Використання переставного та сполучного законів множення

УРОК 85

Тема. Використання переставного та сполучного законів множення

Мета: повторити переставний і сполучний закони множення; підготувати учнів до засвоєння письмового множення багатоцифрових чисел на розрядні; формувати обчислювальні навички.

Обладнання: картки для усної лічби, креслення умов задач.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація знань учнів

1. Усні обчислення

1) Вправа № 695.

2) Знайти розв’язання прикладів за картками.

Використання переставного та сполучного законів множення

3) Учень прочитав 50 сторінок книжки, що становило 1/4 всієї книжки.

Скільки сторінок у книжці?

4) Задача з логічним навантаженням (розв’язується за допомогою креслення).

У хлопчика запитали: “Яка твоя маса?” Він відповів: “1/20 ц і ще 4/5 моєї маси”. Яка маса хлопчика?

Використання переставного та сполучного законів множення

5 – 5 = 25 (кг)

II. Розвиток математичних умінь учнів

1. Робота над задачами

1) Задача № 697 (усно).

2) Фронтальне розв’язання задачі № 698.

2. Фізкультхвилинка

3. Повторення законів множення за вправою № 694.

4. Коментоване розв’язання прикладів № 696 (№ 2 – самостійно)

5. Коментоване розв’язання задачі № 693 за малюнками і кресленням

Використання переставного та сполучного законів множення

class=""/>

11 – 20 + 2 – 20 = 280 (км) – пролетіли літак і вертоліт за 20 хвилин.

400 + 40 – 240 = 200 (км) – відстань між вертольотом і літаком через 20 хвилин.

12 – 60 – 400 – 2 – 60 = 200 (км) – відстань між літаком і вертольотом через 1 годину.

III. Підсумки уроку

IV. Домашнє завдання

№ 699, 700.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Використання переставного та сполучного законів множення