ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3 “ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ (МЕТРОНОМ, СЕКУНДОМІР, ГОДИННИК)”

Мета: формувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення дослідів, бережливе ставлення до експериментального обладнання, розвивати логічне мислення та вміння роботи висновки з експерименту.

Тип уроку: урок формування практичних навичок.

Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: сонячний годинник у садово-парковому ансамблі.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково

або фронтально). Стислий аналіз виконання лабораторної роботи.

ІІІ. Виконання лабораторної роботи

Правила з техніки безпеки для учнів у кабінеті фізики:

– Лабораторне обладнання розміщуйте на своєму робочому місці акуратно, щоб запобігти падінню приладів або їх перекиданню.

– Чітко дотримуйтеся порядку виконання лабораторної роботи та правил техніки безпеки.

– Будьте уважні й дисципліновані, точно виконуйте вказівки вчителя.

– Не залишайте робоче місце без дозволу вчителя.

– Не починайте роботу без дозволу вчителя.

– При проведенні дослідів не допускайте граничних

навантажень вимірювальних приладів.

– Стежте за справністю кріплень використовуваного обладнання, користуйтеся тільки справними приладами й обладнанням.

– Після завершення лабораторної роботи ретельно приберіть своє робоче місце.

– Із класу виходьте тільки з дозволу вчителя.

– При отриманні травми або поганому самопочутті повідомте про це вчителя.

1. Познайомити учнів з метрономом, секундоміром та годинником.

2. Пропонується виготовити секундний математичний маятник. Для цього:

– на штатив підвішують вантаж на нитці завдовжки 25 см. Такий маятник при виведенні з положення рівноваги здійснює одне повне коливання за 1 с, а 60 повних коливань – за 1 хвилину.

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3 ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ (МЕТРОНОМ, СЕКУНДОМІР, ГОДИННИК)

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3 ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ (МЕТРОНОМ, СЕКУНДОМІР, ГОДИННИК)

– Учні вимірюють секундоміром час, за який маятник здійснює 60 коливань і пояснюють, чому отримане значення дещо відрізняється від 1 хвилини.

3. Пропонується дослідити, як залежить період коливань від довжини нитки.

Номер досліду

L, м

N

T, c

T = t/N, c

IV. Підбиття підсумків уроку

V. Домашнє завдання

– Завдання за підручником. Стор.46, вправа письмово.

– Завдання за задачником:

– Додаткове завдання. Виготуйте пісковий годинник.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3 “ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ (МЕТРОНОМ, СЕКУНДОМІР, ГОДИННИК)”