ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: БЕЗХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ”

Урок 16. ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: БЕЗХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ”

Немає такої вершини, яку б не подолала наполегливість…

Мета уроку: узагальнити знання та визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Різноманітність тварин: безхребетні тварини”. Розвивати логічне мислення. Виховувати культуру оформлення роботи.

Обладнання і матеріали: картки-завдання для тематичного контролю знань.

Тип уроку: узагальнення та контроль знань.

I. Організаційний етап.

Поясніть епіграф. Чи пов’язаний

він з темою сьогоднішнього уроку?

II. Актуалізація опорних знань.

Вправа “Слова за хвилину” (робота в парах): учні називають усі терміни і поняття, які вони запам’ятали, вивчаючи безхребетних тварин.

III. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель: протягом тривалого часу ми працювали над темою, вивчаючи безхребетних тварин. Нарешті настав час оцінити рівень знань, якого ви досягли.

IV. Тематична контрольна робота з теми “Різноманітність тварин (безхребетні тварини)”.

Приклад роботи:

Виконайте тестові завдання 1-7, виберіть одну правильну відповідь (кожна правильна відповідь

– 1 бал).

1. Які клітини гідри, зображеної на малюнку, забезпечують їй можливість переміщувати тіло (рухатися)?

ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: БЕЗХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ

А шкірно-м’язові

Б травні

В нервові

Г жалкі

2. Дощовий черв’як після сильного дощу виповзає на поверхню грунту. Яка причина цього явища?

А вода виштовхує його на поверхню

Б утруднюється дихання через шкіру

В не може повзати по вологому грунту

Г виповзає, щоб у тіло не потрапила вода

3. Виберіть ознаки корости.

А людина постійно хоче пити, оскільки кліщі паразитують у шлунку

Б на волоссі людини видно відкладені яйця – гниди

В шкіра людини червоніє, злущується, відчувається свербіж

Г на обличчі з’являються вугрі, випадають вії

4. Відомо, що гострик дитячий поширюється між дітьми. Виберіть основну причину поширення цього паразита.

А діти вживають немиті фрукти і ягоди з яйцями гостриків

Б діти ще не мають сформованих гігієнічних навичок

В гострики поширюються через повітря в дитячих садочках

Г гостриками можна заразитися під час купання в річці

5. Для якого представника членистоногих характерні такі ознаки будови: масивні головогруди, менше черевце з хвостовим плавцем, дві пари вусиків та п’ять пар ходильних ніг?

А павук-хрестовик

Б рак річковий

В муха кімнатна

Г собачий кліщ

6. Які частини тіла хруща позначено на малюнку цифрами 6 та 8?

ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: БЕЗХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ

А голова та вусики

Б передньогруди та середньогруди

В надкрила та перетинчасті крила

Г черевце та дихальця

7. У молюсків тіло вкрите особливою складкою шкіри, що має назву

А мушля

Б панцир

В мантія

Г легеня

8. Розгляньте малюнок. Укажіть організм, зображений на ньому; до якої групи він належить; як живиться і які має пристосування до існування на суходолі (2 бали).

ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: БЕЗХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ

9. Дайте коротку відповідь на запитання (кожна відповідь по 1 балу).

Хеліцерами називають __________.

Наведіть приклади комах, що мають розвиток з повним перетворенням __________.

Перерахуйте представників перетинчастокрилих комах __________.

V. Підсумки уроку.

Підбиття підсумків тематичної контрольної роботи.

VI. Домашнє завдання.

Підготувати міні-проекти з теми “Різноманітність риб”.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ТЕМАТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ “РІЗНОМАНІТНІСТЬ ТВАРИН: БЕЗХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ”