СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. МНОГОКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 33. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. МНОГОКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

Мета: формувати в учнів уміння складати рівності на додавання і віднімання за малюнками, порівнювати числа, розпізнавати многокутники у конфігурації декількох фігур; розвивати навички каліграфічного письма; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Кошенят двох хлопчик взяв,

Молока їм в мисці дав.

Вісім в кошику сидять,

Їсти хочуть та нявчать.

Годувати треба всіх.

Скільки разом буде їх?

– У живім куточку в школі

Є три рибки у воді,

Ще сім рибок дасть Миколка.

Скільки буде риб тоді?

2. Усна лічба

Гра “Хто більше?”

Учитель виставляє на дошці по черзі картки з цифрами 9; 8; 7; 6. Учні називають усі можливі приклади для складу цих чисел.

3. Завдання на увагу. “Відшукай цифру”

СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. МНОГОКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

– Якої цифри тут немає?

Фізкультхвилинка

III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником

(с. 40)

Завдання 1

– Скільки грибів наколов їжачок? Скільки грибів на галявині? Скільки всього грибів на малюнку? Скільки синичок сидить на годівничці? Скільки синичок на гілці? Скільки всього синичок на малюнку? Скільки книжок лежало у стопці? Скільки книжок несе зайчик? Скільки всього книжок на малюнку?

– За малюнками складіть і розв’яжіть приклади на додавання.

Завдання 2

– Скільки було квітів? Скільки квітів зірвали? Скільки квітів залишилося? Скільки було яєць? Із скількох зробили яєчню? Скільки залишилося яєць? Скільки було цукерок? Скільки з’їли? Скільки цукерок залишилося?

– За малюнками складіть і розв’яжіть приклади на віднімання.

Завдання 3

– Які фігури ви бачите на малюнку? Що у них спільного? Що відмінного?

– Трикутники, чотирикутники, п’ятикутники називають многокутниками.

Многокутники мають кути, сторони, вершини. За якою ознакою многокутники об’єднані в групи? Скільки кутів, сторін, вершин має шестикутник? А восьмикутник?

Завдання 4

– Обчисліть. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку зростання.

Завдання 5

– Скільки трикутників на малюнку? (9) А чотирикутників? (3)

Фізкультхвилинка

2. Гра “Яке число загубилося?”

СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. МНОГОКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

3. Порівняння чисел

8 і 7 5 і 3 6 і 2 4 і 9 3 і 1

– Використовуйте тільки слово “менше”.

4. Гра “Знайди цифру”

Залетіли в клас синиці, подзьобали одиниці.

Залетіли сойки й склювали двійки.

Залетіли горобці, і не стало цифри три.

Повідомити вас прошу, де стояли цифри ці?

СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. МНОГОКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ

– До якої групи тварин належать синиці, сойки, горобці? (Птахи)

– Хто такі птахи? (Це тварини, тіло яких укрито пір’ям.)

IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Скільки чисел ми вивчили?

– Назвіть їх у порядку зростання.

– Яке число найменше? Яке число найбільше?

– Які геометричні фігури ви знаєте?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. МНОГОКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