МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ У ВИПАДКУ, КОЛИ В СЕРЕДИНІ ПЕРШОГО МНОЖНИКА Є НУЛІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З ДВОМА БУКВЕНИМИ ДАНИМИ
Мета: ознайомити учнів з письмовим множенням у випадку, коли в середині першого множника є нулі; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати навички усних та письмових обчислень; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
Завдання 550 (усно)
3. Математичний диктант
– Запишіть розв’язання задач виразами.
– Після того як продали 1150 пачок вафель, залишилося
– На концерт продали 700 квитків, у касі залишилося 100 квитків. У скільки разів більше квитків продали, ніж залишилося?
– Анна купила 3 пакети гречаної крупи по 800 г у кожному. Скільки всього гречаної крупи купила Анна? (Відповідь запишіть у кілограмах і грамах.)
– На молокозавод привезли спочатку 1800 л молока, а потім ще 1500 л. Скільки всього літрів молока привезли на молокозавод?
– Відстань від Львова до Харкова 910 км. Потяг проїхав 680 км. Скільки кілометрів йому залишилося їхати?
Відповіді: 1150 + 350 = 1500; 700 : 100 = 7; 800 • 3 = 2400 г = 2 кг 400 г; 1800 + 1500 = 3300; 910
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Пояснення вчителя
Учитель розв’язує приклад і пояснює прийом обчислень, не називаючи розрядів.
– Число 5 множимо на 3, отримуємо 15; 5 пишемо, 1 запам’ятовуємо, 8 помножити на 3 дорівнює 24 і ще 1, отримаємо 25; 5 пишемо, 2 запам’ятовуємо; 0 помножити на 3 дорівнює 0, записуємо; 3 помножити на 3 буде 9, записуємо.
2. Первинне закріплення
Завдання 551 (з поясненням)
Завдання 552 (самостійно зі взаємоперевіркою в парах)
3. Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Гра “Парне – непарне”
– Наведіть приклади непарних чисел. Чому вони називаються непарними?
Робота в групах
– Знайдіть парні числа у завданні 553 та поясніть свій вибір.
1-ша група – виконати завдання з парними числами;
2-га група – виконати завдання з непарними числами.
2. Робота над задачами
Завдання 554
– Складіть план розв’язання задачі. Запишіть розв’язання.
1224 • k – кількість глядачів у великому залі за день;
208 • с – кількість глядачів у малому залі за день;
1224 • k + 208 • с – кількість глядачів у кінотеатрі за день.
Якщо k = 5 і с = 4, то 1224 • 5 + 208 • 4 = 6952 (гл.)
Відповідь: 6952 глядача може обслужити кінотеатр за день.
Завдання 555
Рухомий об’єкт | Швидкість | Час | Відстань |
Катер | 27 км/год | 3 год | ? |
Буксир | 18 км/год | 3 год | ? |
I спосіб
1) 27 • 3 = 81 (км) – пройшов катер за 3 години;
2) 18 • 3 = 54 (км) – пройшов буксир за 3 години;
3) 81 – 54 = 27 (км) – відстань між буксиром і катером через 3 години.
II спосіб
1) 27 – 18 = 9 (км/ч) – більше проходив катер;
2) 9 • 3 = 27 (км) – відстань між ними через 3 години.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 556; 557 (с. 91).
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що вивчали сьогодні на уроці?
– Що вдалося найкраще?
– Що викликало труднощі?
– З яким настроєм завершуємо урок?
Related posts:
- Ділення на двоцифрове число у випадку, коли в кінці частки є нуль. Задачі з буквеними даними (№№ 1036-1042) Тема. Ділення на двоцифрове число у випадку, коли в кінці частки є нуль. Задачі з буквеними даними (№№ 1036-1042). Мета. Ознайомити учнів із діленням на двоцифрове число у випадку, коли в кінці частки є нуль; формувати уміння розв’язувати задачі з буквеними даними. Обладнання. Таблиця усних обчислень; короткий запис задачі. Зміст уроку І. Контроль, корекція та […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ У СЕРЕДИНІ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ У СЕРЕДИНІ НУЛІ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ; ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити два способи розв’язання задачі 680. Вирази вправи 679 пояснити вибірково. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові круглі у випадку, коли в частці є нулі. Задачі з буквенный даними (№№ 902-910) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові круглі у випадку, коли в частці є нулі. Задачі з буквенный даними (№№ 902-910). Мета. Вчити учнів ділити багатоцифрові числа на круглі двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння, задачі з буквенимиданими. Обладнання. Таблиця “Ділення на двоцифрові числа”; картки для опитування; короткий запис задачі. Зміст уроку І. Контроль, корекція та […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на трицифрові у випадку, коли в записі частки є нуль (ознайомлення). Задачі на зведення до одиниці з буквеними даними (№№ 1093-1100) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на трицифрові у випадку, коли в записі частки є нуль (ознайомлення). Задачі на зведення до одиниці з буквеними даними (№№ 1093-1100). Мета. Ознайомити учнів із діленням багатоцифрових чисел на трицифрові у випадку, коли в записі частки є нуль; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на зведення до одиниці. Обладнання. Картки для опитування; […]...
