Ритмічна вправа з використанням шістнадцятих нот. Розучування колядки “Во Вифлеємі”. Слухання музики. В. Барвінський. “Колядки та щедрівки”

6 КЛАС

Тема 1. Музика як мова почуттів

Урок 15

Тема уроку. Ритмічна вправа з використанням шістнадцятих нот. Розучування колядки “Во Вифлеємі”. Слухання музики. В. Барвінський. “Колядки та щедрівки”

Мета уроку: повторити з дітьми тривалості нот та закріпити на ритмічних вправах; розвивати музичну пам’ять та ладо-тональний слух; виховувати любов до українських пісень-колядок та щедрівок, інтерес до традицій, звичаїв, обрядів українського народу.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: магнітофон, фортепіано, аудіо-запис,

портрет В. Барвінсьного.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2. Оголошення теми.

II. Повторення вивченого матеріалу. Ритмічна вправа.

Ритмічна вправа з використанням шістнадцятих нот. Розучування колядки Во Вифлеємі. Слухання музики. В. Барвінський. Колядки та щедрівки

Як ви вже, напевно, зрозуміли, діти, ми сьогодні на уроці повторимо і закріпимо тривалості нот на основі цієї ритмічної вправи.

– Які ноти по тривалості тут зустрічаються?

– Скільки тактів?

– На скільки рахується 4 шістнадцятих?

– Проплескаємо спочатку четвертий такт.

– А тепер проплескаємо цілу вправу, рахуючи на 1і 2і. (Діти виконують вправу).

2. Бажаючих опитую на оцінку.

III.

Розучування колядки “Во Вифлеємі”.

Во Вифлеємі

Коляда

Співуче

Ритмічна вправа з використанням шістнадцятих нот. Розучування колядки Во Вифлеємі. Слухання музики. В. Барвінський. Колядки та щедрівки

Вже херувими славу співають,

Ангельські хори Пана витають,

Пастир убогий несе, що може,

Щоб обдарити Дитятко Боже.

А ясна зоря світу голосить:

“Месія радість, щастя приносить!

До Вифлеєму спішіть всі нині,

Бога вітайте в бідній Дитині!”

За світлом зірки, десь аж зі сходу,

Йдуть три владики княжого роду,

Золото, дари, кадило, миро

Враз з серцем чистим несуть в офіру.

Марія-мати сина леліє,

Йосип старенький пелени гріє.

А цар всесвітній в холоді й болі

Благословить нас на ліпшу долю.

Ісусе милий, ми не багаті,

Золота й дарів не можем дати.

Но дар цінніший несем від мира,

Це – віра серця, це любов щира.

Глянь оком щирим, Божий ти сину,

На нашу землю, на Україну.

Зішли їй з неба дар превеликий,

Щоб Ти славила во вічні віки.

1. Бесіда.

– Діти, до якого жанру ми відносимо колядки та щедрівки? Так, це календарні пісні. Календарні пісні були в давнину складовою частиною святкових обрядів. Сюжети цих пісень досить різноманітні, але неодмінно пов’язані з працею та життям селян. Це побажання успіхів в новому році, щастя і здоров’я.

– Що ви знаєте про колядки? (Діти дають свої відповіді).

Сьогодні ми вивчимо з вами ще одну колядку “Во Вифлеємі”.

В коляді “Во Вифлеємі” возвеличується народження Ісуса Христа у Вифлеємі, в той день, у який він народився.

2. Художній показ пісні.

– Послухайте і визначте кількість фраз та їх подібність.

3. Розспівування та розучування пісні.

При розучуванні звертаю увагу на чистоту відтворення мелодії і на виразність кожної фрази, а також на темп і динамічні відтінки.

IV. Слухання музики.

1. Бесіда.

З творчістю українського композитора Василя Барвінського ви вже знайомі: сонати, прелюдії, солоспіви, збірка обробок українських народних пісень для голосу і фортепіано, а також цикл фортепіанних творів на теми народних пісень. Серед них є цикл зі словесним текстом “Колядки та щедрівки”, який ви зараз послухаєте.

2. Слухання твору.

3. Характеристика прослуханого.

– Який характер музики?

– Чому цей твір має таку назву?

4. Повторне слухання.

V. Підсумок уроку.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Ритмічна вправа з використанням шістнадцятих нот. Розучування колядки “Во Вифлеємі”. Слухання музики. В. Барвінський. “Колядки та щедрівки”