Зв’язне мовлення. Замітка до газети (зі шкільного життя) інформаційного характеру
ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ
Урок № 28
Тема: Зв’язне мовлення. Замітка до газети (зі шкільного життя) інформаційного характеру
Мета: пояснити особливості створення тексту газетної замітки; на основі здобутих учнями текстологічних знань формувати загальні текстотворчі вміння; уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів, розвивати культуру усного й писемного мовлення.
Обладнання: зразки заміток у періодичних виданнях.
Хід уроку
І. Повідомлення мети і завдань уроку. Мотивація навчання.
ІІ. Підготовка
Робота з підручником. Виконання вправи 181 (усно).
Словникова робота. Дібрати (з довідки або словника) українські відповідники до іншомовних слів, заздалегідь записаних на дошці.
Жанр, інформація, факт, актуальність, оперативність, конкретність.
Для довідок.
Різновид, повідомлення, подія, злободенність, своєчасність, точність.
Пояснення вчителя.
МАТЕРІАЛ ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ
Замітка – це газетний жанр, який стисло, виразно й оперативно повідомляє про конкретні факти, події та явища. Мета замітки – поінформувати, тобто повідомити, дати чітке уявлення про те, що сталося,
Обсяг тексту замітки – від десяти до ста рядків.
Уваги періодичної преси вартий не кожний факт, а лише такий, що являє інтерес для громадськості. Отже, замітка обов’язково має бути актуальною.
Робота з підручником. Самостійне виконання учнями вправи 183 (І).
Прочитати (прослухати) замітку. Визначити її тему й головну думку. На які три питання відповідає замітка? З’ясувати, який тип мовлення покладено в основу тексту замітки. Свою думку обrрунтувати.
Герої казок – експонати виставки
Хто не пам’ятає з дитинства хвацького пана Коцького, тендітну Дюймовочку, безрозмірну Рукавичку? Усі ці казкові персонажі отримали нове життя на виставці м’яких іграшок у Києві, на Кловському узвозі, 8, у науково-методичному центрі Міністерства освіти і науки України. Чимало експонатів виставки, що відкрилась 15 листопада, сприймаються відвідувачами як справжні міні-шедеври.
З газети.
Словник.
Експонат – предмет мистецтва, взірець продукції, що їх виставляють на виставці, в музеї. Шедевр – визначний, неперевершений твір мистецтва.
ІІІ. Робота над складанням замітки (формування текстотворчих умінь у процесі роботи над заміткою).
Усне скадання тексту замітки для шкільної (класної) стіннівки (вебсайта) на одну із тем
– Наша допомога дитячому притулку (пансіонату для перестарілих, районній бібліотеці)
– Екскурсія до музею
– Відвідання виставки (театру, цирку)
– Упорядкування шкільного стадіону (музею, вестибюлю)
– Наш улюблений гурток
Самостійна робота учнів над заміткою на чернетці.
Прослухування та обговорення кількох заміток. Добір заголовка до заміток.
Самостійне редагування учнями текстів заміток. Переписування удосконалених текстів до зошитів.
ІV. Підбиття підсумків уроку.
V. Домашнє завдання.
Вправа 185.
Related posts:
- ЗАМІТКА В ГАЗЕТУ (ЗІ ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ) ІНФОРМАЦІЙНОГО ХАРАКТЕРУ УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ Тема 15. ЗАМІТКА В ГАЗЕТУ (ЗІ ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ) ІНФОРМАЦІЙНОГО ХАРАКТЕРУ 523 ПОСПІЛКУЙТЕСЯ. Яка подія із життя вашого класу, школи або населеного пункту, що відбулася останнім часом, вас найбільше зацікавила чи схвилювала? 524 З’ясуйте за тлумачним словником значення поданих слів. Публіцистика, редактор, редакція (газети), кореспондент, колонка (газетна), рубрика. Особливості замітки Замітка – […]...
