ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ (ознайомлення)
ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ
ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ
Урок 26. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ (ознайомлення)
Мета: ознайомити учнів із розв’язуванням задач двома способами; навчати знаходити периметр трикутника; удосконалювати обчислювальні навички, вміння порівнювати вирази; розвивати логічне мислення; виховувати бажання допомагати одне одному.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с.
Завдання 209
– Прочитайте розв’язання задачі.
Завдання 210
– Прочитайте відповіді першої таблиці; другої таблиці.
2. Геометричний матеріал
– Скільки трикутників сховалося в цій фігурі? (12 трикутників)
3. Гра “Не помилися!”
– Пропоную вам упорядкувати трикутники за допомогою чисел, що є числовими значеннями їх периметрів. Заповніть таблицю.
Сума довжин сторін
6 | 8 | 9 | 12 | 13 | 15 | 18 | 12 |
–
– Отже що таке периметр трикутника? (Це сума довжин усіх сторін трикутника.)
4. Хвилинка каліграфії
– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
3; 6; 9; 12; ?; ?.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ви будете вчитися розв’язувати задачі двома способами, знаходити периметр трикутника.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 38-39)
Завдання 21. Коментоване розв’язування завдання
Завдання 212
Учні вимірюють довжини сторін кожного трикутника, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр.
– Периметр якого трикутника більший і на скільки?
Завдання 213
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання двома способами у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.
Завдання 214. Колективне розв’язування задачі Учні пояснюють розв’язання кожним способом.
Завдання 215*
Учні пояснюють, як знайти в кожному ряді “зайве” число.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Знаходження значень виразів
– Обчисліть, користуючись таблицею на с. 37.
2. Робота над задачею
У спортивній залі було 9 волейбольних м’ячів і 8 баскетбольних. Діти взяли
5 волейбольних м’ячів. Скільки м’ячів залишилось у спортивній залі?
– Доберіть розв’язання.
I спосіб
1) Скільки залишилося волейбольних м’ячів? (9 – 5 = 4 (м))
2) Скільки м’ячів залишилось у спортивному залі? (8 + 4 = 12 (м))
II спосіб
– Складіть план розв’язання.
1) 9 + 8 = 17 (м) (Скільки було м’ячів у спортивній залі?)
2) 17 – 5 = 12 (м) (Скільки м’ячів залишилось у спортивній залі?)
Відповідь: 12 м’ячів залишилось у спортивній залі.
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв’язування логічної задачі
Троє чоловік чекали потяга 3 години. Скільки часу чекав кожен? (3)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чого навчалися на уроці?
– Як знайти периметр трикутника?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 39, завдання 216; 217.