготовив кожний слюсар, якщо щогодини вони виготовляли їх однакову кількість?
(Відповідь: перший слюсар виготовив 140 деталей, а другий – 160 деталей.)
2. Ділення з остачею.
А) Завдання № 863 (з коментуванням).
Б) Завдання № 864 (самостійно).
IV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
№№ 865, 866 (с. 139).
Related posts:
- Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення (№№ 867-875) Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення (№№ 867-875). Мета. Ознайомити учнів із діленням з остачею на двоцифрове число; закріплювати вміння усно ділити круглі числа на розрядні числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення. Обладнання. Таблиця “Ділення з остачею”; картки для опитування; короткий […]...
- Множення багатоцифрових чисел на круглі та розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення трицифрових чисел на одноцифрові та двоцифрові числа (№№ 831-838) Тема. Множення багатоцифрових чисел на круглі та розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення трицифрових чисел на одноцифрові та двоцифрові числа (№№ 831-838). Мета. Формувати вміння учнів множити багатоцифрові числа на круглі та розрядні числа; ознайомити із задачами на пропорційне ділення; повторити ділення трицифрових чисел на одноцифрові та двоцифрові числа. Обладнання. Таблиці та схеми […]...
- Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа УРОК 92 Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа Мета: пояснити учням ділення з остачею на двоцифрове число способом спроб; удосконалювати усне ділення круглих чисел на розрядні та вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення; формувати обчислювальні навички. Обладнання: картки й таблиця для усної лічби, предметні малюнки, картки для […]...
- Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа УРОК 91 Тема. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа Мета: повторити правило ділення числа на добуток двох чисел та його застосування при обчисленні; пояснити учням усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні; готувати до засвоєння письмового ділення на розрядні числа; опрацювати задачу на пропорційне ділення та задачу з дробом; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: […]...
- ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ НА ДВОЦИФРОВІ ЧИСЛА. УСНЕ ДІЛЕННЯ КРУГЛИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПОВТОРИТИ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ НА ДВОЦИФРОВІ ЧИСЛА; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ КРУГЛІ ЧИСЛА НА РОЗРЯДНІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ПРОПОРЦІЙНИЙ ПОДІЛ І. Перевірка домашнього завдання Вибірково пояснити обчислення виразів вправи 866. Користуючись розв’язанням задачі 865, порівняти дроби 3/8 i 2/7. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) […]...
- Ділення числа на добуток чисел. Письмове ділення круглих чисел на круглі (№№ 120-129) Тема. Ділення числа на добуток чисел. Письмове ділення круглих чисел на круглі (№№ 120-129). Мета. Повторити прийоми ділення числа на добуток двох чисел; ознайомити учнів з письмовим діленням круглих чисел; формувати вміння розв’язувати рівняння, складені задачі, які включають ділення круглих чисел; розвивати математичне мовлення. Обладнання. Таблиці “Ділення числа на добуток”, “Ділення круглих чисел”; схеми задач. […]...
- ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗАСТОСУВАННЯ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового ділення на одноцифрове число; повторити правила знаходження остачі при діленні з остачею; закріплювати вміння розв’язувати задачі з елементами письмового ділення на одноцифрове число; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Множники […]...
- Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Складені задачі, розв’язання яких вимагає знаходження дробу від числа (№№ 814-822) Тема. Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Складені задачі, розв’язання яких вимагає знаходження дробу від числа (№№ 814-822). Мета. Закріплювати вміння учнів виконувати усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі, розв’язання яких вимагає знаходження дробу від числа. Обладнання. Таблиця “Множення багатоцифрових чисел на […]...
- Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на застосування письмовою ділення на одноцифрове число (№№ 52-61) Тема. Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на застосування письмовою ділення на одноцифрове число (№№ 52 – 61). Мета. Формувати навички ділення з остачею; закріплювати знання табличного ділення; вправляти у письмовому діленні на одноцифрове число, розв’язуванні задач на застосування письмового ділення на одноцифрове число. Обладнання. Таблиця “Ділення на одноцифрове число”; картки для […]...
- НУМЕРАЦІЯ ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЧИТАННЯ І ЗАПИС ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОВТОРЕННЯ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ДРОБУ Мета: формувати в учнів уміння читати і записувати шестицифрові числа в межах 200 000, розкладати їх на розрядні доданки; закріплювати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Запишіть цифрами числа: п’ять […]...
- МНОЖЕННЯ Й ДІЛЕННЯ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО ЗАСТОСУВАННЯ НУМЕРАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ ДІЙ МНОЖЕННЯ Й ДІЛЕННЯ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО Множення й ділення круглих багатоцифрових чисел виконується аналогічно до виконання цих дій в межах 1 000. 505. 5 ∙ 3 50 ∙ 3 7 ∙ 4 24 ∙ 3 5 сот. ∙ 3 500 ∙ 3 700 ∙ 4 240 ∙ […]...
- Аналіз контрольної роботи. Нумерація шестицифрових чисел: читання і записування шестицифрових чисел у межах 200000. Повторення письмового ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 246-256) Тема. Аналіз контрольної роботи. Нумерація шестицифрових чисел: читання і записування шестицифрових чисел у межах 200000. Повторення письмового ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 246-256). Мета. Формувати в учнів уміння читати і записувати шестицифрові числа у межах 200 тисяч, розкладати їх на розрядні доданки; закріплювати обчислювальні навички і вміння розв’язувати задачі; […]...
- Письмове множення багатоцифрових чисел на круглі числа. Підготовка до розв’язування задач на пропорційне ділення. Задачі на знаходження дробу від числа (№№ 823-830) Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на круглі числа. Підготовка до розв’язування задач на пропорційне ділення. Задачі на знаходження дробу від числа (№№ 823-830). Мета. Вчити учнів письмово множити багатоцифрові числа на круглі числа; готувати до розв’язування задач на пропорційне ділення; закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа. Обладнання. Таблиця усних обчислень; схеми задач; […]...
- УСНЕ ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УСНИМ ДІЛЕННЯМ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ; ПОВТОРИТИ ДІЛЕННЯ ЧИСЛА НА ДОБУТОК; УДОСКОНАЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ I. Перевірка домашнього завдання На дошці зображено схеми міркувань до задач 856, 867, користуючись якими учні пояснюють вибір дій. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Усні обчислення. 1) Математичний диктант. Кожне із чисел […]...
- УСНЕ ДІЛЕННЯ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ. ЗАДАЧІ НА РУХ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА РУХ, ОБЧИСЛЮВАТИ ПЛОЩУ І. Перевірка домашнього завдання Перевіряючи задачі 721, 722, заслухати пояснення різних способів розв’язання, визначити найбільш раціональний. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити ЗО 450 : 5. Чому в частці […]...
- Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа УРОК 89 Тема. Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа Мета: з’ясувати особливості множення круглих чисел на розрядні; опрацювати задачі на пропорційне ділення, формувати обчислювальні навички. Обладнання: таблиці для усної лічби, таблиці умов задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усні обчислення – Гра “Замкни коло” – Розв’язати рівняння. Х : 15 […]...
- Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні УРОК 86 Тема. Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні Мета: пояснити учням прийоми множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні; формувати обчислювальні навички та вміння розв’язувати складені задачі з дробами. Обладнання: картки для виконання тесту, картки для усних обчислень. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усна лічба за картками 2. […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на 10, 100, 1 000 з остачею. Задачі на спільну дію УРОК 77 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на 10, 100, 1 000 з остачею. Задачі на спільну дію Мета: ознайомити учнів з діленням багатоцифрових чисел на 10, 100, 1 000 з остачею; формувати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі. Обладнання: картки для усної лічби, таблиця для розв’язання задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів […]...
- Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число УРОК 5 Тема. Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення на одноцифрове число. Обладнання: картки для усної лічби, картки для групової роботи. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Записати по діях розв’язання задачі № 33. – […]...
- Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число УРОК 6 Тема. Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення, проаналізувати розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити частину від числа. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка наявності домашнього завдання […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО З ОСТАЧЕЮ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОПРАЦЮВАТИ ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ З ОСТАЧЕЮ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ ТА УЗАГАЛЬНЮВАТИ СПОСОБИ ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ I. Перевірка домашнього завдання Учень записує і коментує розв’язання задачі 145. Як треба змінити частину задачі, щоб її розв’язанням був вираз 15 + 6 : 3? вираз (15 + 6) – 3? Задача 144. […]...
- НУМЕРАЦІЯ ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 200 000. ПОВТОРЕННЯ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ УТВОРЮВАТИ, ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ ШЕСТИЦИФРОВІ ЧИСЛА В МЕЖАХ 200 000, РОЗКЛАДАТИ ЇХ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБІВ ВІД ЧИСЛА ЗА ПРАВИЛОМ І. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка виконання вправ 244 і 245. Картка 1 1) Порівняти числа: 48 000 і 47 999; 34 […]...
- УСНЕ МНОЖЕННЯ КРУГЛИХ ДВОЦИФРОВИХ ТА БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПОВТОРИТИ ПРИЙОМИ УСНОГО МНОЖЕННЯ ДВОЦИФРОВИХ І БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ З ДРОБАМИ I. Перевірка домашнього завдання На дошці записано вирази: 24 • 3 – 24 – 36; 24 • 3 – 36; 24 • 3 – (24 + 36). Які з них є розв’язком задачі 812? Чому […]...
- ЗБІЛЬШЕННЯ (зменшення) ЧИСЛА В 10; 100; 1000 РАЗІВ. ЧИТАННЯ І ЗАПИС БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ПРОПОРЦІЙНЕ ДІЛЕННЯ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: узагальнити правила знаходження числа повних десятків, сотень, тисяч, десятків тисяч в багатоцифрових числах; учити збільшувати (зменшувати) числа у 10; 100; 1000 разів, читати і записувати багатоцифрові числа; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; підготувати учнів до контрольної роботи. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант […]...
- МНОЖЕННЯ Й ДІЛЕННЯ НА РОЗРЯДНІ ОДИНИЦІ 10; 100. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА Мета: вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за його частиною і частини від числа; закріплювати навички ділення і множення на одноцифрове число, на розрядну одиницю 10; 100; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Завдання 80 – Прочитайте відповідь, поясніть вибір дії. […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ДРОБУ Мета: повторити правило знаходження частини числа; закріпити вміння розв’язувати задачі на знаходження частини числа за значенням його дробу; вчити виконувати письмове ділення; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення. Гра “День – ніч” 3. Математичний диктант – Запиши […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Ділення на 10, 100, 1000 з остачею. Задачі на спільну роботу (№№ 741-750) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Ділення на 10, 100, 1000 з остачею. Задачі на спільну роботу (№№ 741-750). Мета. Ознайомити учнів із діленням на 10, 100, 1000 з остачею: закріплювати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу та ділити багатоцифрові числа на одноцифрові. Обладнання. Таблиця усних обчислень; завдання для опитування: схеми задач; таблиця для внесення […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа. Ділення іменованих чисел УРОК 97 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа. Ділення іменованих чисел Мета: опрацювати нові випадки ділення багатоцифрових чисел на розрядні та ділення іменованих чисел; формувати вміння учнів розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки червоного, зеленого і жовтого кольору, картки для усної лічби, таблиці умов задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа УРОК 96 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа Мета: опрацювати випадки письмового ділення багатоцифрових чисел на розрядні, коли в частці є нуль; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі. Обладнання: картки й таблиця для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення 1. Знайти помилки, обчислити правильно. 2. Обчислення за картками 3. […]...
- Письмове ділення на одноцифрове число з остачею (№№ 146-154) Тема. Письмове ділення на одноцифрове число з остачею (№№ 146-154). Мета. Вправляти учнів у діленні з остачею; удосконалювати обчислювальні навички; повторити і закріпити вивчений матеріал. Обладнання. Таблиця “Ділення з остачею”; схеми задач; картки для опитування. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. Учні обмінюються зошитами і здійснюють взаємоперевірку (№№ 144, […]...
