Оригамі “Жабки”
УРОК 5. Оригамі “Жабки”
Мета: учити урізноманітнювати дизайн ігрового середовища саморобками, виготовленими в техніці оригамі, удосконалювати навички роботи з папером; виробляти вміння вчитися, виготовляти вироби в техніці оригамі, організовувати своє робоче місце; розвивати фантазію, образне мислення, творчі здібності, виховувати естетичні смаки, культуру праці; учити організовувати стосунки на толерантній основі.
Обладнання: кольоровий папір (бажано двосторонній), олівець.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Мотивація
Учитель розказує вірш і показує жабку, виконану технікою оригамі.
В деякому царстві, в деякому государстві
Жила собі жабка, жабка-бідолашка.
Бідолашка – бо була сама, одна-однісінька,
І не мала друзів жабка манісінька.
Н. Кравцова
– Чому у вірші жабку названо бідолашкою? (Бо вона була сама, одна-однісінька і не мала друзів жабка манісінька).
– Діти, що треба зробити, щоб допомогти жабці? (Знайти їй друзів).
III. Оголошення теми та завдань уроку
– Сьогодні ми допоможемо жабці знайти друзів і навчимося виготовляти жабок технікою оригамі.
IV. Виклад
1. Бесіда
– Що таке техніка оригамі, ви дізнаєтеся з вірша:
ОРИГАМІ
Дітки, я гадаю, з вас
Дехто в руки вже не раз
Паперовий аркуш брав,
З нього, граючись, складав
Чи то човника, чи пташку,
Чи кишеньку, чи баклажку,
Чи то жабку, чи жучка,
Чи то просто літачка.
Тож повернемося з вами
До складання знову,
До мистецтва оригамі –
Є такеє слово.
Це японське давнє слово
Необхідно знати:
“ори” – склад в японській мові,
Значить щось складати.
А папір свій називають
Всі японці “гамі”.
Коли з нього щось складають,
Кажуть: “оригамі”.
І. Дубинський
2. Робота з підручником (с. 33-36)
Фізкультхвилинка
V. Демонстрування та аналіз зразка Пояснення послідовності виконання роботи
VI. Практична робота за посібником “А. В. Бровченко. Альбом з трудового навчання. 4 клас” (с. 12)
Учні виконують роботу за інструктивною карткою альбому самостійно. Учитель за потреби надає допомогу.
VII. Підсумок уроку
1. Демонстрація виробів
2. Змагання “жабок” у стрибках (робота в парах)
– Тепер у нашої жабки є дуже багато друзів. А якщо є друзі, то, звичайно, хочеться погратися. Отже, влаштуймо жаб’ячі змагання у стрибках.
3. Хвилинка-цікавинка. Чи знаєте ви, що…
Насправді жаба – це дивовижна істота. У Японії жаб вважають символом удачі. У Давньому Єгипті жаби були символом воскресіння.
Якщо уважніше придивитися до жаби, то можна помітити, що за красою своїх нарядів і витонченістю рухів вона не поступиться навіть самій царівні. Жаби, певно, можуть бути зараховані до числа найбільш привабливих істот на Землі. Ці тварини досить добре освоїли нашу планету, оселившись у різних її куточках. Зустріти їх можна не тільки у вологих місцях, як ми всі звикли, а навіть у глибині пустель. Але, звичайно, для цього в пустелі повинно бути хоча б невелике джерело води.
Жаби населяють практично всі частини світу. Вони живуть усюди – у водоймах або болотах, на грунті, навіть на глибині кількох метрів у твердому шарі глини, на деревах.
Жаба ага, що живе в тропічній зоні Південної Америки і в Австралії, найбільша у світі. Її вага досягає 2,65 кг, а довжина – 53,9 см.
Найменші жабки, завдовжки всього 7 мм, живуть у Папуа – Новій Гвінеї.
Зір у жаб влаштований так, що вони можуть одночасно дивитися вперед, убік і вгору. Вони ніколи не заплющують очі надовго, навіть під час сну.
Волога шкіра жаб має бактерицидні властивості. Наші предки, знаючи про це, кидали їх у молоко, щоб воно не скисло.
4. Інтерактивна вправа “Мікрофон”
– Чи справдилися ваші очікування?
– Про що цікаве ви дізналися?
– Що найбільше сподобалося на уроці?