- Урок розвитку комунікативних умінь № 22. Замітка в газету (зі шкільного життя) інформаційного характеру Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 100 Тема. Урок розвитку комунікативних умінь № 22. Замітка в газету (зі шкільного життя) інформаційного характеру Мета: – навчальна: ознайомити учнів із заміткою як жанром мовлення (характерними ознаками, структурою, мовними особливостями), підготувати учнів до самостійного написання замітки в газету інформаційного характеру, удосконалювати вміння редагувати висловлювання цього жанру; – розвивальна: удосконалювати […]...
- Замітка в газету (із шкільного життя) інформаційного характеру ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 76 Замітка в газету (із шкільного життя) інформаційного характеру Запам’ятаймо! Замітка інформаційного характеру – це повідомлення, допис у газету про якусь подію, яка може зацікавити багатьох. Коротке повідомлення, уміщене в газеті серед подібних інших, не має заголовка. Більший за обсягом допис містить не лише інформацію про подію, а й висловлене ставлення […]...
- ДОПИС У ГАЗЕТУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ХАРАКТЕРУ (ЗІ ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ) УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 20. ДОПИС У ГАЗЕТУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ХАРАКТЕРУ (ЗІ ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ) ПРИГАДАЙМО. Які особливості публіцистичного стилю мовлення? 598 ПОСПІЛКУЙТЕСЯ. Яка подія із життя вашого класу, школи або населеного пункту, що відбулася останнім часом, вас найбільше зацікавила чи схвилювала? Допис Допис у газету інформаційного характеру – це коротке оперативне повідомлення про конкретні події та […]...
- ЗАМІТКА ДО ГАЗЕТИ ТИПУ РОЗДУМУ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 16. ЗАМІТКА ДО ГАЗЕТИ ТИПУ РОЗДУМУ ПРИГАДАЙМО. Які основні особливості публіцистичного стилю мовлення? 611 Прочитайте вголос текст. Визначте адресата й мету висловлювання. Про яку подію розповідає автор? Над чим розмірковує? НЕ ВИРОСТУТЬ ДЗВІНОЧКИ Розквітнув край асфальту тендітний дзвіночок. Яскраво – синій, високий, свіжий, як краплинка джерельної водиці. Якби відквітувала квіточка, насіння […]...
- ЗАМІТКА ДО ГАЗЕТИ. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. ДИКТАНТ № 1 Мета: ознайомити учнів з формою написання замітки та її характерними особливостями; перевірити вміння учнів писати текст під диктування; розвивати культуру писемного мовлення; виховувати охайність. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 45, с. 24) – Прочитайте списаний текст. – Які слова характерні для науково-популярного тексту-опису? Каліграфічна хвилинка Гг гв гр […]...
- ЗАМІТКА ДО ГАЗЕТИ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗА РОЗДІЛОМ “ТЕКСТ” Урок 12. ЗАМІТКА ДО ГАЗЕТИ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗА РОЗДІЛОМ “ТЕКСТ” Мета: ознайомити учнів з формою написання замітки та її характерними особливостями; узагальнити знання учнів за темою “Текст”; розвивати зв’язне мовлення; виховувати самостійність, уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 26) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ […]...
- Замітка до газети. Узагальнення знань і вмінь з розділу “Текст” Урок 14 Тема. Замітка до газети. Узагальнення знань і вмінь з розділу “Текст” Мета: провівши аналіз тексту, визначити правила написання замітки до газети та її характерні особливості; вчити писати й правильно оформлювати листи, проводити підготовчу роботу зі складання усного твору; узагальнити знання дітей з теми “Текст”; розвивати мовні уміння учнів, спостережливість, аналітичні вміння, поповнювати активний […]...
