ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “ШОСТИЙ”. “СУСІДИ” ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ
ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 23. ЧИСЛО І ЦИФРА 6. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “ШОСТИЙ”. “СУСІДИ” ЧИСЛА. СКЛАД ЧИСЛА 6. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 6
Мета: ознайомити учнів з утворенням числа б прилічуванням та цифрою 6, з поняттям “шостий”; вчити називати “сусідів” числа, склад числа б, писати цифру б; розвивати мислення; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Пряма й обернена лічба. Робота
– Назвіть числа від 1 до 10; від 2 до 6; від 10 до 5.
– Яке число стоїть за числом 5; 3; 4?
– Яке число стоїть між 4 і 6; 3 і 5; 0 і 2?
2. Гра “Упіймай рибку”
3. Гра “Віднови числовий ряд”
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Вступне слово вчителя
5 ялинок і дубок
Заглядають у ярок.
Полічи-но, скільки всіх!
5 ялинок і дубок…
– Шість! – всміхається синок.
– Яке число будемо вивчати? (6)
2. Робота за предметними малюнками
На дошці – 6 ведмежат, 6 лисенят, 6 їжачків.
– Порахуйте,
– Що спільного для всіх цих предметів? (Кількість, їх 6.)
3. Робота за підручником (с. 30)
Завдання 1
1) Бесіда за малюнком.
– Хто із звіряток був перший? другий?
– Рахуйте далі. Яка свиня? Скільки всього звірят?
– Якою цифрою позначають число 6?
2) Ознайомлення з друкованою цифрою 6.
Цифра шість – немов замок,
Знизу круг – вгорі гачок.
Завдання 2
– Скільки вітрильників у кожному крузі?
– На які два числа можна розкласти число 6?
Завдання 3
– Які монети ви бачите?
– Які монети слід узяти, щоб отримати 6 к.?
Завдання 4
– Розгляньте числовий потяг.
– Назвіть “сусідів” числа 3. Яке число наступне за числом 5? Яке число передує числу 2? Числу 6?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з набірним полотном
– Скільки кошенят ліворуч? Скільки праворуч? Як отримали число 6?
2. Ознайомлення з рукописною цифрою 6
1) Пояснення вчителя.
– Цифра 6 складається з великого лівого і малого правого півовалів. Починають писати цифру трохи нижче за верхній правий кут клітини. У правому верхньому кутку клітини роблять заокруглення, пишуть великий лівий півовал, торкаються середини нижньої сторони клітини, ведуть лінію вгору, заокруглюючи її ліворуч, трохи вище за середину клітини.
2) Написання цифри в повітрі під рахунок “раз-i, два-і”.
3) Написання цифри в зошиті.
3. Порівняння чисел у межах 6 *(за предметними малюнками)
– Порівняйте числа кожної пари, використовуючи слова “більше”, “менше”, “дорівнює”.
– Запишіть у зошиті нерівності (6 > 3; 1 < 6; 6 = 6).
4. Гра “Знайди цифру б”
5. Робота над загадкою
– Чорний, та не крук.
Рогатий, та не бик.
Шість ніг без копит.
Летить, дзижчить,
Впаде – землю риє. (Жук)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– З яким числом ознайомилися?
– Назвіть 6 імен дівчаток; 6 імен хлопчиків.