Вигнання окупантів з України

Тема 1. УКРАЇНА В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ (1939-1945). ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА (1941-1945)

§ 6. ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ПЕРІОД ВІЙНИ

1. Вигнання окупантів з України.

Після короткого перепочинку на українській ділянці радянсько-німецького театру бойових дій 1-й Український фронт перейшов у наступ, умови для якого були сприятливими. 23 червня 1944 р. в Білорусії силами 4-го та 3-го Білоруських фронтів розпочалася наступальна операція “Багратіон”. Тому німецьке командування перекинуло з України в Білорусію 6 дивізій, уключаючи й танкові. Це полегшило

1-му Українському фронту виконати бойові завдання щодо розгрому групи армій вермахту “Північна Україна”.

13 липня 1944 р. розпочався наступ на Рава-Руському напрямі, а наступного дня – на Львівському. Це давало можливість роз’єднати вороже угруповання і знищити його окремими частинами. Радянські війська оточили під Бродами 8 дивізій противника. У ході ліквідації цього угруповання було знищено 38 тис. солдатів і офіцерів противника та 17 тис. узято в полон. Серед розгромлених була й українська дивізія “Галичина”. У ході боїв з 11 тис. її бійців живими залишилося 3 тис. чоловік.

27 липня радянські війська

визволили м. Львів і м. Станіслав. Ураховуючи особливості ведення бойових дій у гірській місцевості, радянське командування вирішило відновити 4-й Український фронт. Він був сформований з армій 1-го Українського фронту, які наближалися до Карпат.

6 серпня 1944 р. 4-й Український фронт (командувач генерал-полковник І. Петров) звільнив м. Дрогобич і підійшов до кордонів довоєнної Чехословаччини. 8 вересня 1944 р. розпочалася Східнокарпатська операція, у ході якої були визволені українські території, які залишилися в руках гітлерівців.

Битву за Карпати нацисти вели з відчайдушною впертістю. Вони усвідомлювали, що це один з останніх природних рубежів, що прикривав територію Третього рейху з півдня. Шлях радянським військам перекрили 19 дивізій. Трохи пізніше німецьке командування перекинуло

Вигнання окупантів з України

Радянські війська на Львівщині. 1944р.

Сюди ще 15 дивізій. Використовуючи гірський рельєф, займаючи вищі позиції, гітлерівці чинили успішний опір. Запеклі бої тривали понад півтора місяці й були завершені 28 жовтня 1944 р. вигнанням ворога з території Закарпаття.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Вигнання окупантів з України