Зв’язне мовлення. Загальні відомості про ситуацію спілкування та її складові. Створення власних висловлювань. Складання діалогів відповідно до запропонованої ситуації спілкування
І СЕМЕСТР
ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ
Урок № 7
Тема: Зв’язне мовлення. Загальні відомості про ситуацію спілкування та її складові. Створення власних висловлювань.
Складання діалогів відповідно до запропонованої ситуації спілкування
Мета уроку: дати загальне уявлення про ситуацію спілкування, пояснити, що слід узяти до уваги та що необхідно спланувати перед тим, як уступити в спілкування, формувати вміння діалогічного усного мовлення; виховувати чемність і толерантність.
Обладнання: підручник, таблиця.
Хід уроку
І.
ІІ. Повторення ключових питань.
Робота з підручником. Колективне виконання вправи 15.
Робота з таблицею. Розповісти, що слiд узяти до уваги, щоб правильно зорієнтуватись у ситуацiї спiлкування. Що треба обміркуваати перед вступом у спiлкування?
Перед тим, як вступити в спiлкування, слiд УЗЯТИ ДО УВАГИ: | ||
ДЕ спiлкуємося? | В офiцiйнiй обстановцi | |
class=""/> СИТУАЦІЯ СПІЛКУВАННЯ | ХТО адресат? | У неофіційнiй Обстановцi |
Яка МЕТА спiлкування? | Повiдомлення З’ясування Спонукання |
Залежно вiд цього ТРЕБА ОБМІРКУВАТИ (СПЛАНУВАТИ): | |
ТЕМУ | |
ОСНОВНУ ДУМКУ | ВИСЛОВЛЮВАННЯ |
ФОРМУ (дiалог чи монолог) | |
СТИЛЬ |
ІІІ. Виконання ситуативних вправ.
З опорою на подану вище таблицю, зорiєнтуватись у ситуацiї спiлкування, а також обміркувати тему, основну думку, форму, вибрати стиль вашого ймовірного висловлювання, уявивши, що ви прийшли:
– на класні збори, де вирішується питання організації автобусної екскурсії історичними місцями Києва (Львова, Полтави, Харкова…);
– до лікарні, де проходить курс лікування ваша бабуся;
– до театральної каси, щоб придабати квитки на виставу;
– до однокласника переглянути новий відеофільм або удвох пограми в комп’ютерну гру.
Пояснити, що потрiбно взяти до уваги, щоб зорiєнтуватися в ситуацiї спiлкування, i що визначити перед тим, як вступити в спiлкування, якщо до вас звернувся:
– однокласник з проханням допомогти надолужити пропущене на уроках через хворобу;
– класний керiвник з пропозицiєю взяти участь у організації шкільної виставки учнівських малюнків (ілюстрацій до літературних творів, плакатів певної тематики, стінгазет до Дня учителя);
– керiвник шкiльного лялькового театру і запропонував вам написати гумористичну п’єсу-казку з сучасного шкільного життя.
Скласти та “проговорити” за особами діалог, можливий в одній із вище окреслених ситуацій.
ІV. Підбиття підсумків уроку.
V. Домашнє завдання: вправа 18.
Related posts:
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 2. СКЛАДАННЯ ДІАЛОГІВ ВІДПОВІДНО ДО ЗАПРОПОНОВАНОЇ СИТУАЦІЇ ВСТУП Урок № 4 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 2. СКЛАДАННЯ ДІАЛОГІВ ВІДПОВІДНО ДО ЗАПРОПОНОВАНОЇ СИТУАЦІЇ Мета: узагальнити знання учнів про діалогічне мовлення, ситуацію спілкування; удосконалювати вміння вести діалог, дотримуючись правил мовленнєвого етикету; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння, підвищувати культуру мовлення; виховувати повагу до співрозмовника, здатність поставити себе на місце іншої людини, ввічливість. Тип уроку: урок розвитку […]...
- Діалог. Різновиди діалогів. Розігрування діалогів відповідно до запропонованої ситуації спілкування ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 69 Діалог. Різновиди діалогів. Розігрування діалогів відповідно до запропонованої ситуації спілкування Пригадаймо 1. Що таке монолог? 2. Що таке діалог? 3. Що таке репліка? 4. Від чого залежить характер діалогу? 604 Розіграйте діалог (6-7 реплік) між людиною, яка шукає дорогу до музею в незнайомому місті, і перехожим. У діалозі використайте формули […]...
- Складання діалогів відповідно до запропонованої ситуації Урок № 34 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Складання діалогів відповідно до запропонованої ситуації Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів про види мовленнєвої діяльності та особливості діалогічного мовлення, повправляти у складанні та розігруванні діалогів на задану тему в запропонованій ситуації спілкування; розвивати мислення, мовлення, пам’ять, комунікативні вміння, удосконалювати дикцію, правильне інтонування фрази, збагачувати й уточнювати словниковий запас […]...
- Складання і розігрування діалогів до запропонованої ситуації ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 63 Складання і розігрування діалогів до запропонованої ситуації Пригадаймо! 1. Що таке діалог? 2. Із чого складається діалог? 3. Що таке репліка? Сенс телефонної розмови полягає в тому, щоб за короткий час повідомити все необхідне і почути відповідь. Цей технічний засіб спілкування для нас часто замінює живе спілкування. Чи правильно це? […]...
- Зв’язне мовлення. Монологічне й діалогічне мовлення. Основні правила спілкування (практично). Створення діалогів Урок № 3 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Монологічне й діалогічне мовлення. Основні правила спілкування (практично). Створення діалогів Мета: дати учням поняття про монологічне й діалогічне мовлення, ознайомити з основними правилами спілкування, формувати вміння складати й розігрувати діалоги відповідно до запропонованих ситуацій із дотриманням правил спілкування, вміння підтримувати діалог на певну тему, правильно інтонувати репліки […]...
- ПРАВИЛА СПІЛКУВАННЯ. МОНОЛОГІЧНЕ ТА ДІАЛОГІЧНЕ СПІЛКУВАННЯ. СКЛАДАННЯ ДІАЛОГІВ УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ Тема 2. ПРАВИЛА СПІЛКУВАННЯ. МОНОЛОГІЧНЕ ТА ДІАЛОГІЧНЕ СПІЛКУВАННЯ. СКЛАДАННЯ ДІАЛОГІВ 477 І. Прочитайте крилаті вислови, у яких узагальнено народні погляди на культуру спілкування. Які правила спілкування можна сформулювати на їхній основі? 1. Що маєш казати – наперед обміркуй. 2. Не хочеш почути поганих і дурних слів – не кажи їх сам. […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Складання діалогів СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 23 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Складання діалогів Мета: навчати учнів правильно спілкуватися, дотримуватись правил поведінки під час спілкування; виховувати культуру спілкування. Обладнання: підручник, картки. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Перевірка домашньої вправи. II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ IV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ […]...
- Зв’язне мовлення. Складання діалогів зі звертаннями та вставними словами ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 37 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Складання діалогів зі звертаннями та вставними словами Мета: з’ясувати рівень оволодіння учнями таким видом мовленнєвої діяльності, як говоріння, рівень сформованості вміння складати, розігрувати діалог відповідно до мовленнєвої ситуації й мети спілкування, сформованості вміння додержувати правил спілкування, доречно вживати у репліках діалогу звертання […]...
- Зв’язне мовлення. Контрольне читання мовчки. Створення діалогів ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 47 Тема: Зв’язне мовлення. Контрольне читання мовчки. Створення діалогів Мета: з’ясувати рівень сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння читати мовчки; формувати вміння складати й розігрувати діалоги відповідно до запропонованої мовленнєвої ситуації й мети спілкування, сприяти підвищенню рівня вправності діалогічного мовлення щодо його доцільності, логічності, лаконічності, виразності; формувати вміння правильно […]...
- Відомості про мовлення і спілкування Відомості про мовлення і спілкування Мовленєвознавчі поняття цієї групи дають змогу учням сприймати мовлення як окремий, важливий для спілкування вид діяльності людини. Ознайомлення з відомостями про мовлення розпочинається з п’ятого класу, де формується основна понятійна база, і продовжується на більш глибокому рівні в наступних класах. До цих понять належать: 5 клас: спілкування, мовлення, види мовленнєвої […]...
- Мова і розмова. Загальне уявлення про ситуацію спілкування ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) До цього розділу ви будете звертатися систематично – чи вивчаючи частини мови, чи поглиблюючи свої знання з лексикології або словотвору, чи створюючи будь-який текст. Знання матеріалу цього розділу вам потрібні для того, щоб ви могли спілкуватися, готувати усні й письмові твори. Мистецтво спілкування – це мистецтво створення діалогів. Жодна творча робота не […]...
- МОВЛЕННЯ І СПІЛКУВАННЯ УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ Тема 1. МОВЛЕННЯ І СПІЛКУВАННЯ 469 Уявіть, що вам потрібно пояснити п’ятирічній дитині, звідки береться дощ. Чи відрізнятиметься ваше пояснення від розповіді на цю саму тему на уроці природознавства? Чим саме? Мовлення – це використання мовних засобів (слів, речень, текстів тощо) для спілкування. Зверніть увагу Аудіювання слід відрізняти від слухання. Аудіювання […]...
- Загальні відомості про теорію катастроф,- Надзвичайні ситуації: визначення, причини, класифікація Безпека життєдіяльності 3. БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 3.1. Надзвичайні ситуації: визначення, причини, класифікація 3.1.2. Загальні відомості про теорію катастроф Перші відомості про теорію катастроф з’явилися у друку в 70-х рр. З тих пір це одна із найвідоміших і найпопулярніших математичних теорій, яка знайшла широке прикладне використання. Теорія катастроф досліджує усі стрибкоподібні переходи, розриви, якісні […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 1. ЗАГАЛЬНЕ УЯВЛЕННЯ ПРО СИТУАЦІЮ СПІЛКУВАННЯ ТА ЇЇ СКЛАДНИКИ. НАВЧАЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ ТЕКСТУ ХУДОЖНЬОГО СТИЛЮ Мета: навчальна: дати поняття про ситуацію спілкування та її складники; вчити сприймати текст художнього стилю на слух; розвивальна: розвивати культуру мовлення; виховна: виховувати мовну особистість. Внутрішньопредметні зв’язки: мова і мовлення, види, жанри і стилі текстів. Міжпредметні зв’язки: мова і література, мова і життєві ситуації. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ АКТУАЛІЗАЦІЯ […]...
- Складання письмового висловлювання типу розповіді про ситуацію з життя класу ДІЄСЛОВО Розповідаємо, описуємо, міркуємо Складання письмового висловлювання типу розповіді про ситуацію з життя класу 318. Розгляньте малюнок. – Виконайте завдання в “Зошиті з розвитку писемного мовлення”. 319. Прочитайте текст. Визначте його тип: опис чи розповідь. Це було зимового вечора. Сонце сховалося за обрій. Зарожевів сніговий килим. Замерехтіли, заіскрилися зорі в глибокому небі. Раптом із півночі […]...
- Складання діалогів. Контрольне читання мовчки Уроки № 12, 13 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Складання діалогів. Контрольне читання мовчки Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів про види мовленнєвої діяльності, пояснити особливості діалогічного мовлення, повправляти у складанні та розігруванні діалогів на задану тему в запропонованій ситуації спілкування; розвивати мислення, мовлення, пам’ять, комунікативні вміння, удосконалювати дикцію, правильне інтонування фрази, збагачувати й уточнювати словниковий запас […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 14. ГОВОРІННЯ. СКЛАДАННЯ І РОЗІГРУВАННЯ ДІАЛОГІВ ДО ЗАПРОПОНОВАНИХ СИТУАЦІЙ НА ПРОФЕСІЙНУ ТЕМУ. ПЕРЕГОВОРИ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 24 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 14. ГОВОРІННЯ. СКЛАДАННЯ І РОЗІГРУВАННЯ ДІАЛОГІВ ДО ЗАПРОПОНОВАНИХ СИТУАЦІЙ НА ПРОФЕСІЙНУ ТЕМУ. ПЕРЕГОВОРИ Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про діалогічне мовлення, поглибити знання про переговори як спосіб спілкування, удосконалювати навички складання діалогів до запропонованої ситуації; розвивати […]...
- КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І СПІЛКУВАННЯ Урок 3. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І СПІЛКУВАННЯ Мета: формувати в учнів уявлення про культуру мовлення і спілкування; ознайомити з основними характеристиками культурного мовлення; вчити дотримувати правил спілкування в усному мовленні; розвивати вміння правильно висловлювати свою думку у зв’язному мовленні; виховувати культуру спілкування. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку […]...
- Загальні ознаки усного мовлення Тема 8. Особливості усного професійного спілкування План: 1. Загальні ознаки усного мовлення. 2. Характеристика видів усного професійного спілкування (прийом відвідувачів; телефонна розмова, телефонний етикет; ділові засідання, етика ділового спілкування). 3. Усне публічне мовлення. Жанри та види публічних виступів. Окремі зауваження до мови публічного виступу. 4. Орфоепічні та акцентологічні норми в усному спілкуванні. 5. Засоби милозвучності […]...
- КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ ТА СПІЛКУВАННЯ Мета: формувати в учнів уявлення про культуру мовлення і спілкування; ознайомити з основними характеристиками культурного мовлення; вчити учнів дотримувати правил спілкування в усному мовленні; розвивати вміння правильно висловлювати свою думку у зв’язному мовленні; виховувати культуру спілкування. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 9) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Загальне уявлення про мовлення і спілкування. Види мовленнєвої діяльності ВСТУП УРОК № 2 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Загальне уявлення про мовлення і спілкування. Види мовленнєвої діяльності Мета: пояснити учням різницю між мовою та мовленням, ознайомити з видами мовлення; навчати мистецтву спілкування; виховувати ввічливість, тактовність, повагу до співрозмовників. Обладнання: підручник, Дитяча Біблія. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Перевірка домашньої вправи. II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ […]...
- КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І СПІЛКУВАННЯ В РІЗНИХ МОВЛЕННЄВИХ СИТУАЦІЯХ Мета: формувати в учнів уявлення про культуру мовлення і спілкування; ознайомити з основними характеристиками культурного мовлення; вчити учнів дотримувати правил спілкування в усному мовленні; розвивати вміння правильно висловлювати свою думку у зв’язному мовленні; виховувати культуру спілкування. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Вправа “Добери антонім” – До поданих слів доберіть антоніми. […]...
- Зв’язне мовлення. Спілкування та мовлення. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Сприйняття чужого мовлення. Навчальне аудіювання І СЕМЕСТР ПОВТОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО Урок № 4 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Спілкування та мовлення. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Сприйняття чужого мовлення. Навчальне аудіювання Мета: повторити вивчене про мовлення як засіб спілкування за допомогою виражальних засобів мови; про види мовленнєвої діяльності; повправляти у сприйнятті-розумінні почутого; виховувати любов до природи, доброту […]...
- СКЛАДАННЯ І РОЗІГРУВАННЯ ДІАЛОГІВ УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ Урок 2. СКЛАДАННЯ І РОЗІГРУВАННЯ ДІАЛОГІВ Пригадайте – Що таке діалог? Яка роль діалогів у мовленні? – Які стилі мовлення можуть бути реалізовані у формі діалогу? 275.1. Прочитайте мовчки текст. Про яку професію в ньому йдеться? Знайдіть у тексті професійні слова. Поділіться своїми міркуваннями щодо прочитаного. Уранці в Павла Спаса брали […]...
- МОВЛЕННЯ ТА СПІЛКУВАННЯ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 1. МОВЛЕННЯ ТА СПІЛКУВАННЯ ПРИГАДАЙМО. Що таке мовлення і спілкування? 580 Уявіть, що ви тримаєте в руках кленовий листок. Складіть усно два описи листка (по 2-3 речення) відповідно до запропонованих ситуацій спілкування. Якого стилю мовлення ви будете дотримуватися в кожній із ситуацій? СИТУАЦІЯ 1. На уроці природознавства потрібно розповісти про особливості […]...
