ЗНАХОДЖЕННЯ ДОВЖИНИ ОДНІЄЇ ЗІ СТОРІН ПРЯМОКУТНИКА ЗА ДОВЖИНОЮ ІНШОЇ СТОРОНИ ТА ПЛОЩЕЮ
ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ ІЗ ЗНАХОДЖЕННЯМ ДОВЖИНИ ОДНІЄЇ ЗІ СТОРІН ПРЯМОКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЛОЩЕЮ І ДОВЖИНОЮ ІНШОЇ СТОРОНИ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ВИКОРИСТАННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ МІЖ МНОЖНИКАМИ І ДОБУТКОМ
I. Перевірка домашнього завдання
Фронтально перевірити відстані між містами (вправа 615). Знайти, на скільки кілометрів відстань Львів – Київ більша за відстань Київ – Харків.
II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів
1. Завдання для опитування.
1) Знайти площу і периметр квадрата зі стороною
2) 90 км = … м; 35 м 43 см = … см = … мм; 23 546 кг = … ц… кг.
3) Задача. Площа ділянки 48 а, 1/3 її займає сад, а 1/4 – город. Яку площу займають сад і город разом?
2. Усні обчислення.
1) Вправа 617.
2) Назвати всі двоцифрові числа, які діляться на 7 так, щоб у частці було одноцифрове число, а в остачі 2.
3) Обчислити: 120 : 3 • 4; 120 : 2 : 3; 120 : 6 – 9; 120 : 4 • 5.
4) Задача. Довжина прямокутної ділянки 10 м, вона у 2 рази більша за ширину. Знайти площу ділянки.
5) Задача. Довжина ділянки 10 м, а ширина – на 2 м менша. Знайти площу ділянки.
III. Повідомлення теми та мети уроку
Учитель повідомляє, що
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Проаналізувати задачу 619 (1) за запитаннями: якою дією знаходять площу? Чим є довжина і ширина у записі розв’язання? Як знайти невідомий множник?
2. Виконуючи вправу 619 (2), використати залежність між множниками та добутком. Як знайти ширину (довжину) прямокутника за відомими площею і довжиною (шириною)?
V. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
1. Задачу 618 розв’язати під керівництвом учителя.
2. Самостійна робота за вправою 620.
3. Вправа 621. Значення виразів першого рядка знайти під керівництвом учителя. Звернути увагу, що біля частки найменування не записують.
4. Додаткові диференційовані завдання.
1) Задача. У шести кошиках була однакова кількість груш. Якщо з кожного кошика взяти по 12 груш, то в усіх кошиках залишиться стільки груш, скільки було раніше в трьох кошиках. Скільки груш було в кожному кошику спочатку?
2) Один з двох множників дорівнює 20. Як зміниться добуток, якщо другий множник збільшити на 5?
VI. Підсумок уроку
Знаходили сторону прямокутника за його площею та іншою стороною. Чому дорівнює довжина прямокутника, ширина якого 4 см, а площа 72 см2? Оцінювання учнями своєї роботи на уроці.
Related posts:
- Знаходження довжини сторони прямокутника за даною площею і відомою стороною УРОК 61 Тема. Знаходження довжини сторони прямокутника за даною площею і відомою стороною Мета: пояснити правило знаходження довжини сторін прямокутника за відомою площею та стороною; вправляти у розв’язанні задач на спільну роботу; вдосконалювати навички усної лічби. Обладнання: картки для усної лічби та індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення […]...
- Знаходження однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною. Задачі, аналогічні задачам на спільну роботу. Ділення іменованих чисел (№№ 617-624) Тема. Знаходження однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною. Задачі, аналогічні задачам на спільну роботу. Ділення іменованих чисел (№№ 617-624). Мета. Ознайомити учнів із знаходженням однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною: вправляти у розв’язуванні задач, аналогічних до задач на спільну роботу; вчити ділити іменоване число на […]...
- Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633) Тема. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633). Мета. Дати поняття учням про обчислення площі фігур за допомогою палетки, вчити користуватися нею для обчислення площі невеликих фігур; вправляти учнів у розв’язуванні задач, пов’язаних з площею прямокутника; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на сумісні […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ СТОРІН ПРЯМОКУТНИКА ПЛОЩА ОБЧИСЛЕННЯ СТОРІН ПРЯМОКУТНИКА 635. Порівняй дві таблиці. Множник 30 30 Множник 4 4 Добуток 120 120 Довжина, см 30 30 Ширина, см 4 4 Площа, см2 120 120 Як знайти невідомий перший множник? Другий множник? Як знайти невідому довжину прямокутника? Ширину? – Щоб знайти одну із сторін прямокутника, достатньо його площу поділити на іншу […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКА ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКІВ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ І. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. Яку одиницю площі ви знаєте? Що таке 1 см? Як знайти площу прямокутника? Які ви знаєте міри довжини? міри маси? міри вартості? Скільки сантиметрів в 1 дм? Скільки дециметрів, сантиметрів, міліметрів […]...
- Додавання кількох доданків. Задачі на знаходження довжини сторони трикутника (№№ 412-420) Тема. Додавання кількох доданків. Задачі на знаходження довжини сторони трикутника (№№ 412-420). Мета. Закріплювати вміння учнів застосовувати сполучний і переставний закони додавання для зручних обчислень та виконувати додавання і віднімання багатоцифрових чисел письмово; вправляти у розв’язуванні задач. Обладнання. Таблиця усних обчислень: картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. контроль, корекція і закріплення знань. 1. […]...
- Задачі на знаходження площі прямокутника та обернені до них Задачі на знаходження площі прямокутника та обернені до них 1 Знайди за планом площу кожної ділянки. Яка ділянка має найбільшу площу? 2 Перевір, чи правильно Богдан розв’язав задачу. Якою є площа прямокутника зі сторонами 7 см і 4 см? Тетянка вважає, що для перевірки розв’язку можна скласти й розв’язати обернену задачу: 7, ?, 28. Прокоментуй […]...
- Знаходження площі і периметра прямокутника. Обчислення виразів на сумісні дії. Розв’язування задач на спільну роботу (№№ 593-601) Тема. Знаходження площі і периметра прямокутника. Обчислення виразів на сумісні дії. Розв’язування задач на спільну роботу (№№ 593-601). Мета. Формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на обчислення площі та периметра прямокутника; закріплювати вміння знаходити значення виразів на сумісні дії. розв’язувати задачі на спільну роботу. Обладнання. Таблиця “Площа і периметр прямокутника”; малюнки до задач; таблиця усних […]...
- ПЛОЩА ПРЯМОКУТНИКА ПЛОЩА ПЛОЩА ПРЯМОКУТНИКА 627. Знайди площі трьох фігур. Перевір обчисленнями. Порівняй. 628. Прямокутник ABCD поділений на квадратні сантиметри. Полічи, скільки квадратних сантиметрів у прямокутнику. Знайди число квадратних сантиметрів: 1) додаванням: А) 5 см2 + 5 см2 + 5 см2 =15 см2. (в одному ряду 5 одиничних квадратів, а рядів три). Б) 3 см2 + 3 […]...
- Обчислення площі прямокутної ділянки. Прості і складені задачі на знаходження площі прямокутника (№№ 609-616) Тема. Обчислення площі прямокутної ділянки. Прості і складені задачі на знаходження площі прямокутника (№№ 609 – 616). Мета. Вчити учнів обчислювати площі прямокутних ділянок, розв’язувати прості і складені задачі на знаходження площі прямокутника; вправляти у складанні виразів та знаходженні їх значень. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; таблиця “Одиниці вимірювання площі”; схеми задач. Зміст […]...
- Обчислення площі прямокутника УРОК 58 Тема. Обчислення площі прямокутника Мета: вправляти учнів у розв’язанні задач, пов’язаних з поняттям площі прямокутника; вчити знаходити площу прямокутника за планом ділянки. Обладнання: картки для усної лічби, таблиці для розв’язання задач, креслення. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усні обчислення. Гра “Хто швидше?” (змагання по рядах) 2. Робота за таблицею […]...
