Як люди дбають про свій рідний край? Підбиваємо підсумки. Чим славне твоє рідне місто чи село?
РІДНИЙ КРАЙ
УРОК 49 Як люди дбають про свій рідний край? Підбиваємо підсумки. Чим славне твоє рідне місто чи село?
Тема. Як люди дбають про свій рідний край? Підбиваємо підсумки. Чим славне твоє рідне місто чи село? Мета: розповісти учням про те, що про красу рідного краю треба дбати кожному; розвивати спостережливість, кмітливість, вміння встановлювати причинно – наслідкові зв’язки; виховувати любов до рідного краю.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Яку країну ми називаємо Батьківщиною?
–
– Як називається наше село чи місто?
– Чим славиться ваш рідний край?
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, чому про красу рідного краю необхідно дбати кожному.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 110-111)
– Пригадайте: що вирощують та яких тварин розводять люди в селі?
Робота в парах
– Роздивіться фото на с. 110 та оберіть: що вирощено в селі, а що виготовлено в місті?
– Складіть речення.
– Що дає місто селу, а село – місту?
– Роздивіться фото на с. 111.
– Що ви на них бачите?
–
– Чому в Бердянську та Ніжині встановили такі пам’ятники?
– Що ви бачите на фото внизу?
– Чи є такі місця у вашому рідному місті чи селі?
– Розкажіть, як люди можуть прикрасити вулиці міст чи сіл?
Завдання для друга природи рідного краю
– Складіть розповідь про те, як ви допомагаєте дорослим дбати про чистоту й красу своєї вулиці.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Підбиваємо підсумки. Чим славне твоє рідне місто чи село?
– Пригадайте і розкажіть про пам’ятні місця свого рідного краю.
– Чим славиться наш рідний край? Яка природа нашого краю? Як її охороняють?
– Пригадайте: де найкрасивіша місцевість у вашому рідному селі чи місті?
– Поміркуйте і розкажіть: що ви найбільше любите у природі свого краю?
Робота в групах
– Роздивіться фото на с. 112 і розкажіть: які природні дива України зображені на фотографіях? (Асканія-Нова, зеро Світязь, скеля Голова Чацького у Житомирі, Мармурова печера у Криму, кам’янисті береги Дністра, озеро Синевир, водоспад Шипот, Карадаг)
– У яких з цих місць вам довелося иобувати? Розкажіть про них.
2. Міні-проект. Моє улюблене місце відпочинку
Зразки дитячих проектів
– В Україні багато красивих місць. Природа в нашій країні дуже різноманітна. Мені вдалося побувати в заповіднику Асканія Нова, на озері Сиваш. Але найбільше мені сподобалося в Балаклавській бухті. У цій бухті дуже чиста і прозора вода, високі корабельні щогли і величезні валуни.
– Мій улюблений куточок природи – це Біле озеро у Гомільшанських лісах. Там ми часто збираємо суницю. Мені сподобалося це місце тому, що там білий пісок, тепла вода, тепле повітря і красиві ялинки. Я хочу поїхати туди знову.
– У всіх є свій улюблений куточок природи. Мій улюблений куточок – це галявина, яка знаходиться у Березівських мінеральних водах. Мені подобається там тому, що там багато різноколірних квітів, красива зелена травичка, а на кущах ростуть ягоди. Я намагаюся приїжджати туди якомога частіше.
V. Підсумок уроку
– Закінчилася наша мандрівка рідним краєм.
– Пригадайте і розкажіть: що вам запам’яталося, сподобалося?
– Що вас вразило, здивувало? Які знання будуть вам потрібні у житті?
– Чим новим ви поповнили свої знання про свій рідний край?
Додаток до уроку 49
Творча вправа “Чому так називається?”
– Назви селищ, міст, парків, вулиць, будинків можуть розповісти багато цікавого про життя наших пращурів, батьків, бабусь і дідусів.
Учні називають вулиці, на яких живуть, учитель пояснює, що означають ці назви.
Гра “Нові назви”
Запитайте у дітей, чому їх місто (село) так називається. Запропонуйте дати місту (селу) власні назви.