Прислівник:загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль
Тема: Прислівник:загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль.
Мета: Дати поняття про прислівник як частину мови, формувати вміння розпізнавати прислівники в реченнях, визначати їхнє загальне значення та граматичні ознаки, правильно використовувати прислівники в мовленні; виховувати повагу до загальнолюдських моральних цінностей; розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять.
Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: Підручник, орфографічний словник.
Хід уроку
І. Підготовка до сприймання нового
* Робота біля дошки. Записати речення, вказати в них слова, що означають ознаку дії, ознаку іншої ознаки. Поставити до цих слів питання.
І. Шуба гріє людину взимку, а праця – постійно. Зоравши неліниво, заживеш щасливо. Талан – не птах, що прилітає зненацька. Трудяща копійка годує довіку.
ІІ. Ледар літо проспав, а восени облизня впіймав. Хлібороб сподівається щороку, а рибалка щодня. Удосвіта встанеш, то більше діла зробиш. Як погано зшив, то хоч гарно випрасуй.
Народна творчість.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
* Робота з підручником.
І V. Виконання вправ на закріплення вивченого.
* Вибірковий диктант. Виписати прислівники, поставити до кожного питання, з’ясувати його належність до певного розряду за значенням.
Узимку чекай, сподівайся на літо, мій сину. (Є. Гуцало.) Неси в душі напоготові матусин мудрий заповіт! (М. Нагнибіда.) Взагалі, у нас говорять – як ходять: прямо, повноросто, навпрошки (Б. Олійник.) У кожної людини душа щасливо й гордо ожива. (О. Довгий.) Та тут зненацька збудився я. (П. Тичина.) Вгорі на білих поплавках застигли сонячні хмарини. (Д. Луценко.) Сходить сонце стороною і назустріч нам іде. (М. Стельмах.) Чорне хмарище суне повагом. (М. Старицький.) Хай буревій впокорить все навколо, але не моє серце молоде! (М. Гриценко.) Загін, навксач лети! (А. Малишко.) Минули вдосвіта якесь село. За вигоном котило поле вдалеч. (Б. Олійник.) Знов зоря світання стерла сон крилом, цвірінчить горобчик срібно за вікном. (В. Сосюра.) Сидить просмолена ворона в береті сонця набакир. (Л. Костенко.) І лобода одвіку для синиць зарані до зими готує сім’я. (М. Самійленко.)Напевне, знічев’я учора й сьогодні гукають та манять людей верховини. (П. Воронько.)
* Пояснювальний диктант. Визначити прислівники, з’ясувати належність до певного розряду за значенням і синтаксичну роль кожного.
Будь довічно, злагодо, між нами! (М. Самійленко.) Адже коли повсякчас битись, то серце може озлобитись. (М. Вороний.) Любов і надію з’єднай воєдино. Чого ж тобі треба, смішна ти людино? (А. Малишко.) Невтомна думка виростає увись і вдаль, углиб і вшир. (М. Рильський.) А пісня грати розбивала вщент. (Л. Костенко.) Щастя й біль єднаєш воєдино. Чому не вкинеш слова у розмову? Вона була б жвавішою подвійно. (А. Малишко.) Звісно, я ще міг звести парітю внічию (Є. Гуцало.) Ви усміхнулись яснозоряно, і я схилився упокорено. (М. Вороний.)
* Диктант з коментуванням. Визначити синтаксичну роль прислівників.
Навколо очерет, кущі, гудуть над лозами хрущі. (М. Сіренко.) Ми всі постаємо з коріння вишень і верб вкраїнських споконвік. (М. Самійленко.) І знову завихрилось в’южно і сніжно. (Л. Первомайський.) Приємно серцеві і зору у течії проміння і тепла. (О. Довгий.) Але духу, духу тісно на землі малій! (Олександр Олесь.) Добре, що серце не знає омани. Добре, що наші дороги кипучі. (А. Малишко.)
V. Вивчення нового матеріалу.
* Робота з підручником. Опрацювання теоретичного матеріалу (с. 72).
V І. Виконання вправ на закріплення.
* Робота біля дошки. Записати речення, підкреслити в кожному члени речення. Назвати речення прості й складні. Якими членами речення виступають прислівники?
І. Добре річці з притоками. З піснею кожному легко. Краще певне ремесло, ніж безмежне поле. На старому вогнищі легко вогонь розводити. Гострий ніж щвидше відріже шмат. Вчитися ніколи не пізно. Важко знайти голку в скирті сіна. Добре з усіх боків очі мати (з чужої пряжі батоги плести). Від роботи тяжко, а без роботи важко. Погано жити безтурботному й безсловесному.
Народна творчість.
ІІ. Од людської щирості і волі нам так в серці радісно було! (О. Довгий.) Як ясно навколо! Як думам широко! Як зору привільно, надійно чуттям! (М. Стельмах.) Імлисто і душно в маленькому залі. (М. Бажан.) Душно від сонця, немов у печі! (П. Тичина.) Нас ваблять кольори живі, як споконвіку повелося. (Л. Дмитерко.) Мов за спиною в мене крила, так легко й радісно мені. Як свіжо й радісно, як молодо кругом! (В. Сосюра.)
* Переписати, вставляючи на місці крапок пропущені букви та знімаючи риску. При потребі звернутися до орфографічного словника. Прислівники підкреслити.
І. Душу вільну, молоду я на/марне не ро..вію, я на/зустріч сонцю йду! (М. Вороний.) Любіть Україну у сні й на/яву, в..шневу свою Україну. (В. Сосюра.) В..ртався я до/дому босо/ніж. (Д. Павличко.) У різні боки чи на/встріч пряму..мо? (М. Самійленко.) Мужність не даєт..ся на/прокат. (Л. Костенко.) Всі знали в кузні коваля, бо линув гук з/близу, з/даля. Автострада проходила з/ліва і с/права. Автострада обабіч, а ти – в/сер..дині. (А. Малишко.) Якось з/н..нацька вискнули шасі. Кібермашини були забиті формулами в/щерть. (Б. Олійник.)
ІІ. Голуб і голубка пол..тіли в/вись, обнялись крилами, їх вітає вись. (В. Сосюра.) Тр..мтливо сяють в небі зорі всюди, запала тиша на/вкруги в с..лі. (Д. Луценко.) Рум’яний цвіт зорі обсипався по/волі. (В. Сосюра.) Але знов з/н..нацька грім ударив. Усе ж..ве замерзло на/нівець. (М. Старицький.) Добре, як рідна з..мля під ногами, батьківське небо над головою! (А. Малишко.)
* Робота з підручником. Виконання вправи 202 (І).
* Переписати, на місці крапок уставляючи прислівники. З’ясувати синтаксичну роль прислівників. У яких реченнях прислівники вживаються у ролі іменників?
Краще… зранку, ніж нічого до вечора. “Завтра” оманливе, певне лише “…”. “Вчора” не доженеш, а від “…” не втечеш. Одне “…” краще двої “завтра”.
Народна творчість.
Для довідок. Трішки. Вчора. Завтра. Сьогодні.
V ІІ. Підбиття підсумків уроку.
V ІІІ. Домашнє завдання. П. 12, вправа 198.
Related posts:
- Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль – Прислівник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Прислівник Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Прислівником називається незмінна самостійна частина мови, що виражає сталу ознаку дії, стану, ознаку іншої ознаки або предмета. Наприклад: А Восени шумів-шумів ліс По-осінньому (А. Головко). Знову серце б’ється Молодо і Дзвінко (В. Сосюра). Восени й горобець багатий (Народна творчість). От і Середземне море – тепле, Дуже […]...
- Прислівник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Способи творення прислівників МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ ПРИСЛІВНИК Прислівник – незмінна частина мови. Він завжди вживається при словах, що називають дію, стан або ознаку, тому й називається прислівником. Прислівники виражають різні значення: спосіб дії, ступінь вияву ознаки, обставини, за яких відбувається дія. Вправи до цього розділу об’єднано темою “Я і мої друзі”. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ДО ТЕМИ “ПРИСЛІВНИК” – Якісно-означальні (повільно, […]...
- ПРИСЛІВНИК: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ & 29. ПРИСЛІВНИК: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ 354. Прочитайте подані удвох колонках речення. Що означають виділені слова? Поставте до кожного з Них питання. Книжка все розкаже. Книжка все розкаже мовчки. І змія з нори виповзе, якщо попросити. І змія з нори виповзе, якщо попросити лагідно. Хто сам визнав свою помилку, не […]...
- Іменник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 15 Тема: Іменник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Мета: систематизувати здобуті учнями в попередніх класах знання про іменник як частину мови, удосконалювати вміння розпізнати іменники, визначати його морфологічні ознаки, з’ясовувати синтаксичну роль; розвивати логічне мислення, усне й писемне мовлення; виховувати любов до природи. Тип уроку: комбінований урок (повторення вивченого; […]...
- ІМЕННИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ Мета: навчальна: повторити, узагальнити і поглибити знання учнів про іменник як частину мови, зміцнювати навички визначення морфологічних ознак іменників, учити правильно використовувати іменники в мовленні; визначати їхню роль у реченнях; розвивальна: розвивати в учнів навички зв’язного мовлення, мислення, творчі здібності, стимулювати бажання досліджувати й аналізувати мовні явища; виховна: виховувати позитивне ставлення та виховувати повагу до […]...
- ДІЄПРИКМЕТНИК ЯК ОСОБЛИВА ФОРМА ДІЄСЛОВА. ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ Мета: – навчальна: ознайомити семикласників з дієприкметником як особливою формою дієслова; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити дієприкметники в текстах, визначати їх роль у реченнях; – розвивальна: розвивати творчі вміння використання дієприкметників у власних висловлюваннях; – виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу знайомити зі звичаями і традиціями рідного краю, виховувати повагу до національної культури. Внутрішньопредметні зв’язки: – […]...
- ДІЄСЛОВО: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ Мета: – навчальна: повторити й поглибити знання учнів про дієслово як частину мови, сприяти зміцненню навичок визначення морфологічних ознак дієслова; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити дієслова в текстах, визначати їх роль у реченнях; – розвивальна: розвивати творчі вміння використовувати дієслова у власних висловлюваннях; – виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу привернути увагу дітей до культурних скарбів […]...
- Прикметник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Якісні, відносні та присвійні прикметники І СЕМЕСТР ПРИКМЕТНИК Урок № 41 Тема: Прикметник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Якісні, відносні та присвійні прикметники Мета: поглибити знання про прикметник як частину мови, формувати вміння визначати рід, число та відмінок прикметників, дати відомості про поділ прикметникі на групи за значенням, формувати вміння розрізняти якісні, відносні та присвійні прикметники, пояснити причини переходу […]...
- Дієприслівник як особлива форма дієслова: загальне значення морфологічні ознаки, синтаксична роль. Дієприслівниковий зворот. Літера и в суфіксах дієприслівників Тема: Дієприслівник як особлива форма дієслова: загальне значення, Морфологічні ознаки, синтаксична роль. Дієприслівниковий зворот. Літера и в суфіксах дієприслівників. Мета: Дати поняття про дієприслівник як особливу форму дієслова, формувати вміння розпізнавати дієприслівники в реченнях, визначати їхні граматичні ознаки; формувати вміння визначати орфограму “Буква и в суфіксах дієприслівників”; дати поняття про дієприслівниковий зворот, формувати вміння визначати […]...
- Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль – Займенник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Займенник Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Займенником називається самостійна частина мови, що вказує на предмети, ознаки чи кількість, але не називає їх. Так, займенник Я вказує на особу того, хто говорить, ТИ – на співрозмовника, Він – на особу чи предмет, про які говориться, Такий – на будь-яку ознаку, Стільки – на […]...
- Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Прикметник Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Прикметник – це самостійна частина мови, що виражає ознаку предмета і змінюється за родами, числами та відмінками. Прикметники відповідають на питання Який? (яка? яке?) Або чий? (чия? чиє?). Наприклад: (який?) справжній герой; (яка?) чорна (чия?) мамина сумка; (яке?) дощове небо. Вираження ознаки предмета – загальне лексичне […]...
- Дієслово: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ ДІЄСЛОВО Цей розділ – про частину мови, сама назва якої говорить: діє слово. Називаючи динамічну ознаку, дієслово відтворює світ у русі. Тексти вправ розкривають тему “Я – особистість”. Кожен із вас – це окремий світ. Пізнаючи й удосконалюючи себе, ви пізнаєте й удосконалюєте людство. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ДО ТЕМИ “ДІЄСЛОВО” Форми дієслова – Неозначена […]...
