ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. СКЛАДАННЯ ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

Мета: розширити уявлення учнів про здоровий спосіб життя, про те, що позитивно, а що – негативно впливає на здоров’я; вчити учнів пояснювати, що таке спосіб життя, розпізнавати корисні і шкідливі звички; сприяти виконанню учнями правил здорового способу життя з метою набуття навичок здорового способу життя; виховувати відповідальність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

– Що впливає на здоров’я людини?

– Поміркуйте, на які чинники ви можете впливати, щоб зберегти і зміцнити своє здоров’я,

а на які – ні.

Робота в групах

– Обговоріть особливості місцевості, де ви живете. Що, на вашу думку, може забруднювати повітря у вашій місцевості?

– Що ви робите для того, щоб навколишнє середовище було менш забрудненим?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке здоровий спосіб життя.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 11-14)

1) Читання статті “Здоровий спосіб життя”.

– Що найбільше сприяє збереженню і зміцненню здоров’я?

– Що таке здоровий спосіб життя?

– Чому говорять, що режим – основа

здоров’я?

– Що означає правильно харчуватися?

– Як подружитися із фізкультурою і спортом?

– Що означає бути привітними і доброзичливими?

– Які ще корисні звички ви знаєте? Розкажіть про них.

– Що псує здоров’я?

– Яка людина має міцне здоров’я?

– Яке тлумачення здорового способу життя ви прочитали у словниковій скарбничці?

2) Робота за малюнками (с. 11-13).

– Розгляньте малюнки нас. 11.

– Що зображено на малюнку?

– Дайте ім’я дівчинці. Доведіть, що вона веде здоровий спосіб життя.

– Розгляньте малюнки нас. 12 угорі.

– Скільки разів на день повинен харчуватися школяр? 0 котрій годині? Розкажіть орієнтовне меню на 1-й сніданок, 2-й сніданок, обід, підвечірок і вечерю. А як харчуєтеся ви?

– Розгляньте малюнки на с. 12 унизу.

– Якими видами спорту можна займатися взимку? влітку?

– Що зображено на с. 13 угорі?

– Як ви розумієте малюнок на с. 13 унизу?

2. Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати –

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідайте,

Швидко втому проганяйте.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутися до справ.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Бесіда з елементами розповіді

– Усе, що ми робимо тому, що так звикли, називають звичкою. Кожна людина має звички. Є звички корисні та шкідливі.

Акуратно складати одяг, чистити звечора взуття, прибирати робоче місце – все це допомагає навести порядок, краще виконати домашні завдання і порадувати батьків. Такі звички називають корисними.

А звички пізно лягати спати, всюди запізнюватися, відкладати все на потім, розкидати речі змушують нервуватися через дрібниці та вислуховувати зауваження дорослих. Такі звички можуть завдати шкоди репутації і здоров’ю, тому їх називають шкідливими.

– Виберіть із переліку звичок ті, що корисні для здоров’я: загартовуватися, курити, чистити зуби, гризти нігті, казати неправду, робити зарядку.

– Які ви ще знаєте корисні та шкідливі звички? Наведіть приклади.

– Хто з казкових героїв чи літературних персонажів має корисні, а хто – шкідливі звички?

– Як ви розумієте прислів’я: “Звичка – друга натура”; “Усе добре приймай, а злого – уникай”; “Посієш вчинок – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю”?

Запам’ятайте! Є звички корисні та шкідливі.

2. Робота над прислів’ями

– Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.

– Той здоров’я не цінить, хто хворим не був.

3. Робота в групах

Практична робота. Складання правил здорового способу життя (додаток)

– Дайте відповіді на запитання і складіть правила здорового способу життя.

Гігієна

– У яких ситуаціях потрібно мити руки?

– Скільки разів на день слід чистити зуби?

– Як часто необхідно відвідувати стоматолога?

– Коли потрібно приймати душ або ванну?

– Які засоби гігієни не можна позичати навіть друзям?

Харчування

– Скільки разів на день слід їсти?

– Скільки свіжих овочів і фруктів треба з’їдати щодня?

– Скільки необхідно з’їдати молочних продуктів?

– Які продукти можна їсти зрідка і в помірній кількості?

– Які продукти краще вилучити з раціону?

Рухова активність

– Які види спорту корисні для здоров’я?

– Що треба виконувати вранці?

– Які вправи допоможуть зняти втому під час уроків?

– У які ігри корисно грати надворі з друзями?

Загартовування

– Чи можна дітям загартовуватися самостійно?

– Які природні чинники допомагають загартовувати організм?

– Які процедури загартовування ти знаєш?

– У яких випадках необхідно припинити процедури загартовування?

Режим дня

– Скільки годин на добу треба спати дітям?

– Скільки разів на день слід їсти?

– Скільки годин необхідно щодня перебувати на свіжому повітрі?

– Скільки часу можна дивитися телевізор або грати на комп’ютері?

– О котрій годині вечора треба лягати спати?

Спілкування

– Які слова називають чарівними?

– Які правила ввічливості ти знаєш?

– Хто виховує дітей і навчає їх гарних манер?

– Що слід зробити, якщо випадково когось образив?

Зважені рішення

– Яке вміння допомагає уникати небезпек?

– Яке правило допомагає ухвалювати зважені рішення?

– Що необхідно зробити перед тим, як діяти?

– Яких наслідків слід уникати?

– До кого треба звернутися, якщо не знаєш, як учинити?

Гарний настрій

– Що людина може відчувати у різних ситуаціях?

– Які почуття приємні і корисні для здоров’я?

– Що можна зробити, коли тобі сумно або нудно?

– Які ігри поліпшують настрій?

– Запишіть у зошит правила здорового способу життя.

– Проаналізуйте, які правила ви виконуєте, а які – ні. Поясніть чому.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

– Що важливого було на уроці?

– Що означає “обирати здоровий спосіб життя”?

– Як ви вважаєте, що означає вести здоровий спосіб життя?

– Які правила здорового способу життя вам відомі?

– Чи ведете ви здоровий спосіб життя?

– Які поради щодо здорового способу життя ви виконуєте? Які – не виконуєте? Чому?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. СКЛАДАННЯ ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