Конус

Геометрія

Тіла обертання

Конус

Круговим конусом називається тіло, яке складається з круга – Основи конуса, точки, яка не лежить у площині цього круга, – Вершини конуса і всіх відрізків, що сполучають вершину конуса з точками основи. Відрізки, що сполучають вершину конуса з точками кола основи, називаються Твірними конуса.
Конус називається Прямим (далі просто “конус”), якщо пряма, що сполучає вершини конуса з центром основи, перпендикулярна до площини основи.
Прямий круговий конус можна розглядати як тіло, утворене

в результаті обертання ­прямокутного трикутника навколо його катета як осі.
Висота конуса – перпендикуляр, опущений із його вершини на площину основи.
Віссю прямого кругового конуса називається пряма, яка містить його висоту.
Зверніть увагу на рисунок нижче. Так звані “контурні твірні” SA i SB є дотичними до еліпса, який зображує основу конуса, точки A і B не є кінцями великої осі еліпса. Переріз конуса площиною, яка проходить через його вершину, – рівнобедрений трикутник, у якого бічні сторони є твірними конуса, а основою є хорда основи.
Конус
Розглянемо переріз CSD.
Він перетинає основу конуса по хорді CD.
Хорду CD видно з центра основи під кутом COD, а з вершини конуса – під кутом CSD.
Сам переріз – рівнобедрений Конус з основою CD, де Конус – твірні конуса. Його ортогональною проекцією на площину основи конуса є рівнобедрений Конус з основою CD і Конус. Відрізок OK є бісектрисою, медіаною, висотою Конус, відстанню від точки O до хорди CD. Відрізок SK є бісектрисою, медіаною, висотою Конус та відстанню від вершини конуса S до хорди CD. Конус є лінійним кутом двогранного кута між площиною перерізу й площиною основи. Отже, Конус, Конус– кути нахилу твірної конуса до його основи.
Площа бічної поверхні конуса обчислюється за формулою Конус, де Sосн – площа основи, Конус – кут нахилу твірної конуса до його основи.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Конус