ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 6 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ПРОСТІ ЗАДАЧІ, В ЯКИХ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ПОНЯТТЯ “СТІЛЬКИ Ж”
ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ
ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ
Урок 16. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 6 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ.
ПРОСТІ ЗАДАЧІ, В ЯКИХ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ПОНЯТТЯ “СТІЛЬКИ Ж”
Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 6 з переходом через десяток; розвивати вміння порівнювати довжини відрізків, розв’язувати прості задачі, в яких використовується поняття “стільки ж”; формувати вміння використовувати
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 25, завдання 136; 137)
Завдання 136
– Яку задачу склали? Прочитайте розв’язання і відповідь.
Завдання 137
– Прочитайте вирази з однаковими відповідями; вирази, у яких відповідь – одноцифрове число.
2. Гра “Знайди доданок”
3. Хвилинка каліграфії
– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
10; 8; 6; 4;
1; 4; 7; 10; 13; 16; ?.
4. Математичний диктант
– Зменшіть число 12 на 4.
– Чому дорівнює сума чисел 8 і 5?
– Збільшіть число 7 на 5.
– Знайдіть різницю чисел 13 і 5.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 6 з переходом через десяток.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 26-27)
Завдання 138. Колективне опрацювання матеріалу
– За записами поясніть додавання і віднімання чисел з переходом через розряд.
– Перевірте результати обчислень за таблицями.
– Прочитайте таблицю додавання (віднімання) числа 3, починаючи від найбільшого результату.
– Прочитайте тільки результати таблиці.
– Прочитайте результати від найбільшого числа до найменшого.
– Затуліть лінійкою відповіді таблиці та розкажіть їх по пам’яті.
Завдання 139. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.
Завдання 140
Учні вимірюють і порівнюють довжини відрізків.
– На скільки сантиметрів один з них коротший від іншого?
Завдання 141. Усне виконання завдання
– Розгляньте малюнок. Який м’яч треба забити у ворота?
Завдання 142. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв’язує задачу. Після цього учні складають обернену задачу.
Завдання 143
Учні “ланцюжком” читають вирази та обчислюють їх значення.
Завдання 144*
– Запишіть число 10 кількома (не менше чотирьох) однаковими цифрами і знаками дій. (2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 10, 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1 = 10)
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра “Математичні кінцівки”
2. Робота над задачею
У Мурки народилося 4 рудих, 3 чорних і 2 плямистих кошенят. Скільки всього кошенят народилося у Мурки?
3. Знаходження значень виразів зі змінною
– Знайдіть значення виразу:
В – 6, якщо в = 14; 12; 10;
6 + а, якщо а = 6; 5; 10.
4. Офтальмологічна пауза
5. Самостійна робота
6. Розв’язування логічних завдань
– Мишко намалював 4 картинки, а Сашко – стільки ж, півстільки і ще 1. Скільки картинок намалював Сашко? (7 картинок.)
– Катруся і Оленка зібрали по одній склянці ягід. Катруся пересипала свої ягоди в маленьку баночку, а Оленка – у великий кошик. Де ягід більше – у великому кошику або в маленькій баночці? (Однаково. Порівну.)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Що нового дізналися на уроці?
– Розкажіть таблиці додавання і віднімання числа 6.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 27, завдання 145; 146.