Лабораторна робота № 7. Визначення густини речовини
Мета : навчити учнів визначати густину твердого тіла та рідини; формувати навички розв’язування задач; розвивати логічне мислення; виховувати старанність, охайність.
Обладнання : важільні ваги з важками, мензурка, лінійка, брусок, тіла неправильної геометричної форми, насичений розчин солі.
ХІД УРОКУ
I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Що називається густиною речовини? Які її одиниці?
2. Як виразити густину в г/см3, якщо її виражено в кг/м3?
3. Як вимірюють масу тіла? Назвіть правила зважування тіла.
4. Назвіть правила користування
5. Як виміряти об’єм тіла правильної форми? неправильної?
II. ВИКОНАННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ
1. Провести інструктаж з безпеки життєдіяльності дітей.
2. Лабораторна робота № 7 “Визначення густини речовини”.
Обладнання : важільні терези з важками, мензурка, лінійка, брусок, тіла неправильної геометричної форми, насичений розчин солі.
Хід роботи
Визначення густини твердих тіл
1. Визначте густину бруска. Для цього:
1) визначте об’єм бруска, оцінивши довжину, ширину і висоту за допомогою лінійки;
2) виміряйте масу бруска за допомогою терезів;
3) обчисліть
2. Обчисліть густину тіла неправильної геометричної форми:
1) визначте об’єм тіла за допомогою мензурки;
2) виміряйте масу цього самого тіла за допомогою терезів;
3) обчисліть густину тіла.
Визначення густини рідин
1. Обчисліть густину води.
Для цього: 1) налийте в мірний циліндр деяку кількість води й виміряйте об’єм води; 2) визначте масу води в циліндрі; 3) обчисліть густину води.
2. Обчисліть густину насиченого розчину солі:
1) для початку виміряйте об’єм розчину;
2) визначте масу розчину;
3) обчисліть густину розчину.
1. Скориставшись таблицями густин, визначте речовини, із яких виготовлено досліджувані тіла.
2. Порівняйте отримане в результаті експерименту значення густини води з табличним значенням. У чому причина можливої розбіжності?
3. Сформулюйте висновок. Не забудьте зазначити, що ви визначали в ході виконання роботи, які результати одержали, які чинники вплинули на точність результатів.
Розв’язання задач
1. Обчисліть масу дошки з граба товщиною 25 мм, шириною 20 см, довжиною 4 м, густиною 0,81 г/см3.
2. Знайдіть масу бензину в пляшці об’ємом 2 л.
3. Як змінюється густина твердого тіла або рідини внаслідок нагрівання?
III. ПІДСУМКИ УРОКУ
Інтерактивна вправа “Результат”
Учні роблять висновки про те, чого вони навчилися на уроці, який результат отримали.
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Повторити відповідний параграф підручника.
2. Розв’язати задачі.
1. Яка маса 2 літрів меду густиною 1,345 кг/м3?
2. Маса алюмінієвої кулі 3 кг, а об’єм 2000 см3. Визначити, суцільна ця куля чи всередині є порожнина.
3. Вантажний автомобіль ГАЗ-53 за один раз перевозить 4 т пшениці. Скільки рейсів із зерном повинен зробити автомобіль, щоб засипати засіки об’ємом 25 м? Густина пшениці – 800 кг/м3.
Related posts:
- Лабораторна робота № 7. ВИЗНАЧЕННЯ ГУСТИНИ РЕЧОВИНИ (ТВЕРДИХ ТІЛ І РІДИН) Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів уміння визначати густину твердих тіл та рідин; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує увагу на […]...
- Розв’язування задач. Лабораторна робота № 8 “Визначення густини твердих тіл і рідин” Розділ 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК № 15 ТЕМА. Розв’язування задач. Лабораторна робота № 8 “Визначення густини твердих тіл і рідин” Мета: формувати навички розв’язування задач на зв’язок маси, об’єму та густини; уміти визначати густину та закріплювати навички користування важільними терезами, мензуркою, масштабною лінійкою; розвивати розумові дії узагальнення й систематизації, які сприяють розвитку фізичного мислення учнів; […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення густини тіла гідростатичним методом” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 18/31 Тема. Лабораторна робота № 9 “Визначення густини тіла гідростатичним методом” Мета уроку: виміряти густину речовини, з якого складається тверде тіло, методом гідростатичного зважування. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: динамометр, три тіла невідомої густини, посудина з водою, штатив. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 8 “ВИЗНАЧЕННЯ ГУСТИНИ ТВЕРДИХ ТІЛ І РІДИН” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання (вибірково або фронтально) ІІІ. Виконання лабораторної […]...
