ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ?

Зустріч 40. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ?

Мета: узагальнити, систематизувати та перевірити знання учнів за розділом “Природа материків і океанів”; розвивати пам’ять, мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Гра “Відгадай материк”

– Там дивні рослини,

Там міднії гори,

А річка тече,

Широченна, як море. (Південна Америка)

Все як диво тут сприймаю я.

Незвичайна ця… (Австралія).

– Чи насправді так, чи може сон це?

Наче казка, неповторний дивний світ.

Цей материк – улюблениця сонця

Де бував чудовий лікар Айболить. (Африка)

– Відкритий був він Випадково –

Той світ, що називають Новим. (Північна Америка)

– У будь-яку погоду

Все навкруги – із льоду. (Антарктида)

2. Гра “Зберемо валізу для подорожі”

– На який із материків нам потрібно взяти подані речі? (Парасольку, валянки, літак, пляшку з водою, панаму)

Під час відповідей заповнюється таблиця на дошці.

cellpadding="0" width="100%">

Назви речей

Назва материка

Ми знаємо

Парасолька

Південна Америка

Найвологіший материк

Валянки

Антарктида

Найхолодніший материк

Літак

Євразія

Найбільший материк

Вода

Австралія

Найсухіший материк

Панама

Африка

Найспекотніший материк

3. Гра “Відповідай швидко!”

– Я – найбільший материк, що складається з двох частин. (Євразія)

– Я – материк, розташований у східній півкулі, мої береги омиваються водами Індійського та Атлантичного океанів. (Африка)

– Я – материк, на якому знаходиться Південний полюс. (Антарктида)

– Я – невеликий найсухіший материк, розташований у східній півкулі. (Австралія)

4. Вікторина

– Океан, який перетинає всі меридіани на Землі. (Північний Льодовитий)

– Найвища гора у світі. (Еверест)

– Третій за розміром материк. (Північна Америка)

– Найбільший острів світу. (Гренландія)

– Найсухіший материк. (Австралія)

– Найбагатоводніша річка світу. (Амазонка)

– Найглибше озеро світу. (Байкал)

– Найдовша річка світу. (Ніл)

– Найвологіший материк. (Південна Америка)

– Найбільше озеро світу. (Каспійське море)

– Найбільший материк. (Євразія)

– Найбільший океан. (Тихий)

– Найхолодніший океан. (Північний Льодовитий)

5. Фізкультхвилинка

6. Робота за підручником (с. 127)

Учні працюють за завданнями підручника.

IV. ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА РОЗДІЛОМ “ПРИРОДА МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ”

1 варіант

I рівень

Дайте правильну відповідь.

1. Який материк омивається всіма океанами?

А) Австралія;

Б) Євразія;

В) Південна Америка.

2. Який материк складається з двох частин?

А) Австралія;

Б) Євразія;

В) Африка.

3. Який материк не знаходиться у східній півкулі?

А) Північна Америка;

Б) Африка;

В) Австралія.

4. На якому материку немає річок?

А) Антарктида;

Б) Австралія;

В) Південна Америка.

5. Скільки материків на планеті Земля?

А) 5;

Б) 4;

В) 6.

Дайте відповідь “так” чи “ні”.

6. Великі простори води, що вкривають земну поверхню, називають океанами.

А) Так;

Б) ні.

7. Світовий океан складається із шести океанів,

А) так;

Б) ні.

8. Більшу частину Землі займають материки,

А) Так;

Б) ні.

II рівень

9. Підкресліть назви океанів.

Атлантичний, Європа, Австралія, Тихий, Північний Льодовитий, Африка, Індійський.

10. Знайдіть помилки. Запишіть кожне речення правильно.

Більшу частину планети Земля займають материки.

З усіх материків найбільше населення в Австралії, найменше – в Європі.

11. Закінчіть речення.

В Африці переважають люди ______ раси. В африканців ______ шкіра і ______ кучеряве жорстке волосся.

(чорної, білої, жовтої, світла, чорна, світле, чорне)

12. Підкресліть “зайве” слово.

Кожна держава має свої кордони, назву, материк, столицю.

IІІ рівень

13. Покажіть стрілками, які слова другого стовпчика відповідають кожному слову першого стовпчика.

Ялина Австралія

Евкаліпт Північна Америка

Секвойя Євразія

14. Позначте на карті півкуль материки.

ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ?

1. Північна Америка.

2. Південна Америка.

3. Антарктида.

4. Євразія.

5. Африка.

6. Австралія.

2 варіант

І рівень

Дайте правильну відповідь.

1. Який материк омивається всіма океанами?

А) Євразія;

Б) Північна Америка;

В) Антарктида.

2. Який материк складається з двох частин?

А) Північна Америка;

Б) Євразія;

В) Південна Америка.

3. Який материк не знаходиться у західній півкулі?

А) Північна Америка;

Б) Африка;

В) Південна Америка;

4. На якому материку немає річок?

А) Євразія;

Б) Північна Америка;

В) Антарктида.

5. Скільки материків на планеті Землі?

А) 6;

Б) 4;

В) 9.

Дайте відповідь “так” чи “ні”.

6. Найменший океан – Тихий,

А) Так;

Б) ні.

7. Найбільший океан – Північний Льодовитий,

А) Так;

Б) ні.

8. Зображення частин глобуса на карті називається картою півкуль.

А) Так;

Б) ні.

II рівень

9. Підкресліть назви материків.

Євразія, Австралія, Антарктида, Північний Льодовитий, Африка, Південна Америка, Північна Америка.

10. Знайдіть помилки. Запишіть кожне речення правильно.

Великі простори води, що вкривають земну поверхню, називаються материками.

Частина океану, що заглиблюється в сушу, називається озером.

11. Закінчіть речення.

В Європі переважають люди ______ раси. В європейців ______ шкіра і м’яке не дуже темне волосся.

(чорної, білої, жовтоіі, світла)

12. Підкресліть “зайве” слово.

Символи держави – герб, прапор, раси, гімн.

III рівень

13. Покажіть стрілками, які слова другого стовпчика відповідають кожному слову першого стовпчика.

Білка Африка

Кенгуру Антарктида

Пінгвін Євразія

14. Встановіть відповідність.

Тихий

Атлантичний

Індійський

Північний Льодовитий

Найбільший і найтепліший океан, що не омиває берегів Європи.

Найсолоніший, другий за розміром океан

Третій за розміром, має найбагатший рослинний і тваринний світ.

Найменший з океанів планети.

Оцінювання

I рівень – 8 завдань, розраховані на знання основних понять, їх розуміння, просте відображення матеріалу на рівні впізнанності і відтворення. Кожне завдання оцінюється 1 балом.

II рівень – 4 завдання, що вимагають розуміння, використання і застосування знань у стандартних ситуаціях. Кожне завдання оцінюється 2,5 балами.

III рівень – 2 завдання, що вимагають творчого використання набутих знань і дозволяють виявити вміння застосовувати знання у нестандартних ситуаціях. Кожне завдання оцінюється 3 балами.

Максимальна кількість балів – 24.

Для оцінювання потрібно поділити суму набраних учнем балів на два.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Чи з усіма завданнями вдалося впоратися?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ?