ЧИТАННЯ МОВЧКИ І ВГОЛОС. ЧИТАННЯ ВГОЛОС
Розвиток мислення і мовлення
& 47. ЧИТАННЯ МОВЧКИ І ВГОЛОС. ЧИТАННЯ ВГОЛОС
Осяє тризуб золотий
Пробуджений простір і, час,
І край наш розквітне святий
Від Сяну-ріки по Кавказ.
А. Легіт
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ
Робота над текстом та подальшим його озвученням буде ефективною, якщо ми будемо знати й розуміти: як правильно прочитати текст; для чого необхідне виразне читання твору.
Отже, щоб правильно прочитати текст, треба розуміти зміст прочитаного. За допомогою темпу, тембру, гучності читання необхідно вміти показати
Виразне читання тексту допомагає глибше зрозуміти зміст твору, його красу, відчути образність художнього слова.
Важливою умовою виразного читання є дотримання правил орфоепії. Необхідно пам’ятати, що в українській мові літери в основному відповідають звукам. Усі голосні звуки під наголосом вимовляються чітко й виразно. Ненаголошений голосний
Б українській мові є певні особливості у вимові й написанні приголосних. Так, приголосний в ніколи не уподібнюється до глухого ф. У деяких випадках він наближається до голосного у: кров [к р о ву], лавка [л а ву к а]. Дзвінкі приголосні ніколи не оглушуються. Винятки становлять звуки г і з. Звук г, якщо він стоїть перед наступним глухим, вимовляється як х: легко [л е гхк о], вогко [в о гхк о]. Звук з у префіксах, якщо він стоїть перед наступним глухим, іноді наближається до с: розкусити [р о зск у с и т и], безпека [б е зс п е к а]. Попередній глухий звук набуває дзвінкості, якщо за ним іде наступний дзвінкий: боротьба [б о р о тд б а], вокзал [в о кг з а л]. Літера щ в українській мові завжди вимовляється твердо й передає два звуки [ш ч].
Особливістю українського мовлення, що відрізняє його від російського, є переміщення наголосу в іменниках першої відміни у множині на закінчення. Наприклад: книжка – книжки, вітер – вітри. У формах однини наголос переважно постійний; у формах множини він переноситься з основи на закінчення. У дієсловах типу нести, везти кінцевий склад наголошений. Віддієслівні іменники середнього роду на – ання наголошуються на тому ж складі, що і в інфінітиві: читати – читання, питати – питання. У числівниках одинадцять, чотирнадцять, на відміну від російської мови, наголошується склад – на-. Але у знахідному відмінку наголос падає на закінчення – ох: одинадцятьох, чотирнадцятьох.
Важливою ознакою речення є інтонація (повідомлення, питання, захоплення тощо). Складовими частинами інтонації є висота тону, сила, темп і тембр голосу, паузи. Розповідні речення характеризуються підвищенням голосу, тону на початку і зниженням його наприкінці речення. У питальному реченні тон підвищується на слові, у якому міститься зміст питання. Спонукальні речення містять у собі наказ, вимогу, заклик, побажання, пораду, прохання тощо і вимовляються з розповідною або окличною інтонацією.
Найбільш важливе в повідомленні слово може виділятися в реченні не тільки завдяки порядку слів, а й посиленням голосу – логічним наголосом. Логічний наголос (виділення слова голосом) є одним із важливих засобів виразності усного мовлення.
Оцінювання читання вголос здійснюється індивідуально.
271. І. Виразно прочитайте уривок з оповідання “Шпаргалка”. Спробуйте передати почуття героя; відчай, несподівану радість, нервовий поспіх під час списування, сумніви щодо написаного, напружене очікування результату тощо.
ШПАРГАЛКА
Наш учитель історії в кінці кожного семестру влаштовував щось на зразок письмових екзаменів. Точно ми ніколи не знали, в який саме день це може статися.