- Лабораторна робота № 13 “Визначення питомої теплоємності речовини” 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 10/52 Тема. Лабораторна робота № 13 “Визначення питомої теплоємності речовини” Мета уроку: навчитися визначати питому теплоємність речовини калориметричним способом. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: склянка з водою, калориметр, термометр, ваги з набором гир, вимірювальний циліндр (мензурка), металевий циліндр на нитці, посудина (одна […]...
- Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівача” 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 12/54 Тема. Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівача” Мета уроку: навчитися експериментально визначати коефіцієнт корисної дії нагрівача. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив з лапкою й тримачем, термометр, металева склянка від калориметра, частина таблетки сухого пального, ваги з набором тягарців, мензурка, […]...
- Лабораторна робота № 12. ВИЗНАЧЕННЯ ККД ПРОСТОГО МЕХАНІЗМУ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: експериментально визначити ККД похилої площини; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує увагу на ході вимірювань, які виконують учні, […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення коефіцієнта тертя ковзання” Мета : навчити визначати коефіцієнт тертя ковзання; формувати навички розв’язування задач; розвивати логічне мислення. Тип уроку : формування практичних умінь і навичок. Обладнання : набір тягарців, маса яких відома, динамометр, дерев’яний брусок з гачком, дерев’яна планка (поверхня столу). ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Вправа “Пінг-понг” До дошки викликають двох учнів. Вони […]...
- Лабораторна робота № 2. ВИМІРЮВАННЯ ОБ’ЄМУ ТВЕРДИХ ТІЛ, РІДИН І СИПКИХ МАТЕРІАЛІВ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів уміння вимірювати об’єми твердих тіл, рідин і сипких матеріалів; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує […]...
- Лабораторна робота № 12 “Визначення питомої теплоємності речовини” РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА У РОК № 6/51 Тема уроку. Лабораторна робота № 12 “Визначення питомої теплоємності речовини” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: формувати вміння спостерігати й аналізувати хід теплових процесів, навички самостійної роботи; навчити користуватися фізичними приладами; дотримуватися техніки безпеки при проведенні дослідів і експериментів. План уроку Етапи Час Прийоми і […]...
- Лабораторна робота № 6. ВИМІРЮВАННЯ МАСИ ТІЛ МЕТОДОМ ЗВАЖУВАННЯ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів навички працювати з важільними терезами та визначати масу тіл за їхньою допомогою; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою […]...
- Визначення маси та об’єму тіла за густиною речовини Розділ 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК № 14 ТЕМА. Визначення маси та об’єму тіла за густиною речовини Мета: закріпити знання учнів про густину речовини та показати, як визначається маса та об’єм тіла за його густиною; розвивати пізнавальні здібності учнів; виховувати інтерес до вивчення фізики. Тип уроку: урок удосконалення знань та формування вмінь розв’язувати задачі. Обладнання: картки […]...
- Лабораторна робота № 4. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРІОДУ ОБЕРТАННЯ ТІЛА Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів навички вимірювати період обертання тіла, обертову частоту та обчислювати швидкість руху тіла; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою […]...
- Лабораторна робота № 10. З’ЯСУВАННЯ УМОВ ПЛАВАННЯ ТІЛА Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: дослідним шляхом з’ясувати умови плавання тіл; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує увагу на ході вимірювань, які виконують […]...
- ГУСТИНА. ОДИНИЦІ ГУСТИНИ РОЗДІЛ 3 ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ. СИЛА ЧАСТИНА І. СИЛА. ВИДИ СИЛ & 16. ГУСТИНА. ОДИНИЦІ ГУСТИНИ Ми часто вживаємо вирази “легкий, мов повітря” або “важкий, як свинець”. Але чи знаєте ви, що повітря всередині, скажімо, супермаркету має масу понад 5000 кг? Підняти вантаж такої маси не подужає й силач. Натомість свинцевий тягарець для вудки легко підніме […]...
