Дроби. Порівняння дробів. Складені задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 760-769)
Тема. Дроби. Порівняння дробів. Складені задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 760-769).
Мета. Ознайомити учнів з поняттями “чисельник” і “знаменник”; вчити записувати і закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження частини числа; розвивати логічне мислення учнів.
Обладнання. Таблиця “Порівняння дробів”; завдання для опитування; короткий запис і план розв’язування задачі.
Зміст уроку
I. Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
А) Пояснити розв’язання
(280 : 4 – 150 : 3 = 20 (н.).)
Б) Зачитати відповідь до задачі № 759.
(Відповідь: відстань КМ на 60 км менша, ніж половина відстані КО.)
2. Усні обчислення.
А) Порівняти частини: і ; і ; і ; і
Б) Назвати частини в порядку спадання:
, , , , , ,
В) Знайти у від 1 кг (= 250г); від 2 діб (= 12 год); від 1 року (= 4міс.).
Г) Марійка прочитала 12 сторінок книжки, що становить у всієї книжки. Скільки всього сторінок має книжка? (48с.) Скільки сторінок книжки Марійці залишилося прочитати? (36 с.)
Г) Довжина стрічки дорівнює 30 см. Від усієї стрічки відрізали 80 см. Скільки сантиметрів стрічки залишилося? (100 см)
3. Завдання для опитування.
1) 3 ділянки учні зібрали 120 кг помідорів і 210 кг огірків. Четверту частину помідорів і третю частину огірків віддали у дитячий садок. Скільки кілограмів овочів віддали у дитячий садок? (Відповідь: 100 кг.)
2) Знайти від 840. Розв’язання записати. (120)
II. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовчі вправи.
Виконання завдань №№ 760, 761.
2. Пояснення (за таблицею).
Поява частин , , і т. д. зумовлена потребою поділити ціле на частини. Проте основною причиною виникнення частин є процес вимірювання величин.
Результат вимірювання не завжди можна виразити натуральним числом. Вважається, що спочатку існували лише двійкові частини: , , , , .
Були поширені також частини: половина – , чверть – , півчверть – , півпівчверть – , третина – півтретини – .
Такі числа називають дробовими.
Число над рискою (чисельник) показує, скільки рівних частин цілого взято; число під рискою (знаменник) показує, на скільки рівних частин поділено ціле число.
Наприклад: ; 2 – чисельник; 3 – знаменник.
3. Первинне закріплення вивченого.
А) Читання дробів.
; ; ; ; .
– Що означає кожний дріб?
(Ціле поділили на 4 рівні частини і взяли таких З частини і т. д.)
Б) Вправа № 762 (усно).
В) Виконання завдань №№ 763, 764, 765 (з коментуванням).
Фізкультхвилинка.
III. Розвиток математичних знань.
1. Розв’язування задач.
А) Задача № 766.
Учні розв’язують задачу самостійно, а потім здійснюють взаємоперевірку.
(Розв’язання: 2 т 4 ц =24 ц
1) 24 : 3 = 8 (ц) – придбав ресторан;
2) 24 – 8 = 16 (ц) – розфасували в пакети;
3) 1600 : 4 = 400 (п.).)
Відповідь: 400 пакетів із крупами.)
Б) Задача № 767*.
(Розв’язання:
1) 60 : 3 = 20 (хв) – витратив учень, щоб пройти 1 км;
2) 1 км : 20 = 1000 м : 20 = 30 (м/хв) – швидкість учня;
3) 50 • 3 = 150 (м) – пройде учень за 3 хвилини;
4) 300 – 150 = 150 (м) – залишилося пройти.)
Отже, учень не встигне своєчасно прийти до школи, якщо буде йти з тією самою швидкістю.
IV. Підсумок уроку.
– Прочитайте дроби: ;
– Назвіть чисельники (знаменники).
V. Домашнє завдання.
№№ 768, 769 (с. 126).
Related posts:
- Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751-759) Тема. Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751-759). Мета. Проаналізувати помилки, допущені учнями під час виконання контрольної роботи; вчити учнів знаходити частину числа та число за його частиною; удосконалювати вміння учнів розв’язувати складені задачі, які включають знаходження частин. […]...