- Обчислення площі прямокутника. Розв’язування задач (№№ 583-592) Тема. Обчислення площі прямокутника. Розв’язування задач (№№ 583-592). Мета. Ознайомити учнів із правилом обчислення площі прямокутника; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на спільну роботу, знаходити значення невідомого у нерівностях, записувати вирази та знаходити їх значення. Обладнання. Таблиця “Площа прямокутника”; схеми задач. Зміст уроку I. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. А) Пояснити […]...
- Площі прямокутника і квадрата Площі прямокутника і квадрата 1 Згадай означення прямокутника. Знайди на малюнку прямокутники. Що ти про них знаєш? Якими способами можна порівняти подані прямокутники за площею? Яку одиницю вимірювання площі ти знаєш? Що собою являє 1 см2? Як ця одиниця вимірювання площі пов’язана з відповідною одиницею вимірювання довжини? 2 Припусти, що площа зафарбованого квадрата становить 1 […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ВИВЧЕНІ ВИПАДКИ АРИФМЕТИЧНИХ ДІЙ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ОБЧИСЛЕННЯ ДОВЖИНИ СТОРОНИ РІВНОСТОРОННЬОГО ТРИКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЕРИМЕТРОМ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 74. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ВИВЧЕНІ ВИПАДКИ АРИФМЕТИЧНИХ ДІЙ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ОБЧИСЛЕННЯ ДОВЖИНИ СТОРОНИ РІВНОСТОРОННЬОГО ТРИКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЕРИМЕТРОМ Мета: формувати поняття про таблицю множення і ділення на 3; тренувати здатність множити і ділити на 2 і 3; навчити обчислювати довжину сторони рівностороннього трикутника за його периметром; розвивати […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, ЗАДАЧІ НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ БАГАТОЦИФРОВІ ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ І. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка учнів, що сидять поруч. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів Усні обчислення. 1) Вправи 655, 656. 2) Обчислити: 7 м : 2; 8 ц 25 кг : 3; 3 год : […]...
- Strong>Площа прямокутника 3. Величини Площа прямокутника Ти вже вмієш знаходити площу фігур, перераховуючи кількість квадратних сантиметрів, які в ній містяться. Прочитай пояснення, як обчислювати площу прямокутника. Прямокутник ABCD має довжину 6 см, а ширину – 4 см. Розділимо цей прямокутник на квадрати зі стороною 1 см. Виходить, що прямокутник ABCD складається з 4 рядів по б квадратів […]...
- Ділення з остачею. Площа прямокутника. Прямокутний паралелепіпед і його об’єм УРОК 64 Тема. Ділення з остачею. Площа прямокутника. Прямокутний паралелепіпед і його об’єм Мета: перевірити засвоєння практичних знань та вмінь учнів з вивчених тем. Тип уроку: перевірка й корекція знань, навичок і вмінь. Обладнання: таблиці “Ділення з остачею”, “Площа прямокутника”, “Об’єм прямокутного паралелепіпеда”. Хід уроку І. Тематична контрольна робота № 5 Варіант 1 1. Виконайте […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ НЕВЕЛИКИХ ФІГУР ЗА ДОПОМОГОЮ ПАЛЕТКИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ ІЗ ЗНАХОДЖЕННЯМ ПЛОЩ ЗА ДОПОМОГОЮ ПАЛЕТКИ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ АНАЛІЗУВАТИ, РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ОБЧИСЛЕННЯ ПЕРИМЕТРА Й ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКА ТА ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ I. Перевірка домашнього завдання Повідомити відповідь до задачі 623 та пояснити порядок дій у виразах вправи 624. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Визначити […]...
- Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949) Тема. Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949). Мета. Ознайомити учнів із множенням складених іменованих чисел на двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями, порівнювати […]...
