Як підготувати комп’ютер до роботи. Калькулятор. Програма “Математичний космодром”
Урок 2
Тема. Як підготувати комп’ютер до роботи. Калькулятор. Програма “Математичний космодром”
Мета.
1. Закріплення знань про правила безпечної роботи з комп’ютером в інформативному класі.
2. Познайомити із способом підготовки комп’ютера до роботи.
3. Ознайомити з можливостями та правилами роботи з програмою “Калькулятор”.
4. Ознайомити з програмою “Математичний космодром” і сформувати навички роботи з нею.
5. Розвивати обчислювальні навички та логічне мислення.
6. Виховувати комп’ютерну
Тип уроку. Урок пояснення нових знань.
Обладнання. ПК із завантаженою програмою “Калькулятор”, “Сходинки до інформатики 3-4 клас”, гра “Математичний космодром”, калькулятор, малюнки із зображенням космодрому на космічних кораблів.
Хід уроку
І. Організація початку уроку.
1. Перевірка обладнання.
2. Повторення правил техніки безпеки. Робота в групах (по 4-5 чол.)
– Згадайте, які правила безпечної роботи в інформаційному класі та за комп’ютером вивчили на минулому уроці?
3. Підведення підсумків роботи.
– Запис правил на дошці, доповнення їх з
ІІ. Актуалізація опорних знань.
– Давайте, повторимо складові комп’ютера.
Розшифруй слова
НІ ТОР МО | А И М Ш |
ТЕМ СИС НИЙ | ОК БЛ |
УРА КЛА АТ ВІ |
III. Повідомлення теми і завдань уроку.
– Сьогодні ми навчимося готувати комп’ютер до роботи, вмикати його, знаходити та користуватися програмою “Калькулятор”, виконувати обчислювальні дії за програмою “Математичний космодром”.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Вступна бесіда.
– Діти, давайте уявимо, що ми є працівниками центру управління космічними польотами. Спробуємо відправити ракету в космос.
– Що потрібно для того, щоб запустити космічний корабель? (Потрібні: ракета, прилади для запуску ракети, вміння керувати, організованість.)
– А тепер навчимося користуватися приладами для запуску ракет.
– Які це прилади? (Комп’ютер.)
2. Робота за підручником (ст. 6)
– Опрацювання статті “Як підготувати комп’ютер до роботи”. (1-2 абз.)
3. Практична робота.
– Вмикати комп’ютер кнопкою “Пуск”.
4. Продовження бесіди.
– Щоб запустити ракету в космос потрібно виконати складні математичні обчислення.
– Який прилад допомагає людям їх виконувати? (Персональний калькулятор)
– Хто з вас бачив калькулятори, користувався ними?
– Такий самий калькулятор є у комп’ютері.
– Зараз навчимося ним користуватися.
5. Робота за підручником (ст. 6, 4-5 абзац).
6. Практична робота.
1) Знаходження програми “Калькулятор” на комп’ютері,
2) Виконання завдань з підручника (ст. 7)
3) 3акріплення умінь.
– Обчислити вирази:
17 + 14 ? 3 2 – 3 + 6 12 : 4 + 5
4) Складіть ще 2 вирази самостійно та розв’яжіть їх.
7. Фізкультхвилинка.
Раз-підняти руки вгору,
Два-нагнулися додолу,
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги.
Три, чотири-рівно стати,
Будем знову починати.
Нахилилися вперед, назад,
Вправо, вліво – щоб нічого е боліло.
10, 9, 8, 7 – час у космос нам усім.
V. Робота за програмою “Математичний космодром”.
1 група.
1. Повторення правил роботи за програмою “Математичний космодром”. (Учні, під керівництвом вчителя, працюють 10 хвилин).
2 група.
1. Робота за підручником (ст. 7). Завдання для розумників і розумниць.
2. Не відриваючи олівця від паперу і не проходячи двічі однією і тією самою лінією, спробуй накреслити такі фігури:
Через 10 хвилин групи міняються місцями.
VI. Узагальнення знань учнів.
– Молодці! Всі плідно попрацювали в центрі управління польотами.
– Чи всі відправили ракети в космос?
– Як це зробили?
– Як увімкнути комп’ютер?
– Як знайти програму “Калькулятор”?
VIІ. Підсумок уроку.
– Що сподобалось на уроці?
– Що видалося важким?
– Де будете застосовувати отримані знання?