- Дроби. Складені задачі, які включають знаходження дробу від числа (№№ 777-787) Тема. Дроби. Складені задачі, які включають знаходження дробу від числа (№№ 777-787). Мета. Ознайомити учнів із дробами, у яких чисельник і знаменник рівні між собою; закріплювати вміння знаходити дріб від числа, розв’язувати складені задачі, які включають знаходження дробу від числа; вчити знаходити значення виразу з буквою, що повторюється двічі. Обладнання. Таблиця “Дроби”; схеми задач; картки […]...
- Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62-70) Тема. Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62 – 70). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення трицифрового числа на одноцифрове. Обладнання. Таблиця усних обчислень (гра “Комп’ютер”); картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і […]...
- Читання і записування чотирицифрових чисел. Знаходження частини числа і числа за його частиною. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 185-193) Тема. Читання і записування чотирицифрових чисел. Знаходження частини числа і числа за його частиною. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 185-193). Мета. Ознайомити учнів з правилом записування будь-якого чотирицифрового числа; закріплювати вміння учнів читати чотирицифрові числа; повторити правило знаходження частини числа і числа за його частиною, розв’язувати задачі двома способами. Обладнання. Нумераційна таблиця; таблиця […]...
- Множення і ділення на 10 і на 100. Задачі, які включають знаходження частини числа або числа за його частиною (№№ 82-91) Тема. Множення і ділення на 10 і на 100. Задачі, які включають знаходження частини числа або числа за його частиною (№№ 82 – 91). Мета. Закріпити навички множення і ділення круглих чисел на 10 і на 100; вправляти учнів у розв’язуванні задач, які включають знаходження частини числа або числа за його частиною. Обладнання. Таблиця усних […]...
- Складені задачі, що включають знаходження дробу від числа. Повторення правила множення числа на добуток Подання дробу як частки двох чисел (№№ 797-805) Тема. Складені задачі, що включають знаходження дробу від числа. Повторення правила множення числа на добуток Подання дробу як частки двох чисел (№№ 797-805). Мета. Закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі, що включають знаходження дробу від числа; ознайомити учнів із дробами як частками двох чисел, вчити розв’язувати відповідні задачі; повторити правило множення числа на добуток та вправляти […]...
- Письмове ділення на двоцифрове число. Складені задачі, що містять знаходження частини числа УРОК 13 Тема. Письмове ділення на двоцифрове число. Складені задачі, що містять знаходження частини числа Мета: вправляти учнів у письмовому діленні на двоцифрове число, застосовувати таку дію для розв’язання задачі; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для самостійної роботи. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Самостійна робота за картками Картка 1 Варіант I […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ, ЩО ВКЛЮЧАЮТЬ ЗБІЛЬШЕННЯ (ЗМЕНШЕННЯ) ЧИСЛА В КІЛЬКА РАЗІВ ТА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ВИКОНУВАТИ ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ; РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО ВКЛЮЧАЮТЬ ЗБІЛЬШЕННЯ ЧИСЛА В КІЛЬКА РАЗІВ ТА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ АНАЛІЗУВАТИ ЗАДАЧІ ВІД ЧИСЛОВИХ ДАНИХ I. Перевірка домашнього завдання Учень записує розв’язання задачі 61, а потім пояснює його. Учні з місця повідомляють значення виразів (вправа 60) та пояснюють, […]...
- Аналіз контрольної роботи. Нумерація шестицифрових чисел: читання і записування шестицифрових чисел у межах 200000. Повторення письмового ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 246-256) Тема. Аналіз контрольної роботи. Нумерація шестицифрових чисел: читання і записування шестицифрових чисел у межах 200000. Повторення письмового ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 246-256). Мета. Формувати в учнів уміння читати і записувати шестицифрові числа у межах 200 тисяч, розкладати їх на розрядні доданки; закріплювати обчислювальні навички і вміння розв’язувати задачі; […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ДРОБУ Мета: повторити правило знаходження частини числа; закріпити вміння розв’язувати задачі на знаходження частини числа за значенням його дробу; вчити виконувати письмове ділення; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення. Гра “День – ніч” 3. Математичний диктант – Запиши […]...
- Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число УРОК 6 Тема. Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення, проаналізувати розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити частину від числа. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка наявності домашнього завдання […]...
- МНОЖЕННЯ Й ДІЛЕННЯ НА РОЗРЯДНІ ОДИНИЦІ 10; 100. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА Мета: вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за його частиною і частини від числа; закріплювати навички ділення і множення на одноцифрове число, на розрядну одиницю 10; 100; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Завдання 80 – Прочитайте відповідь, поясніть вибір дії. […]...
- Складені задачі, які містять знаходження дробу від числа Складені задачі, які містять знаходження дробу від числа 1 Знайди: 1) від 98; від 95; від 51; від 64. 2) число, якщо його становлять 98; Число, якщо його становлять 95. 2 Знайди, скільки: Метрів у км, у км; кілограмів у ц, у т. 3 Знайди, записавши відповідні вирази. 1) числа b; числа 125; числа k; […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА Мета: ознайомити учнів з правилом запису будь-якого чотирицифрового числа; закріплювати вміння читати чотирицифрові числа; повторити правило знаходження частини числа і числа за його частиною; вдосконалювати навички усних і письмових обчислень, розв’язування задач двома способами; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Завдання 183 – Прочитайте числа, в […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ ЧОТИРИЦИФРОВІ ЧИСЛА; ПОВТОРИТИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ I. Перевірка домашнього завдання На дошці записано вирази: 60 : 12 60 : 12 + 24 : 12 (60 + 24) : 12 Який з них є розв’язком задачі 184? Взаємоперевірка вправи 183. II. Актуалізація та […]...
- Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Складені задачі, розв’язання яких вимагає знаходження дробу від числа (№№ 814-822) Тема. Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Складені задачі, розв’язання яких вимагає знаходження дробу від числа (№№ 814-822). Мета. Закріплювати вміння учнів виконувати усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі, розв’язання яких вимагає знаходження дробу від числа. Обладнання. Таблиця “Множення багатоцифрових чисел на […]...
- Складені задачі, які містять знаходження дробу від числа ст. 108 Складені задачі, які містять знаходження дробу від числа 1 Розташуй числа в порядку зростання. ; ; ; ; 1; ; ; ; ; ; ; ; 2 Знайди: 1) від 92; від 168; від 81; від 90; 2) число, якщо його становлять 92; число, якщо його становлять 1 бо; число, якщо його становлять 81; число, […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА І ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПОВТОРИТИ УТВОРЕННЯ ЧАСТИН, УЧИТИ ЗНАХОДИТИ ЧАСТИНУ ЧИСЛА І ЧИСЛО ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ, ОБЧИСЛЮВАТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ I. Перевірка домашнього завдання Скласти обернені задачі до задачі 749. Скількома способами можна пов’язати кожну зі складених задач? Знайти суму значень […]...
- РОБОТА НАД ЗАДАЧАМИ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ЧАСТОК. СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ Мета: формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на основі знання табличного множення і ділення; ознайомити учнів із задачами на кратне порівняння двох часток; провести аналіз складеної задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Допоможіть Сові […]...
- Задачі на знаходження частини від числа – Приклади розв’язування типових завдань Математика – Алгебра Приклади розв’язування типових завдань Задачі на знаходження частини від числа Задача 1. За три дні учень прочитав книгу в 240 сторінок. За перший день він прочитав книги, за другий – книги, а за третій – усе, що залишилось. Скільки сторінок прочитав учень за третій день? Розв’язання I спосіб 1) (с.) учень прочитав […]...
- Складені задачі, які містять знаходження дробу від числа УРОК 82 Тема. Складені задачі, які містять знаходження дробу від числа Мета: опрацювати розв’язання задач, які містять знаходження дробу від числа; вдосконалювати вміння й навички учнів у знаходженні значень виразів зі змінною, що двічі повторюється; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для індивідуальної роботи. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усні обчислення 1) […]...