- Лабораторна робота № 4 “Виготовлення маятника й визначення періоду його коливань” ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2-й семестр Коливання й хвилі УРОК 5/27 Тема. Лабораторна робота № 4 “Виготовлення маятника й визначення періоду його коливань” Мета уроку: досліджувати залежність періоду коливань нитяного маятника від довжини нитки. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив із муфтою й кільцем, кулька з отвором, нитка, годинники із секундною стрілкою, вимірювальна стрічка, лінійка […]...
- Лабораторна робота № 10 “З’ясування умов плавання тіл” Мета : експериментально встановити умови плавання тіл. Обладнання : мензурка з водою, пробірка з корком, важільні терези з набором важків, сухий пісок, фільтрувальний папір, дротяний гачок. ХІД УРОКУ ВКАЗІВКИ Положення тіла в рідині залежить від напрямку рівнодійної сили тяжіння і сили Архімеда. Усі висновки, зроблені в параграфі, стосуються тіл, які повністю занурені у воду. Силу […]...
- Лабораторна робота № 1 “Визначення прискорення тіла в разі рівноприскореного руху” 1-й семестр МЕХАНІКА 1. Кінематика Урок 12/14 Тема. Лабораторна робота № 1 “Визначення прискорення тіла в разі рівноприскореного руху” Мета уроку: виміряти прискорення кульки, що скочується по похилому жолобу Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: металевий жолоб, штатив з муфтою й затискачем, сталевий циліндр, вимірювальна стрічка, секундомір або годинник із секундною стрілкою ХІД РОБОТИ […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ МАСОВОЇ ЧАСТКИ І МАСИ РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ В РОЗЧИНІ Тема 3 ВОДА & 34. ОБЧИСЛЕННЯ МАСОВОЇ ЧАСТКИ І МАСИ РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ В РОЗЧИНІ Вивчення параграфа допоможе вам: · закріпити знання про кількісний склад розчину; · формувати вміння обчислювати масову частку і масу розчиненої речовини в розчині; · формувати вміння обчислювати масу розчину та розчинника за відомою масовою часткою речовини в розчині. З обчисленнями масової […]...
- Обчислення відносної густини газу – Приклади розв’язування типових задач ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ 1. Основні хімічні поняття. Речовина Приклади розв’язування типових задач III. Обчислення відносної густини газу Формули і поняття, які використовуються: Де Dnов.(X) – відносна густина газу X за повітрям, DA(X) – відносна густина газу X за газом А, М(Х) – молярна маса газу X, […]...
- Масова частка розчиненої речовини – Розчини Хімія Загальна хімія Розчини Масова частка розчиненої речовини Масова частка розчиненої речовини – це відношення маси розчиненої речовини до загальної маси розчину: Масова частка виражається в частках одиниці або відсотках. В останньому випадку одержана внаслідок обчислення величина масової частки множиться на 100 %. Маса розчиненої речовинИ: Маса розчинУ: Масу розчину можна також знайти, склавши маси […]...
- Фізичні величини. Вимірювання й вимірювальні прилади. Лабораторна робота № 2 “Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки приладу” Розділ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧАТИ ФІЗИКУ УРОК № З ТЕМА. Фізичні величини. Вимірювання й вимірювальні прилади. Лабораторна робота № 2 “Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки приладу” Мета: формувати поняття про фізичні величини, їх одиниці та способи вимірювання, ознайомити з основними величинами СІ, формувати навички визначення ціни поділки вимірювальних приладів і користування вимірювальними приладами; виховувати […]...
- Лабораторна робота № 12 “Визначення ККД похилої площини” Мета : закріпити знання учнів про механічну роботу та сформувати вміння експериментальним шляхом визначати ККД простого механізму; розвивати і формувати дослідницькі уміння; виховувати дбайливе відношення до приладів під час проведення експериментів. Тип уроку : корекції та систематизації знань, формування експериментальних умінь та навичок. Обладнання : дошка, динамометр, вимірювальна стрічка або лінійка, брусок, штатив з муфтою […]...
