Практична робота “Пришивання деталей аплікації до основи”
Розділ 2. ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ АПЛІКАЦІЄЮ
Уроки № 13-14
Тема. СПОСОБИ ЗАКРІПЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ АПЛІКАЦІЇ
Практична робота “Пришивання деталей аплікації до основи”
Мета уроку:
Навчальна: забезпечити засвоєння учнями знань про прийоми виконання шва “петельний”, його графічне зображення та застосування; формувати уміння виконувати ручні шви та застосовувати їх для з’єднання деталей аплікації з основою;
Розвивальна: розвивати моторику рук, координацію рухів, окоміру;
Виховна: виховувати акуратність і старанність
Обладнання, матеріали та наочність: аплікації з тканини, зразки різноманітних ручних швів та шва “петельний”, основа аплікації з приметаними деталями, ножиці, шпильки, голка, гольник, наперсток, нитки, інструкції з БЖ під час ручних швейних робіт.
Об’єкт праці: виріб з аплікацією із тканини.
Тип уроку: формування вмінь та навичок.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку.
Учитель. Діти, я вам загадаю загадку, а ви, відгадавши її, у такий спосіб, довідаєтеся, ким будете сьогодні на занятті у нашій
Гострі ножиці в руці.
Б голці нитка на кінці.
Ножиць, голок промінці
В пальцях… (швачок: і кравців).
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Отже, якщо ми швачки і кравці, то й будемо шити виріб із аплікацією з тканини, а що нам потрібно для цього, ви дізнаєтесь, відгадавши наступні загадки.
– Маленький хлопчик, зліз на стовпчик, одягу не носить, їсти не просить. Личко рябе. Що воно таке? (Наперсток)
– Я блискуча, гостренька, маю вічко маленьке, за собою несу довгу – довгу косу. (Голка з ниткою)
– Два кільця, два кінця, а посередині цвях. (Ножиці)
Гра “Вибери правильну відповідь” (інтерактивна частина уроку) (див. додаток 9)
– Із запропонованих зразків виберіть шов “уперед голкою”.
– Виконайте його графічне зображення.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Важливу роль у житті відіграє рукоділля, яке розвиває художній смак і вміння, виховує терпіння та привчає до охайності, збагачує внутрішній світ і приносить задоволення від виконаної роботи. А для того, щоб і до вас прийшло відчуття задоволення, потрібно якнайкраще виконати наступне завдання, а саме: прикріпити деталі аплікації до основи постійним швом.
ІV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Робота з текстом підручника (с. 65-68)
1. Який шов краще обрати для прикріплення деталей аплікації до основи? (“Підказка” – малюнки й текст с. 66, 68 підручника)
2. Шов “петельний” (с. 65-68 підручника)
– Чому шов “петельний” дістав таку назву?
– Застосування шва “петельний”.
– Вимоги до виконання шва “петельний*.
Гра “Довідкове бюро”
– Перш ніж розпочати роботу, перевір, чи чисті в тебе руки.
– Будь обережним з інструментами.
– Виконуй завдання уважно, спокійно, без зайвих рухів.
– Не відволікайся сам і не заважай сусідові.
VI. ФОРМУВАННЯ УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ
1. Графічне зображення шва “петельний” та послідовність його виконання (рис. 74, с. 67 підручника)
2. Вправи на виконання шва “петельний”
3. Фізкультхвилинка. Гра “Правила для учнів” (див. додаток 10)
VII. ПРАКТИЧНА РОБОТА “ПРИШИВАННЯ ДЕТАЛЕЙ АПЛІКАЦІЇ ДО ОСНОВИ” (ІНСТРУКЦІЯ В ПІДРУЧНИКУ НА С. 68)
1. Аналіз завдань практичної роботи
2. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами
3. Правила безпечної праці, організація робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи:
А) санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання ручних швейних робіт;
Б) правила безпечної праці при ручних швейних роботах.
4. Самостійне виконання завдань практичної роботи за інструкційними картками
5. Контроль учителя з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів
6. Поточний інструктаж (індивідуальний, груповий, якщо необхідно)
7. Підбиття підсумків практичної роботи:
– демонстрування кращих робіт;
– аналіз недоліків у результатах роботи та шляхи їх усунення;
– оцінювання результатів практичної роботи.
VIII. РЕФЛЕКСІЯ
Самооцінювання навчальних досягнень
Оціни себе, виставляючи по два бали за виконання вимог за наступними критеріями:
1. Самостійність виготовлення
2. Готовність до уроку (наявність інструментів, матеріалів, спецодягу)
3. Дотримання культури праці (не відволікався на розмови, не залишав робочого місця, не порушував правил безпеки праці, по закінченні роботи прибрав робоче місце)
4. Якість виробу:
– відповідність розмірів виробу заданим;
– відповідність форми виробу тій, що задана ескізом;
– охайність виробу.
IX. МОТИВАЦІЯ ОЦІНОК ЗА УРОК, ВИСТАВЛЕННЯ ЇХ У ЖУРНАЛ, ЩОДЕННИКИ
X. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
– Прочитати с. 65-68 підручника, відповісти на питання 2 (с. 65 підручника).
– Підготувати матеріали для оздоблення виробу з аплікацією.
XIII. ПРИБИРАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