- СПІЛКУВАННЯ І МОВЛЕННЯ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 1. СПІЛКУВАННЯ І МОВЛЕННЯ ПРИГАДАЙМО. 1. Що таке спілкування і мовлення? 2. Які є правила успішного спілкування? 557 Уявіть, що ви тримаєте в руках кленовий листок. Складіть усно два описи листка (по 2-3 речення) відповідно до запропонованих ситуацій спілкування. Якого стилю мовлення ви будете дотримуватися в кожній із ситуацій? СИТУАЦІЯ 1. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 9. СКЛАДАННЯ ДІАЛОГІВ СТИЛІСТИКА МОВИ. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ. СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ФОНЕТИКИ Урок № 23 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 9. СКЛАДАННЯ ДІАЛОГІВ – ОБГОВОРЕННЯ САМОСТІЙНО ОБРАНОЇ ТЕМИ Мета: удосконалювати вміння вести діалог-обговорення певної теми, підвищувати культуру мовлення; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння, риторичні здібності, критичне мислення; виховувати толерантність, дипломатичність, ввічливість. Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь і навичок. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. […]...
- Культура мовлення й спілкування Урок 5 Тема. Культура мовлення й спілкування Мета: активізувати отримані знання з мовної культури; познайомити з основними характеристиками культурного мовлення; виробити уміння застосовувати їх у житті; розвивати усне мовлення дітей, уміння працювати самостійно й колективно; виховувати культуру мовленнєвого спілкування. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання (вправа 16) Вислухати загадки, складені учнями. – Назвіть кількість звуків […]...
- ОРФОГРАФІЧНО-ПУНКТУАЦІЙНИЙ ПРАКТИКУМ. УДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОПИСНОЇ ГРАМОТНОСТІ: ПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ В ПИСЕМНОМУ МОВЛЕННІ ПІД ЧАС ВІДТВОРЕННЯ І СТВОРЕННЯ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ВІДОМИХ ОРФОГРАМ І ПУНКТОГРАМ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 23 ОРФОГРАФІЧНО-ПУНКТУАЦІЙНИЙ ПРАКТИКУМ. УДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОПИСНОЇ ГРАМОТНОСТІ: ПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ В ПИСЕМНОМУ МОВЛЕННІ ПІД ЧАС ВІДТВОРЕННЯ І СТВОРЕННЯ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ВІДОМИХ ОРФОГРАМ І ПУНКТОГРАМ Мета: удосконалювати правописну грамотність одинадцятикласників; розвивати готовність повторювати правила правопису та закріплювати орфографічні й пунктуаційні навички; виховувати прагнення завжди писати (і говорити) […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 1. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. ПОНЯТТЯ КОМУНІКАЦІЇ ЯК ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ СПІЛКУВАННЯ З МЕТОЮ ІНФОРМАЦІЙНОГО ОБМІНУ ТА ЗАЄМОВПЛИВУ. ДОТРИМАННЯ ОЗНАК КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 2 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 1. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. ПОНЯТТЯ КОМУНІКАЦІЇ ЯК ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ СПІЛКУВАННЯ З МЕТОЮ ІНФОРМАЦІЙНОГО ОБМІНУ ТА ЗАЄМОВПЛИВУ. ДОТРИМАННЯ ОЗНАК КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ – ВАЖЛИВА ПЕРЕДУМОВА ЕФЕКТИВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ. УСНЕ Й ПИСЕМНЕ ДІЛОВЕ СПІЛКУВАННЯ Мета: формувати поняття комунікації, ділового спілкування, […]...
- Орієнтування в ситуації та людях – ІНДИВІДУАЛЬНА БЕСІДА ЯК ФОРМА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ ЕТИКА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Лекція 10 ІНДИВІДУАЛЬНА БЕСІДА ЯК ФОРМА ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ Орієнтування в ситуації та людях Орієнтування в умовах спілкування передбачає вивчення особливостей зовнішнього середовища та врахування власного емоційного стану, а також стану співрозмовника. Якщо ви побачили, що співбесідник, скажімо, збуджений, спочатку треба допомогти йому заспокоїтися, бо інакше він вас не зрозуміє. Лише після цього […]...
