ВЕНТИЛЯЦІЯ ЗИМІВНИКА

ВЕНТИЛЯЦІЯ ЗИМІВНИКА – обов’язкова умова, тому що протягом усього зимового періоду бджоли виділяють тепло й вологу у вигляді водяної пари, яка осідає всередині вулика.

Приміщення 3. обладнують припливно-витяжними трубами. Повітрообмін відбувається за рахунок різниці температур внутрішнього й зовнішнього повітря. Чим більша ця різниця, тим інтенсивніше вентилюється приміщення, тому при переохолодженні приміщення використовують засувки на вентиляційних трубах, що зменшують швидкість руху повітря.

Свіже повітря надходить у

приміщення через припливні труби, прокладені між стелажами під підлогою. Витяжні труби, через які видаляється тепле повітря, прокладають у стелі й виводять назовні під дах.

Якщо ж 3. улаштований у пристосованому приміщенні, з уже вбудованою однією вентиляційною трубою, її залишають. Для посилення вентиляції на припливно-витяжній трубі встановлюють дефлектор, а саму трубу виводять вище коника даху. Частину труби між стелею й дахом утеплюють.

Слід знати, що чим більше бджолиних сімей утримують у 3., тим більшим повинен бути розмір вентиляційних труб: на одну бджолину сім’ю припадає 6-8 см2 площі поперечного перерізу

труб. Звідси видно, що в зимівнику на 150 бджолиних сімей вентиляційні отвори повинні мати загальний переріз 900-1200 см2, а на 250 бджолиних сімей – 1500-2000 см2. У кожному разі переріз однієї вентиляційної труби не повинен перевищувати 600 см2 (20 х ЗО см). 3., що має велику площу, обладнають кількома вентиляційними трубами.

У приміщеннях, де зимують бджоли, особливо надземних, із, настанням весни стіни швидко прогріваються й температура всередині піднімається. Бджоли починають тривожитися, шуміти. Щоб звільнити кишечник, вони прагнуть вийти з вулика й гинуть у приміщенні, не зумівши повернутися.

У напівпідземних і підземних зимівниках також підвищується температура повітря. Щоб уникнути ослаблення сімей, необхідно майже щодня відвідувати їх наприкінці зими й знижувати в них температуру, підсилюючи В., відкриваючи на ніч двері до 3., приносячи й розставляючи в діжках і коритах сніг і лід, споюючи бджолам воду. Якщо знизити температуру не вдасться, то вулики наприкінці дня виставляють на свої місця на пасіці. Холодна ніч подіє на бджіл заспокійливо, а коли погодні умови дозволять, вони зроблять обліт.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ВЕНТИЛЯЦІЯ ЗИМІВНИКА