РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ІГРАШКИ З ПОРОЛОНУ
Урок 26. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ІГРАШКИ З ПОРОЛОНУ
Мета: продовжити ознайомлення учнів з виготовленням іграшок; навчити учнів виготовляти іграшки з поролону; розвивати творчу уяву, фантазію, увагу, спостережливість; розвивати вміння спілкуватися, виконувати колективну роботу; сприяти пізнанню дітьми краси рідного краю.
Обладнання: поролонова мочалка прямокутної форми, кольорові нитки, кольорові тоненькі стрічки, клаптики тканини, кольоровий папір, клей ПВА, зразки виробів, мультимедійна дошка.
Хід уроку
І.
1. Привітання
Пролунав уже дзвінок –
Починаємо урок!
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати зі штучними матеріалами. Виготовимо із поролону фігурку тваринки.
2. Вступна бесіда
– Відгадайте, яку тваринку ми будемо сьогодні виготовляти.
В неї замість носа – рило,
Весь город ним перерила.
Рохкає вона: “Хрю-хрю,
Дуже їсти я люблю!”.
У багнюці спить щодня.
Ця замурзана… (свиня).
Мультимедійна
– Іграшки – це найдорожче, що є у дітей, це їх найвірніші друзі.
Але поряд із сучасними іграшками існують іграшки, які можна зробити власноруч за допомогою сучасних штучних матеріалів.
Роздивіться зразки виробів.
ПОРОСЯТКО ХРЮ
Поросятко Хрю-хрю-хрю
П’ятачком вертіло,
Із корита лободу
Їсти не хотіло.
Ось хазяйка в хлів зайшла,
Хрюшку посварила,
І в корито молочка
З глечика налила.
Поросятко: плям-плям-плям –
Їло з апетитом:
“Більш нікому я не дам!”,-
Хрюкало сердито.
Людмила Бигич
Фізкультхвилинка
Коник цокає цок-цок,
Прибігає ще цапок.
Разом цокають цок-цок.
Один, два, три, чотири, п’ять,
Стали в колі ми кружлять.
Покружляли, зупинились,
Вправо-вліво нахилились.
Один одному всміхнулись
І на місце повернулись.
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація
– Розгляньте зразки на дошці.
Робота за підручником (с. 63)
– Виготовлятимемо поросятко у такій послідовності.
1. Візьміть поролонову мочалку прямокутної форми.
2. Перев’яжіть ниткою кутки поролону за зразком.
3. Голову іграшки відділіть від тулуба, перев’яжіть стрічкою.
4. Усі додаткові деталі приклейте.
5. За допомогою тканини зробіть “рильце” та очі. Можна використати папір.
6. Зробіть одяг поросяткові за допомогою шматочків тканини за власним бажанням. Пам’ятайте, що іграшка має об’єм.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
1. На робочому місці дотримуйте чистоти і порядку.
2. Зберігайте ножиці у спеціально відведеному для цього місці.
3. Не працюйте притупленими ножицями.
4. Не тримайте ножиці лезами вгору.
5. Не користуйтеся ножицями під час ходьби класом.
6. Не заважайте товаришам, коли вони вирізають деталі ножицями.
7. Передавайте ножиці товаришам кільцями вперед.
8. Під час різання тримайте матеріал таким чином, щоб лезами ножиць не поранити руку.
9. Клеєм слід користуватися так, щоб він не потрапив до очей. Брудні від клею руки під час роботи витирайте ганчіркою. Після завершення роботи вимийте їх ретельно з милом і витріть рушничком.
III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Протягом роботи учні виконують гімнастику для пальчиків.
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
З іграшок створюють виставку, оцінюють вироби.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобався вам урок?
– Удома можна виготовити інші іграшки з поролону.