ШЛЯХИ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (ДОСЛІДЖЕННЯ)
Мета:
Навчальна: узагальнити та систематизувати знання за темами розділу “Природа материків та океанів і людина”; сприяти розумінню взаємозв’язків між людиною та компонентами природи; повторити основні види та джерела забруднення природних комплексів, наслідки забруднення; залучити до самостійного вирішення питань щодо покращення екологічної ситуації, в тому числі своєї місцевості;
Розвивальна: розвивати вміння організовувати навчальну співпрацю з однолітками, формулювати, аргументувати та відстоювати свою думку; свідомо
Виховна: виховувати почуття причетності до вирішення екологічних проблем; формувати ціннісне ставлення до природи.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, форма проведення – учнівська наукова конференція.
Обладнання: фізична карта світу, атласи, комп’ютер, мультимедійний проектор, учнівські мультимедійні презентації.
Опорні та базові поняття: природні ресурси, господарська діяльність, природний комплекс, екологічні проблеми, забруднення, промисловість, сільське господарство, транспорт.
Хід уроку
I.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Сьогодні ми завершуємо вивчення курсу “Географія материків та океанів”. Ви дізналися, яка дивовижна й неповторна планета Земля. Краса нашого світу зачаровує, не можна не захоплюватися нею. Романтики, мандрівники різних часів намагалися розкрити всі таємниці нашого світу, проте багато чого дотепер залишається незвіданим. Багато хто вирушали подорож, щоб ще раз побувати в тих мальовничих куточках нашої землі, які залишили в їхній душі незабутнє враження.
Природа нашої планети унікальна. Їй не можна наказувати, її не можна підпорядкувати, з нею можна тільки дружити. Люди помилялися, вважаючи, що вони зможуть керувати природою.
Тепер ми знаємо, що люди повинні жити в гармонії з навколишнім світом і не намагатися підпорядкувати його собі. Але для того, щоб виправити помилки, які людина накоїла, потрібно ще дуже багато зробити, в тому числі й нам з вами. Усе починається з малого. Якщо кожна людина зробить власний крок до подолання екологічних проблем, то загрози існування нашої цивілізації будуть подолані.
ІІІ. ЕТАП УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЇ ЗНАНЬ
Виступи груп учнів з доповідями та мультимедійними презентаціями за темою “Шляхи розв’язування екологічних проблем”.
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ, РЕФЛЕКСІЯ
1. Обговорення виступів
2. Розробляння резолюції (підсумкового документу) “Мій власний вклад у вирішення екологічної кризи материків та океанів”.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Уроки 67-70 – резервний час
Related posts:
- ШЛЯХИ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ Мета: – узагальнити та систематизувати знання за темами розділу “Вплив люди ни на природу материків і океанів”; сприяти розумінню взаємозв’язків людиною та компонентами природи; повторити основні види та джерела забруднення природних комплексів, наслідки забруднення; залучити до самостійного вирішення питань щодо покращення екологічної ситуації на Землі; – розвивати вміння організовувати навчальну співпрацю з однолітками, формулювати, аргументувати […]...
- КОМПЛЕКСНА ПРОБЛЕМА ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В РОЗВ’ЯЗАННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ УРОК 66. КОМПЛЕКСНА ПРОБЛЕМА ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В РОЗВ’ЯЗАННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ Навчальна мета: актуалізувати знання про основні проблеми забруднення навколишнього середовища, міжнародні організації з охорони природи; формувати практичні уміння й навички характеризувати екологічні проблеми материків та океанів і знаходити можливі шляхи їх розв’язання, оцінювати значення міжнародного співробітництва у розв’язанні проблем взаємодії природи […]...
- Міжнародне співробітництво у вирішенні екологічних проблем Розділ 3 ЗЕМЛЯ НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ Тема 2. Економічні проблеми материків і океанів §68 Міжнародне співробітництво у вирішенні екологічних проблем Пригадайте Які організації захисників природи вам відомі? Які ви знаєте основні типи природоохоронних територій? Загальні завдання у вирішенні міжнародних екологічних проблем. Протягом останніх десятиріч у світі склалася досить розгалужена система міжнародного співробітництва, спрямована на вирішення […]...
- ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В РОЗВ’ЯЗАННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ Мета: – сформувати знання про основні види та проблеми забруднення навколишнього середовища, міжнародні організації з охорони природи; формувати практичні вміння та навички характеризувати екологічні проблеми материків та океанів та можливі шляхи їх вирішення, оцінювати значення міжнародного співробітництва у вирішенні проблем взаємодії природи і суспільства; – розвивати вміння аналізувати, виділяти істотні ознаки, узагальнювати, робити висновки, доводити […]...
- ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В РОЗВ’ЯЗАННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЙ З ОХОРОНИ ПРИРОДИ Мета: Навчальна: сформувати знання про основні види та джерела забруднення навколишнього середовища, міжнародні організації з охорони природи; формувати практичні вміння та навички характеризувати екологічні проблеми материків та океанів та можливі шляхи їх вирішення; сприяти розумінню необхідності спільного вирішення екологічних проблем; Розвивальна: розвивати вміння аналізувати, виділяти істотні ознаки, узагальнювати, робити висновки, доводити судження; Виховна: формувати екологічну […]...
- НЕОБХІДНІСТЬ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ВИРІШЕННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ З ОХОРОНИ ПРИРОДИ Розділ III ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ Урок № 67 Тема. НЕОБХІДНІСТЬ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ВИРІШЕННІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ З ОХОРОНИ ПРИРОДИ Мета: показати глобальний характер порушення природної рівноваги, узагальнити знання про природоохоронні території, показати роль міжнародного співробітництва і географічної науки в розв’язанні глобальних проблем людства; виховання відповідальності за наслідки впливу господарської діяльності людини […]...
- ВИЯВЛЕННЯ ПРОБЛЕМ І ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЕКТУ 12. Маркетингові дослідження проекту 12.2. ВИЯВЛЕННЯ ПРОБЛЕМ І ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ ДОСЛІДЖЕННЯ Виявлення проблеми – це формулювання предмета маркетингового дослідження. Без цього можна зібрати непотрібну й дорогу інформацію і скоріше ускладнити, ніж вирішити проблему. Якісне виконання цього етапу орієнтує на збір і аналіз конкретної інформації, необхідної для прийняття рішення. Якщо дослідник точно не […]...
- Форми колективного обговорення проблем – КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 11 КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ Форми колективного обговорення проблем Важливу роль у діловому житті людей відіграють різні форми спільного обговорення проблем. Завдяки ним людина проявляє активність у їх розв’язанні, впливає на прийняття та реалізацію рішень. Висока культура колективного обговорення безпосередньо сприяє духовному збагаченню членів суспільства, а отже, і прискоренню демократичних процесів […]...
- Закон зростання екологічних витрат суспільства Закон зростання екологічних витрат суспільства – економічний закон, який відображає об’єктивні причинно-наслідкові зв’язки між рівнем інтенсивності використання природних ресурсів на певній території (акваторії), рівнем забруднення довкілля (повітря, води, земель тощо) або інших форм його деградації та необхідністю відповідних компенсаційних витрат на відтворення чи пошук замінників використаних природних ресурсів і відтворення належних умов довкілля. Обгрунтований українським […]...
- ЗАКОНОМІРНОСТІ ДІЇ ЕКОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ЖИВІ ОРГАНІЗМИ РОЗДІЛ 3. ОСНОВИ ЕКОЛОГІЇ. ЛЮДИНА І БІОСФЕРА §24. ЗАКОНОМІРНОСТІ ДІЇ ЕКОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ЖИВІ ОРГАНІЗМИ Що таке екологічні фактори? Яка їхня класифікація? Усі організми потенційно здатні до необмеженого розмноження і розселення: навіть види, що ведуть прикріплений спосіб життя, мають хоча б одну фазу розвитку, на якій здатні до активного чи пасивного розповсюдження. Але, незважаючи на […]...
- Закон зростання екологічних потреб Закон зростання екологічних потреб – закон, який виражає внутрішньо необхідні, сталі й суттєві зв’язки між зростанням інтенсивності праці (насамперед розумової), нервових, психічних та емоційних навантажень на людський організм в умовах забрудненого довкілля та його погіршення й необхідністю задоволення зростаючих екологічних потреб для належного відтворення людини як біологічної істоти, природного компонента робочої сили нормальної якості. Підвищення […]...
- ЗАСТОСУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У ПРАКТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ РОЗДІЛ 3. ОСНОВИ ЕКОЛОГІЇ. ЛЮДИНА І БІОСФЕРА § 40. ЗАСТОСУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ У ПРАКТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ Що таке ноосфера? Як уникнути глобальної екологічної кризи? Ми вже розглянули деякі проблеми з тих, що постали перед людиною відтоді, як вона перестала відчувати себе частиною природи і почала активно її перетворювати. Але, незважаючи на бурхливий розвиток науки і […]...
- БАЛАНС ЕКОЛОГІЧНИХ КОМПОНЕНТІВ Екологія – охорона природи БАЛАНС ЕКОЛОГІЧНИХ КОМПОНЕНТІВ – кількісне поєднання екол. компонентів, які забезпечують екол. (природну) рівновагу....
- ЯВИЩЕ ВЗАЄМОДІЇ ЕКОЛОГІЧНИХ ЧИННИКІВ Екологія – охорона природи ЯВИЩЕ ВЗАЄМОДІЇ ЕКОЛОГІЧНИХ ЧИННИКІВ – оптимум та межі витривалості організмів стосовно будь-якого чинника середовища можуть зсуватися у певний бік залежно від того, з якою силою і в якому поєднанні діють інші чинники....
- ТИХИЙ ОКЕАН. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ. ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ДНА ОКЕАНУ УРОК 6. ТИХИЙ ОКЕАН. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ. ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ДНА ОКЕАНУ Навчальна мета: поглибити та систематизувати знання учнів про особливості природи Світового океану; сформувати первинні уміння визначати географічне положення океану та характеризувати етапи його дослідження, пояснювати особливості рельєфу дна; вдосконалювати навички роботи з картами атласа. Обладнання: фізична карта світу, портрети дослідників океану […]...
- АНТАРКТИДА Й АНТАРКТИКА. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ВІДКРИТТЯ ТА СУЧАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ УРОК 38. АНТАРКТИДА Й АНТАРКТИКА. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ВІДКРИТТЯ ТА СУЧАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ Навчальна мета: ознайомити з поняттям “Антарктика”, загальними відомостями про Антарктиду, особливостями водних мас Південного океану; формувати знання про своєрідність фізико-географічного положення материка; поглибити та систематизувати знання про відкриття Антарктиди, сучасні наукові дослідження материка; вдосконалювати уміння та навички визначати географічне положення, характеризувати основні етапи дослідження […]...
- ВИРІШЕННЯ ДЕЯКИХ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ МЕТОДАМИ ПАБЛІК РИЛЕЙШНЗ Паблик рилейшнз ВИРІШЕННЯ ДЕЯКИХ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ МЕТОДАМИ ПАБЛІК РИЛЕЙШНЗ Оптимізм (песимізм) стає вирішальним фактором тільки в разі переваги одного над іншим, коли він стає нормою для більшості. При цьому культура оптимізму – принципово колективна, культура песимізму – ізоляціоністська. Коли людина залишається наодинці зі своїми негараздами, не проявляє зацікавленості зовнішнім світом, бездіяльна і неактивна, вона, відповідно, […]...
- АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ. БУДОВА ТА РЕЛЬЄФ ДНА УРОК 9. АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ. БУДОВА ТА РЕЛЬЄФ ДНА Навчальна мета: поглибити та систематизувати знання про природу Світового океану та його дослідження; продовжити формування навичок визначати фізико-географічне положення океану, знаходити на карті основні об’єкти географічної номенклатури, порівнювати географічне положення Тихого та Атлантичного океанів; характеризувати етапи дослідження та особливості будови дна та рельєфу Атлантичного […]...
- Шляхи охорони живої природи на популяційно-видовому рівні ОСНОВИ ПОПУЛЯЦІЙНОЇ ЕКОЛОГІЇ Розділ 12. ПОПУЛЯЦІЙНО-ВИДОВИЙ РІВЕНЬ ОХОРОНИ ЖИВОЇ ПРИРОДИ 12.4. Шляхи охорони живої природи на популяційно-видовому рівні Популяційно-видовий рівень охорони природи основним напрямом вважає збереження видів і популяцій безпосередньо в місцях їх поширення у природі. Практично він може здійснюватися шляхом Організації сітки охоронних територій та шляхом охорони видів на територіях, перетворених людиною. Форми заповідних […]...
