Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751-759)


Тема. Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751-759).

Мета. Проаналізувати помилки, допущені учнями під час виконання контрольної роботи; вчити учнів знаходити частину числа та число за його частиною; удосконалювати вміння учнів розв’язувати складені задачі, які включають знаходження частин.

Обладнання. Таблиця “Дроби”; картки із завданнями.

Зміст уроку

I. Аналіз контрольної роботи.

Учитель

спочатку робить загальний аналіз роботи. Називає прізвища тих учнів, які найкраще виконали контрольну роботу. Називає типові помилки, допущені учнями у ході виконання тематичного опитування.

Учні під керівництвом учителя виконують ті завдання, або аналогічні, в яких допущено найбільше помилок.

Учням, які виконали контрольну роботу на 10-12 балів, учитель підбирає додаткові завдання.

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Пояснення (за таблицею № 48).

2. Первинне закріплення (за №№ 751 – 752).

3. Знаходження частини числа і числа за його частиною.

А) Розгляд задач №№ 753 (1), 753 (2).

Б) Розв’язування

і порівняння задач.

Задача 1. У класі 42 учні, Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) всіх учнів класу – відмінники. Скільки відмінників в ньому класі? (7 відмінників.)

Задача 2. У класі 8 відмінників, що становить Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) всіх учнів. Скільки всього учнів в класі? (32 учні.)

Порівнюючи ці задачі, учні роблять висновок, що в першій задачі знаходили частину числа, а в другій – число за його частиною. Можна до цих задач зробити схему у вигляді відрізків.

1)

Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759)

2)

Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759)

В) Порівняння частин (за № 754).

– Скільки половин міститься у цілому прямокутнику? Скільки третіх, четвертих, п’ятих, восьмих, десятих частин є у цілому прямокутнику?

– Скільки четвертих частин у половині?

– Скільки восьмих частин у четвертій частині, у половині прямокутника?

– Що більше Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) чи Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) ? Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) чи Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) ? Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) чи Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) ? Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) чи Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) ? Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) чи Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) ? Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) чи Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) ?

Фізкультхвилинка.

III. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Виконання завдання № 755 (самостійно).

2. Розв’язування задачі № 757.

Учні з високим рівнем знань працюють самостійно, решта – під керівництвом учителя: складають короткий запис задачі, з’ясовують план її розв’язування.

Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759)

(Розв’язання: 240 : 4 + 420 : 6 = 130 (кв.).)

3. Творча робота над задачею № 757.

– Як зміниться відповідь, якщо в умові Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759) замінити на Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759); Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759); Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759)?

(Сума зменшиться за рахунок зменшення першого доданка.)

4. Виконання завдання № 756 (самостійно).

А) Якщо а = 43, то 989 : а – 20 = 989 : 43 – 20 = 23.

Б) Якщо а = 43, то 1000 – 774 : а = 1000 – 774 : 43 = 982.

В) Якщо а = 43, то 17 а – 567 = 164.

IV. Підсумок уроку.

– Яка частина прямокутника зафарбована?

Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759)

– Порівняйте:

Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751 759)

V. Домашнє завдання.

№№ 758, 759 (с. 124).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5,00 out of 5)Динаміка руху тіла по колу.
Ви зараз читаєте: Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751-759)