- ЗАМІТКА В ГАЗЕТУ ДИСКУСІЙНОГО ХАРАКТЕРУ ТЕМА 15. ЗАМІТКА В ГАЗЕТУ ДИСКУСІЙНОГО ХАРАКТЕРУ Замітка – це жанр інформаційної журналістики. Основою замітки є новина, яку журналіст описує, відповідаючи на запитання: .”що трапилось?”, “де трапилось?”, “коли це трапилось?”, “хто брав у цьому участь?”, “як це трапилось?”, “чому це трапилось?”. У журналістиці замітка вважається неавторським матеріалом, згідно із журналістськими стандартами вона не повинна містити […]...
- ЗАМІТКА ДО ГАЗЕТИ РОЗДІЛ 2 ТЕКСТ & 8. ЗАМІТКА ДО ГАЗЕТИ 46. Попрацюйте разом! 1. Прочитайте замітку до газети. ВИРОСТЕ ДУБОВИЙ ГАЙ Цього року на дубах рясно вродили жолуді. На заклик лісового господарства наш клас узяв участь у їх збиранні. Кожен приніс із собою в ліс відерце чи кошик. Діти розділились на групки і розсипалися попід дубами. Дружно […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 15 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру Мета: вчити учнів правильно переказувати текст; розвивати пам’ять; виховувати мовленнєву культуру; прищеплювати любов до тварин. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Робота біля дошки. Завдання: записати речення, підкреслити граматичну основу, визначити вид […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 2. ЖАНРИ МОВЛЕННЯ: ОПОВІДАННЯ, ЗАМІТКА, ПОВІДОМЛЕННЯ, ПЛАН РОБОТИ, ОГОЛОШЕННЯ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПОБУДОВИ Мета: навчальна: дати поняття про жанри мовлення; ознайомити з особливостями побудови оповідання, замітки, повідомлення, плану роботи та оголошення; розвивальна: розвивати вміння орієнтуватися в перерахованих жанрах; виховна: виховувати готовність дотримуватись норм офіційних стосунків. Внутрішньопредметні зв’язки: мова і мовлення. Міжпредметні зв’язки: мова, література, діловодство. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. ПЕРЕБІГ УРОКУ ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Оповідання про випадок із життя ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 31 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Оповідання про випадок із життя Мета: навчити учнів складати оповідання про випадок із життя; розвивати усне й писемне мовлення, логічне мислення, збагачувати словниковий запас; виховувати мовленнєву культуру учнів. Обладнання: підручник, словники. ХІД УРОКУ І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. […]...
- Зв’язне мовлення. Типи мовлення: розповідь, опис, роздум (практично). Особливості будови розповіді. Усний докладний переказ тексту розповідного характеру ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 23 Тема: Зв’язне мовлення. Типи мовлення: розповідь, опис, роздум (практично). Особливості Будови розповіді. Усний докладний переказ тексту розповідного характеру Мета: пояснити особливості будови розповіді, формувати вміння відрізняти розповідь від інших типів мовлення, відтворювати тексти розповідного характеру; формувати загальні текстотворчі вміння; уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів; розвивати логічне […]...