- ДІЄПРИКМЕТНИК ЯК ОСОБЛИВА ФОРМА ДІЄСЛОВА: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ & 17. ДІЄПРИКМЕТНИК ЯК ОСОБЛИВА ФОРМА ДІЄСЛОВА: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ 211. Прочитайте речення. До виділених слів поставте питання. Що в цих словах спільне з прикметником? З дієсловом? 1. Хто прийде на чужу землю непрошений, той піде додому покараний (Італійське прислів’я). 2. Розсипаний рис збереш, а втрачену честь не повернеш (Китайське […]...
- Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль – Числівник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Числівник Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Числівник – це самостійна частина мови, що означає число, кількість та порядок предметів при лічбі. Числівники відповідають на питання Скільки? котрий? Наприклад: День гуляє, Три слабий, а на П’ятий – вихідний (Народна творчість). Із Шостого класу вибігло Двоє дівчаток (М. Стельмах). Два, чотири, шість, вісім – […]...
- Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль – Дієслово МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Дієслово Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Дієсловом називається самостійна частина мови, що означає дію або стан предмета як процес і виражає це значення в граматичних категоріях способу, часу, виду, стану, особи (або роду). Дієслово відповідає на питання Що робити? що зробити? що робить? що зробить? та ін. Значення дії, що виражається дієсловами, […]...
- Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль – Іменник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Іменник Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Іменник – це самостійна частина мови, що має значення предметності і виражає його в словозмінних категоріях числа і відмінка та несловозмінній категорії роду і відповідає на питання ХТО? або ЩО? Іменник позначає предмет у найширшому розумінні цього слова. Поняття предметності охоплює назви: речей (Портфель, таблиця, сукня), […]...
- ДІЄПРИСЛІВНИК ЯК ОСОБЛИВА ФОРМА ДІЄСЛОВА: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ & 25. ДІЄПРИСЛІВНИК ЯК ОСОБЛИВА ФОРМА ДІЄСЛОВА: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ, МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ 302. Перепишіть прислів’я, визначте й підкресліть у кожному граматичні основи. Якими частинами мови виражено присудки? Доведіть, що ці дієслова стоять в особових формах. 1. Високо злітаючи, птах далеко бачить. 2. Ластівка, облетівши півсвіту, повертається додому. 3. Живучи в одному лісі, […]...
- Іменник як частіша мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль ІМЕННИК § 27 Іменник як частіша мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Пригадаймо! 1. До яких частин мови (самостійних чи службових) належить іменник? 2. Що означає іменник? 3. На які питання відповідає іменник? 4. Чи є іменник змінюваною частиною мови? Іменник – це самостійна частіша мови, що означає назви предметів і відповідає на питання […]...
- Числівник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль ЧИСЛІВНИК Число і слово поєдналися в числівнику. Про важливість цієї частини мови в щоденному спілкуванні годі й говорити. Без числівника не можна назвати точної адреси, визначити час будь-якої події. Числівник допомагає нам економно витрачати кошти, планувати день, тиждень і загалом упорядковує наше життя, вносить у нього розмірений ритм. Є така сфера людської діяльності, де роль […]...
- Займенник як частіша мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль ЗАЙМЕННИК Хто такий я? Хто такий ти? Які ми? Скільки нас? Ці запитання побудовано із займенників. Відповідаючи на такі прості й водночас непрості запитання, ви так само не уникнете важливих “вказівних” слів – займенників. Вивченню цієї самостійної частини мови присвячено окремий розділ підручника. Зрозуміти особливості займенників вам допоможуть правила, таблиці, вправи та малюнки. Вони висвітлять […]...
- Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль – Дієприслівник як особлива форма дієслова МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Дієприслівник як особлива форма дієслова Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Дієприслівником називається особлива незмінювана форма дієслова, що, вказуючи на додаткову дію, пояснює в реченні основне дієслово. Наприклад: Плавці мчали до берега, Захлинаючись водою, Пробиваючись крізь кригу (Ю. Яновський). У цьому реченні основна дія виражена особовою формою дієслова Мчали, а додаткові дії – […]...
- Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль – Дієприкметник як особлива форма дієслова МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Дієприкметник як особлива форма дієслова Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Дієприкметником називається особлива відмінювана форма дієслова, що виражає ознаку предмета за дією або станом і відповідає на питання Який? яка? яке? які? Наприклад: Солодко пахло Утоптаним у землю Набубнявілим житом (Григір Тютюнник). Стояли люди Злякані, Притихлі (Л. Костенко). Дієприкметник поєднує ознаки дієслова […]...
