ТРИ ОСНОВНІ ГРУПИ ПОБУДОВИ


Урок 33. ТРИ ОСНОВНІ ГРУПИ ПОБУДОВИ

Вступ. Основні форми музики
На минулих уроках ми познайомилися з основними формами будови музики: одно-, дво – та тричастинні, а також рондо і варіації. Спробуємо розділити їх на три основні групи.
Слухання. “Танець Анітри” Е. Гріга
Послухайте твір відомого нам норвезького композитора Едварда Гріга, який називається “Танець Анітри” і спробуйте визначити характер музики і будову твору.
Аналіз прослуханого твору
“Танець Анітри” Едварда Гріга – витончений, вигадливий

і привабливий; його виконують тільки струнні інструменти з додаванням дзвінких срібних ударів трикутника.
Цей твір написаний у великій тричастинній формі, але головна мелодія повторюється декілька разів, тому можна помилково сприйняти за велике рондо.
Три основні групи побудови музичних творів
Пригадайте основні форми музики і спробуйте об’єднати їх у групи залежно від способу вираження думки.

До першої групи віднесемо музику, що виражає один характер, один настрій, – одночастинну форму. До другої групи віднесемо музику, що виражає поступовий, послідовний розвиток, зміну одного характеру,

настрою – варіації. До третьої групи віднесемо музику, в якій контрастно зіставляються два різні настрої, характери, – дво – і тричастинні форми. А також віднесемо до цієї групи музику, в якій контрастно зіставляються три і більше настроїв.

Отже, найважливішими принципами побудови музики є контраст і повторення (просте, змінене – варіативне).
Підсумки уроку

Сьогодні ми перевірили свої знання та вміння визначати будову музичних творів, прослухали “Танець Анітри” Едварда Гріга. Також ми об’єднали музичні твори в групи залежно від способу вираження думки.1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Амінопласти.
Ви зараз читаєте: ТРИ ОСНОВНІ ГРУПИ ПОБУДОВИ