- ЗАМІТКА ДО СТІНГАЗЕТИ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗА РОЗДІЛОМ “ТЕКСТ” Мета: ознайомити учнів з формою написання замітки та її характерними особливостями; узагальнити знання учнів за розділом “Текст”; розвивати зв’язне мовлення; виховувати самостійність, уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота з дидактичним матеріалом – Прочитайте текст. – Який тип цього тексту? БЕРЕГТИ МИР Для багатьох народів світу найдорожчим є слово мир. […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Робота над помилками, допущеними у творі-оповіданні про випадок із життя ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 34 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Робота над помилками, допущеними у творі-оповіданні про випадок із життя Мета: підбити підсумки творчої роботи, проаналізувати типові помилки, допущені учнями в оповіданнях; виробляти у школярів уміння аналізувати і виправляти власні помилки; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати старанність і наполегливість у навчанні. Обладнання: підручник, […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 1. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. ПОНЯТТЯ КОМУНІКАЦІЇ ЯК ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ СПІЛКУВАННЯ З МЕТОЮ ІНФОРМАЦІЙНОГО ОБМІНУ ТА ЗАЄМОВПЛИВУ. ДОТРИМАННЯ ОЗНАК КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 2 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 1. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. ПОНЯТТЯ КОМУНІКАЦІЇ ЯК ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ СПІЛКУВАННЯ З МЕТОЮ ІНФОРМАЦІЙНОГО ОБМІНУ ТА ЗАЄМОВПЛИВУ. ДОТРИМАННЯ ОЗНАК КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ – ВАЖЛИВА ПЕРЕДУМОВА ЕФЕКТИВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ. УСНЕ Й ПИСЕМНЕ ДІЛОВЕ СПІЛКУВАННЯ Мета: формувати поняття комунікації, ділового спілкування, […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Контрольний докладний переказ тексту розповідного характеру з елементами роздуму БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОКИ № 95-96 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Контрольний докладний переказ тексту розповідного характеру з елементами роздуму Мета: перевірити вміння робити докладні перекази текстів; поліпшувати мовленнєву культуру учнів; виховувати любов до природи. Обладнання: текст переказу, зошити для контрольних робіт. ХІД УРОКІВ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКІВ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. […]...
- Вправляння у написанні замітки до газети, листів (коментованих або індивідуальних). (Вправи 46-49) Тема. Вправляння у написанні замітки до газети, листів (коментованих або індивідуальних). (Вправи 46-49). Мета. Вчити учнів вдало добирати матеріал та писати замітки до газети; складати листи (колективні та індивідуальні). Обладнання: таблиця-ватман “Словничок”, книжка М. Луговик, І. Малковича “Вовченятко, яке заилило далеко в море” (видавництво А-БА-БА – ГА-ЛА-МА-ГА), газета, чисті аркуші. Хід уроку I. Організація класу. […]...
- Зв’язне мовлення. Письмовий переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису природи І СЕМЕСТР ІМЕННИК Уроки № 39, 40 Тема: Зв’язне мовлення. Письмовий переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису природи Мета: на основі здобутих текстологічних знань формувати відповідні текстотворчі вміння 1; удосконалювати культуру писемного мовлення; сприяти збагаченню та уточненню словникового запасу школярів; виховувати спостережливість та любов до природи. Хід уроку І. Повідомлення мети і завдань […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Робота над виправленням помилок, допущених у переказі ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ УРОК № 66 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Робота над виправленням помилок, допущених у переказі Мета: підбити підсумки творчої роботи; проаналізувати типові помилки, допущені учнями у переказах; виробляти у школярів уміння аналізувати і виправляти власні помилки; розвивати усне й писемне мовлення. Обладнання: контрольні зошити, підручник. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. […]...
- Зв’язне мовлення. Письмовий докладний переказ тексту розповідного характеру, що включає опис предмета ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ Урок № 56 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Письмовий докладний переказ тексту розповідного характеру, що включає опис предмета Мета: на основі здобутих текстологічних знань формувати в учнів такі текстотворчі уміння, як уміння визначати тему та головну думку тексту, колективно складати його плану, самостійно добирати адекватні змісту виражальні засоби мови, реалізувати задум […]...
- Замітка в газету ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 81 Замітка в газету – роздум про вчинки людей Запам’ятаймо! Замітка, або допис у газету, – це жанр публіцистичного стилю. Замітка-інформація стисло повідомляє про події, вчинки людей, які можуть зацікавити читачів. 595 Прочитайте замітку-інформацію. Обгрунтуйте належність тексту до публіцистичного стилю. У Книгу рекордів Гіннеса Мирослав Федорчак. 32-річний мешканець Івано-Франківська, лежачи зігнувся […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Стилі мовлення ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ УРОК № 7 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Стилі мовлення Мета: дати учням загальне уявлення про стилі мовлення, сферу вживання кожного з них; навчити визначати стилі мовлення, знаходити стилістичні помилки; прищеплювати любов до птахів, до тварин. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Перевірка домашньої вправи. II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ […]...