- Прикметник як частіша мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Повні й короткі форми прикметника ПРИКМЕТНИК У цьому розділі ви дізнаєтеся про прикметник як частину мови. А ще ви натрапите на цікаву рубрику “І пензлем, і словом” і отримаєте естетичну насолоду від ознайомлення з творами живопису. Що треба знати про прикметник як частину мови? Насамперед він є назвою ознаки. Залежно від того, яку ознаку прикметник називає, розрізняють якісні, відносні та […]...
- ПРИСЛІВНИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ. ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ. СИНТАКСИЧНА РОЛЬ Морфологія. Орфографія. Прислівник & 25. ПРИСЛІВНИК ЯК ЧАСТИНА МОВИ. ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ. СИНТАКСИЧНА РОЛЬ А рідная Мова, як сонце пречиста, Як перли ясні та коштовні, Велично всміхнулась разками намиста, Зійшла нам, як місяць уповні! І. Огієнко ПАМ’ЯТАЙМО Прислівником називається незмінна самостійна частина мови, що передає ознаку дії, ознаку предмета або ознаку іншої ознаки. Прислівники відповідають на […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОНЯТТЯ ПРО ПРИСЛІВНИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ (значення, питання, роль у реченні, зв’язок з дієсловами) Мета: ознайомити учнів з основними ознаками прислівника як частини мови; вчити розрізняти серед поданих слів прислівники, ставити до них питання, зв’язувати їх з дієсловами у словосполучення, вводити у речення; розвивати творчу уяву; виховувати спостережливість, прагнення відкривати нове. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Аналіз перевірної роботи 2. Каліграфічна хвилинка Уч вч […]...
- ЗАЙМЕННИКИ 1-3-ї ОСОБИ ОДНИНИ І МНОЖИНИ. ЇХ ЗНАЧЕННЯ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ Мета: вчити учнів добирати потрібні за змістом займенники для передачі зв’язків між реченнями тексту; розпізнавати особові займенники; розвивати мовлення, уважність, мислення; виховувати любов до мови. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Оберіть правильну відповідь. Займенник – це частина мови, яка: А) означає назву ознаки предмета або його прикметників; Б) вказує на […]...
- РОЛЬ ПРИСЛІВНИКІВ У ТЕКСТАХ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИСЛІВНИК Мета: показати роль прислівників у художніх і науково-популярних творах; вчити пояснювати значення прислівників у тексті, вибирати з-поміж поданих прислівник, що найбільше відповідає змісту речення, тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати культуру мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над прислів’ями – Прислів’я та приказки прочитайте, поясніть. Спишіть спочатку вислови з прислівниками, […]...
- Adverbs of time and place. Прислівники часу й місця – The Аdverb. Прислівник Англійська мова The Аdverb. Прислівник Adverbs of time and place. Прислівники часу й місця Прислівники часу й місця зазвичай вживаються в кінці речення: He wasn’t very well Yesterday. (Учора йому було погано.) Інколи вони можуть вживатися на початку речення: Tomorrow We’ll have three lessons. (Завтра в нас буде три уроки.)...
- Прислівник. Правопис вивчених прислівників ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Урок № 13 Тема: Прислівник. Правопис вивчених прислівників Мета: повторити вивчене про прислівник, формувати вміння визначати прислівники в реченнях, доречно й правильно вживати прислівники у мовленні, правильно писати прислівники, однозвучні з іменниками із прийменниками; розвивати логічне мовлення, пам’ять, увагу. Тип уроку: урок повторення вивченого. Обладнання: підручник. Хід уроку І. Повідомлення […]...
- Речення з одним головним членом (загальне ознайомлення) ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 21 Тема: Речення з одним головним членом (загальне ознайомлення) Мета: ознайомити учнів із реченнями, у яких є тільки один головний член; продовжити роботу над формуванням умінь визначати граматичну основу речення; виховувати пошану й любов до слова, до рідної мови; розвивати культуру усного й писемного мовлення, логічне мислення, пам’ять. […]...
- Контрольна робота з мовної теми “Дієслово. Прислівник” Тема. Контрольна робота з мовної теми “Дієслово. Прислівник”. Мета. Перевірити знання і рівень сформованості вмінь, набутих під час опрацювання розділів “Дієслово”, “Прислівник”. Обладнання: картки-завдання. Хід уроку I. Організація класу. II. Виконання контрольної роботи з теми. Варіант 1 1. Початковою формою дієслова є: А) теперішній час; Б)неозначена форма; В) число. 2. У реченні дієслово найчастіше буває: […]...
