Закінчення слова

РОЗДІЛ 5. БУДОВА СЛОВА

§ 15. Закінчення слова

Пояснення

Закінчення – змінна частина слова. Щоб знайти закінчення, треба змінити слово. За допомогою закінчень утворюються різні форми того самого слова. Закінчення позначають так: вод[а], вод[и], (у) вод[і].

Закінчення, як і прийменники, служать для зв’язку слів у реченні.

135. Прикрашає (що?) прац[я], (не) живе (без чого?) без прац[і], бережіть (що?) прац[ю], створюються (чим?) прац[ею], бачить (у чому?) у прац[і].

136. Щоб утворити зі слів речення, потрібно змінити їх так, щоб вони були пов’язані

між собою.

Після уроків учні нашого класу ходять до парку.

137. Діти поспішають До школи. У школі учні привіталися з учителькою. Школярі сідають За парти. Учень відповідає Біля дошки. Учителька похвалила учня За гарну відповідь.

138. Любіть книгу! Книга допоможе заглянути в глибину історії або в далеке майбутнє. Книга навчить бути добрим, мудрим, чесним, хоробрим. Книга навчить любити свою Вітчизну, шанувати рідну неньку.

Книг[у] читають не очима, а розумом. Книги[] – ключ до знань. Золото добувають із землі, а знання – з книж[ок]. Книг[а] для розуму – що теплий дощ для зерна. Книг[а]

– дзеркало життя.

139.

Дорожіть хлібом!

Шануй і бережи хліб! Не бери собі шматка хліба більшого, аніж зможеш з’їсти. Від старших людей вчися шанувати хліб.

Хліб – це здоров’я і сила.

140.

Хліборобство

Споконвіку українці були хліборобами. І в наш час дорога хліба до нашого столу довга і клопітна.

Навесні зерно висівають у пухку землю. Воно проростає, досягає своєї зрілості влітку. У серпні золоте колосся під вагою своїх зерен схиляється додолу. З раннього ранку до пізнього вечора в полі працюють комбайни. Вони скошують пшеницю, щоб вона не перестояла або не осипалась. Зібране зерно перемелюють на муку. Потім беруться за справу пекарі. Вони замішують тісто і випікають хліб у великих печах. Водії розвозять по магазинах паляниці ще гарячими. Ось такий довгий та непростий шлях від поля до нашого столу проходить хліб.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Закінчення слова