Одного разу заходить Олександр Володимирович (так звали нашого історика) і повідомляє, що сьогодні письмова робота про Ганнібала. Мені стало якось не по собі. Про карфагенського героя в мене було дуже невиразне уявлення, тому що Пунічні війни вивчали без мене, під час моєї хвороби.
Мене охопив відчай. І раптом – радість! Зібганий клаптик паперу вдарився об мою потилицю. Якийсь співчутливий друг кинув у мій бік рятівну шпаргалку. Схоплюю її. Розгортаю. Аркушик з двох боків густо списаний дрібним почерком. Не зовсім розумію, де початок, де кінець,- та що там! Ніколи розбиратися й вникати у зміст. Швидше за роботу. В очах мерехтить – нічого не розбираю, що пишу, про що пишу. Тільки б встигнути своєчасно здати вчителеві.
Дзвінок. Черговий вихоплює у мене з-під самого носа зошит, якась фраза застигла на півслові… “Е, нехай,- думаю,- біс із ним: як-не як, а цілих дві сторінки – це теж що-небудь значить”.
Перерва. Хлопці збираються групами і починають ділитися між собою результатами роботи. Виявляється, що дехто помилково вказав дату битви під Каннами. Замість 216 року написав 218. Прислухаючись до розмови, я раптом пригадав, що в моїй роботі не було взагалі ніяких дат. Це мене трохи занепокоїло.
А тим часом у моїй пам’яті мимоволі почали випливати окремі слова і фрази, їх зв’язок з Ганнібалом видався мені досить-таки дивним. Чому, наприклад, я згадав про його розмір? Та ще й який розмір – від десяти до двадцяти метрів!..
Карфагенський полководець Ганнібал (247-183 до н. е.)
Обережно починаю випитувати у своїх товаришів, чи не знає хто, який на зріст Ганнібал. Знизують плечима: нікому й на думку не спало писати про такі речі. І тут мені пригадалось, що я вказав і вагу легендарною полководця. Та ще яку вагу – в тоннах! Боже мій, Боже, що я написав!
Наближався день повернення наших робіт. Коли, нарешті, прийшом Олександр Володимирович з величезною різнокольоровою купою зошитів, я жадібно уп’явся в нього очима і з нетерпінням почав чекати, що буде далі. І тут, наче навмисне, учитель викликає то одного, то другого, то третього, тільки не мене. А купа все зменшується й зменшується. Ось уже залишається тільки три зошити, потім два… Дивлюсь, мій лежить останній. Тим часом Олександр Володимирович викликає свого улюбленого учня Бориса Крашанку, передає йому мій зошит і просить зачитати вголос. Чітко карбуючи кожне слово, Борис читає:
II. Самостійно вигадайте й напишіть розв’язку до прочитаного тексту. Озвучте її перед класом з відповідною інтонацією.
III. Чи варто користуватися шпаргалками? Обговоріть це питання в класі. Зробіть для себе висновок.
272. І. Ознайомтесь із текстом. До якого жанру належить твір? Розіграйте сценку за ролями.
ВЕСЕЛА РОЗМОВА
М а р к о. Привіт, Максиме! Ти вже здоровий?
М а к с и м. Я завжди здоровий, якщо немає занять у школі.
М а р к о. А свою школу ти любиш?
М а к с и м. Школу люблю і в неділю, і в свято!
М а р к о. А в будні?
М а к с и м. І в будні люблю, але тоді, як учитель хворий.
М а р к о. А то чому?
М а к с и м. Бо тоді ніхто мене не питає.
М а р к о. Чому ж ти не любиш, щоб тебе питали?
М а к с и м. А навіщо мене питати й марнувати час, коли вчитель це краще знає? Як я щось напевно знаю, то в другого не питаю.
М а р к о. А вірші ти вмієш читати?
М а к с и м. Го-го! Як артист театру!
М а р к о. Ану, розкажи. Ми всі радо послухаємо.
