Розвиток зв’язного мовлення. Твір-роздум на основі власного досвіду

БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ

УРОК № 85

Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Твір-роздум на основі власного досвіду

Мета: Ознайомити школярів з особливостями побудови твору-роздуму; формувати в них уміння й навички створювання творів-роздумів на основі власного досвіду; виховувати мовленнєву культуру учнів.

Обладнання: підручник.

ХІД УРОКУ

I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Перевірка домашньої вправи.

2. Словниковий диктант.

Пригадати, приїздити, присмерки, природа, презлий, прибій, прізвище, прекрасний,

прехороший, пригріти, презирство, пригода, пребагато, привабливий.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

IV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником з елементами бесіди.

1) Вправа 565.

Запитання до учнів

– Яку думку стверджує автор?

– Якими фактами доводить справедливість своїх тверджень?

– Якого висновку доходить автор?

– Чи відповідає розташування частин твору вміщеній справа від тексту схемі міркування?

2) Вправи 567 (усно), 568.

Завдання: зачитати зразок міркування. Скласти власне міркування за однією з тем.

3) Вправа 570.

Опрацювання пам’ятки “Як працювати над твором-роздумом”, с. 235.

4) Вправа 571.

Завдання: вибрати одну з тем і, користуючись пам’яткою, написати твір-роздум.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Дописати твір.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Розвиток зв’язного мовлення. Твір-роздум на основі власного досвіду