- ОРФОГРАФІЧНО-ПУНКТУАЦІЙНИЙ ПРАКТИКУМ. УДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОПИСНОЇ ГРАМОТНОСТІ: ПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ В ПИСЬМОВОМУ МОВЛЕННІ ПІД ЧАС ВІДТВОРЕННЯ І СТВОРЕННЯ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ВІДОМИХ ОРФОГРАМ І ПУНКТОГРАМ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 5 ОРФОГРАФІЧНО-ПУНКТУАЦІЙНИЙ ПРАКТИКУМ. УДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОПИСНОЇ ГРАМОТНОСТІ: ПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ В ПИСЬМОВОМУ МОВЛЕННІ ПІД ЧАС ВІДТВОРЕННЯ І СТВОРЕННЯ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ВІДОМИХ ОРФОГРАМ І ПУНКТОГРАМ Мета: удосконалювати орфографічну і пунктуаційну грамотність одинадцятикласників; розвивати навички самоконтролю; виховувати поважливе ставлення до культури мовлення. Міжпредметні зв’язки: мова і мовлення, література. […]...
- Зв’язне мовлення. Загальне уявлення про спілкування і мовлення. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Навчальне аудіювання Урок № 2 Тема: Зв’язне мовлення. Загальне уявлення про спілкування і мовлення. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Навчальне аудіювання Мета: дати учням поняття про мову як систему виражальних засобів, що вживаються для висловлення думки та спілкування, і мовлення як використання виражальних засобів мови у процесі спілкування; ввести до словника дітей терміни мовець та […]...
- Складові культури управління – Усне ділове мовлення ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 6. Усне ділове мовлення Складові культури управління Культура управління – це складний і багатогранний комплекс проблем, які стоять перед адміністративно-управлінським апаратом. Культура управління включає в себе: – уважне, зацікавлене ставлення до потреб і турбот персоналу; – оперативний розгляд їх звертань і прохань; – доброзичливий тон; – повагу до людини. Державний службовець, […]...
- ПОЯСНЕННЯ ВИСЛОВЛЮВАННЯ, ВИДИ ВИСЛОВЛЮВАНЬ Розділ 3 Алгоритми з повторенням та розгалуженням & 9. Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання 9.1. ПОЯСНЕННЯ ВИСЛОВЛЮВАННЯ, ВИДИ ВИСЛОВЛЮВАНЬ Пізнання істини – одна з найважливіших потреб людини. Ми повинні володіти правдивою інформації) для того, щоб у різноманітних ситуаціях прийняти правильні рішення і на їх основі вчинити правильні дії. Своя розуміння навколишнього світу людина передає у […]...
- General information Загальні відомості – The Article. Артикль Англійська мова The Article. Артикль General information Загальні відомості Артикль – це службове слово, яке вживається перед іменником. В англійській мові існує два артиклі – неозначений (A, an – перед голосним) та означений (The). A/an вживається тільки з іменником в однині. У множині чи перед незлічуваним іменником вживається Some. He left A case. (Він залишив […]...
- Загальні способи добування металів – Загальні відомості про металічні елементи та метали ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 8. Металічні елементи та їхні сполуки. Метали 8.1. Загальні відомості про металічні елементи та метали 8.1.5. Загальні способи добування металів У вигляді самородних металів трапляється незначна кількість малоактивних металів: золото, платина, срібло. Більшість металічних елементів трапляється в природі у вигляді сполук – оксидів, […]...
- Загальні хімічні властивості металів – Загальні відомості про металічні елементи та метали ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 8. Металічні елементи та їхні сполуки. Метали 8.1. Загальні відомості про металічні елементи та метали 8.1.3. Загальні хімічні властивості металів Найтиповіша ознака металічних елементів – це здатність відносно легко віддавати електрони: 1. Взаємодія металів з простими речовинами (неметалами): А) з галогенами. Утворюються відповідні […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ЗАПРОШЕННЯ Мета: формувати в учнів уміння складати й оформляти запрошення з орієнтацією на читача; закріплювати навички вживання звертань; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати уважне ставлення до людей, культуру спілкування. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Гра “Шифрувальник” Ця буква стоїть в алфавіті між буквами “ер” і “те”. (С) Перша буква у слові […]...
- ВІДОМОСТІ ПРО МОВЛЕННЯ Розвиток мислення і мовлення Заговори, щоб я тебе побачив. Сократ Дехто може подумати, що тут друкарська помилка. Як це – “побачив”? “Почув” – ось так буде правильно. Ні – саме “побачив”! Побачити не тільки зовнішність – одяг, риси обличчя, а й внутрішній світ людини, тобто отримати уявлення про неї, можливо лише тоді, коли вона заговорить. […]...