- Лабораторна робота “Дослідження закону Бойля-Маріотта” ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 10 Тема. Лабораторна робота “Дослідження закону Бойля-Маріотта” Мета роботи: дослідити, як змінюється об’єм певної маси газу за сталої температури зі зміною тиску, і встановити співвідношення між ними. Обладнання: скляний циліндр висотою 40 см із водою, скляна трубка довжиною 40-50 см, закрита з одного кінця, вимірна лінійка з міліметровими […]...
- Лабораторна робота № 12 “Вивчення теплового балансу при змішуванні води різної температури” 2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 8/50 Тема. Лабораторна робота № 12 “Вивчення теплового балансу при змішуванні води різної температури” Мета уроку: перевірити на досліді справедливість рівняння теплового балансу у випадку змішування води різної температури. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: калориметр, термометр лабораторний, вимірювальний циліндр (мензурка), склянка, посудини […]...
- Відносна густина газів. Обчислення відносної густини Тема 1 КІЛЬКІСТЬ РЕЧОВИНИ. РОЗРАХУНКИ ЗА ХІМІЧНИМИ ФОРМУЛАМИ УРОК 8 Тема. Відносна густина газів. Обчислення відносної густини Цілі уроку: розкрити суть поняття “відносна густина газів”; навчити учнів здійснювати розрахунки відносної густини газів, обчислення молярної маси за відомою відносною густиною; показати практичне значення цих розрахунків. Тип уроку: засвоєння нових знань. Форми роботи: розповідь учителя, керована практика, […]...
- КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД РОЗЧИНУ. МАСОВА ЧАСТКА РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ № 1. Масова частка розчиненої речовини (ω) – це відношення маси розчиненої речовини mрозчиненої речовини до загальної маси розчину mрозчину, яка складається з маси розчиненої речовини і маси розчинника. Масову частку обчислюють у частках від одиниці та у відсотках. № 2. Щоб визначити масову частку розчиненої речовини в розчині слід скористатися для цього такою формулою: […]...
- Лабораторна робота № 7 “Дослідження пружного центрального удару двох тіл” 2-й семестр МЕХАНІКА 3 . Закони збереження в механіці Урок 13/57 Тема. Лабораторна робота № 7 “Дослідження пружного центрального удару двох тіл” Мета уроку: переконатися на досліді, що під час пружного удару виконуються закон збереження імпульсу й закон збереження енергії Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: металевий жолоб із загнутим кінцем, дві сталевих кульки […]...
- Лабораторна робота № 9 “Дослідження явища електролізу” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 27/33 Тема. Лабораторна робота № 9 “Дослідження явища електролізу” Мета уроку: експериментально перевірити виконання закону електролізу. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: електролітична ванна з водним розчином мідного купоросу (CuSO4) і мідними електродами, джерело струму, секундомір, амперметр, ваги з важком, фільтрувальний папір, ключ, з’єднувальні проводи. […]...
- ГУСТИНА РЕЧОВИНИ Мета: сформувати поняття густини речовини, одиниці виміру, навичок її обчислення; формувати вміння аналізувати умову задачі та грамотно її оформлювати. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання та наочність: різні тіла (однакового об’єму, але різної маси, однакової маси, але різного об’єму). Відеофрагмент: за темою уроку (наприклад, стискання газу під поршнем). ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього […]...
- Лабораторна робота № 3 “Дослідження коливань маятників” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 1. Механічний рух Урок 10/10 Тема. Лабораторна робота № 3 “Дослідження коливань маятників” Мета уроку: досліджувати, від яких величин залежить період коливань математичного й пружинного маятників. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив з муфтою й кільцем, кулька на нитки, секундомір, вимірювальна стрічка, лінійка з міліметровими розподілами, 4 вантажі […]...
- Лабораторна робота № 5 “Вивчення залежності електричного опору від довжини провідника й площі його поперечного перерізу” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 13/19 Тема. Лабораторна робота № 5 “Вивчення залежності електричного опору від довжини провідника й площі його поперечного перерізу” Мета уроку: з’ясувати, як залежить електричний опір провідника від його довжини й площі поперечного перерізу. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, амперметр, вольтметр, ключ, реостат, […]...
