Гальванічні елементи

7. Електрика

7.8. Джерела струму

7.8.1. Гальванічні елементи

Гальвані Луїджі (1737-1798 рр.) – італійський анатом і фізіолог, один із засновників вчення про електрику, наприкінці 1780 року професор анатомії у Болоньї.

Незалежно від нього італійський вчений Олександр Вольт (17451827 рр.) створив джерело постійного струму – гальванічний елемент.

Гальванічні елементи

У гальванічному елементі відбуваються хімічні реакції, і внутрішня енергія, що виділяється при цьому, перетворюється в електричну. Гальванічний елемент складається

з цинкової посудини, в яку встановлено вугільний стрижень. Стрижень вміщується у полотняний мішечок, наповнений сумішшю оксиду марганцю з вугіллям. Замість рідини в елементі застосовують густий клейстер, виготовлений з борошна на розчині нашатирю. Цинкову посудину з усім вмістом встановлюють в картонну коробку і заливають зверху шаром смоли.

Внаслідок взаємодії нашатирю з цинком від цинку відокремлюються позитивні іони, і він стає негативно зарядженим, а вугільний стрижень – позитивно заряджений. Між зарядженими вугільним стрижнем і цинковою посудиною, які називаються електродами, виникає електричне

поле. Якщо вугільний стрижень і цинкову посудину з’єднати провідником, то по всій його довжині під дією електричного поля вільні електрони набудуть упорядкованого руху, тобто виникає електричний струм.

З кількох гальванічних елементів можна скласти батарею, з’єднавши їх послідовно один з одним.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Гальванічні елементи