- Задачі на ділення дробів. Знаходження числа за його дробом Урок № 3 3 Тема. Задачі на ділення дробів. Знаходження числа за його дробом Мета: домогтися засвоєння учнями алгоритму розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (відсотками); повторити алгоритми розв’язування інших задач на ділення; виробляти вміння розв’язувати задачі на застосування названих алгоритмів. Тип уроку: засвоєння знань та вмінь. Хід уроку І. Актуалізація опорних знань […]...
- Множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження числа за двома різницями. Задачі на знаходження дробу від числа і числа за ного дробом (№№ 928-934) Тема. Множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження числа за двома різницями. Задачі на знаходження дробу від числа і числа за ного дробом (№№ 928-934). Мета. Ознайомити учнів із множенням трицифрових чисел на двоцифрові; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження дробу від […]...
- Складені задачі, які містять знаходження числа за величиною його дробу Складені задачі, які містять знаходження числа за величиною його дробу 1 Яку частину дециметра складають 7 см? Яку частину доби складають 42 хв? Яку частину тижня складають 3 доби? Яку частину центнера складають 3 кг? 2 Знайди: 1) від 168; від 136; від 144; від 100. 2) число, якщо його становлять 168; число, якщо його […]...
- Множення на розрядні числа. Повторення переставного та сполучного законів множення. Зображення круглого числа у вигляді добутку двох чисел, одним із множників якого є число 10, 100, 1000. Розв’язування задач, що включають знаходження числа за його дробом (№№ 806-813) Тема. Множення на розрядні числа. Повторення переставного та сполучного законів множення. Зображення круглого числа у вигляді добутку двох чисел, одним із множників якого є число 10, 100, 1000. Розв’язування задач, що включають знаходження числа за його дробом (№№ 806-813). Мета. Повторити з учнями переставний та сполучний закони множення; вчити використовувати їх для спрощення обчислень; закріплювати […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ Мета: повторити і закріпити правило знаходження числа за його частиною; вчити розв’язувати задачі на знаходження числа за його частиною, виконувати ділення на одноцифрове число; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Усні обчислення Гра “Ланцюжок” 40 збільш на 60; зменш на 2; […]...
- Знаходження числа за його частиною. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на знаходження числа за його частиною (№№ 71-81) Тема. Знаходження числа за його частиною. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на знаходження числа за його частиною (№№ 71 – 81). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження числа за його частиною; закріплювати навички ділення на одноцифрове число. Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточного контролю знань”; сигнальні картки. Зміст уроку І. Контроль, […]...
- СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 47. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ Мета: продовжити роботу над формуванням поняття “задача”; закріпити знання учнів про структурні елементи задачі та етапи роботи над нею; вчити складати задачі за малюнками і поданою рівністю, […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПОВТОРИТИ ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ; ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ РАЦІОНАЛЬНИМ СПОСОБОМ; ВИКОРИСТОВУВАТИ НАБУТІ ЗНАННЯ В НОВИХ СИТУАЦІЯХ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити план і вибір дій у розв’язуванні задачі 69 та значення виразів вправи 70. II. Актуалізація та корекція опорних знань […]...
- Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949) Тема. Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949). Мета. Ознайомити учнів із множенням складених іменованих чисел на двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями, порівнювати […]...
- НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ: ЧИТАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ, ПОПЕРЕДНЄ І НАСТУПНЕ ЧИСЛА, ЗНАЧЕННЯ ЦИФРИ НУЛЬ У ЗАПИСІ ЧИСЛА. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ З ЧИСЛАМИ 1 І 0. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДВОХ ДОБУТКІВ Мета: вдосконалювати вміння учнів читати, записувати і порівнювати трицифрові числа, називати попереднє і наступне числа; повторити правила множення і ділення з числами 1 і 0; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитайте складені рівняння. – Якою дією знаходили х у першому […]...