- Лабораторна робота № 6 “Вивчення рівноваги тіла під дією кількох сил” 1-й семестр МЕХАНІКА 2. Динаміка Урок 20/40 Тема. Лабораторна робота № 6 “Вивчення рівноваги тіла під дією кількох сил” Мета уроку: з’ясувати умови, за яких тіло із закріпленою віссю обертання перебуває в рівновазі Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: штатив з муфтою, важіль, набір важків, динамометр, лінійка з міліметровими поділками ХІД РОБОТИ 1. Установіть […]...
- Лабораторна робота № 5 “Перевірка закону Бойля 2-й семестр МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА Й ТЕРМОДИНАМІКА 1. Властивості газів, рідин, твердих тіл Урок 5/76 Тема. Лабораторна робота № 5 “Перевірка закону Бойля – Маріотта на досліді” Мета уроку: експериментальна перевірка газових законів Тип уроку: контролю та оцінювання знань Обладнання: скляний циліндр висотою 50 см, скляна трубка завдовжки 50-60 см, закрита з одного кінця, склянка, пластилін, […]...
- Лабораторна робота “Дослідження рівноваги тіла під дією кількох сил” ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНІВ ДИНАМІКИ Урок № 14 Тема. Лабораторна робота “Дослідження рівноваги тіла під дією кількох сил” Мета: експериментально перевірити правило моментів для важеля. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив із муфтою, важіль, набір тягарців, динамометр, лінійка з міліметровими поділками. Рекомендації щодо проведення лабораторної роботи Учитель має орієнтувати учнів на можливість виконання лабораторної […]...
- Лабораторна робота № 1 “Визначення ЕРС і внутрішнього опору джерела струму” 1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2. Електричний струм УРОК 5/16 Тема. Лабораторна робота № 1 “Визначення ЕРС і внутрішнього опору джерела струму” Мета уроку: навчитися вимірювати ЕРС і внутрішній опір джерела струму. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму (гальванічний елемент, батарейка або блок харчування), амперметр, вольтметр, реостат, ключ, сполучні проводи. ХІД РОБОТИ 1. […]...
- Лабораторна робота № 4 “Вимірювання опору провідника за допомогою амперметра й вольтметра” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 12/18 Тема. Лабораторна робота № 4 “Вимірювання опору провідника за допомогою амперметра й вольтметра” Мета уроку: навчитися визначати опір провідника за допомогою амперметра й вольтметра; переконатися дослідним шляхом у тому, що опір провідника не залежить від сили струму в ньому та від напруги на його кінцях. Тип […]...
- Обчислення масової частки елемента в складі речовини. Розв’язування задач на визначення хімічних формул за масовими частками елементів, що входять до складу речовини Тема 1 ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 17 Тема. Обчислення масової частки елемента в складі речовини. Розв’язування задач на визначення хімічних формул за масовими частками елементів, що входять до складу речовини Цілі: поглиблення знань учнів про масову частку елемента в складі речовини; удосконалювання практичних навичок обчислення масової частки речовини, розв’язування задач на визначення формули речовини за […]...
- Лабораторна робота № 6 “Спостереження суцільного й лінійчастого спектрів речовини” 2-й семестр АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА УРОК 3/80 Тема. Лабораторна робота № 6 “Спостереження суцільного й лінійчастого спектрів речовини” Мета уроку: спостерігати суцільний і лінійчастий спектри випромінювання, досліджувати порядок кольорів у спектрах. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: генератор високої напруги “Спектр”, спектральні трубки з різними газами, джерело постійного струму, лампа накалювання з […]...
- КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД РОЗЧИНУ. МАСОВА ЧАСТКА РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ Тема 3 ВОДА & 33. КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД РОЗЧИНУ. МАСОВА ЧАСТКА РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ Вивчення параграфа допоможе вам: · описувати кількісний склад розчину; · визначати масову частку розчиненої речовини в розчині. Характеризуючи розчин, можна зазначити масу розчиненої речовини та об’єм або масу розчинника. Наприклад, розчин масою 200 г складається з 40 г кухонної солі і 160 г […]...