М а к с и м. А пляшка “Живчика” буде?
М а р к о. Буде!
М а к с и м. Згода! Я вивчу, як комп’ютер, нічого не переплутаю.
М а р к о. Побачимо. Отже, слухай:
Ой нема то, пане-брате, як таборувати:
Гори, трави, ліс навколо,
І у спеку завжди холод.
М а р к о. Ану, повтори!
М а к с и м. Ой нема то, пане-брате, як таборувати:
Гори, трави, ліс навколо,
І, хоч спека, завжди голод.
М а р к о. Холод, а не голод!
М а к с и м. Але так було б краще. Я це знаю, бо раз був у таборі. Там апетит завжди більший, ніж найбільша порція каші зі шкварками. Кажу тобі: я був би з’їв авто з колесами.
М а р к о. Авто? А чому якраз авто?
М а к с и м. Мій дід не раз говорив: я такий голодний, що з’їв би коня з копитами. Але тепер, сам знаєш, коней нема, тільки авто.
М а р к о. Гаразд, їж собі авто, навіть із колесами, але вірша не перекручуй! Тепер увага – друга строфа:
Наші славнії дівчата юшки наварили,
Сіли, з’їли й тарілки геть усі помили.
М а к с и м (спроквола)
Наші славнії дівчата юшки наварили,
Сіли, з’їли й тарілки геть усі побили.
М а р к о. Ой-ой-ой! Знову не те!
М а к с и м. Яка там різниця! Одна буква нічого не значить.
М а р к о. Ти нічого не можеш запам’ятати. Мабуть, ти не читаєш книжок. Скажи, які книжки, крім підручників, ти маєш вдома?
М а к с и м. Я цілий тиждень працюю з підручниками, колись і відпочити треба.
М а р к о. Для цього є неділя.
М а к с и м. Так, але не в мене. Неділя – найпрацьовитіший мій день: стільки парків оббігати, стільки кущів обламати, стільки бійок звести! Ніколи не буваю такий змучений, як у неділю ввечері: ноги болять, руки тремтять, на чолі гуля, ніс, мов цибуля, подряпані вуха, в роті посуха.
М а р к о. Але як же без книжки бути? Ти чув таку загадку: мовчить, але сто дурнів вчить? Що це таке? Відгадай!
М а к с и м. Знаю.
М а р к о. То скажи!
М а к с и м. Мамин ляпас або татів ремінець.
М а р к о (регоче). У тебе ремінець, а розгадка каже: книжка.
М а к с и м. Хай тобі буде книжка. Хай вона тебе вчить. Ось і я тобі загадку скажу (сміючись).
Любить їсти, любить спати,
Школу любить тільки в свято,
Вчити віршиків не буде,
Вітер дуне – він забуде.
Все сестричці помагає,
За неї цукерки доїдає.
М а к с и м. Хто це, скажи?
М а р к о. Ти!
М а к с и м. Я? Анітрохи! Це – лінивий хлопець. А я зовсім не лінивий. Невже лінивий міг би виразно прочитати таку велику роль? Ну годі! Не хочу більше такої ролі. Бувайте здорові. До побачення! (За Р. Завадович)
II. Підготуйте та продовжте “веселу розмову” сценками з життя класу.
Related posts:
- ЧИТАННЯ МОВЧКИ І ВГОЛОС. ЧИТАННЯ МОВЧКИ Розвиток мислення і мовлення & 46. ЧИТАННЯ МОВЧКИ І ВГОЛОС. ЧИТАННЯ МОВЧКИ О слово рідне – чисте джерело. Мене з дитинства в юність привело Ти – промінь світанкової зорі, Суцвіття ніжне в весняній порі. В. Чемерис ЗВЕРНІТЬ УВАГУ Здатність читати незнайомий текст з належною швидкістю та зрозуміти його зміст з одного прочитання перевіряється під час […]...
- Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Види читання. Навчальне читання мовчки Урок № 6 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Види читання. Навчальне читання мовчки Мета: ознайомити учнів із різними видами читання; формувати відповідні комунікативно-мовленнєві уміння, повправляти у читанні мовчки. Обладнання: тексти для читання мовчки. ХІД УРОКУ І. Перевірка домашнього завдання. V Бесіда. 1) В якому співвідношенні перебувають мова та мовлення? 2) […]...
- ЧИТАННЯ МОВЧКИ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 5. ЧИТАННЯ МОВЧКИ 596 І. Прочитайте текст. Чи сподобався він вам? Чи вдалося автору показати єдність людини і природи? Поясніть свої відповіді. ЧОРНОГУЗ Чорногуз Халимон, як його прозвали діти, стояв у гнізді на вершечку розчепленої танкової гармати, що загрузла на Ганниній садибі. Намостивши гніздо на гарматі поблизу хати, згорілої з його […]...
- Контрольний диктант. Контрольне читання мовчки ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ УРОК № 76 Тема. Контрольний диктант. Контрольне читання мовчки Мета: перевірити знання і вміння учнів з розділу “Лексикологія. Фразеологія”, вміння читати в належному темпі, усвідомлювати основний зміст прочитаного; розвивати логічне мислення, орфографічну й пунктуаційну грамотність, пам’ять, увагу. Обладнання: текст диктанту, текст для читання мовчки. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. […]...
- Зв’язне мовлення. Контрольне читання мовчки. Створення діалогів ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 47 Тема: Зв’язне мовлення. Контрольне читання мовчки. Створення діалогів Мета: з’ясувати рівень сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння читати мовчки; формувати вміння складати й розігрувати діалоги відповідно до запропонованої мовленнєвої ситуації й мети спілкування, сприяти підвищенню рівня вправності діалогічного мовлення щодо його доцільності, логічності, лаконічності, виразності; формувати вміння правильно […]...
- Подвоєння букв у загальних і власних назвах. Виразне читання вголос Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 81 Тема. Подвоєння букв у загальних і власних назвах. Виразне читання вголос Мета: – навчальна: навчити правопису слів іншомовного походження; навчити знаходити в тексті слова з вивченими орфограмами; – розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, пошукові здібності; – виховна: виховувати культуру усного і писемного мовлення. Внутрішньопредметні зв’язки: орфоепія, лексикологія, мова і мовлення. […]...
- ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕМА 3. ЧИТАННЯ МОВЧКИ Вправа 591 Текст створено для того, щоб ознайомити читачів з найдавнішими племенами України, умовами їхнього проживання, культурою. 1. Тема: найдавніші племена України. Основна думка: виникнення двох основних груп племен – землеробів та скотарів, розвиток трипільської культури. 2. Тип мовлення: розповідь. Стиль: науковий. 4. Справжнім дивом були витвори трипільських гончарів. Посуд фарбували […]...
- Контрольний диктант. Читання мовчки СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 24 Тема. Контрольний диктант. Читання мовчки Мета: перевірити рівень сформованості мовних умінь і орфографічних навичок школярів; виховувати уважність, наполегливість у навчанні. Обладнання: текст диктанту, текст для читання мовчки, запитання до тексту. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. НАПИСАННЯ ДИКТАНТУ I варіант Ласощі для лисенятка […]...
- Складання діалогів. Контрольне читання мовчки Уроки № 12, 13 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Складання діалогів. Контрольне читання мовчки Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів про види мовленнєвої діяльності, пояснити особливості діалогічного мовлення, повправляти у складанні та розігруванні діалогів на задану тему в запропонованій ситуації спілкування; розвивати мислення, мовлення, пам’ять, комунікативні вміння, удосконалювати дикцію, правильне інтонування фрази, збагачувати й уточнювати словниковий запас […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА (ТЕСТ). КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 16 КОНТРОЛЬНА РОБОТА (ТЕСТ). КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ Мета: оцінити рівень навчальних досягнень одинадцятикласників із синтаксису й пунктуації простого та складного речення; з’ясувати можливі недоліки в ході узагальнення й систематизації мовної теорії; оцінити рівень умінь читати мовчки й розуміти прочитане. Тип уроку: урок оцінювання […]...
- Тематичне тестування (тема: Частини мови). Навчальне читання мовчки ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Урок № 16 Тема: Тематич не тестування (тема: Частини мови). Навчальне читання мовчки Мета: з’ясувати рівень засвоєння знань, сформованості вмінь і навичок з теми “Частини мови”; формувати вміння й навички застосовувати здобуті теоретичні знання на практиці; розвивати комунікативні вміння, зокрема вміння читати мовчки; розвивати логічне мислення, тренувати пам’ять, формувати вміння […]...
- Зв’язне мовлення Аналіз письмового переказу. Контрольне читання мовчки Зв’язне мовлення Аналіз письмового переказу. Контрольне читання мовчки Мета : з’ясувати рівень сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння читати мовчки й розуміти прочитане; підбити підсумки учнівських письмових робіт, відзначити позитивне у їх виконанні, проаналізувати допущені типові помилки та недоліки робіт; удосконалювати орфографічні й пунктуаційні навички, спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок, належним чином їх проінструктувавши; […]...
- КОНТРОЛЬНИЙ ДИКТАНТ. КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТУ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ЛЕКСИКОЛОГІЇ І ФРАЗЕОЛОГІЇ Урок № 32 КОНТРОЛЬНИЙ ДИКТАНТ. КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТУ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ Мета: оцінити рівень орфографічної і пунктуаційної грамотності десятикласників; перевірити вміння читати мовчки, розуміти й відтворювати незнайоме за змістом висловлювання публіцистичного стилю; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати у школярів гідність за свою Батьківщину, повагу до видатних діячів культури й […]...
- Контрольне читання мовчки. Удосконалення вмінь здійснювати мовний аналіз Урок № 43 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Контрольне читання мовчки. Удосконалення вмінь здійснювати мовний аналіз Мета: з’ясувати рівень здобутих учнями комунікативних умінь; удосконалювати вміння проводити різні види мовного розбору; розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння й навички самостійної роботи. Обладнання: підручник, текст для читання мовчки. ХІД УРОКУ I. Повідомлення мети і завдань уроку. II. Проведення читання […]...
- КОНТРОЛЬНИЙ ДИКТАНТ. КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТУ МОНОЛОГІЧНОГО ХАРАКТЕРУ НАУКОВОГО СТИЛЮ Мета: навчальна: перевірити й оцінити повторені та систематизовані вміння і навички; розвивальна: розвивати навички самоаналізу, самоконтролю, самооцінки, самовдосконалення; виховна: виховувати почуття відповідальності за навчання, за виконання контрольної роботи. Внутрішньопредметні зв’язки: мова і мовлення, пунктуація й орфографія. Міжпредметні зв’язки: мова, географія, історія, фізика. Тип уроку: контролю і корекції знань, умінь і навичок. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЯ […]...
- ТЕМАТИЧНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 КОНТРОЛЬНИЙ ТЕСТ. КОНТРОЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТУ НАУКОВОГО СТИЛЮ Мета: – навчальна: оцінити рівень навчальних досягнень семикласників з теми “Дієслово як частина мови”; перевірити знання й уміння, необхідні для правильного використання дієслів у мовленні; – розвивальна: удосконалити навички розпізнавати мовні явища, установлювати відповідність між ними, групувати, доповнювати тощо. – виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу познайомити з різноманітністю флори й фауни в Україні й […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 3. ТЕКСТ, ЙОГО ОСНОВНІ ОЗНАКИ. СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТУ. ВИДИ ЗВ’ЯЗКУ РЕЧЕНЬ У ТЕКСТІ. НАВЧАЛЬНЕ ЧИТАННЯ МОВЧКИ ТЕКСТУ-РОЗДУМУ ХУДОЖНЬОГО стилю Мета: навчальна: повторити, систематизувати й узагальнити знання, уміння і навички щодо тексту; розвивальна: розвивати логічне мислення, вміння систематизувати та узагальнювати знання і практичні навички; виховна: виховувати почуття любові та вдячності до школи, вчителя, освіти. Внутрішньопредметні зв’язки: мова і мовлення; синтаксис, пунктуація й орфографія. Міжпредметні зв’язки: мова, література, соціокультура. Тип уроку: систематизація й узагальнення знань, умінь […]...
- СОЦІОЛОГІЯ ЧИТАННЯ Соціологія короткий енциклопедичний словник СОЦІОЛОГІЯ ЧИТАННЯ – галузь соціології культури, котра досліджує читання як одну з основних соціальних форм опосередкованої комунікації в суспільстві (поряд з театром, кіно, радіо, телебаченням тощо). Вивчаючи потреби в читанні, яке виступає специфічною формою мовного спілкування людства за допомогою друк або і рукописних текстів, С. ч. виявляє й аналізує соціальні, поліг, […]...
- Урок домашнього читання. Оповідання “Dragon Soup” (after Т. McGowen) Мета: продовжувати удосконалювати навички читання; розвиток діалогічного та монологічного, усного та писемного мовлення учнів. Обладнання: підручник, матеріали до завдань. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Привітання Т. Good morning, children! I’m glad to see you. Let’s start our lesson. Today we’re going to read a story “Dragon Soup” (after T. McGowen). ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ Перевірка […]...
- Домашнє читання “Пінокіо” II Семестр ТЕМА “МИСТЕЦТВО ТЕАТРУ ТА КІНО” УРОК 72 Тема. Домашнє читання “Пінокіо” Мета: – проконтролювати навички читання та непідготовленого усного мовлення по тексту позакласного читання; – практикувати у вживанні нових лексико-граматичних структур у словосполученнях і реченнях з оповідання; – продовжувати формувати лексичні та граматичні навички учнів; – сприяти розвитку уваги, спостережливості, самостійного мислення, навичок […]...
- Домашнє читання, текст “The Wizard of Oz” II Семестр ТЕМА “ЛОНДОН І КИЇВ” УРОК 90 Тема. Домашнє читання, текст ” The Wizard Of Oz “ Мета: – проконтролювати навички читання та писемного мовлення за текстом позакласного читання шляхом виконання різнорівневих завдань; – формувати навички самостійного практичного розв’язання завдань проблемно-пошукового характеру; – розвивати пізнавальний інтерес. ХІД УРОКУ I. Організація класу. Привітання II. Підготовка […]...
- Аудіювання, читання, говоріння, письмо ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 59 Аудіювання, читання, говоріння, письмо Запам’ятаймо! Ви слухаєте й розумієте пояснення вчителя, аудіозапис народної казки, пісні, художнього твору. Ця мовна діяльність – аудіювання. Ви читаєте книжку, ознайомлюєтеся з газетою, звертаєте увагу на рекламні написи. Ця мовна діяльність – читання. Ви відповідаєте на уроці, розмовляєте з друзями на перерві. Ця мовна діяльність […]...
- Контроль читання. Текст “Why did the little dog die?” І семестр ТЕМА “МЕДИЦИНА. ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ” УРОК 40 Тема. Контроль читання. Текст “Why did the little dog die?” Мета: – перевірити рівень учнівських знань, умінь і навичок читання з вивчених протягом семестру тем; – навчити учнів самостійного виконання завдань тестового характеру, правильного вибору комунікативних завдань, реально оцінювати рівень власних знань; – прищеплювати повагу до […]...
- Читання І семестр ТЕМА “АНГЛІЙСЬКА МОВА В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС” УРОК 9 Тема. Читання – основа навчання Мета: – вдосконалювати навички читання та усного мовлення з теми; – формувати навички вживання нових ЛО в ММ і ДМ учнів у лексико-граматичних структурах; – формувати навички групової та парної роботи, відповідальності за доручену справу, колективізму та толерантності; – сприяти […]...
- Утворення й читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч УРОК 14 Тема. Утворення й читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч Мета: опрацювати утворення, називання й читання чотирицифрових чисел у межах 2 000; розвивати вміння пояснювати розв’язання задачі; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, нумераційна таблиця. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитати питання, яке […]...
- Контроль навичок читання. Текст “A new flat” II Семестр ПОВТОРЕННЯ УРОК 96 Тема. Контроль навичок читання. Текст ” A New Flat “ Мета: – проконтролювати рівень знань, умінь та навичок учнів читання з вивчених протягом семестру тем; – навчити учнів самостійного виконання тестів, правильного вибору комунікативних завдань, реально оцінювати рівень власних знань; – прищеплювати повагу до вивчення іноземних мов, розвивати елементи логічного […]...
- Домашнє читання, “Пригоди Тома Сойєра” І семестр ТЕМА “МЕДИЦИНА. ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ” УРОК 47 Тема. Домашнє читання, “Пригоди Тома Сойєра” Мета: – проконтролювати навички читання та непідготовленого усного мовлення за текстом позакласного читання; – практикувати у вживанні нових лексико-граматичних структур у словосполученнях і реченнях з оповідання; – продовжувати формувати лексичні й граматичні навички учнів; – сприяти розвитку уваги, спостережливості, самостійного […]...
- Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу УРОК 26 Тема. Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу Мета: провести узагальнюючу бесіду про нумерацію в десятковій системі числення; розглянути поняття класу, лічильних одиниць кожного класу; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки для усної лічби, таблиця класів та розрядів. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Скласти вираз для […]...
- Закріплення знань про спонукальні речення. Виразне читання тексту Урок 34 Тема. Закріплення знань про спонукальні речення. Виразне читання тексту Мета: закріпити знання учнів про спонукальні речення; вчити виділяти їх у мовленні й складати самостійно, правильно використовуючи розділові знаки; розвивати навички виразного читання; виховувати доброзичливе, дружнє ставлення до оточуючих. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання 1. Перевірка домашнього […]...
- Осінь. Урок позакласного читання ТЕМА: ЗНОВ ДО ШКОЛИ UNIT 1. SUMMER IS OVER УРОК 11 Підтема: Осінь. Урок позакласного читання. Мета: Активізувати в мовленні учнів лексичний матеріал тем “Осінь”, “Пори року і погода”. Повторити і відпрацювати граматичний матеріал: вживання Present Simple, Present Continuous. Формувати навички аудіювання. Удосконалювати техніку читання. Організувати позакласне читання. Практикувати учнів у письмі. Виховувати інтерес до […]...
- Домашнє читання, текст “Срібні ковзани” II Семестр ТЕМА “СПОРТ” УРОК 59 Тема. Домашнє читання, текст “Срібні ковзани” Мета: – формувати навички читання незнайомого тексту з повним охопленням змісту прочитаного й писемного мовлення за темою; – навчити учнів правильного та чіткого виконання вказівок учителя; – вчити логічного висловлювання під час виконання проблемних завдань; – сприяти розвитку логічного й аналітичного мислення, спостережливості, […]...
- Читання та записування багатоцифрових чисел Читання та записування багатоцифрових чисел Десяткова система числення 1 Полічи: Від тисячі сімдесяти восьми до тисячі дев’яноста п’яти; від тисячі чотирьохсот дев’яноста трьох до тисячі п’ятисот дев’яти. Прочитай числа, записані в таблиці. Другий клас – тисячі Перший клас – одиниці Розряд Розряд VІ V ІV ІІІ ІІ І Сотні тисяч Десятки тисяч Одиниці тисяч Сотні […]...
