Здрастуй, Зимонько!
Урок 13
Здрастуй, Зимонько!
Мета уроку: продовжити знайомити учнів з українськими народними танцями. Дати поняття “темп”, познайомити з українським інструментом бандурою. Розвивати музичні здібності учнів. Виховувати інтерес до культури українського народу.
Очікувані результати: учні визначають особливості музичних творів, пояснюють, що таке темп, впізнають звучання бандури, виконують танцювальні рухи під музику, реагують на зміни темпу і характеру музики, виразно співають.
Обладнання:
Тип уроку: комбінований; поглиблення
Домінанти уроку:
– образ музики;
– засоби музичної виразності, темп;
– народні музичні інструменти, бандура.
1. Організаційний етап
1.1. Вхід до класу під музику.
1.2. Перевірка присутності учнів:
Кількість за списком _____,
Кількість присутніх на уроці _____,
Відсутніх _____.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
2. Орієнтовний план уроку
2.1. Вхід до класу під музику українського народного танцю “Метелиця”.
2.2. Музичне привітання.
2.3. Розспівування. Початок пісні “Зимонька”
2.4. Виконання знайомих учням пісень про зиму.
2.5. Розучування пісні “То сніжинки, мов пушинки” (муз. А. Філіпенка).
2.6. Слухання українського народного танцю “Метелиця”. Виконання ритмічних вправ і танцювальних та ігрових рухів під музику.
2.7. Виконання пісні-гри “Танцювали зайчики” (муз. М. Ведмедері).
2.8. Узагальнення матеріалу уроку.
2.9. Вихід із класу під звучання пісні “Танцювали зайчики” М. Ведмедері (або на розсуд учителя).
ЗИМОНЬКА
Поспівка
Вірші Г. Бойка
Музика К. Мяскова
3. Актуалізація опорних знань
3.1. Музичне привітання.
3.2. Розспівування.
3.3. Виконання знайомих учням пісень про зиму.
4. Мотивація навчальної діяльності
4.1. Повідомлення теми уроку.
4.2. Мотиваційна співрозмова з учнями.
– Яка зараз пора року?
– Які зміни відбуваються в природі?
Музика своєю мовою теж розповідає про зиму: зображує картини зимової природи, передає образи казкових персонажів, виражає веселі зимові настрої. Завдяки музиці ми дізнаємося щось нового про природні зимові явища і засоби їх відтворення в музиці. Готуємося до зимових свят – розучуємо нові пісні, ігри, хороводи.
ОЙ МЕТЕЛИЦЯ-ЗИМА
Вірші Т. Мезенцевої
Музика Ю. Михайленко
Ой, Метелиця-зима
Скриню відчинила,
Рукавички узяла,
Мов пушинки білі.
Ой ля-ля, ой ля-ля,
Мов пушинки білі. Двічі
Зодягнула кожушок,
Ще й підперезалась.
В білу шапку зі смушок
Гарно так прибралась.
Ой ля-ля, ой ля-ля,
Гарно так прибралась. Двічі
Ще Метелиці гулять
І співати дзвінко.
Хай на полечко летять,
Стеляться сніжинки.
Ой ля-ля, ой ля-ля,
Стеляться сніжинки. Двічі
5. Етап засвоєння нових знань
5.1. Розучування пісні “То сніжинки, мов пушинки” (муз. А. Філіпенка)
5.2. Слухання українського народного танцю “Метелиця”.
Визначення особливостей музики, пояснення поняття “темп”.
5.3. Виконання ритмічних вправ, танцювальних рухів під музику танцю “Метелиця”.
5.4. Знайомство з піснею-грою “Танцювали зайчики” (муз. М. Ведмедері). Виконання в русі.
5.5. Виконання інших відомих учням ігор і хороводів.
6. Узагальнення та закріплення знань
– Що нового дізналися учні про музику?
– Чому в танці “Метелиця” прискорюється музика?
– Чим сподобався учням цей танець?
– За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.
7. Підбиття підсумків уроку
Музика збагачує нас новими враженнями, дарує веселий святковий настрій, вчить краще розуміти природні явища і відтворення їх в мистецтві.
8. Домашнє завдання
Слухати музику.