- Ділення іменованого числа на іменоване. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на вивчений матеріал (№№ 706-714) Тема. Ділення іменованого числа на іменоване. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на вивчений матеріал (№№ 706-714). Мета. Вчити учнів виконувати ділення іменованого числа на іменоване; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на вивчений матеріал; закріплювати навички знаходження значень виразів на сумісні дії. Обладнання. Таблиця “Ділення іменованих чисел”; картки для опитування; схеми, таблиці до задач. […]...
- Площа прямокутника і квадрата Розділ 1 НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ З НИМИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ § 24. Площа прямокутника і квадрата Щоб дізнатися, скільки фарби і шпалер необхідно для ремонту квартири, треба знати площі підлоги, стелі та стін. Визначення площі є також важливим для розв’язування багатьох інших практичних задач. За одиницю площі беруть площу одиничного квадрата, тобто такого […]...
- ЗАДАЧІ, ЯКІ ДВІЧІ МІСТЯТЬ ВІДНОШЕННЯ “НА… БІЛЬШЕ” (“менше”). ПОНЯТТЯ “ДОВЖИНА” І “ШИРИНА” ПРЯМОКУТНИКА. САМОСТІЙНА РОБОТА ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ Урок 31. ЗАДАЧІ, ЯКІ ДВІЧІ МІСТЯТЬ ВІДНОШЕННЯ “НА… БІЛЬШЕ” (“менше”). ПОНЯТТЯ “ДОВЖИНА” І “ШИРИНА” ПРЯМОКУТНИКА. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: ознайомити учнів із задачами, які двічі містять відношення “на… більше” (“менше”), з поняттями “довжина” і “ширина” прямокутника; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати кмітливість, […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ПРЯМОКУТНИКА Мета: повторити і закріпити таблиці множення й ділення чисел 2 і 3; формувати вміння знаходити периметр прямокутника; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 114, завдання 681; 682) Завдання 681 – Прочитайте записані вирази та їх значення. Завдання 682 – Скільки робочих днів […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 950-958) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 950 – 958). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями. Обладнання. Таблиця “Знаходження значень виразів на сумісні дії”; сигнальні картки; таблиця для короткого запису задачі. Зміст уроку […]...
- Площа прямокутника Урок № 53 Тема. Площа прямокутника Мета. Ввести поняття площі, площі прямокутника, квадрата, одиниці вимірювання площ. Навчити учнів застосовувати даний теоретичний матеріал до розв’язування задач. Обладнання: лінійка, транспортир, таблиці, кольорова крейда. Форми роботи: фронтальне опитування-гра “Хто сильніший”, робота з підручником, індивідуальна робота з, колективна робота. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Інтерес до учіння – […]...
- ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ, ЩО ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ. ДІЛЕННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ВИКОНУВАТИ ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ НАВИЧКИ ДІЛЕННЯ І МНОЖЕННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ І. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: 30 090 : 30; 632 : 20. 2) Виразити в метрах: 10 км 230 м; 2530 дм. 3) Задача. Уранці продали 3 ящики […]...
- ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 3. ОБЧИСЛЕННЯ ДОВЖИНИ СТОРОНИ РІВНОСТОРОННЬОГО ТРИКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЕРИМЕТРОМ Мета: скласти і вивчити таблицю ділення на 3; працювати над засвоєнням змісту множення і ділення та взаємозв’язку між ними; навчити обчислювати довжину сторони рівностороннього трикутника за його периметром; розвивати мислення, пам’ять, мовлення; виховувати інтерес до уроків математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 111, завдання 654; 655) […]...
- Застосування палетки для знаходження площі непрямокутних фігур УРОК 62 Тема. Застосування палетки для знаходження площі непрямокутних фігур Мета: пояснити будову палетки і правила користування нею; вправляти учнів у складанні та обчисленні виразів; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: палетка, геометричні фігури, картка з тестовим завданням. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Тестове опитування за темою “Площа фігур. Задачі на рух” Тест 1) […]...
- Контрольна робота № 8 УРОК 98 Тема. Контрольна робота № 8 Мета: перевірити рівень знань учнів. ХІД УРОКУ Варіант I 1. Ширина ділянки прямокутної форми 30 м, а довжина – у 3 рази більша. Знайти площу й периметр цієї ділянки. 2. Із однієї ділянки зібрали 8 мішків картоплі, а з другої – 12 таких мішків. Маса всієї картоплі 1 […]...