- Зв’язне мовлення Письмовий докладний переказ тексту розповідного характеру Зв’язне мовлення Письмовий докладний переказ тексту розповідного характеру З елементами опису зовнішності людини Мета : на основі здобутих текстологічних знань формувувати в учнів відповідні текстотворчі вміння, зокрема переказувати розповідний текст, що вміщує опис людської зовнішності або елементи такого опису; удосконалювати культуру писемного мовлення; сприяти збагаченню та уточненню словникового запасу школярів; виховувати поважливе ставлення до людей, […]...
- Зв’язне мовлення. Детальний письмовий переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису приміщення І СЕМЕСТР ІМЕННИК Уроки № 22, 23 Тема: Зв’язне мовлення. Детальний письмовий переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису приміщення Мета: на основі здобутих учнями текстологічних знань формувати в них відповідні текстотворчі вміння 1; удосконалювати культуру писемного мовлення, формувати навички самостійної творчої роботи; сприяти збагаченню словникового запасу та граматичного ладу мовлення учнів. Хід уроку […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Типи мовлення СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 11 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Типи мовлення Мета: дати учням загальне уявлення про типи мовлення; навчити їх визначати типи мовлення, самим складати висловлювання різних типів; поліпшувати мовленнєву культуру; прищеплювати любов до природи. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Запитання і завдання […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Усний твір-розповідь на основі власного досвіду ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 28 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Усний твір-розповідь на основі власного досвіду Мета: навчити школярів складати твори-розповіді на основі власного досвіду, з’ясувати особливості тексту-розповіді, розвивати усне мовлення учнів; виховувати мовленнєву культуру учнів. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ […]...
- Зв’язне мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру І СЕМЕСТР ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ Урок № 10 Тема: Зв’язне мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру Мета: на основі здобутих текстологічних знань формувати в учнів такі текстотворчі вміння: визначати тему та головну думку прослуханого тексту, складати його план, добирати адекватні змісту виражальні засоби мови, усно відтворювати прослуханий текст за планом; формувати вміння вирізняти в тексті […]...
- ГОВОРІННЯ, ПИСЬМО. ЗАМІТКА В ГАЗЕТУ (ІНФОРМАЦІЙНА, ДИСКУСІЙНА) Розвиток мислення і мовлення & 51. ГОВОРІННЯ, ПИСЬМО. ЗАМІТКА В ГАЗЕТУ (ІНФОРМАЦІЙНА, ДИСКУСІЙНА) У слова свої закони вічно мінливого руху, У слова свої ознаки світла, тепла, ваги. Слово – клітина мисліt артерія сили духу. Тільки воно єднає різні людські береги. П. Воронько ЗВЕРНІТЬ УВАГУ Ви вже ознайомлювались з газетою в попередніх класах. Проте, давайте пригадаємо, […]...
- Зв’язне мовлення. Текст. План готового тексту (простий). Усний докладний переказ тексту розповідного характеру ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Урок № 8 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Текст. План готового тексту (простий). Усний докладний переказ тексту розповідного характеру Мета: повторити відомості про текст і його ознаки; формувати вміння відрізняти текст від групи речень, формувати комунікативні вміння, зокрема сприйняття-розуміння почутого (аудіювання) та говоріння (в процесі усного переказування тексту); формувати такі […]...
- Зв’язне мовлення. Особливості опису приміщення. Усний вибірковий переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису приміщення І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 19 Тема: Зв’язне мовлення. Особливості опису приміщення. Усний вибірковий переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами опису приміщення Мета: повторити вивчене про типи мовлення, пояснити особливості будови речень опису приміщення, пояснити відмінності між науковим та художнім описом приміщення; повправляти в усному вибірковому переказуванні опису приміщення за колективно складеним планом; розвивати […]...