- НУМЕРАЦІЯ ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОНЯТТЯ КЛАСУ. ТАБЛИЦІ РОЗРЯДІВ І КЛАСІВ. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ І ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛА. ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ Мета: ознайомити учнів з класами одиниць і тисяч, їх структурою, правилом читання багатоцифрових чисел, із застосуванням поняття “клас”; закріплювати вміння ділити і множити на одноцифрове і двоцифрове число; розвивати спостережливість; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Учні читають розв’язання задачі 273. 1) […]...
- Ділення з остачею багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить 0 одиниць УРОК 114 Тема. Ділення з остачею багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить 0 одиниць Мета: пояснити учням отримання нуля в розряді одиниць під час ділення багатоцифрового числа на двоцифрове; виробляти вміння розв’язувати задачі на спільну роботу та знаходження середнього арифметичного. Обладнання: таблиці “Ділення на двоцифрове число”. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення […]...
- Складені задачі, що включають знаходження дробу від числа. Повторення правила множення числа на добуток Подання дробу як частки двох чисел (№№ 797-805) Тема. Складені задачі, що включають знаходження дробу від числа. Повторення правила множення числа на добуток Подання дробу як частки двох чисел (№№ 797-805). Мета. Закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі, що включають знаходження дробу від числа; ознайомити учнів із дробами як частками двох чисел, вчити розв’язувати відповідні задачі; повторити правило множення числа на добуток та вправляти […]...
- Письмове ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа (загальний випадок) УРОК 95 Тема. Письмове ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа (загальний випадок) Мета: ознайомити учнів з письмовим діленням багатоцифрових чисел на розрядні; опрацювати задачі на рух тіла; формувати обчислювальні навички. Обладнання: таблиці для усної лічби, таблиця “Ділення на розрядні числа”, креслення умов задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення 1. Лічба […]...
- УТВОРЕННЯ ДРУГОЇ ТИСЯЧІ. ПОВТОРЕННЯ ПОЗАТАБЛИЧНОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ Мета: вчити учнів читати, записувати числа в межах 2000, лічити тисячами до 10 тисяч; повторити позатабличне ділення на одноцифрове число; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Запишіть тільки відповіді. – Знайти суму чисел 63 і 27, […]...
- ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА КРУГЛІ ДЕСЯТКИ З ОСТАЧЕЮ. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ПРОПОРЦІЙНЕ ДІЛЕННЯ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПИТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ ТРИЦИФРОВІ ЧИСЛА НА КРУГЛІ ДЕСЯТКИ З ОСТАЧЕЮ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ТА ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ НА ПРОПОРЦІЙНЕ ДІЛЕННЯ І. Перевірка домашнього завдання Фронтальна перевірка. З’ясувати, що зміниться внаслідок заміни числа 9/100 числом 3/100. А якщо замінити слова “1/9 остачі” словами “1/3 того, що першого дня”? Змінити запитання, щоб у розв’язанні додалася […]...
- Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62-70) Тема. Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62 – 70). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення трицифрового числа на одноцифрове. Обладнання. Таблиця усних обчислень (гра “Комп’ютер”); картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ОСТАЧЕЮ НА 10, 100, 1000. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ОСТАЧЕЮ НА 10, 100, 1000; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально заслухати відповідь та пояснення вибору дій у розв’язанні задачі 740. Вправа 739 – знайти різницю значень виразів першого стовпчика. Пояснити порядок дій у виразах останнього стовпчика. II. Актуалізація та […]...
- Порівняння задач на пропорційне ділення. Письмове ділення з остачею на круглі числа (№№ 885-892) Тема. Порівняння задач на пропорційне ділення. Письмове ділення з остачею на круглі числа (№№ 885-892). Мета. Удосконалювати вміння учнів розв’язувати, складати і порівнювати задачі на пропорційне ділення; закріплювати вміння ділити з остачею трицифрові числа на двоцифрові круглі числа; вправляти у знаходженні значень виразів на кілька дій. Обладнання. Таблиця “Порівняння задач на пропорційне ділення”; схеми задач. […]...
- МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО 531. Прочитай про дію множення та її закони. Помножити натуральне число 3 на натуральне число 5 – означає знайти суму п’яти доданків, кожен з яких дорівнює 3 : 3 ∙ 5 = 3 + 3 + 3 + 3 + 3. Числа 3 і 5 називають множниками, […]...