- Читання й записування чотирицифрових чисел. Утворення чотирицифрового числа з розрядних доданків. Вправи і задачі, пов’язані з поняттям частини числа УРОК 17 Тема. Читання й записування чотирицифрових чисел. Утворення чотирицифрового числа з розрядних доданків. Вправи і задачі, пов’язані з поняттям частини числа Мета: розвивати вміння учнів записувати чотирицифрові числа під диктовку; вправляти у розв’язанні задач двома способами. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, нумераційна таблиця. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього […]...
- Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів Урок № 4 Тема. Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів Мета уроку. Закріпити знання про поняття “правильний дріб”, “неправильний дріб”, правила порівняння дробів з однаковими знаменниками; відпрацювати навички застосування цих знань під час розв’язання задач. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання №№ 985, 989, 993, 1000 можна перевірити під час фронтального опитування. Запитання до класу […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 950-958) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 950 – 958). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями. Обладнання. Таблиця “Знаходження значень виразів на сумісні дії”; сигнальні картки; таблиця для короткого запису задачі. Зміст уроку […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ПРИКЛАДІВ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 7. СКЛАДАННЯ ВИРАЗІВ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЇХ ЗНАЧЕНЬ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 104. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ПРИКЛАДІВ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 7. СКЛАДАННЯ ВИРАЗІВ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЇХ ЗНАЧЕНЬ Мета: формувати вміння виконувати завдання на застосування табличного множення і ділення; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати обачність під час збирання грибів. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. […]...
- СКЛАДАННЯ ТА ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЗАДАЧ, ОБЕРНЕНИХ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ ШВИДКИХ ОБЧИСЛЕНЬ У МЕЖАХ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ, УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ВИРАЗИ; РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА, ТА ЗАДАЧІ, ОБЕРНЕНІ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ; ВИБИРАТИ, ВИВЧАТИ ТА ОБГРУНТОВУВАТИ ДІЇ В РОЗВ’ЯЗАННІ ЗАДАЧ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 20 учень записує на дошці виразом 206 + (206 + 325) + […]...
- Письмове множення багатоцифрових чисел на круглі числа. Підготовка до розв’язування задач на пропорційне ділення. Задачі на знаходження дробу від числа (№№ 823-830) Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на круглі числа. Підготовка до розв’язування задач на пропорційне ділення. Задачі на знаходження дробу від числа (№№ 823-830). Мета. Вчити учнів письмово множити багатоцифрові числа на круглі числа; готувати до розв’язування задач на пропорційне ділення; закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа. Обладнання. Таблиця усних обчислень; схеми задач; […]...
- Дроби. Повторення матеріалу про частини УРОК 78 Тема. Дроби. Повторення матеріалу про частини Мета: повторити утворення частин; розв’язання задач на знаходження частини числа та числа за його частиною; опрацювати складену задачу, яка містить знаходження частини числа. Обладнання: картки для усної лічби, малюнки квадратів. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення Поєднати приклад і відповідь. II. Вивчення нового […]...
- Одиниці вимірювання площі. Прості і складені задачі, які включають дії над величинами, вираженими одиницями площі (№№ 602-608) Тема. Одиниці вимірювання площі. Прості і складені задачі, які включають дії над величинами, вираженими одиницями площі (№№ 602-608). Мета. Ознайомити учнів із одиницями вимірювання площі: 1 мм2, 1 см2, 1 дм2, 1 м2, 1 а, 1 га, 1 км2; вправляти учнів у розв’язуванні простих і складених задач, які включають дії над величинами, вираженими одиницями площі; […]...
- Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів Розділ II ДРОБОВІ ЧИСЛА І ДІЇ З НИМИ § 4. ЗВИЧАЙНІ ДРОБИ 26. Правильні і неправильні дроби. Порівняння дробів Чи може чисельник дробу дорівнювати його знаменнику? Так, може. На рисунку 194 прямокутник поділили на 7 рівних частин і всі частини заштрихували. Отже, заштрихованими виявились площі прямокутника, тобто весь прямокутник. Таким чином, прямокутника дорівнюють 1 прямокутнику, […]...