ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 6 + 2 + 1; 9
ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10
Урок 56. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 6 + 2 + 1; 9 – 2 – 1.
ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 3. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: формувати в учнів уміння складати таблиці додавання і віднімання числа 3; продовжити роботу над складанням задач на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць; вчити додавати і віднімати числа частинами виду 6 + 2 + 1; 9 – 2 – 1; додавати і віднімати по 3; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра “Хто швидше?”
Збільшити на 2 Зменшити на 2
2467135 45789310
2. Складання й розв’язування задач за коротким записом
3. Гра “Ланцюжок”
4. Повторення складу числа 3
– З яких чисел складається число 3?
5. Каліграфічна хвилинка. Письмо цифри 3
6. Робота за індивідуальними картками
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 63)
– Розгляньте таблицю додавання числа 3.
–
– Прочитайте всі приклади. Яке число додавали в кожному прикладі? (3)
– Тому таблиця й називається “Додати 3”.
– Розгляньте таблицю віднімання числа 3.
– Прочитайте кожний приклад. Порівняйте відповідь із числом, від якого віднімали 3. Яке число віднімали в кожному прикладі? (3)
– Тому таблиця й називається “Відняти 3”.
Завдання 1
– Розгляньте числовий промінь. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Прочитайте приклад. Яка відповідь прикладу?
– Скільки всього додали? Як додавали? Скільки всього відняли? Як віднімали?
Завдання 2
– Додавайте по 3, починаючи з числа 2.
– Віднімайте по 3, починаючи з числа 10.
Завдання 3
– Розгляньте таблиці. Що треба зробити з числами першої таблиці? Яку дію виконати?
– Що треба зробити з числами другої таблиці? Яку дію виконати?
Завдання 4
– Розв’яжіть приклади. Назвіть приклади з однаковими відповідями. (7 + 3; 8 + 2; 6 – 3; 0 + 3; 3 + 2; 2 + 3; 8 – 2; 9 – 3) Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку зростання. (3 – 3; 4 – 3; 5 – 3; 1 + 3; 4 + 3; 5 + 3)
Завдання 5
– Скільки загадок відгадала Іринка? Скільки загадок відгадала Ганнуся? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
Завдання 6
– Скільки відрізків накреслив Олекса? Скільки відрізків накреслив Тарасик? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за таблицями додавання і віднімання числа 3
– Прочитайте тільки відповіді кожного стовпчика. (У першій таблиці відповіді становлять ряд чисел від 4 до 10, а в другій – від 1 до 7.)
– Порівняйте з таблицями додавання і віднімання 1 і 2.
Висновок. Кожна наступна таблиця на 1 приклад коротша.
– Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.
– Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь.
– Знайдіть приклади з відповідями 4; 6; 9. Яке число стоїть між 7 і 9?
– Прочитайте приклад з такою відповіддю.
2. Розв’язування прикладів з коментуванням
7 + 1 + 2
9 – 2 + 3
0 + 4 + 3
9 – 1 – 3
0 + 5 + 5
6 – 2 – 1
8 + 1 – 2
4 + 1 – 3
3. Робота в парах. Гра “Чарівні фігурки”
– Складіть квадрат із трикутників; ялинку із трикутників.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Вам сподобався наш урок?
– Яке завдання було складним, а яке – легким?