Пряма й непряма мова

СТИЛІСТИКА СИНТАКСИСУ

§ 37. Пряма й непряма мова

Пряма мова береться в лапки з обох боків.

Якщо слова автора розривають пряму мову, то після слів автора ставиться кома.

Якщо пряму мову передають у формі діалогу, тоді кожна репліка починається з нового рядка з перед нею ставиться тире.

437. У своїй передмові до українського видання творів Сект-Екзюпері Євген Сверстюк писав, що для утвердження своїх істин автор зробив усе, що міг; він їх вистраждав життям і створив у згоді з ними модель свого життя. І. О. Синиця пише, що мовна поведінка

– це частина загальної поведінки людей і вона свідчить як про рівень розумового розвитку, так і про рівень виховання, вона репрезентує людину загалом. Улас Самчук якось писав, що він ставив раніше і зараз ставить собі досить, як на письменника, виразне завдання: хоче бути літописцем українського простору в добі, яку сам бачив, чув, переживав.

439. 1. “Ви умієте розмовляти з ангелами, – сказала княжна. – То розкажіть, що вони вам говорять.” 2. А основним заповітом наших прадавніх медиків було приблизно таке: “Природа усе дала людині, щоб вона жила довго і була здоровою. Треба лише знати природу, і вона

сама підкаже, що, як, коли, скільки їсти, як рухатися і працювати, щоб не шукати ліків.” 3. Хтось із великих людей сказав: “Усе минає, а слово залишається.” 4. “Мова народу, – писав Олесь Гончар, – це найбільший національний скарб, і ми всі маємо його оберігати, маємо наполегливо розвивати, оновлювати, збагачувати мову народу своєю літературною творчістю.” 5. У своєму виступі В. О. Сухомлинський сказав: “Я склав казку тільки для того, щоб, слухаючи й, діти з почуттям подиву відкрили важливу істину людського буття, людна лише тоді стає справжньою людиною, коли вона любить.”

440. 1)”Основою Нового філософського Світосприймання Був Ідеалізм, Волюнтаризм, а, Перш за все, Ірраціоналізм, 2)що Заперечував Можливість ПізнанняВиключно за допомогою інтелекту і наукових методів, – 3)Сказала Олександра Черненко.

“П”, – а.

“1)Я Бажав би Всіма Силами Душі, 2)щоб Музика Моя Поширювалась, 3)щоб Збільшувалось Число людЕй, 4)які Люблять Її і Знаходять В ній Втіху і Підпору, -5)Сказав П. Чайковський, 6)коли Всі УсілисЯ.

“П”, – а.

1) MeНі Казав Розумний Садівник: “2)Коли Ти Пересаджуєш Ялинку, 3)Визнач Північний і Південний Бік і Так Сади:4) Ростиме Добре й гінко“.

А: “П”.

1)Для Цієї Пори Року існувало Золоте Правило, 2)що Опредметнилось у Народному Прислів’ї: 3) “У хліба Короткі Ноги, – 4)як Утече, 5)то й Довгими Не наздоженеш“.

А: “П”.

1)Христя питає чоловіка: “2)Чи не час уже обідати?”

А: “П?”

1) “СловоПерше Дзеркало духу, – 2)Казав Петрарка, – 3)а Дух не Останній Водій сЛова.”

“П, – а, – п”.

“1)Людям На добро, а Мені На поміч“, – сказав якось Терешко.

“П,” – а.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Пряма й непряма мова