- Слова, що називають ознаки предметів. Роль прикметника (без уживання терміна) у мовленні. Вимова й правопис слова ознака Урок 56 Тема. Слова, що називають ознаки предметів. Роль прикметника (без уживання терміна) у мовленні. Вимова й правопис слова ознака Мета: ознайомити учнів зі словами – ознаками предметів; формувати вміння ставити запитання до назв ознак предметів; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати старанність, уважність. Обладнання: предметні малюнки перцю, кавуна, тигра. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. […]...
- Adverbs of frequency. Частотні прислівники – The Аdverb. Прислівник Англійська мова The Аdverb. Прислівник Adverbs of frequency. Частотні прислівники Частотні прислівники як правило вживаються всередині речення: I Sometimes Go to my friends. (Я іноді відвідую своїх друзів.) Do you Usually Study on Saturday? (Чи вчитесь ви по суботах?) We Often see him at our friends’. (Ми часто бачимо його у наших друзів.) Normally, usually, […]...
- Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови Тема. Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови. (Вправи 396-400). Мета. Ознайомити з новою частиною мови – прислівником, дослідити його основні ознаки і значення у мовленні. Розвивати інтерес до вивчення української мови. Виховувати старанність. Обладнання: таблиця “Частини мови. Прислівник”, роздатковий матеріал, зображення скель і правічних лісів, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350) Тема. Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350). Мета. Закріпити знання і вміння з теми “Прислівник”. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку Організація класу. Аналіз контрольної роботи (“Дієслово”, “Прислівник”). Повідомлення результатів виконаної роботи. Індивідуальні завдання для учнів, які виконали роботу бездоганно. Робота над типовими помилками, допущеними у перевірній роботі. Індивідуальна робота […]...
- Прислівник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Прислівник Прислівник – це незмінна частина мови, що виражає: – ознаку дії, коли залежить від дієслова або його форми: Писати (як?) красиво, зійшовши (куди?) нагору; – ознаку іншої ознаки, коли залежить від прикметника, дієприкметника, прислівника: Занадто цікавий, чітко написаний, дедалі більше; – ознаку предмета, коли залежить від іменника: кава […]...
- СИНТАКСИЧНА ЗУМОВЛЕНІСТЬ ЛЕКСИЧНОГО ЗНАЧЕННЯ ПРИСЛІВНИКА ПРИСЛІВНИК 2. СИНТАКСИЧНА ЗУМОВЛЕНІСТЬ ЛЕКСИЧНОГО ЗНАЧЕННЯ ПРИСЛІВНИКА З-поміж інших повнозначних частин мови прислівник вирізняється синтаксичною зумовленістю його лексичного значення, тому що воно не є самостійним, як в іменника, прикметника та дієслова, а базується на лексичних значеннях іменників, прикметників і дієслів, ужитих в прислівниковій синтагматичній позиції. Це означає, що лексичні значення предмета, статичної ознаки, процесу, стану […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ДІЄСЛОВО (питання, значення, роль у реченні, зв’язок з іменниками) Мета: повторити вивчене про дієслово (питання, значення, роль у реченні, зв’язок з іменниками); вчити відносити до дієслів слова, що означають різні дії; формувати правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Аналіз перевірної роботи 2. Каліграфічна хвилинка […]...
- Питання для самоконтролю – Прислівник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Прислівник Питання для самоконтролю 1. Що таке прислівник як частина мови? 2. Яка основна морфологічна ознака прислівника? 3. Назвіть розряди прислівників за значенням. 4. Які основні синтаксичні функції виконує прислівник? 5. Назвіть способи творення прислівників. Наведіть приклади. 6. Коли в прислівниках пишеться дві літери н? Наведіть приклади. 7. Які […]...
- Position of adverbs. Місце прислівників у реченні – The Аdverb. Прислівник Англійська мова The Аdverb. Прислівник Position of adverbs. Місце прислівників у реченні Прислівник – це частина мови, яка виражає ознаку дії, стану, якості чи вказує на різні обставини, за яких відбувається дія. Більшість прислівників утворюється за допомогою суфікса – Ly. При цьому на письмі слід дотримуватись таких правил. Літера – е Залишається перед – ly: […]...