- Пріоритети екологічні Пріоритети екологічні – найважливіші об’єктивні чинники, які зумовлюють першорядне значення для розвитку суспільства охорони здоров’я, раціонального природокористування, та комплекс заходів, спрямованих на стратегічне вирішення цих проблем. Розрізняють загальний, регіональний і національний види П. е. Загальні П. е. охоплюють глобальний рівень, стосуються всіх екологічних проблем, вимагають раціонального використання та відтворення всіх видів планетарних ресурсів. Так, щодо […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕРИКА. УКРАЇНСЬКА СТАНЦІЯ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСКИЙ”. МІЖНАРОДНИЙ СТАТУС. АНТАРКТИДА І АРКТИКА. ПРАКТИЧНА РОБОТА 8. ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ МАТЕРИКА НА КОНТУРНІЙ КАРТІ Мета: Навчальна: ознайомити з поняттям “Антарктика”, загальними відомостями про Антарктиду, особливостями водних мас Південного океану; поглибити та систематизувати знання про відкриття Антарктиди, сучасні наукові дослідження материка; вдосконалювати уміння та навички визначати географічне положення, характеризувати основні етапи дослідження материка; Розвивальна: розвивати вміння складати цілеспрямований опис об’єкта за типовим планом; будувати логічні міркування, робити висновки; комунікативні уміння; […]...
- ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ ОКЕАНУ ТА АРКТИКИ. ОСОБЛИВОСТІ РЕЛЬЄФУ. КЛІМАТ. ТЕЧІЇ. ЛЬОДОВИЙ РЕЖИМ. СВОЄРІДНІСТЬ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ. ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ УРОК 13. ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ ОКЕАНУ ТА АРКТИКИ. ОСОБЛИВОСТІ РЕЛЬЄФУ. КЛІМАТ. ТЕЧІЇ. ЛЬОДОВИЙ РЕЖИМ. СВОЄРІДНІСТЬ ОРГАНІЧНОГО СВІТУ. ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ ПРИРОДИ Навчальна мета: сформувати цілісну систему знань про особливості природи Світового океану; вдосконалювати уміння та навички характеризувати географічне положення океану, основні властивості водних мас, особливості будови дна та рельєфу, кліматичні умови […]...
- Які критерії визначення глобальних проблем людства? 69 Які критерії визначення глобальних проблем людства? Поняття “глобалізм” (від лат. globus – куля, тобто такий, що охоплює всю земну кулю) означає стиль у політиці, за якого певне питання розглядається у контексті загальнолюдських проблем, що потребують для свого розв’язання спільних зусиль. Цей термін запровадили відомі теоретики Римського клубу Е. Ласло, Д. Медоуз, М. Месарович, А. […]...
- АФРИКА. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ. ЕЛЕМЕНТИ БЕРЕГОВОЇ ЛІНІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ УРОК 15. АФРИКА. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ. ЕЛЕМЕНТИ БЕРЕГОВОЇ ЛІНІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ Навчальна мета: сформувати загальні уявлення про зміст та структуру розділу “Материки”; ознайомити з типовим планом вивчення материків; сформувати первинні уміння визначати характерні ознаки географічного положення материка Африка, характеризувати основні етапи дослідження материка; сприяти формуванню пізнавального інтересу до розділу Обладнання: фізична карта світу, фізична […]...
- Подолання глобальних проблем сучасності ТЕМА 9. ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛЮДСТВА ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ § 33. Шляхи подолання нинішніх проблем людства 2. Подолання глобальних проблем сучасності. Поступовий підхід до вирішення загальносвітових проблем може давати 218 позитивні результати. Це відбувалося б, мабуть, швидше, аби ухвали ООН Забруднення навколишнього середовища Вітряки – джерела екологічно чистої енергії Електромобіль “Міцубіші” – екологічно безпечний вид […]...
- Що Т. Мальтус пропонує для вирішення проблем бідності? Історія економічних вчень ЕВОЛЮЦІЯ КЛАСИЧНОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XIX ст. ЗАВЕРШЕННЯ КЛАСИЧНОЇ ТРАДИЦІЇ Що Т. Мальтус пропонує для вирішення проблем бідності? Зростання злиднів через надлишок населення соціально небезпечне, адже може викликати нестабільність у суспільстві (бунт), тому Мальтус пропонує вирішити проблему бідності шляхом: 1) створення ощадних кас, де нагромаджуються гроші і навчаються ощадливості; 2) […]...
