Контрольна робота 3 з теми “Текстовий редактор”
ТЕМА 5.1. ТЕКСТОВИЙ РЕДАКТОР (12 ГОДИН)
Урок 39
Контрольна робота 3 з теми “Текстовий редактор”
Мета: перевірка знань, умінь та навичок учнів з теми “Бази даних. Системи управління базами даних”.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь та навичок.
ХІД УРОКУ
І варіант | II варіант | |||
І рівень (тестові завдання, за кожну правильну відповідь по 0,5 бали) | ||||
1. Розмір шрифту в Word задається у таких величинах: А) дюймах; Б) кеглях; В) пікселях; Г) | 1. Курсив, півжирний, підкреслений – це… А) гарнітура шрифту; Б) начертання шрифту; В) стиль шрифту; Г) кегль шрифту. | |||
2. Ім’я відкритого документа в Word відображається у: А) рядку стану; Б) рядку заголовку; В) рядку меню; Г) робочій області документа | 2. У Word існують сторінки з орієнтацією: А) вертикальною; Б) книжковою; В) горизонтальною; Г) альбомною | |||
3. Абзац – це… А) текст, який обмежено кодом клавіші Enter; Б) текст, який обмежено кінцем рядка; В) відстань до першого символу в рядку; Г) текст, | 3. Для швидкого виділення рядка необхідно: А) клікнути мишею в довільному місці рядка з натиснутою клавішею Ctrl; Б) при виділенні утримувати натиснутою клавішу > В) два рази клікнути мишею у смузі виділення; Г) клікнути мишею у смузі виділення поряд з рядком | |||
4. Установіть відповідність між кнопками панелі інструментів та командами горизонтального меню: А) Файл – Друк Б) Правка – Вирізати В) Таблиця – Добавити – Таблиця Г) Файл – Зберегти | 4. Встановіть відповідність між кнопками панелі інструментів та командами горизонтального меню: А) Файл – Попередній перегляд Б) Правка – Відмінити В) Вставка – Об’єкт – Microsoft Equation Г) Файл – Створити | |||
5. Алгоритм: – Виберіть пункт меню Сервіс – Настройка. – На вкладці Вказівка зі списку Категорія виберіть категорію вказівки. – Перемістіть позначку кнопки на панель інструментів. – Закрийте діалогове вікно – приводить до таких наслідків: А) видалення кнопки з панелі інструментів; Б) додавання панелі інструментів; В) додавання кнопки на панель інструментів; Г) видалення панелі інструментів | 5. Алгоритм: – Установіть текстовий курсор у повільну позицію абзацу. – Виберіть пункт меню Формат – Абзац. – На вкладці Відступи та інтервали зі списку Міжрядковий виберіть необхідний інтервал. – Закінчіть діалог кнопкою ОК – дозволяє змінити: А) відстань між абзацами; Б) відстань між строками абзацу; В) розмір відступу першої строки у абзаці; Г) відстань між символами абзацу | |||
6. При натиску на панелі інструментів кнопки відбувається: А) вставка символу ¶ у документ; Б) перехід курсору на новий рядок; В) перехід курсору на другий рядок; Г) відображення недрукованих символів | 6. Процедура форматування тексту – це… А) запис тексту у буфер обміну; Б) видалення тексту; В) відміна попередніх дій, які виконувались із текстом; Г) розміщення тексту відповідно до заданих параметрів | |||
7. Правильним є твердження: А) панель інструментів Форматування дублює усі можливості пункту меню Формат; Б) панель інструментів Форматування дублює можливості пункту меню Формат, які найбільше за все використовуються; В) пункт меню Формат дублює усі функції панелі інструментів Форматування; Г) панель інструментів Форматування є доповненням до пункту меню Формат | 7. Правильним є твердження: А) поєднання абзаців здійснюється при видаленні недрукованого символу ¶; Б) символ перед курсором видаляється клавішею Del або Back Space; В) клавіша Del видаляє символ зліва від текстового курсору; Г) поєднання абзаців відбувається при натиску на клавішу Enter | |||
8. Зайвим у наведеному списку є: А) Формат; Б) Сервіс; В) Файл; Г) Правка; Д) Об’єкт; Е) Таблиця; Ж) Вигляд | 8. Зайвим у наведеному списку є: А) панель операції; Б) рядок меню; В) рядок заголовка; Г) панель завдань; Д) панель форматування; Е) панель малювання; Ж) рядок стану | |||
II рівень (завдання з короткими відповідями, за кожну правильну відповідь по 1 балу) | ||||
1. Перелічіть загальні положення вводу тексту | 1. Якими способами можливо переміщуватись по тексту | |||
2. Дайте порівняльний аналіз понять “редагування” та “форматування” | 2. Перелічить усі відомі вам способи виділення тексту | |||
3. Які способи створення таблиць існують у текстовому процесорі? | 3. Поясніть прості способи підрахунків у таблицях | |||
4. Назвіть способи вставки малюнків до тексту | 4. Що називають колонтитулом? Як він створюється? | |||
III рівень (завдання з розгорнутою відповіддю, за кожну правильну відповідь по 2 бала) Практичне виконання завдань | ||||
1. Створіть таблицю за зразком та наведіть алгоритм її побудови | 1. Створіть таблицю за зразком та наведіть алгоритм її побудови | |||
Гетьманські столиці | Найбільші річки України | |||
Місто | Гетьман | Роки | Назва | Загальна довжина (км) |
Чигирин | Б. Хмельницький | 1648-1657 | ||
Дніпро | 2201 | |||
Батурин | І. Мазепа | 1687-1709 | Дністро | 1362 |
Глухів | К. Розумовський | 1750-1764 | Сіверський Донець | 1053 |
Дунай | 2960 | |||
Південний Буг | 806 | |||
2. Запишіть порядок створення даного об’єкту в тексті: Поясніть, яким чином встановлюється обтікання об’єкта текстом. | 2. Запишіть порядок створення даного об’єкта у тексті. Як змінити розмір об’єкта? |