- Площа. Площа прямокутника УРОК 59 Тема. Площа. Площа прямокутника Мета: вдосконалити знання учнів про поняття площа і площа прямокутника; навчити застосовувати знання про площу прямокутника та її властивості під час розв’язування задач на комбінації геометричних фігур. Тип уроку: застосування та вдосконалення знань, умінь та навичок. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Математичний диктант Варіант 1 [2] 1. Скільки […]...
- Множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження числа за двома різницями. Задачі на знаходження дробу від числа і числа за ного дробом (№№ 928-934) Тема. Множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження числа за двома різницями. Задачі на знаходження дробу від числа і числа за ного дробом (№№ 928-934). Мета. Ознайомити учнів із множенням трицифрових чисел на двоцифрові; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження дробу від […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ. УТВОРЕННЯ ОДИНИЦЬ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, виявити типові помилки, організувати роботу над помилками; систематизувати знання учнів про основні одиниці вимірювання довжини; формувати обчислювальні й графічні навички, вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Аналіз контрольної роботи 2. Усні […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ТА ОСТАЧІ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 12. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ТА ОСТАЧІ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 4 з переходом через десяток; розвивати вміння […]...
- Множення багатоцифрових чисел на трицифрове УРОК 104 Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрове Мета: ознайомити учнів з алгоритмом письмового множення багатоцифрових чисел на трицифрове; опрацювати складання задач на рух; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для самостійної роботи, предметні малюнки, креслення. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Самостійна робота Варіант I Варіант II 1. 520 : 70 475 […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ ДВОХ ТІЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ ОДНОЧАСНИЙ РУХ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ І. Перевірка домашнього завдання 1. Серед записаних на дошці виразів знайти той, яким розв’язується задача 713. 294 • 2 : 7 • 6 294 : 7 : 2 • 6 294 : 2 : 7 • 6 […]...
- Контрольна робота № 5 УРОК 63 Тема. Контрольна робота № 5 Мета: перевірити рівень знань учнів з вивченої теми. ХІД УРОКУ Варіант I 1. За течією річки теплохід пройшов відстань 288 км за 9 год. Скільки часу потрібно йому, щоб подолати цю відстань проти течії, якщо його швидкість проти течії на 8 км/год. менша, ніж за течією? 2. Обчислити. […]...
- ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ПЛОЩІ ТА СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ НИМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ОДИНИЦЯМИ ПЛОЩІ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ТА ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ СКЛАДЕНИМИ ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка учнів за партами. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Знайти площу та периметр квадрата зі стороною 9 см. 2) Знайти добуток чисел […]...
- Одиниці вимірювання довжини. Вираження одних одиниць вимірювання довжини іншими УРОК 31 Тема. Одиниці вимірювання довжини. Вираження одних одиниць вимірювання довжини іншими Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання довжини; вправляти у заміні одиниць вимірювання; закріпити вміння розв’язувати задачі на спосіб відношення; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, таблиця одиниць вимірювання довжини. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього […]...
- Ділення трицифрових чисел на двоцифрове УРОК 107-108 Тема. Ділення трицифрових чисел на двоцифрове Мета: закріплювати вміння учнів ділити трицифрові числа на двоцифрове; розв’язувати задачі на знаходження середнього арифметичного та ускладнені задачі на знаходження четвертого пропорційного; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби; таблиці умов задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усні обчислення Гра “Хто швидше?” […]...
- ВИЗНАЧЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНОЇ ДІЛЯНКИ ЗА ЇЇ ПЛАНОМ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ ЗНАХОДИТИ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИХ ДІЛЯНОК ЗА ПЛАНОМ, РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКІВ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ТА ОБЧИСЛЮВАТИ ВИРАЗИ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити вибір дій у розв’язанні задачі 608. Заслухати відповіді задачі 607. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Вправа 609. 2) Дати визначення […]...