ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗКЛАД ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ Й УТВОРЕННЯ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ І ДОДАВАННЯ У ВИПАДКУ ТРЬОХ КОМПОНЕНТІВ
ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ П’ЯТИЦИФРОВІ ЧИСЛА, РОЗКЛАДАТИ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ, УТВОРЮВАТИ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ ГЕОМЕТРИЧНОГО ЗМІСТУ
I. Перевірка домашнього завдання
Фронтально перевірити відповідь, план та вибір дії у розв’язанні задачі 224. Взаємоперевірка виконання вправи 225.
II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів
1. Завдання для опитування.
1) Записати число 83 018, назвати в ньому найвищий розряд.
2) Задача. У господарки було 16 курок. 1/4 чорні, а решта – білі. Про що можна дізнатися за цими даними?
2. Усні обчислення.
1) Гра “Ніч – день”. Обчислити 3 тис. + 10 тис.; 20 тис. + 50 тис.; 80 тис. – 30 тис.; 90 тис. – 20 тис. Хто раніше правильно впорається – переможець.
2) Знайти 1/4 від 200; 1/45 від 1 т; 1/3 від 1 год.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Учитель повідомляє учням, що на уроці вони продовжать працювати з п’ятицифровими числами, складатимуть
IV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення та первинне закріплення провести за вправами 226-229, чергуючи роботу під керівництвом учителя і самостійну роботу учнів.
V. Повторення та узагальнення знань
1. Самостійна робота. Перед виконанням вправи 230 повторити правила порядку дій, оформлення записів обчислення значень виразів. Виконуючи кожну дію окремо, обчислити на дошці вираз: 346 + (534 – 275).
2. Робота над задачею 231. Записати коротко:
(Для сильніших учнів: змінити частину умови задачі, щоб одержати більше число).
3. Під керівництвом учителя скласти задачу за малюнком вправи 232, нагадавши, що таке периметр трикутника. Для сильніших учнів – вправа 233. Перевірити її розв’язання фронтально.
4. У чотирикутнику ABCD довжина АВ дорівнює 42 см, а ВС – у 2 рази менша. Сторони CD і AD рівні. Знайти довжину AD, якщо периметр чотирикутника 135 см.
5. Додаткові диференційовані завдання. (Учні об’єднуються у 2 групи).
I група: складання і розв’язування задачі про табір відпочинку.
II група (сильніші учні): розв’язування задачі.
Задача. З книжки випала частина, перша сторінка якої має номер 619, а номер останньої записано тими самими цифрами, але в деякому іншому порядку. Скільки сторінок випало з книжки? Відповідь обгрунтувати. (Остання сторінка має парний номер, тобто 916. Тому випало: 916 – 618 = 298 (с.)).
VI. Підсумок уроку
Замінити сумою розрядних доданків числа: 23 040, 40 200, 67 004. Оцінювання учнями своєї роботи на уроці.
Related posts:
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗКЛАДАННЯ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ. УТВОРЕННЯ ЧИСЕЛ З РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ. ВИДИ КУТІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ ЧОТИРИЦИФРОВІ ЧИСЛА, РОЗКЛАДАТИ ЇХ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ; УТВОРЮВАТИ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ; УЗАГАЛЬНИТИ ЗНАННЯ ПРО КУТИ I. Перевірка домашнього завдання Учень коментує розв’язання задачі 174. Звернути увагу, що зі зміною запитання до розв’язання додається одна дія. Перевірити виконання вправи 175 фронтально, знайшовши суму значень виразів у першому, […]...
- Читання й записування чотирицифрових чисел. Утворення чотирицифрового числа з розрядних доданків. Вправи і задачі, пов’язані з поняттям частини числа УРОК 17 Тема. Читання й записування чотирицифрових чисел. Утворення чотирицифрового числа з розрядних доданків. Вправи і задачі, пов’язані з поняттям частини числа Мета: розвивати вміння учнів записувати чотирицифрові числа під диктовку; вправляти у розв’язанні задач двома способами. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, нумераційна таблиця. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 20 000, ЛІЧБА ДЕСЯТКАМИ ТИСЯЧ ДО 10 ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ ЧИСЛА 20 000 ТА ЛІЧБОЮ ДЕСЯТКАМИ ТИСЯЧ ДО 10 ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ; УЧИТИ НАЗИВАТИ ЧИСЛА ВІД 10 ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ, ВІДЛІЧУЮЧИ ПО 10 000; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ І ЗАПИСУВАТИ ЧИСЛА В МЕЖАХ 20 000; ПОВТОРИТИ ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити відповідь задачі 215. Чому […]...
- УТВОРЕННЯ, ЧИТАННЯ ТА ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. НЕРІВНОСТІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ, ЧИТАННЯМ ТА ЗАПИСОМ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000; ПОВТОРИТИ ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ НЕВІДОМИХ У НЕРІВНОСТЯХ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка учнями виконаних завдань один у одного в парах. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання […]...
- Читання і записування п’ятицифрових чисел. Утворення числа 20000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Письмове віднімання трицифрових чисел (№№ 217-225) Тема. Читання і записування п’ятицифрових чисел. Утворення числа 20000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Письмове віднімання трицифрових чисел (№№ 217-225). Мета. Формувати в учнів уміння читати і записувати числа в межах 20 тисяч; лічити десятками тисяч до 100000 і навпаки; повторити прийоми письмового віднімання трицифрових чисел; удосконалювати обчислювальні навички і вміння розв’язування задачі. […]...
- Нумерація шестицифрових чисел: читання й записування чисел у межах 200 000. Розкладання чисел на розрядні доданки УРОК 23 Тема. Нумерація шестицифрових чисел: читання й записування чисел у межах 200 000. Розкладання чисел на розрядні доданки Мета: ознайомити з нумерацією чисел за межами 100 000; повторити письмове ділення на одноцифрове число; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки-пазли для усної лічби, нумераційна таблиця, таблиця умови задачі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів […]...
- Читання чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Утворення чотирицифрових чисел із розрядних чисел. Кути, види кутів, побудова кутів за допомогою лінійки (№№ 176-184) Тема. Читання чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Утворення чотирицифрових чисел із розрядних чисел. Кути, види кутів, побудова кутів за допомогою лінійки (№№ 176-184). Мета. Формувати в учнів уміння читати чотирицифрові числа в межах 10000, розкладати їх на розрядні доданки, утворювати числа з розрядних доданків; розширити поняття про куги, вчити будувати різні кути за […]...
- Утворення й читання будь-яких чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Види кутів УРОК 16 Тема. Утворення й читання будь-яких чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Види кутів Мета: розглянути запис чотирицифрових чисел в нумераційній таблиці; формувати вміння учнів читати чотирицифрові числа; розкладати їх на розрядні доданки; уточнити поняття периметр многокутника; ознайомити з видами кутів. Обладнання: картки для усної лічби, нумераційна таблиця, таблиця “Види кутів”. ХІД УРОКУ […]...
- Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20 000. Утворення числа 20 000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Види трикутників УРОК 20 Тема. Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20 000. Утворення числа 20 000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Види трикутників Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 20 000 та іншими розрядними п’ятицифровими числами; вправляти учнів у розв’язанні задачі на 2 і 3 дії, які містять збільшення чи зменшення числа на […]...
- Читання і записування п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч. Письмове додавання трицифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка (№№ 206-216) Тема. Читання і записування п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч. Письмове додавання трицифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка (№№ 206-216). Мета. Ознайомити учнів з утворенням, називанням, читанням і записуванням п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч; повторити правило письмового додавання трицифрових чисел; виправляти учнів у розв’язанні задач на знаходження третього доданка. Обладнання. Нумераційна таблиця; картки […]...
- НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАПИС ЧИСЕЛ СУМОЮ РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗМІЩЕННЯ ВІДРІЗКІВ НА ПЛОЩИНІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗАМІНЮВАТИ ТРИЦИФРОВІ ЧИСЛА СУМОЮ ВІДПОВІДНИХ РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ, ПРИЙОМИ ПИСЬМОВОГО ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, УМІННЯ ВИРАЗНОГО І ЧІТКОГО ЧИТАННЯ ЗАДАЧ; УДОСКОНАЛЮВАТИ НАВИЧКИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ, УМІННЯ ОПИСУВАТИ ПОЛОЖЕННЯ ВІДРІЗКІВ НА ПЛОЩИНІ I. Перевірка домашнього завдання Запис розв’язання задачі 10 на дошці. Фронтально повідомити значення виразів із вправи 9. На […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 200 000. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 200 000. ЛІЧБА СОТНЯМИ ТИСЯЧ ДО 10 СОТЕНЬ ТИСЯЧ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ ЧИСЛА 200 000, УЧИТИ НАЗИВАТИ ЧИСЛА ШОСТОГО РОЗРЯДУ; ОЗНАЙОМИТИ З НОВОЮ ЛІЧИЛЬНОЮ ОДИНИЦЕЮ – МІЛЬЙОНОМ; ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ УСНИХ ОБЧИСЛЕНЬ, ЗАМІНИ ОДНИХ ОДИНИЦЬ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ІНШИМИ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА І. Перевірка домашнього завдання У задачі 254 з’ясувати відповідь, пояснити план і вибір дій у […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ ЧОТИРИЦИФРОВІ ЧИСЛА; ПОВТОРИТИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ I. Перевірка домашнього завдання На дошці записано вирази: 60 : 12 60 : 12 + 24 : 12 (60 + 24) : 12 Який з них є розв’язком задачі 184? Взаємоперевірка вправи 183. II. Актуалізація та […]...
- Читання і записування чотирицифрових чисел. Утворення числа 10000. Визначення кількості десятків, сотень і тисяч у числі. Задачі на зведення до одиниці з буквеним компонентом (№№ 194-205) Тема. Читання і записування чотирицифрових чисел. Утворення числа 10000. Визначення кількості десятків, сотень і тисяч у числі. Задачі на зведення до одиниці з буквеним компонентом (№№ 194-205). Мета. Ознайомити учнів з правилом визначення кількості десятків, сотень, тисяч у числі; повторити і закріпити вміння учнів читати і записувати чотирицифрові числа, розв’язувати задачі з буквеним и даними. […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У ВИПАДКУ ОДНОЧАСНОГО ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ КІЛЬКА РОЗРЯДІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ВИПАДКОМ ПИСЬМОВОГО ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАКРІПИТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДОДАНКІВ I. Перевірка домашнього завдання Заслухати складену учнями задачу за вправою 404. Пояснити розв’язання. Завдання вправи 403 перевірити вибірково. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Вправа 405. 2) Заповнити пропуски: 4 […]...
- Порівняння чисел. Читання і записування п’ятицифрових чисел. Письмове ділення з перевіркою множенням. Ускладнені задачі на знаходження третього доданка (№№ 236-245) Тема. Порівняння чисел. Читання і записування п’ятицифрових чисел. Письмове ділення з перевіркою множенням. Ускладнені задачі на знаходження третього доданка (№№ 236-245). Мета. Формувати в учнів уміння порівнювати багатоцифрові числа в межах 100000; узагальнити правило визначення загальної кількості десятків, сотень, тисяч у числі; удосконалювати вміння розв’язувати задачі двома способами; повторити письмове ділення на одноцифрове та двоцифрове […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ПИСЬМОВИМ ДОДАВАННЯМ ТА ВІДНІМАННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ВІДНІМАННЯ ТА РІВНЯННЯ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити складений вираз та його значення у вправі 388. Пояснити обчислення виразів другого стовпчика вправи 389. Порівняти обчислення виразів третього стовпчика. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для […]...
- НУМЕРАЦІЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. УТВОРЕННЯ, ЗАПИС ТА ЧИТАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ ДВОХ ТИСЯЧ. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 2000. ЛІЧБА ТИСЯЧАМИ ДО 10 ТИСЯЧ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ ЧИСЛА 2000 ТА ЛІЧБОЮ ТИСЯЧАМИ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язування задачі 165 перевіряємо фронтально. Скласти подібну задачу, яка розв’язуватиметься другим виразом: а + (а + b). Що зміниться у розв’язанні задачі 166, якщо в умові замінити слово “більше” словом “менше”? […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ, ВИЗНАЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОГО ЧИСЛА ДЕСЯТКІВ, СОТЕНЬ, ТИСЯЧ. ПЕРЕВІРКА ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ, ЗАПИСУВАТИ Й ПОРІВНЮВАТИ П’ЯТИЦИФРОВІ ЧИСЛА, ВИЗНАЧАТИ ЗАГАЛЬНУ КІЛЬКІСТЬ ДЕСЯТКІВ, СОТЕНЬ, ТИСЯЧ У ЧИСЛІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ДОБУТКІВ; ВИКОНУВАТИ ТА ПЕРЕВІРЯТИ ДІЮ ДІЛЕННЯ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 235 і виконання вправи 234 учні перевіряють один у одного, обмінявшись зошитами. II. Актуалізація та корекція […]...
- ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАПИСАНИХ У НУМЕРАЦІЙНІЙ ТАБЛИЦІ. ДОДАВАННЯ РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ Мета: вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел, у розв’язуванні задач; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення; прищеплювати інтерес до уроків математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Хто швидше?” 1-й учень 3 • 7 12 : 2 5 • 5 36 : 4 […]...
- Читання й записування п’ятицифрових чисел. Дії з круглими числами. Порівняння чисел. Види трикутників за сторонами УРОК 21-22 Тема. Читання й записування п’ятицифрових чисел. Дії з круглими числами. Порівняння чисел. Види трикутників за сторонами Мета: формувати розуміння учнями поняття п’ятицифрове число; повторити письмове додавання у випадку трьох компонентів; вправляти учнів у порівнянні п’ятицифрових чисел; формувати вміння розпізнавати трикутники за сторонами; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки з трикутниками, картки для усної лічби, […]...
- Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії УРОК 3 Тема. Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії Мета: повторити алгоритм письмового додавання й віднімання чисел; опрацювати розширену задачу на знаходження третього доданка; ознайомити учнів з розміщенням відрізків на площині і в просторі. Обладнання: предметні малюнки, таблиця “Додавання й віднімання трицифрових чисел”. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- Письмове додавання у випадку трьох доданків Письмове додавання у випадку трьох доданків 1 Обчисли. 2 Виконай додавання письмово, перевір результати. Чим цікаві суми у другому рядку? Чи зручно до меншого числа додавати більше число? Який закон слід застосувати? 36 508 + 64 892 692 244 + 7 866 8 327 + 23 673 3 048 + 77 956 3 Згадай суть […]...
- Читання і записування чотирицифрових чисел. Знаходження частини числа і числа за його частиною. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 185-193) Тема. Читання і записування чотирицифрових чисел. Знаходження частини числа і числа за його частиною. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 185-193). Мета. Ознайомити учнів з правилом записування будь-якого чотирицифрового числа; закріплювати вміння учнів читати чотирицифрові числа; повторити правило знаходження частини числа і числа за його частиною, розв’язувати задачі двома способами. Обладнання. Нумераційна таблиця; таблиця […]...
- Письмове додавання у випадку трьох доданків Мета: формувати навички письмового додавання та віднімання багатоцифрових чисел Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати прийом додавання і віднімання багатоцифрових чисел, з’ясувати доцільність переставляння доданків у випадку додавання більшого числа до меншого. Актуалізувати прийом письмового додавання трицифрових чисел у випадку трьох доданків; перенести спосіб міркування на випадки додавання багатоцифрових чисел. Формувати навички письмового додавання […]...
- Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел (№№ 390-396) Тема. Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел (№№ 390 – 396). Мета. Ознайомити учнів з прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел у межах мільйона; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі та рівняння. Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточного контролю знань”; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашньою завдання. […]...
- Письмове ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа (загальний випадок) УРОК 95 Тема. Письмове ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа (загальний випадок) Мета: ознайомити учнів з письмовим діленням багатоцифрових чисел на розрядні; опрацювати задачі на рух тіла; формувати обчислювальні навички. Обладнання: таблиці для усної лічби, таблиця “Ділення на розрядні числа”, креслення умов задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення 1. Лічба […]...
- Нумерація шестицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки УРОК 25 Тема. Нумерація шестицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки Мета: вправляти учнів у читанні, запису шестицифрових чисел; перевірити знання з теми “П’ятицифрові числа”; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картка для тематичного опитування. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Тематичне опитування Варіант I Варіант II 1. Записати цифрами числа: шість тисяч вісімсот […]...
- Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20 000 УРОК 19 Тема. Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20 000 Мета: провести бесіду про подальше розширення множини чисел; закріпити вміння письмового додавання трицифрових чисел; опрацювати задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення. Обладнання: нумераційна таблиця, картки для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання 2. […]...
- ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І РІВНЯНЬ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ УЧНІВ З ПИСЬМОВИМ МНОЖЕННЯМ НА РОЗРЯДНІ ЧИСЛА; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ РІВНЯННЯ, СКЛАДАТИ Й РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ ЗА КОРОТКИМИ ЗАПИСАМИ I. Перевірка домашнього завдання Учень з місця повідомляє складені вирази та їх значення (вправа 90). План розв’язування задачі 91 повідомляє інший учень, а ще інший пояснює вибір дій розв’язання. II. Актуалізація та корекція […]...
- Утворення й читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч УРОК 14 Тема. Утворення й читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч Мета: опрацювати утворення, називання й читання чотирицифрових чисел у межах 2 000; розвивати вміння пояснювати розв’язання задачі; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, нумераційна таблиця. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитати питання, яке […]...
- Читання й записування шестицифрових чисел у межах 200 000. Лічба сотнями тисяч до 10 сотень тисяч УРОК 24 Тема. Читання й записування шестицифрових чисел у межах 200 000. Лічба сотнями тисяч до 10 сотень тисяч Мета: вправляти учнів у відкладанні чисел на рахівницях, ознайомити з поняттям мільйон; розвивати вміння учнів розв’язати задачу, яка містить поняття частина числа; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: таблиця для усної лічби, креслення задачі. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел УРОК 37 Тема. Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел Мета: розвивати вміння додавати й віднімати багатоцифрові числа; практикувати розв’язання рівнянь із застосуванням письмових обчислень; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Математичний диктант – Знайти суму чисел: 510 і […]...
- УТВОРЕННЯ, ЗАПИС ТА ЧИТАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ ДВОХ ТИСЯЧ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ ДВОХ ТИСЯЧ I. Перевірка домашнього завдання Виконання вправ 153 і 154 учні коментують з місця. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для індивідуального опитування. Картка 1) Обчислити: 426 : 4; 517 : 7. 2) Задача. Фермер відправив у місто 150 ц кавунів […]...
- Аналіз контрольної роботи. Нумерація шестицифрових чисел: читання і записування шестицифрових чисел у межах 200000. Повторення письмового ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 246-256) Тема. Аналіз контрольної роботи. Нумерація шестицифрових чисел: читання і записування шестицифрових чисел у межах 200000. Повторення письмового ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 246-256). Мета. Формувати в учнів уміння читати і записувати шестицифрові числа у межах 200 тисяч, розкладати їх на розрядні доданки; закріплювати обчислювальні навички і вміння розв’язувати задачі; […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИС П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ Мета: формувати в учнів уміння читати і записувати числа у межах 20 000; повторити правило додавання трицифрових чисел; вчити розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усна лічба – Лічба в межах 10 000. […]...
- СПОСОБИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 7. СПОСОБИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА Мета: повторити способи додавання і віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння порівнювати вирази і числа; розвивати логічне мислення; формувати потребу розв’язувати поставлені завдання швидко і правильно. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Пролунав уже дзвінок, Всіх покликав на урок. Тому […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 10 000. ВИЗНАЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ ДЕСЯТКІВ, СОТЕНЬ, ТИСЯЧ У ЧИСЛІ. ЗАДАЧІ НА ТРИ ДІЇ. РАДІУС Мета: ознайомити учнів з правилом визначення кількості десятків, сотень і тисяч у числі; закріплювати вміння учнів читати і записувати чотирицифрові числа, розв’язувати задачі з буквеними даними, креслити окружність за поданим радіусом; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Завдання 193 – Прочитайте вираз, […]...
- Читання й записування шестицифрових чисел. Множення й ділення на 10, 100 і 1 000 УРОК 27 Тема. Читання й записування шестицифрових чисел. Множення й ділення на 10, 100 і 1 000 Мета: з’ясувати практичне правило множення й ділення чисел на 10, 100, 1 000; розвивати вміння розв’язувати складені задачі; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки для усної лічби, таблиця “Множення й ділення на 10, 100, 1000”. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- Читання й записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Утворення другої тисячі. Лічба тисячами до 10 тисяч УРОК 15 Тема. Читання й записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Утворення другої тисячі. Лічба тисячами до 10 тисяч Мета: вправляти учнів у запису й читанні чотирицифрових чисел; пояснити, що в чотирицифровому числі чотири розряди: одиницею четвертого розряду є тисяча, тисяча – це нова лічильна одиниця. Обладнання: нумераційна таблиця, картки для усної лічби, предметні […]...