ВІДГУК НА ТЕЛЕПЕРЕДАЧУ

УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ

Урок 5. ВІДГУК НА ТЕЛЕПЕРЕДАЧУ

Пригадайте

– Що таке відгук?

– Як працювати над відгуком на книжку?

297. Уявіть, що до вас на канікули приїхав ваш ровесник з іншої країни. Які вітчизняні телепередачі ви порекомендували б переглянути йому передусім і чому?

298. Мікрофон. Яких телепередач, на вашу думку, сьогодні бракує на українських телевізійних каналах? Чи хотіли б ви взяти участь у створенні однієї з таких передач?

299.1. Прочитайте текст. Чи можна його назвати відгуком? Визначте основи.

думку тексту, укажіть зачин та підсумок-оцінку. Знайдіть речення, у яких висловлюється думка про телепередачу. Наскільки чітке уявлення про передачу формує це висловлювання в читача?

.УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ!.

Пародист-міліціонер, художниця – пісочний аніматор, баскетбольній: фрістайліст, людина-ртуть – усі вони без телевізійної уваги навряд чи пережили б свої 5 хвилин слави.

Напередодні прем’єри телепередачі “Україна має талант!” я мала підозри, що побачу просто конкурс художньої самодіяльності. На щастя, побоювання не виправдалися, а каналу СТБ вдалося створити шоу, сприйняте на одному

диханні, а також довести, що не лишень п’ятірка політиків і десятка фонограмних співаків здатні “зробити рейтинг”. Що поруч з нами живе дуже багато цікавих талановитих людей, яких телебачення протягом довгих років відверто ігнорувало.

У численних візуальних дрібницях та й загалом у концепції передачі легко помітити сильну руку режисера. Заслуговує на увагу й тонка робота сценаристів, реалізована в міні-новелах про учасників. Декілька історій, інтегрованих у загальну канву шоу. розповідають про долі тих, хто наважився взяти участь у відборі. Можливо, варто було б розділити конкурсантів за віком, принаймні це було би справедливо. Проте тоді б ми втратили інтригу, коли зрілі люди поступаються талантом і досвідом своїм молодшим колегам…

Неможливо оминути увагою й саму телевізійну картинку. Телеоператори задіяли і численні крани, і гелікоптерні зйомки, а вступне привітання ведучої зі стартом шоу взагалі знімали на верхівці київського хмарочосу. Вийшло красиво, а динаміка планів не дає глядачеві змоги знудитися.

Ведуча Оксана Марченко не байдужа до учасників, вона підбадьорює їх, утирає їм сльози, часом не стримує власних емоцій, а часом їй бракує слів. Оксана щира, життєрадісна, співпереживає героям, демонструючи доброзичливість, уміння спілкуватися, особливо з дітьми. Стилісти каналу вдало підібрали ведучій гардероб і зачіску.

По суті, в “Україна має талант!” не один, а четверо ведучих. Разом із Оксаною Марченко цю роль виконують і члени журі: сором’язливий Влад Яма, смішлива Слава Фролова і в’їдливий Ігор Кондратюк органічно доповнюють один одного.

ВІДГУК НА ТЕЛЕПЕРЕДАЧУ

У телевізійній студії

Основний підсумок від “Україна має талант!” – позитив. І цей позитив стосується не тільки самої програми, а й країни, у якій живеш. Країни талановитих людей, яку відкрили на СТБ (За М. Закусило).

II. Знайдіть речення, у яких оцінюється внесок різних спеціалістів у створення телепередачі.

III. Поясніть значення виділених словосполучень.

VI. Випишіть із тексту 5-8 слів (словосполучень) на тему “Телепередача”. Складіть із цими словами (словосполученнями) невеликий текст.

Особливості відгуку

Відгук – це текст, у якому дається оцінка прочитаного, почутого, побаченого, висловлюється ставлення до нього.

Структура відгуку

Відгук складається з двох частин. У першій частині висловлюється думка про те, сподобалось чи не сподобалось побачене, а в другій – обгрунтовується висловлена позиція.

Орієнтовна схема відгуку на телепередачу

1. Тема передачі.

2. Актуальність тематики передачі.

3. Стислий переказ змісту (з елементами оцінки). Найбільш яскраві частини передачі.

4. Враження від роботи ведучих, авторів, сценаристів, режисерів, редакторів, оформлення студії, музичного супроводу тощо.

5. Загальне враження і оцінка телепередачі.

6. Висновки й побажання.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ВІДГУК НА ТЕЛЕПЕРЕДАЧУ