ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. САМОСТІЙНА РОБОТА
Мета: повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв’язувати задачі, порівнювати вирази; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність, навички самоконтролю.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 104, завдання 598; 599)
Завдання 598
– Прочитайте складені вирази і їх значення.
Завдання 599
– Скільки морячків отримав Малюк?
2. Усна лічба
Числа | Знайти | Числа | Знайти |
2 | Добуток | 9 і 2 | Суму |
2 і 8 | Суму | 2 і 7 | Добуток |
8 і 2 | Різницю | 16 і 2 | Частку |
8 і 2 | Частку | 6 і 2 | Різницю |
3. Хвилинка каліграфії із завданням
– Спишіть числа, які діляться на 2.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення числа 2 і ділення на 2.
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 104-105)
Завдання 600. Усне виконання
Учні “ланцюжком” складають і розв’язують приклади.
Завдання 601. Робота в групах
Учні називають пропущені числа і пояснюють, як їх можна знайти.
Завдання 602. Робота в парах
Учні у кожному стовпчику знаходять значення другого виразу, користуючись значенням першого.
Завдання 603. Письмове виконання завдання з коментуванням правил
Завдання 604
Учні “ланцюжком” порівнюють вирази. Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.
– Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак “більше”; знак “менше”.
Завдання 605-606
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.
Завдання 607. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
Після цього учні працюють самостійно, один учень – за закритою дошкою.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Самостійна робота
1 варіант
1) Розв’язати задачу.
Хазяйка купила 2 пакети картоплі, по 4 кг у кожному, і 5 кг моркви. Скільки кілограмів овочів купила хазяйка?
2) Обчислити.
3) Вибрати один зі знаків: <, >, =. Заповнити пропуски.
2 варіант
1) Розв’язати задачу.
Михайлик помістив в альбом подаровані йому марки. На двох сторінках розмістилося по 7 марок, а на третій – 5. Скільки марок подарували Михайлику?
2) Обчислити.
3) Вибрати один зі знаків: <, >, =. Заповнити пропуски.
2. Офтальмологічна пауза
3. Розв’язування логічної задачі
Троє поросят Нуф-Нуф, Наф-Наф і Ніф-Ніф сховалися від вовка в будинку. Коли в двері постукали, один з них кинувся відчиняти. Хто з поросят наражався на небезпеку, якщо вони розповіли наступне:
Нуф-Нуф: “Ніф-Ніф не відчиняв, і Наф-Наф не відчиняв”.
Наф-Наф: “Я вважаю, це зробив Нуф-Нуф. Ніф-Ніф цього не міг зробити”.
Ніф-Ніф: “Я знаю, що Наф-Наф не міг цього зробити. Це я хотів відчинити двері”.
Візьміть до уваги, що одне з поросят двічі сказало правду, друге – двічі збрехало, а третє – було правдиве тільки наполовину. (Ніф-Ніф відчинив двері вовкові.)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 105, завдання 608; 609.