- Випуск газети ТЕМА: РОБОТА. ПРОФЕСІЇ UNIT 4. PLENTY OF THINGS TO DO УРОК 42 (4-5) Підтема: Випуск газети. Мета: Активізувати нові ЛО за темою. Продовжувати формувати навички усного мовлення. Удосконалювати техніку читання. Навчати під час читання тексту знаходити певну інформацію. Організувати індивідуальну роботу учнів, а також роботу в групі. Виховувати вміння співпрацювати з іншими людьми. Обладнання: Підручник, […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Робота над помилками, допущеними у творі-описі ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ УРОК № 72 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Робота над помилками, допущеними у творі-описі Мета: підбити підсумки творчої роботи; проаналізувати типові помилки, допущені учнями у творах; виробляти у школярів уміння аналізувати і виправляти власні помилки; розвивати усне й писемне мовлення. Обладнання: підручник, контрольні зошити. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ […]...
- Уявлення про усне й писемне мовлення. Культура мовлення Урок 13 Тема. Уявлення про усне й писемне мовлення. Культура мовлення Мета: розширити та поглибити знання дітей про мовлення, ознайомити з видами мовлення, їх особливостями, з правилами культури усного й писемного мовлення; розвивати спостережливість вміння порівнювати й робити висновки; виховувати культуру мовлення. Обладнання: малюнки із зображенням дітей, які розмовляють і пишуть. ХІД УРОКУ I. Організаційний […]...
- Спостереження за роллю дієслів у текстах розповідного та описового характеру. (Вправи 275-278) Тема. Спостереження за роллю дієслів у текстах розповідного та описового характеру. (Вправи 275-278). Мета. Провести спостереження за роллю дієслів у текстах розповідного та описового характеру; звернути увагу на їх виражальні можливості; вчити добирати найбільш влучні дієслова відповідно до ситуації мовлення. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи (аудіювання). III. Перевірка […]...
- Предмети шкільного вжитку Урок 8 Тема: Предмети шкільного вжитку. Мета: – Повторити й активізувати лексичний матеріал теми. – Навчати монологічного й діалогічного мовлення. – Ознайомити з літерами Ее, Ff. – Розвивати вміння сприйняття тексту на слух, розвивати комунікативні здібності учнів. – Формувати навички правильної вимови звуків англійської мови, формувати навички письма. – Виховувати культуру спілкування ХІД УРОКУ ПІДГОТОВКА […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Загальне уявлення про мовлення і спілкування. Види мовленнєвої діяльності ВСТУП УРОК № 2 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Загальне уявлення про мовлення і спілкування. Види мовленнєвої діяльності Мета: пояснити учням різницю між мовою та мовленням, ознайомити з видами мовлення; навчати мистецтву спілкування; виховувати ввічливість, тактовність, повагу до співрозмовників. Обладнання: підручник, Дитяча Біблія. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Перевірка домашньої вправи. II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ […]...
- Зв’язне мовлення. Особливості опису природи. Усний вибірковий переказ тексту розповідного характеру з елементами опису природи І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 35 Тема: Зв’язне мовлення. Особливості опису природи. Усний вибірковий переказ тексту розповідного характеру з елементами опису природи Мета: пояснити особливості будови речень опису природи, а також відмінність між науковим та художнім описами; організувати спостереження за мовою зразків високохудожніх пейзажів, створених українськими письменниками; повторити вивчене школярами на уроках літератури про художні […]...
- Урок розвитку комунікативних умінь № 17. Усний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 76 Тема. Урок розвитку комунікативних умінь № 17. Усний переказ художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму Мета: – навчальна: навчити відтворювати зміст прослуханого тексту художнього стилю з елементами роздуму; збагачувати словниковий запас учнів; – розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, аналітико-синтетичні мисленнєві навички, асоціативну уяву; – виховна: виховувати культуру людських стосунків. […]...