- Природа філософських проблем Філософія посбіник Тема 1. ПОХОДЖЕННЯ ФІЛОСОФІЇ, ЇЇ ФУНКЦІЇ І РОЗДІЛИ § 4. Класичні проблеми, розділи і функції філософії Природа філософських проблем З попереднього викладу зрозуміло, що до філософування спонукають не якісь абстрактні, відірвані від реального життя питання, а болючі його ускладнення, які мають смисложиттєвий сенс. Саме вони “вмикають” почуття і думку, змушуючи людину шукати виходи. […]...
- АФРИКА. ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ Мета: – сформувати загальні уявлення про зміст та структуру розділу “Материки”; ознайомити з планами вивчення материків та їхнього географічного положення; сформувати первинні уміння визначати характерні ознаки географічного положення материка Африка, оцінювати їхній вплив на ознаки природи; характеризувати основні етапи дослідження материка; – розвивати в учнів самостійність, прагнення самостійно здобувати знання, вміння долати труднощі в навчанні; […]...
- Людина як частина природи. Охорона природи – Умови життя на планеті Земля Природознавство Всесвіт як середовище життя людини Умови життя на планеті Земля Людина як частина природи. Охорона природи Умови, необхідні для життя людини Біологічні умови: вода, повітря, їжа, грунт, сприятливий клімат. Соціальні умови: дім, родина, стабільне суспільство, професійний успіх, соціальне визнання, достовірна інформація. Екологічні проблеми сучасності Глобальні: 1. Забруднення атмосфери: – парниковий ефект; – руйнування озонового […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ АФРИКИ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ МАТЕРИКА. ПРАКТИЧНА РОБОТА 2. ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ КООРДИНАТ КРАЙНІХ ТОЧОК ТА ПРОТЯЖНОСТІ МАТЕРИКА З ПІВНОЧІ НА ПІВДЕНЬ ТА ІЗ ЗАХОДУ НА СХІД АФРИКИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 3. ПОЗНАЧЕННЯ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ НАЗВ ОСНОВНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ МАТЕРИКА (ПОЧАТОК) Мета: Навчальна: сформувати поняття “географічне положення материка”, формувати вміння характеризувати географічне положення материка в певній послідовності за типовим планом; сформувати уявлення про географічне положенням Африки, його вплив на різноманітність природи; систематизувати знання учнів про основні етапи дослідження материка; Розвивальна: розвивати навички самостійної роботи з картою, підручником, довідковою літературою, складання характеристики географічного положення материка; закріпити практичні […]...
- АФРИКА. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ МАТЕРИКА, ЕЛЕМЕНТИ БЕРЕГОВОЇ ЛІНІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ АФРИКИ Розділ II МАТЕРИКИ Урок № 17 (варіант Б) Тема. АФРИКА. ОСОБЛИВОСТІ ГЕОГРАФІЧНОГО ПОЛОЖЕННЯ МАТЕРИКА, ЕЛЕМЕНТИ БЕРЕГОВОЇ ЛІНІЇ. ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ АФРИКИ Мета: сформувати в учнів первинні навички складання характеристики географічного положення материка; систематизувати знання учнів про основні етапи історії дослідження Африки; поглибити практичні навички учнів самостійно визначати географічні координати, вимірювати відстань на карті за масштабом […]...
- Глобальні екологічні проблеми Розділ 3 ЗЕМЛЯ НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ Тема 2. Економічні проблеми материків і океанів Вивчаючи географію материків і океанів, ви дізналися про численні факти того, як діяльність людини призводить до забруднення довкілля, до порушення природної рівноваги і створення нових – антропогенних комплексів у навколишньому світі. Як допомогти природі і що необхідно робити, щоб зменшити негативні наслідки […]...
- Роль хімії в сучасному матеріальному виробництві. Біо-, нанотехнології. Роль хімії в розв’язанні сировинної, енергетичної, продовольчої проблем, створенні нових матеріалів. Найважливіші хімічні виробництва України II Семестр Тема 7. РОЛЬ ХІМІЇ В ЖИТТІ СУСПІЛЬСТВА Урок 64 Тема уроку. Роль хімії в сучасному матеріальному виробництві. Біо-, нанотехнології. Роль хімії в розв’язанні сировинної, енергетичної, продовольчої проблем, створенні нових матеріалів. Найважливіші хімічні виробництва України Цілі уроку: розкрити значення хімії в розв’язанні сировинної й енергетичної проблем; розвивати екологічне мислення учнів на прикладі важливості економії […]...