- Strong>Множення багатоцифрового числа на одноцифрове 5. Множення і ділення багатоцифрових чисел Множення багатоцифрового числа на одноцифрове 570. Усно. 21 ∙ 3 33 ∙ 3 19 ∙ 6 48 ∙ 2 26 ∙ 2 42 ∙ 2 17 ∙ 5 36 ∙ 2 571. Поясни способи обчислення. 40 ∙ 6 = (4 ∙ 10) ∙ 6 = 4 ∙ 6 ∙ […]...
- ДІЛЕННЯ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ НА ТРИЦИФРОВЕ ЧИСЛО ДІЛЕННЯ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ 975. Поясни письмове ділення на кругле трицифрове число за різними формами запису. А) Повна Скорочена 241 200 : 400 = 603 У США Б) 64 200 : 60 = 1 070 976. Знайди частки будь-яким способом. 24 480 : 60 143 500 : […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПРОАНАЛІЗУВАТИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ; ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, КОЛИ У ЧАСТЦІ БУДЕ НУЛЬ I. Аналіз контрольної роботи Загальна характеристика результатів контрольної роботи, аналіз типових помилок і виконання відповідних завдань. II. Повідомлення теми та мети уроку Учитель повідомляє, що на уроці учні ділитимуть багатоцифрові числа, коли в частці буде 0, складатимуть […]...
- ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ, ОБЕРНЕНИХ ДО ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДВОХ ДОБУТКІВ; ЗАДАЧІ НА МНОЖЕННЯ ЧИСЛА НА ДОБУТОК. КРУГЛІ ЧИСЛА ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ВИКОНУВАТИ ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ ТРИЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА МНОЖЕННЯ ЧИСЛА НА ДОБУТОК ТА ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ НА СУМУ ДВОХ ДОБУТКІВ; ПОРІВНЮВАТИ СПОСОБИ СКЛАДАННЯ ПЛАНУ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ ВІД ЧИСЛОВИХ ДАНИХ ТА ВІД ЗАПИТАННЯ; УТОЧНИТИ ЗМІСТ ТЕРМІНА “КРУГЛІ ЧИСЛА” I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 41 один учень коментує […]...
- Ділення на двоцифрове число у випадку, коли частка містить нулі. Розв’язування задач на зведення до одиниці (№№ 1028-1035) Тема. Ділення на двоцифрове число у випадку, коли частка містить нулі. Розв’язування задач на зведення до одиниці (№№ 1028-1035). Мета. Формувати в учнів уміння виконувати ділення у випадку, коли частка містить нулі; закріплювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці. Обладнання. Схеми задач; картки для опитування; таблиця для короткого запису задачі. Зміст уроку І. Контроль, […]...
- МНОЖЕННЯ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ, РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ ТА НА ПРОПОРЦІЙНИЙ ПОДІЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З МНОЖЕННЯМ КРУГЛИХ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ ТА НА ПРОПОРЦІЙНИЙ ПОДІЛ I. Перевірка домашнього завдання Фронтальне пояснення плану і вибору дій у розв’язанні задачі 837 та обчислення окремих виразів вправи 838. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: […]...
- Письмове множення і ділення багатоцифрового числа на одноцифрове Розділ IV Арифметичні дії з багатоцифровими числами Письмове множення і ділення багатоцифрового числа на одноцифрове. 736. 900 : 3 2400 : 6 1000+ 1400 300 + 700 3600 : 4 400 + 3200 Поясніть усний прийом обчислення. 46 372 ∙ 4 = (40 000 + 6000 + 300 + 70 + 2) ∙ 4 = […]...
- ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ З ОСТАЧЕЮ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ I. Перевірка домашнього завдання Задача 1042. Через скільки годин зустрілися поїзди? Яку відстань проїхав перший поїзд? Яка відстань між вокзалами? Вправа 1041 – прочитати вирази, у яких значенням є чотирицифрове […]...
- ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА РОЗРЯДНЕ ЧИСЛО ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА РОЗРЯДНЕ ЧИСЛО 801. Розглянь способи множення на розрядне число. Поясни їх. А) 286 ∙ 40 = 286 ∙ (4 ∙ 10) = (286 ∙ 4) ∙ 10 І сп. 1 144 ∙ 10 = 11 440 II сп. Б) 350 ∙ 400 = 35 ∙10 […]...
- Множення у випадку кількох нулів у множнику. Розв’язування задачі двома способами (№№ 550-557) Тема. Множення у випадку кількох нулів у множнику. Розв’язування задачі двома способами (№№ 550-557). Мета. Ознайомити учнів з випадком письмового множення, коли всередині першого множника є нулі: формувати уміння розв’язувати задачі двома способами. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картка для опитування; схема задачі. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. Зачитати […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ІЗ БУКВЕНИМИ ДАНИМИ Мета: формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на основі знань таблиці множення і ділення; вдосконалювати знання геометричного матеріалу; розвивати навички швидких обчислень, логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 144, завдання 913; 914) Завдання 913 – Прочитайте розв’язання рівнянь. Завдання 914 […]...
- Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949) Тема. Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949). Мета. Ознайомити учнів із множенням складених іменованих чисел на двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями, порівнювати […]...
- КРУГЛІ ЧИСЛА. ПЕРИМЕТР ПРЯМОКУТНОЇ ДІЛЯНКИ ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ Мета: ознайомити учнів з круглими числами; узагальнити прийоми розв’язування задач; закріпити вміння знаходити периметр прямокутних ділянок за планом; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення. Гра “Влучний стрілець” – З’єднайте вирази з однаковими значеннями. III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ Мета: ознайомити учнів з розв’язуванням задач на кратне порівняння числа і суми; навчати визначати структуру буквених і числових виразів; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички; логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – […]...
- Множення на розрядні числа. Повторення переставного та сполучного законів множення. Зображення круглого числа у вигляді добутку двох чисел, одним із множників якого є число 10, 100, 1000. Розв’язування задач, що включають знаходження числа за його дробом (№№ 806-813) Тема. Множення на розрядні числа. Повторення переставного та сполучного законів множення. Зображення круглого числа у вигляді добутку двох чисел, одним із множників якого є число 10, 100, 1000. Розв’язування задач, що включають знаходження числа за його дробом (№№ 806-813). Мета. Повторити з учнями переставний та сполучний закони множення; вчити використовувати їх для спрощення обчислень; закріплювати […]...
- Strong>Ділення багатоцифрового числа на одноцифрове 5. Множення і ділення багатоцифрових чисел Ділення багатоцифрового числа на одноцифрове 697. Усно. 81:9 42 : 7 40 : 5 64 : 8 72 : 8 36 : 6 72 : 9 56 : 7 698. Розглянь і поясни розв’язання прикладів. 630 – це 63 дес. 2 700 – це 27 сот. 63 : 9 […]...
- Множення у випадку кількох нулів у множнику УРОК 52 Тема. Множення у випадку кількох нулів у множнику Мета: вправляти в обчисленні виразів на множення; опрацювати задачу з двома буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, креслення до задачі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Записати розв’язання задачі № 437. – Прочитати результати […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ Мета: вправляти учнів у застосуванні випадків табличного ділення на 3 під час розв’язування прикладів і задач; вчити розв’язувати задачі з буквеними даними; закріпити навички додавання і віднімання в межах 100; виховувати активність, уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 113, завдання 672; 673) Завдання 672 – Прочитайте […]...
- Знаходження добутку виду 2400 • 30 усним і письмовим способами. Розв’язування задач з буквеними даними. Задачі па пропорційне ділення (№№ 839-848) Тема. Знаходження добутку виду 2400 • 30 усним і письмовим способами. Розв’язування задач з буквеними даними. Задачі на пропорційне ділення (№№ 839-848). Мета. Ознайомити учнів із множенням виду 2400 • 30 усним і письмовим способами; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі з буквеними даними; удосконалювати вміння дітей розв’язувати задачі на пропорційне ділення. Обладнання. Гра “Замкни коло” […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить нулі УРОК 112-113 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить нулі Мета: опрацювати випадки ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові, коли частка містить нулі; виробляти вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження середнього арифметичного та задачі з буквеними даними. Обладнання: картка для усної лічби, таблиця для гри. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить всередині нулі. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 681-687) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить всередині нулі. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 681-687). Мета. Вчити учнів виконувати ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить всередині нулі; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі та знаходити значення виразів. Обладнання. Таблиця усних обчислень; завдання для опитування учнів. Зміст […]...
- ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4 Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 4; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 116, завдання 691; 692) Завдання 691 – Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. Завдання 692 – Прочитайте складений вираз та його […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня та виразів з дужками. Задачі з буквеними даними (№№ 421-430) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня та виразів з дужками. Задачі з буквеними даними (№№ 421-430). Мета. Закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання над багатоцифровими числами; навчати узагальнених прийомів розв’язування задач. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка […]...
- Письмове множення на одноцифрове число. Дії над величинами. Круглі числа (№№ 42-51) Тема. Письмове множення на одноцифрове число. Дії над величинами. Круглі числа (№№ 42-51). Мета. Повторити прийоми письмового множення трицифрового числа на одноцифрове; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати складені задачі; розвивати логічне мислення. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. А) Зачитати […]...
- Круглі числа. Задачі з буквеними даними УРОК 43 Тема. Круглі числа. Задачі з буквеними даними Мета: вказати на можливість застосування способу округлення чисел під час виконання усних обчислень; вчити розв’язати задачі з буквеними даними та знаходити периметр ділянки за її планом. Обладнання: картки для усної лічби, креслення задачі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ В КІНЦІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ Й ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ ТА ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ I. Перевірка домашнього завдання Задача 1034 – пояснити, як знайшли середню урожайність пшениці з двох ділянок. Прочитати значення виразів вправи 1035 у порядку зростання. II. Актуалізація та корекція опорних знань […]...
- ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ДВОЦИФРОВЕ ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ДВОЦИФРОВЕ 810. Поясни. Які властивості дій використано? 43 ∙ 38 = 43 ∙ (30 + 8) = 43 ∙ (8 + 30) = 43 ∙ 8 + 43 ∙ 30 = 344 + 1 290 = 1 634. 811. Розглянь записи. Поясни. Чим вони схожі […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Урок 57. ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ Мета: закріплювати знання табличних прийомів множення на 2; формувати обчислювальні навички учнів; вправляти дітей у розв’язуванні задач вивчених видів; сприяти вихованню любові до природи, дбайливого ставлення до всього живого. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 78. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4 Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, провести роботу над ними; ознайомити учнів з таблицею множення числа 4; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитість. […]...
- ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ПРИКЛАДІВ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 7 Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 7; формувати вміння розв’язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 133-134, завдання 824; 825) Завдання 824 – Прочитайте вирази та їх значення. Завдання 825 – У скільки разів […]...
- ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ, ЯКІ МІСТЯТЬ ТАБЛИЧНІ ВИПАДКИ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Урок 54. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ, ЯКІ МІСТЯТЬ ТАБЛИЧНІ ВИПАДКИ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 Мета: закріплювати обчислювальні навички, знання таблиці множення числа 2; формувати вміння порівнювати вирази, які містять табличні випадки множення числа 2; закріплювати навички розв’язування задач; розвивати логічне мислення; підвищувати інтерес до предмета. Хід уроку […]...
- КРУГЛІ ЧИСЛА. СКЛАДАННЯ ВИРАЗІВ ЗА ЗАДАЧАМИ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З КРУГЛИМИ ЧИСЛАМИ; ФОРМУВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ВІДСТАНІ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити вибір дії в розв’язанні задачі 437. Змінити запитання, щоб у розв’язанні додалася ще одна дія. Зачитати значення виразів з іменованими числами. Вправа 438. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання […]...
- ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ. ПЕРИМЕТР КВАДРАТА Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 2 та її практичним застосуванням, з формулою для знаходження периметра квадрата; формувати вміння розв’язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 94, завдання 538; 539) Завдання 538 – Прочитайте, як ви […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ (ЗАГАЛЬНИЙ ВИПАДОК) ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ПИСЬМОВИМ ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ ТА ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ I. Перевірка домашнього завдання Самостійна робота за завданнями, подібними до домашнього. 1) 3адача. Довжина прямокутника 12 см, а ширина – у 2 рази менша. Чому дорівнює площа прямокутника? 2) Обчислити вираз 6200 […]...
- Утворення числа 10 000. Визначення кількості десятків, сотень і тисяч у числі. Задачі з буквеними даними. Радіус і діаметр кола УРОК 18 Тема. Утворення числа 10 000. Визначення кількості десятків, сотень і тисяч у числі. Задачі з буквеними даними. Радіус і діаметр кола Мета: вчити визначати загальну кількість одиниць кожного розряду в заданому числі; складати вирази за умовою задачі і знаходити значення виразів; будувати коло заданого радіуса; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 86. ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ Мета: вправляти учнів у застосуванні таблиці множення числа 5, розв’язуванні задач на збільшення і зменшення числа у декілька разів; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати почуття взаємодопомоги. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. […]...