ЗАМІННИКИ ПЕРГИ

ЗАМІННИКИ ПЕРГИ необхідні для підгодовування бджіл у ранньовесняний період. Перга багата на білки й вітаміни, тому для доброго розвитку бджолосімей вона повинна бути основним компонентом у кормах бджіл напровесні. У цей період у природі тільки з’являються перші пилконоси, та й погода не завжди дозволяє вилітати бджолам за пилком, тому якщо бджоли відчуватимуть брак пилку, у них почнеться пилковий голод. Сім’ї бджіл, що одержували недостатньо пилку, погано розвиваються й до головного узятку залишаються слабкими.

Бджолярі робили

безліч спроб замінити пергу іншими білковими кормами (сухе молоко, дріжджі, соя тощо), але повноцінного 3. п. знайдено так і не було. Зі всіх випробуваних кормів найкращі результати показала суміш молока з дріжджами й домішкою 25 % перги (за вагою).

При підгодовуванні бджіл цукровим сиропом треба враховувати те, що в ньому, на відміну від меду, міститься мізерно мала кількість білка. Тому цукровий сироп треба збагачувати білком. Бджіл привчають до білка поступово. У міру звикання до нього дозу поступово збільшують до оптимальної норми. Білковим підгодуванням можуть служити молоко, пекарські (пивні) дріжджі, соєве борошно,

пилок у густій цукрово-медяній суміші. Для приготування молочного сиропу варять цукровий сироп із розрахунку 0,8 л води на 1,5 кг цукру. Як тільки сироп охолоне до температури парного молока, у нього вливають молоко з розрахунку 200 г на кожні 1,5 кг цукру. 20%-ва заміна води молоком дозволяє максимально наблизитися до показників вмісту білка в меді (0,5-0,6%).

У дріжджах міститься легкий для засвоєння білок, вітаміни й мікроелементи. Стандартно готують цукровий сироп (1:1), потім додають пекарські дріжджі з розрахунку 12 г дріжджів на 1 л сиропу. У невеликій кількості остиглого сиропу ретельно розмішують (до однорідної маси) дріжджі. Отриману суміш змішують із сиропом і доводять до кипіння. Бджіл підгодовують цукрово-молочною сумішшю (1:1), що її дають щодня по 200 г на сім’ю.

Весняне підгодовування бджіл цукровим сиропом дозволяє бджолиним сім’ям активно розвиватися й вирощувати розплід, але треба пам’ятати, що найбільша кількість вітамінів і мікроелементів знаходиться в перзі й пилку, тому про наявність перги на пасіці бджоляр повинен подбати заздалегідь.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАМІННИКИ ПЕРГИ