- ЧИТАННЯ ПРИКЛАДІВ НА МНОЖЕННЯ. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ МНОЖЕННІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Урок 52. ЧИТАННЯ ПРИКЛАДІВ НА МНОЖЕННЯ. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ МНОЖЕННІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при множенні; формувати вміння читати приклади на множення; закріплювати обчислювальні прийоми додавання і віднімання; розвивати вміння розв’язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- ЧИТАННЯ АЛФАВІТУ. ПИСЬМО ПІД ДИКТОВКУ РУКОПИСНОГО АЛФАВІТУ Мета: нагадати учням про алфавіт, повторити назву кожної букви, поєднання букв; підсумувати навички учнів з письма, набуті протягом року; вчити працювати у зошиті без друкованої основи; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати охайність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Повторення правил сидіння за партою під час письма. II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ III. РОБОТА НАД […]...
- Домашнє читання, текст “How the Alphabet was Made” І семестр ТЕМА “АНГЛІЙСЬКА МОВА В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС” УРОК 17 Тема. Домашнє читання, текст ” How The Alphabet Was Made “ Мета: – вдосконалювати навички читання, усного та писемного мовлення з теми; – формувати навички вживання ситуативної лексики в лексико-граматичних структурах Present Simple, Past Simple Tense / conditional sentences; – вчити учнів логічного висловлювання під […]...
- Семестрове оцінювання з читання Мета: контроль сформованості навичок читання. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Привітання Т. Today is semester test on reading. ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ Повідомлення результатів семестрового оцінювання з говоріння Учитель повідомляє про результати виконання тесту з говоріння й аналізує типові помилки. Перевірка сформованості навичок читання 1-й варіант I. Read. Text “Our school year by Rob” We […]...
- Домашнє читання “Попелюшка”. Граматика вживання форм Present Continuous для вираження майбутніх дій II Семестр ТЕМА “ДОМАШНІ ОБОВ’ЯЗКИ ТА СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ” УРОК 81 Тема. Домашнє читання “Попелюшка”. Граматика вживання форм Present Continuous для вираження майбутніх дій Мета: – формувати граматичні та лексичні навички учнів з теми; – вдосконалювати навички читання і непідготовленого ММ і ДМ учнів; – сприяти розвитку навичок критичного й логічного мислення, об’єктивної оцінки подій і […]...
- Річне оцінювання з читання Мета: контроль сформованості навичок читання. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Привітання Т. Today is year test on reading. ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ Повідомлення результатів річного оцінювання з говоріння Учитель повідомляє про результати виконання тесту з говоріння й аналізує типові помилки. Перевірка сформованості навичок читання 1-й варіант I. Read the text and fill in the gaps […]...
- Домашнє читання “The Three Little Pigs” ТЕМА: РОБОТА. ПРОФЕСІЇ UNIT 4. PLENTY OF THINGS TO DO УРОК 41 (4-5) Підтема: Домашнє читання ” The Three Little Pigs “. Мета: Увести нові ЛО, тренувати учнів у їх вживанні. Продовжувати формувати навички усного мовлення. Розвивати комунікативні здібності учнів. Підготувати учнів до переказу казки за ролями. Удосконалювати техніку читання. Виховувати любов до англійської літератури, […]...
- ЧИТАННЯ ТА ЗАПИС БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НУМЕРАЦІЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ЧИТАННЯ ТА ЗАПИС БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ 430. Клас тисяч Клас одиниць Сотні Тисяч Десятки тисяч Одиниці тисяч Сотні Десятки Одиниці 4 3 9 4 3 9 8 0 3 5 6 – Прочитай числа. – Скільки розрядів має кожне число? Скільки класів? – Що позначає нуль у записі другого числа? – Порівняй числа […]...