- ПРИРОДНІ БАГАТСТВА МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ, ЇХНІ ОСОБЛИВІ ВИДИ. НАСЛІДКИ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ ЛЮДИНОЮ. ПОРУШЕННЯ ПРИРОДНОЇ РІВНОВАГИ. АНТРОПОГЕННІ ЛАНДШАФТИ Мета: Навчальна: актуалізувати, поглибити та систематизувати знання про природні ресурси материків і океанів; ознайомити з основними видами природних ресурсів; формувати практичні вміння розрізняти раціональне та нераціональне природокористування, виявляти ознаки змін природних ландшафтів; Розвивальна: формувати вміння організовувати начальну співпрацю з учителем та однолітками, формулювати, аргументувати та відстоювати свою точку зору; Виховна: формувати екологічну свідомість на основі […]...
- Природоохоронна діяльність держави Державне управління Природоохоронна діяльність держави. Сукупність усіх заходів держави, спрямованих на збереження, відновлення і поліпшення сприятливих природних умов, забезпечення раціонального природокористування та попередження екологічної небезпеки. Метою державною управління в цій галузі є перехід до стійкого розвитку держави, що забезпечує збалансоване вирішення соціально-економічних завдань і проблем збереження сприятливою навколишнього середовища та природно-ресурсного потенціалу з метою задоволення […]...
- Дискусія – КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 11 КОЛЕКТИВНЕ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ Дискусія Дискусія – форма колективного обговорення, мета якої – виявити істину через зіставлення різних поглядів, правильне розв’язання проблеми. Під час такого обговорення виявляються різні позиції, а емоційно-інтелектуальний поштовх пробуджує бажання активно мислити. Організація дискусії передбачає три етапи: підготовчий, основний та заключний. На першому етапі доцільно сформулювати […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. ВІДКРИТТЯ І ДОСЛІДЖЕННЯ АНТАРКТИДИ Мета: – ознайомити з поняттям “Антарктика”, загальними відомостями про Антарктиду, особливостями водних мас Південного океану; забезпечити розуміння своєрідності фізико-географічного положення материка; поглибити та систематизувати знання про відкриття Антарктиди, сучасні наукові дослідження материка; вдосконалювати уміння та навички визначати географічне положення, характеризувати основні етапи дослідження материка; – розвивати вміння виконувати способи раціональної навчальної діяльності: складати цілеспрямований опис […]...
- Розділи філософії як осередки розв’язків її проблем Філософія посбіник Тема 1. ПОХОДЖЕННЯ ФІЛОСОФІЇ, ЇЇ ФУНКЦІЇ І РОЗДІЛИ § 4. Класичні проблеми, розділи і функції філософії Розділи філософії як осередки розв’язків її проблем Породжений школою феномен подиву та зумовлена подивом філософія з найдавніших часів своєрідно подвоює світ. Вона припускає, що за фізичним світом емпірично заданих явищ та речей існує світ метафізичний (той, що […]...
- Як К. Менгер ставиться до проблем обміну? Історія економічних вчень МАРЖИНАЛІЗМ. СТАНОВЛЕННЯ НЕОКЛАСИЧНОЇ ТРАДИЦІЇ В ЕКОНОМІЧНІЙ ТЕОРІЇ Як К. Менгер ставиться до проблем обміну? Значну увагу Менгер приділив проблемам обміну. Обмін він зводив до відносин двох партнерів, результат яких взаємовигідний, але обмін не еквівалентний, що знову заперечує твердження класичної школи. За його словами, “обмін благами означає для суб’єктів, що обмінюються, приєднання до […]...
- ПРИРОДНІ БАГАТСТВА МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ, НАСЛІДКИ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ Мета: – актуалізувати, поглибити та систематизувати знання про природні ресурси материків і океанів; ознайомити з основними видами природних ресурсів; формувати практичні вміння розрізняти раціональне та нераціональне природокористування, виявляти ознаки змін природних ландшафтів; – розвивальна: формувати вміння організовувати навчальну співпрацю з учителем та однолітками, формулювати, аргументувати та відстоювати свою точку зору; – виховна: формувати екологічну свідомість […]...